Omezeni Summonu
Re: Omezeni Summonu
No ohledně toho utrhnutí summona by snad neměl být problém – pokud nemáš skill 100 % tak se může utrhnout – tak nastavte jako maximální skill třeba 80% a je to(nevím jak je to proveditelný, ale myslím, že by to šlo)
- nomis_b
- Čestný člen týmu Thalie
- Posts: 3090
- Joined: 18:00 26. Aug 2007
- Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
- Contact:
Re: Omezeni Summonu
Hm, no ale treba utrhnuty elemental smrti nema TS dovedes si predstavit, ze by si po ceste do Ivory nasel na ceste 3 takove elementaly ?Jeden ti zruinuje Ivory ani nemrknes... Ne utrhnuti urcite, ale vyvolavani pres skill zrusit, ci zrusit summony lvlu 10+Awadar wrote:No ohledně toho utrhnutí summona by snad neměl být problém – pokud nemáš skill 100 % tak se může utrhnout – tak nastavte jako maximální skill třeba 80% a je to(nevím jak je to proveditelný, ale myslím, že by to šlo)
btw, mne se ta knizka vyvolavani libi, ze si clovek muze zvolit jakou potvoru vyvola, je tam velka rozmanitost a kazda se hodi do jine situace. Proto bych treba zrusil jen ten kruh 10+ , ci to utrhnuti daval na nejakem tom DC ale na cem zavisle?, na lvlech kouzelnika, na jeho zamereni ?
A zase se craftí...
Re: Omezeni Summonu
Dat to ako hod na vuli + naky bonus za lvl kuzelnika, povedzme za kazde 2-3lvl (alebo ine cislo, zalezi od toho ake budu cielove cisla) +1 do hodu + naky bonus sa zameranie na kuzla, skolu kuzla, a u klerika domenu animal. To by malo podla mna stacit. Cielove cisla nastavit tak aby u tych silnejsich summonov bola vzdy naka sanca u utrhnutie.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
Re: Omezeni Summonu
No já taky nejsem proti tomu zrušit summon 10+, jen jsem navrhl dle mého nejednoduší způsob jak udělat to utrhnutí.
Re: Omezeni Summonu
Jop. A pak teda oidke ceho stanovit DC toho hodu. Zacal bych zase levelem potvory + mozna její vůle (měla by to být možná spíš inteligence, ale na ability není zrovna nejlepší házet).Daanri wrote:Dat to ako hod na vuli + naky bonus za lvl kuzelnika, povedzme za kazde 2-3lvl (alebo ine cislo, zalezi od toho ake budu cielove cisla) +1 do hodu + naky bonus sa zameranie na kuzla, skolu kuzla, a u klerika domenu animal. To by malo podla mna stacit. Cielove cisla nastavit tak aby u tych silnejsich summonov bola vzdy naka sanca u utrhnutie.
Stejně by bylo nejhezčí, kdyby při kritickym neúspěchu potvora ovládla castera a ten by jí musel poslouchat.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Omezeni Summonu
muj názor je ten, že by se měl ten skill zrušit a mág/klerik by vůbec neměl bez zaměření někoho silnějšího vůbec povolat... a to že někdo nejede čistého klerika nebo mága se nemůže divit, že na jeho level ten summon je prostě slabej
Re: Omezeni Summonu
já měl zato, že to už je jasný - o lvlu summona rozhoduje casterlvl a navíc u každýho summona možnost utržení přes souboj vůlí nebo je to jinak ?
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
Re: Omezeni Summonu
Eště se to musí odhlasovat.photter wrote:já měl zato, že to už je jasný - o lvlu summona rozhoduje casterlvl a navíc u každýho summona možnost utržení přes souboj vůlí nebo je to jinak ?
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Omezeni Summonu
... inak suhlasim z pepom .. ja bol vzdy vtom ze cez ten skill si len mozem vybrat co chcem povolat, a nie ze urcuje aku silnu potvoru vyvolam
Ora et Labora
- nomis_b
- Čestný člen týmu Thalie
- Posts: 3090
- Joined: 18:00 26. Aug 2007
- Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
- Contact:
Re: Omezeni Summonu
to Theo:
ty blahovy.. a jak by dalo nejake zvire mitriloveho golema??
ty blahovy.. a jak by dalo nejake zvire mitriloveho golema??
