Klerik - doména Rostliny - Barkskin - Kůra (Kůrokůže)

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Klerik - doména Rostliny - Barkskin - Kůra (Kůrokůže)

Post by Nalkanar »

Kouzlo Barkskin má slabší efekt, než by mělo mít. V mechanice není zmíněna úprava.

http://nwn.wikia.com/wiki/Barkskin

Dle standart NWN má dávat pro lvl 1-6 +3 AC, ale dává jen +2AC (ozkoušeno na komplet svlečené postavě, ačkoliv přirozené AC jiné už není a nemělo by se to tedy jak přebíjet).
.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Klerik - doména Rostliny - Barkskin - Kůra (Kůrokůže)

Post by kucik »

To bylo upraveno v rámci druidských kouzel, ale jelikož druid zatím, není, tak to není v informacích.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Klerik - doména Rostliny - Barkskin - Kůra (Kůrokůže)

Post by Nalkanar »

A jak je to upravené tedy?
.
Myrpa
Rytíř
Posts: 607
Joined: 16:09 09. Aug 2011

Re: Klerik - doména Rostliny - Barkskin - Kůra (Kůrokůže)

Post by Myrpa »

lvl -> AC
<=6: 2
<=12: 3
<=18: 4
>18: 5
<[:]}
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Klerik - doména Rostliny - Barkskin - Kůra (Kůrokůže)

Post by -darkvision- »

Myrpa wrote:lvl -> AC
<=6: 2
<=12: 3
<=18: 4
>18: 5
<[:]}
Tohle nějak nechápu .. na 18lvl bude dávat +5ac? (Edit Myrpa: Na 19.)
A proč pavoučí kůže dává +5ac až na 25lvl?

Mimoto že tahle rostlinna kura je na 2kruhu jeste. Pavoučí kuze az na 3.

Božská síla vesmes to samé. Je na dvou doménách. Válka a Síla. Podtemno může využít jen Síly. Čímž přichází o bitevní vřavu. A i ta doména síly je dost specifická. Pro hraní otroka nebo duergara dobrá.

edit
Last edited by -darkvision- on 12:31 10. Apr 2014, edited 2 times in total.
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Klerik - doména Rostliny - Barkskin - Kůra (Kůrokůže)

Post by KaTo »

Já zase pro povrch postrádám:
1) rasu s imkou na jed,
2) creep support v lokacích, jako to má podtemno,
3) opravené Velmistrovské toulce
(a pár dalších věcí)

...takže si z toho si nic nedělej... :ewink: :D Frakční svět holt není fér!
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Klerik - doména Rostliny - Barkskin - Kůra (Kůrokůže)

Post by Bahnak »

K těm tvým frakčním nevýhodám:
1) Rasa s imkou na jed je supr, ale jde dohnat výdrží, proti jedům se dají sehnat itemy a když už tak se dá vypít lektvar co tě odjeduje. Ale pokud myslíš že hrát s ECL je fajn... Každá frakce má svoje subrasy, které jsou něčím zajímavé.
EDIT: mimojiné až taková pecka to asi není, vzhledem k počtu bronzových duergarů hrajících na shardu...
2) Nechápu, rozveď nějak konkrétně.
3) My v podtemnu máme snad nějaký speciální obchod s jinou municí než vy? Co vím tak munice se u nás kupuje pouze v Kelu, tak tipuji že tam máte přístup taky ne? Alespoň tam občas někoho z povrchu potkáváme, tak si myslím že vám lodě do pouště fungují.

To kouzlo mi přijde jako BUG, původní záměr byl dát klerikovi jiných bohů ekvivalent kůry (Helgaron, Xi´an a Zeir ho nemají v doméně), nejspíše to koukám nevyšlo, bylo by tedy fajn to srovnat.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Klerik - doména Rostliny - Barkskin - Kůra (Kůrokůže)

Post by -darkvision- »

Nene bahnacku. Xi'An to kouzlo má. U ni je to v domene "pavouci".. nicméne na povrchu to rovnou mají dva bohove.
V podtemnu si nějak nedovedu moc představit že přijde otrok a řekne já uctívám XiAn. Jsem její kněží.
Takže je to nepřímo vázaný na rasu drowa.
A dále to je videt samo. Na 15lvl klerika, to kouzlo přidává +3ac.. už se těším až na svém 30.tém lvl dokážu zakouzlit +5ac. To bude žůžolabůžo.
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Klerik - doména Rostliny - Barkskin - Kůra (Kůrokůže)

Post by Bahnak »

