NENÍ CHYBA: "nelogické" omezení DEX

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

NENÍ CHYBA: "nelogické" omezení DEX

Post by KaTo »

Nevím od které úpravy to vzniklo (na začátku NT to tak nebylo), ale poslední dobou vídám(e) minimálně tyhle dvě vysloveně DEXařské oblečení, které mají "nově" omezení na výši DEX, což z nich činí naprosto zbytečné itemy:

1) Šípařův přítel
sippritel.jpg
2) Zelený lístek
(screen nemám)

Možnáže těhle brnění s omezením DEX bude víc. Nedávno jsem viděl i nějaké brnění (snad Brnění Stínové legie ??) 3/4 s bonusem do Ukrytí a Tiché chůze. Opět pro DEXaře nepoužitelné a nikdo jiný než DEXař si věc s bonusem do Hide asi oblíkat nebude (kromě RP trollů :D ).

edit: Vysvětleno vedle, že Stínová legie je pro silové snejkaře/SD, full DEX ať si hledá jinde a na Legii prý nekouká :lol: .
Last edited by KaTo on 11:33 06. May 2014, edited 1 time in total.
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
sandoftime
Urozený
Posts: 1829
Joined: 05:40 31. Jan 2008

Re: Šípařův přítel, Zelený lístek - "nelogické" omezení DEX

Post by sandoftime »

zelený lístek je hraničářské oblečení, co pamatuju tak 4/3 dex býval v paletě, možná nějaký rollback oproti předělání itemu pro thalii

co se týká té první zbroje, nějak nechápu proč že je tak nepoužitelná jak říkáš jen kvůli omezení na 8 obraného čísla, lučištník přece OC nepotřebuje
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Šípařův přítel, Zelený lístek - "nelogické" omezení DEX

Post by Caehan »

sandoftime wrote:zelený lístek je hraničářské oblečení, co pamatuju tak 4/3 dex býval v paletě, možná nějaký rollback oproti předělání itemu pro thalii

co se týká té první zbroje, nějak nechápu proč že je tak nepoužitelná jak říkáš jen kvůli omezení na 8 obraného čísla, lučištník přece OC nepotřebuje
To omezení je i do střeleckého útoku... tak asi proto...
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
Mourisson1
Mistr
Posts: 945
Joined: 15:58 20. Aug 2012
Location: Somewhere I belong
Contact:

Re: Šípařův přítel, Zelený lístek - "nelogické" omezení DEX

Post by Mourisson1 »

Není to tak že pokud máš dex vyšší než omezení zbroje sice to zkrouhne AC ale AB furt máš?
Luth'arth Tel'vien

Morn'ango et Hravanlómë - Jabkožrout a hlídací pes.
Elrienavien - Nico Robin #2
Sithe'sarol - žádejte u svého lékaře
El'thien Erume - “As above, so below”
Lothias Telvunar Tarlen
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Šípařův přítel, Zelený lístek - "nelogické" omezení DEX

Post by Caehan »

Mourisson1 wrote:Není to tak že pokud máš dex vyšší než omezení zbroje sice to zkrouhne AC ale AB furt máš?
Aha, tak možná to tak fakt bude. Další odlišnost od papírového, kterou jsem neznal. Věděl jsem jen o savech.
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Šípařův přítel, Zelený lístek - "nelogické" omezení DEX

Post by Shaman88 »

Tajemný lučišník nemusí být na obratnost. Ten předmět je skvělý pro člověka co staví trošku rozumně postavy....
User avatar
rosnicka
Velmistr
Posts: 1152
Joined: 17:36 27. Jul 2011
Location: Stod

Re: Šípařův přítel, Zelený lístek - "nelogické" omezení DEX

Post by rosnicka »

a jak se to dělá , stavět rozumně postavy ? já to beru podle toho co si myslím že by ta postava vzhledem ke svému povolání potřebovala :oops:
Jsem jaká jsem.
Lina Arna - zlatooká černovláska
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Šípařův přítel, Zelený lístek - "nelogické" omezení DEX

Post by Caehan »

Shaman88 wrote:Tajemný lučišník nemusí být na obratnost. Ten předmět je skvělý pro člověka co staví trošku rozumně postavy....
Ne každý chce hrát nějaký prasobuild, Shamane. Nerozvíjej tu zase své teorie o tom, jak by to šlo hrát jako půldračí tieflingo-aasimar na koni s vrhacími sekerami. Většina lidí to bude hrát jako archetyp a na ten by ta výbavy mohla být cílená. :P [/rýpání]

Ano, jde to postavit na zen přes kněze s neexistujícím výcvikem (tomu buildu bude mimochodem ta zbroj téměř k ničemu, pokud přemýšlím správným směrem - to už bych ho obléknul do té fešné elfí kroužkovky nebo plnoplátu).

