VYŘEŠENO: Gorgony, sloni a další bestie

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
User avatar
D_E_K_A
Mistr
Posts: 991
Joined: 22:59 03. Aug 2011

VYŘEŠENO: Gorgony, sloni a další bestie

Post by D_E_K_A »

Potvory po lokacích lovišť, zejména gorgony a sloni lagují ve větších počtech. I když třeba lag není a vytáhne se jeden, dokáže se třeba další v pozadí doslova portnout k té první či někde bokem (stalo se nejednou). Svědků je po více, co s tím mají tyto zkušenosti.
Šlo by se na to podívat a nějak upravit, aby se po vytáhnutí občas neportnuli, či neobjevili někde bokem?

Navíc ještě jedna věc, kterou jsem si vzpomněl.. když se v lokaci s gorgonami začne kouzlit, poblíž stáda, avšak ne nadohled, mají tendeci vycházet tím směrem.
I´m pixel-based fantasy, a man who is stoic. I hack and slash, who the heck´s more heroic?
Xzar: "I know of dragons with feet like rabbits, 'tis true, I swear." (In memoriam - died 1369 DR)
Yoshimo: "Hiiiii yah! Heh, tourists love that stuff."
Divinity: Original Sin - The talent Pet Pal allows you to speak to animals. Bark, bark. Moo.
pavad
Bůh
Posts: 4064
Joined: 23:30 05. Dec 2010

Re: Gorgony, sloni a další bestie

Post by pavad »

D_E_K_A wrote:Potvory po lokacích lovišť, zejména gorgony a sloni lagují ve větších počtech. I když třeba lag není a vytáhne se jeden, dokáže se třeba další v pozadí doslova portnout k té první či někde bokem (stalo se nejednou). Svědků je po více, co s tím mají tyto zkušenosti.
Šlo by se na to podívat a nějak upravit, aby se po vytáhnutí občas neportnuli, či neobjevili někde bokem?

Navíc ještě jedna věc, kterou jsem si vzpomněl.. když se v lokaci s gorgonami začne kouzlit, poblíž stáda, avšak ne nadohled, mají tendeci vycházet tím směrem.
Konkretne u Gorgon pozorovano nasledujici chovani:
Pokud prskavec vykouzli povolance (zkousel jsem 3 druhy, fungovalo u vsech: summon 6, summon 7, Mordekainen sword), ac je prskavec sam v neviditelnosti ci schovany ve stinu - po terminaci povolaneho se veskere gorgony pusti v utoku s radosti primo za prskavcem, jsa navadeny zcela presne na prskavcovu aktualni pozici.

Necekal jsem abych zjistil zda tyto gorgony i stejne neomylne zautoci.
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
User avatar
Mourisson1
Mistr
Posts: 945
Joined: 15:58 20. Aug 2012
Location: Somewhere I belong
Contact:

Re: Gorgony, sloni a další bestie

Post by Mourisson1 »

Jen přijdou na místo. Což stejně pokud máš invis, tak tě nablízko uvidí, pokud máš dostatečně velký hide, tak by tě vidět neměly
Luth'arth Tel'vien

Morn'ango et Hravanlómë - Jabkožrout a hlídací pes.
Elrienavien - Nico Robin #2
Sithe'sarol - žádejte u svého lékaře
El'thien Erume - “As above, so below”
Lothias Telvunar Tarlen
pavad
Bůh
Posts: 4064
Joined: 23:30 05. Dec 2010

Re: Gorgony, sloni a další bestie

Post by pavad »

Mourisson1 wrote:Jen přijdou na místo. Což stejně pokud máš invis, tak tě nablízko uvidí, pokud máš dostatečně velký hide, tak by tě vidět neměly
Jen upresnim:
1) pribehnou
2) bezely za mnou podel kraje lokace az k dalsimu pruchodu (do ktereho me, nastesti, nenasledovaly)
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Gorgony, sloni a další bestie

Post by KaTo »