Jenže kouzlo z domeny "pavouci" (Pavoučí kůže) prostě tedy funguje jinak než kůra z domény "příroda".
Ekvivalent by měl být totožný. Dosáhnout levlu 19 abys zakouzlil Natural AC +5 není sice žádnej med, ale rozhodě to jde lépe a rychleji než dosáhnout levlu 25+ (hm, kolik že jich je teď na shardu? NULA?)
To, že navíc mají obě kouzla jiný kruh je k další diskuzi.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Klerik - doména Rostliny - Barkskin - Kůra (Kůrokůže)

Post by KaTo »

Bahnak wrote:Jenže kouzlo z domeny "pavouci" (Pavoučí kůže) prostě tedy funguje jinak než kůra z domény "příroda".
Ekvivalent by měl být totožný. Dosáhnout levlu 19 abys zakouzlil Natural AC +5 není sice žádnej med, ale rozhodě to jde lépe a rychleji než dosáhnout levlu 25+ (hm, kolik že jich je teď na shardu? NULA?)
To, že navíc mají obě kouzla jiný kruh je k další diskuzi.
Já se k tý rovnosti zeptám jinak. Kolik je na povrchu a kolik v podtemnu lvlů 22,23,24?

Mimochodem nerozumím tomu, proč tu na jednu a tu samou věc mají být dvě různá kouzla (předpokládám, že se nesčítají :D )? To kůra nestačí?
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Klerik - doména Rostliny - Barkskin - Kůra (Kůrokůže)

Post by Bahnak »

KaTo wrote: Kolik je na povrchu a kolik v podtemnu lvlů 22,23,24?
Možnosti co vím jsou všude stejný, je to člověk od člověka, frakce v tom nemá příliš vliv.
No, nad 21 už pár postav je, netuším kolik jich je na povrchu a kolik v podtemnu, přístup k daným expícím dungům je pro všechny stejný, tedy většina jich je přístupná dobře pro všechny, něco málo z obou stran je zabetonováno a v tuto chvíli co vím se maká na dungeonech nových a na lepší přístupnosti obou frakcí do všech koutů světa.
Equip je pro obě frakce také totožný, pokud komukoliv v equipu něco vyloženě chybí a bije to do očí, můžete to všichni vytvořit a poslat.

Expení není otázka lokace a její vzdálenosti od města. Je to otázka sehranosti družiny a ochoty lognout v domluvený čas a využívat vše co buildy nabízí. Takže doporučuji přestat uvažovat jednoduše přímočaře a spíše si na prstech spočítej, kolik je nahoře schopných družin, které hrají tak, aby dohromady skládali ideální komba na prorážení těžkých dungeonů.

Nechápu proč tady vedeme debatu o problematice dungeonů, xpů a levlů, když se tu řeší chyba v kouzlech.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Klerik - doména Rostliny - Barkskin - Kůra (Kůrokůže)

Post by Bahnak »

KaTo wrote:Mimochodem nerozumím tomu, proč tu na jednu a tu samou věc mají být dvě různá kouzla (předpokládám, že se nesčítají :D )? To kůra nestačí?
Jsem téhož názoru.

Akorát asi rozumím záměru, aby kouzlo lépe odpovídalo jakýmsi vzhledovým a logickým podmínkám.
On drow se tak nějak obecně k přírodě a nějaké "kůře stromů" asi nemá, nejspíše má jen matné povědomí o tom, co to kůra stromů vlastně je...
Ale jsem pro, aby to kouzlo bylo mechanicky zcela ekvivalentní. Akorát to dělá nevyváženost v mechanice.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Myrpa
Rytíř
Posts: 607
Joined: 16:09 09. Aug 2011

Re: Klerik - doména Rostliny - Barkskin - Kůra (Kůrokůže)

Post by Myrpa »

No koukám na pavoučí kůži a dává natural AC casterlevel/5 + 1, max 5. Progress je trochu jiný, ale je to nuance.

<5: 1
>=5: 2
>=10: 3
>=15: 4
>=20: 5
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Klerik - doména Rostliny - Barkskin - Kůra (Kůrokůže)

Post by -darkvision- »

Na 15ctym lvl klerika přidává +3 AC. Praxe.
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Myrpa
Rytíř
Posts: 607
Joined: 16:09 09. Aug 2011

Re: Klerik - doména Rostliny - Barkskin - Kůra (Kůrokůže)

Post by Myrpa »

-darkvision- wrote:Na 15ctym lvl klerika přidává +3 AC. Praxe.
Ta pavoučí kůže mi přidá na 15lvlu +4 AC. Doublecheck that, pls.
Locked