Jde postavit i na sílu, když se postavíš na hlavu a vážně chceš obětovat AB za devast. (popravdě nechci moc vědět, jaké ústupky by člověk při zakládání takové postavy musel udělat, jakkoliv to vždycky znělo hezky)
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Šípařův přítel, Zelený lístek - "nelogické" omezení DEX

Post by KaTo »

Caehan +1.

K tématu. Omezení DEXy výměnou +1 AC za brnění je useless. Pokud někdo vyjede +8 bonus za DEX, tak ten +1 za zbroj zase tak nepotřebuje a nejspíš jede "Shamanův prasobuild" (nic proti Shamanovi, nebo prasobuildum :D ), který stejně bude ve fullplátu nebo něčem tomu velmi podobném.
Mno a pro DEXaře-lukaře je tahle zbroj zbytečnost (ať jsem konkrétní - třeba na mém lvlu by tahle omezující zbroj brala +4 AC, kdybych ji nosil).
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Šípařův přítel, Zelený lístek - "nelogické" omezení DEX

Post by Caehan »

Ten silák to možná použije... jako divoký elf - obratnost stačí 14 (13 potřebuje na feat, škoda nevzít), sílu 20, zbyde mu osm bodů, se kterými může dělat vlastně cokoliv - začne jako bojovník, z bodů za první úroveň do desáté úrovně nahrabe prerekvizity pro AA, prvních dvacet úrovní bere sílu a featy na devast...
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Šípařův přítel, Zelený lístek - "nelogické" omezení DEX

Post by Nalkanar »

Musím souhlasit, že jsem tam neviděl moc zbrojí, resp. šatů vhodných pro dexařské buildy typu AA, zloději atd. Netvrdím tím, že zrovna itemy šípařův přítel nebo zelený lístek musí být změněny, ale stálo by za zamyšlení udělat více předmětů pro dexaře přímo z šatů AC 0, které většina dex postav využije, nebo tedy poupravit ty stávající (BTW: dříve zelený lístek byl dost luxusní, pak byl upraven na tu verzi s AC 3 a limitem dexu, což je trapné).
.
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Šípařův přítel, Zelený lístek - "nelogické" omezení DEX

Post by KaTo »

Devast na luk zní hezky, ale...dělá to jen rozšíření násobitele kritiku. Jako jo, je to hezký, ale...je to nutný?
Na druhou stranu má luk má omezení DMG z bonusu ze síly, takže většina luků maxovanou sílu nevyužije. AA na nic jiného než na luk dělat nejde, tudíž většina luků je pak AA nevyužito.
To že pokud jede AA na luk přes STR, má na pikaču AB oproti DEXovýmu AA je věc další.

Suma sumárum: Podle mě je omezení DEXy pro AA na zbroji blbost. Pokud tým řekne, že není, tak sluníčko kvůli tomu svítit nepřestane a všichni DEXoví AA budou nosit jiný brnka. Howg.

edit after "ninjed by" Nalk: Tak nějak :D .
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Šípařův přítel, Zelený lístek - "nelogické" omezení DEX

Post by Shaman88 »

Předměty by měly existovat pro všechny typy postav nejen pro archetypy. Tohle je ukázková zbroj pro paladina tajemného lučišníka nebo pro černokněžníka.
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Šípařův přítel, Zelený lístek - "nelogické" omezení DEX

Post by Nalkanar »

Shaman88 wrote:Předměty by měly existovat pro všechny typy postav nejen pro archetypy. Tohle je ukázková zbroj pro paladina tajemného lučišníka nebo pro černokněžníka.
Však říkám, tak přidělejte pro ty archetypy, když jsou úchylárny pokryté. 8)
.
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Šípařův přítel, Zelený lístek - "nelogické" omezení DEX

Post by Caehan »

Výhoda devastu na luku moc velká není, i když ta požadovaná síla sama o sobě jde využít. Luk by byl posílený spíš zvětšením rozsahu, než zvýšením násobitele.

Paladin na luk... nemá kouzla na luk, nemá smite na luk... To mi někdo někdy vysvětlí, jak se to hraje... nejspíš je to efektivnější varianta sebevražedného paladina. Černokněžník AA... ehm...

Zbroje by ideálně mohly existovat pro kdekoho, ale v první řadě by měly být zaměřené na archetypy. Snáz se pro to píše popis předmětu a vůbec to dává lepší smysl.
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
Locked