Mourisson1 wrote:...dostatečně velký hide, tak by tě vidět neměly
Tohle funguje.
A nedělají to jen gorgony, ale skoro všechna NPC. Tj. "telepaticky" přicházejí k postavě v Hide a "zasekávají se" o ni (pletou se pod nohy). Prostě přijdou, nicméně hidaře nevidí, tak nezaútočí. Což se nedá říci o někom v invisce.
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Gorgony, sloni a další bestie

Post by Caehan »

Mám stejnou zkušenost. Hidem i invisen. Ne moc aktuální, ale přeci.
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
D_E_K_A
Mistr
Posts: 991
Joined: 22:59 03. Aug 2011

Re: Gorgony, sloni a další bestie

Post by D_E_K_A »

Hlavně tu jde o porty, jedna gorgona se vytáhnula dál od ostatních, ty se zastavili a zůstali pozadu, pak se zaútočilo na tu osamocenou a vzápětí se na ní objevila druhá a to nebyla vidět docházet nic, prostě na ni skočila. Stejně tak to udělalo i bokem, vzala se prostě odnikud, když se roztahali a neměla tam vůbec co dělat, zaútočila náhle z boku.
Tuším, že sloni skáčou podobně, taky se vzal odnikud. Možná to má co dělat s nějakou návazností už na mrtvé tělo a jeho pozici předtím, než zmizí úplně.
I´m pixel-based fantasy, a man who is stoic. I hack and slash, who the heck´s more heroic?
Xzar: "I know of dragons with feet like rabbits, 'tis true, I swear." (In memoriam - died 1369 DR)
Yoshimo: "Hiiiii yah! Heh, tourists love that stuff."
Divinity: Original Sin - The talent Pet Pal allows you to speak to animals. Bark, bark. Moo.
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Gorgony, sloni a další bestie

Post by Nalkanar »

KaTo wrote:
Mourisson1 wrote:...dostatečně velký hide, tak by tě vidět neměly
Tohle funguje.
A nedělají to jen gorgony, ale skoro všechna NPC. Tj. "telepaticky" přicházejí k postavě v Hide a "zasekávají se" o ni (pletou se pod nohy). Prostě přijdou, nicméně hidaře nevidí, tak nezaútočí. Což se nedá říci o někom v invisce.

Tohle by skoro stálo za vlastní topic, nicméně zrovna u gorgon a slonů jsem si toho všiml nejvíce. A pak mi příjde, že bossové dokáží neomylně pronásledovat i skrze zavřené dveře, invis, hide přes celou lokaci. Naštěstí nelezou přes přechod.
.
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Gorgony, sloni a další bestie

Post by -darkvision- »

D_E_K_A wrote:Hlavně tu jde o porty, jedna gorgona se vytáhnula dál od ostatních, ty se zastavili a zůstali pozadu, pak se zaútočilo na tu osamocenou a vzápětí se na ní objevila druhá a to nebyla vidět docházet nic, prostě na ni skočila. Stejně tak to udělalo i bokem, vzala se prostě odnikud, když se roztahali a neměla tam vůbec co dělat, zaútočila náhle z boku.
Tuším, že sloni skáčou podobně, taky se vzal odnikud. Možná to má co dělat s nějakou návazností už na mrtvé tělo a jeho pozici předtím, než zmizí úplně.
Mě napadlo zda to není tím spawnem. Spawn máš při tvorbě jako jeden bod, který ale obsahuje například 5 npc. A pokad je pak ve hře na jedno npc zaútočeno/jedno npc si tě všimne. Ihned se sbíhá ten danej celej spawn.
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
torvisi
Nováček
Posts: 4
Joined: 16:55 29. Sep 2014

Re: Gorgony, sloni a další bestie

Post by torvisi »

Gorgonni boss - Roh stareho gorgona.

Na obtiznost tohoto NPC (a jeho minionu v lokaci se nachazejicich) notne financne podhodnoceny - pri prodeji spolu s trofeji bosse ankhegu byl celkovy vykup 15.800 gp.
Locked