A zase se craftí...
Re: Omezeni Summonu
mam pocit ze uplne v pohodenomis_b wrote:to Theo:
ty blahovy.. a jak by dalo nejake zvire mitriloveho golema??
stiznosti sem -> 291472609
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!
Pisu sam za sebe
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!
Pisu sam za sebe
Re: Omezeni Summonu
nějaké nápady k summonům
1) možnost utrhnutí summona: caster hází k20+casterlvl(zaměřený mág+klerik příslušné domény)/polovina casterlvl.(nezaměřený mág+klerik nepříslušné domény).+will save proti summonlvl.+summonkruh... nebo tak...
2) vyvolávat vysoké summony komponentově, tzn. na vyvolání spotřebovat nějaký (obtížně dostupný) komponent...
3)vyvlávat vysoké summony rituálně, tzn. až po použití nějaké "vyvolávací soupravy", při jejímž použití by třeba nakreslil na zem magický kruh atd.
PS: města a vesnice by měla mít nějakou magickou ochranu (třeba odsumonovávací zóny), aby se předešlo přehmatům...
1) možnost utrhnutí summona: caster hází k20+casterlvl(zaměřený mág+klerik příslušné domény)/polovina casterlvl.(nezaměřený mág+klerik nepříslušné domény).+will save proti summonlvl.+summonkruh... nebo tak...
2) vyvolávat vysoké summony komponentově, tzn. na vyvolání spotřebovat nějaký (obtížně dostupný) komponent...
3)vyvlávat vysoké summony rituálně, tzn. až po použití nějaké "vyvolávací soupravy", při jejímž použití by třeba nakreslil na zem magický kruh atd.
PS: města a vesnice by měla mít nějakou magickou ochranu (třeba odsumonovávací zóny), aby se předešlo přehmatům...
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Re: Omezeni Summonu
A co ten Pepovo návrh, mě přišel docela good a co sem slyšel tak s nim souhlasil i DM team... tak to sem někdo postněte pls.
Kdo si to se mnou rozdá muž proti muži? Kdo si troufá?
Kazuko "drakobijec a bijec drakobijců" - drsňák, jehož pěsti budí posvátnou úctu.
Kazuko "drakobijec a bijec drakobijců" - drsňák, jehož pěsti budí posvátnou úctu.
Re: Omezeni Summonu
pepa48 wrote:takže návrh: zrušit kompletně skill povolávání... knihy bych nechal ať má každej možnost si povolat jakou chce potvoru ale jen na tom danym kruhu odpovídajícím kruhu kouzla (může bejt na nějakou pevně danou pravděpodobnost, bez pravděpodobnosti by se vyvolal náhodnej summon) a navíc dát šanci 10% za feat zaměření na vyvolávání, silnější zaměření a doménu zvířata na to, aby se povolal summon o 1 kruh vejš ...to znamená, že klerik co si veme 2 featy a tu doménu, bude mít 30% na to, že vyvolá silnějšího summona o 1 kruh
tim pádem ten, kdo se na to zaměří, bude mít relativně přístupnej 10. kruh..ostatní by měli smůlu
Re: Omezeni Summonu
Me se na tomhle nelibi jedna vec. Totiz ze neni jiste, co vyvolas. Navic tim, ze si vyberes zamereni, tu nejistotu vlastne jen zvysis. Ano, muzes nahodou vyvolat summona silnejsiho kruhu, ale co kdyz prave v te chvili chces toho nizsiho summona, ktery ma treba specificke vlastnosti, ktere zrovna potrebujes?
Pokud tam ma byt nahodne, co vyvolas, tak jen v pripade nejakeho kritickeho neuspechu. Je ale otazka, jestli a proc neco takoveho zavadet.
Pokud tam ma byt nahodne, co vyvolas, tak jen v pripade nejakeho kritickeho neuspechu. Je ale otazka, jestli a proc neco takoveho zavadet.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.