monkuv flurry of blow

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Myrpa
Rytíř
Posts: 607
Joined: 16:09 09. Aug 2011

Re: monkuv flurry of blow

Post by Myrpa »

Shaman88 wrote:Na linuxovém nwnx toho nejde dosáhnout úpravou flurry of blows.
Takže:
1) Ponechat u monka jen kamy.
2) Zrušit stavající feat flurry of blows a vytvořit vlastní alternativu. (popř. jen dodělat alternativu pro ty jiné zbraně)
Nevím, jak vytvořit feat, který dodá útok v kole.
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: monkuv flurry of blow

Post by Krysak »

Ahoj,
jiný pohled na věc. Když se podíváte na zbraně, o které jde, tak jsou zjevně nekoncipované, aby byly využity pro další posilování. Všechny jsou nesporně silnější než kamy a o hodně. Oni to autoři ADND měli vymyšlené dobře v tomto směru.
Osobně doporučuji udělat jen zmenu u monka a napsat, že je může používat, ale flurry s nimi nejde. Champion taky nemá specku na zbran a nikdo kvuli tomu nepláče.

Investoval bych čas do jiných vecí a monkovi nechal ty kamy a pesti. RP hráči si vezmou i ty další zbraně.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: monkuv flurry of blow

Post by kucik »

Myrpa wrote:
Shaman88 wrote:Na linuxovém nwnx toho nejde dosáhnout úpravou flurry of blows.
Takže:
1) Ponechat u monka jen kamy.
2) Zrušit stavající feat flurry of blows a vytvořit vlastní alternativu. (popř. jen dodělat alternativu pro ty jiné zbraně)
Nevím, jak vytvořit feat, který dodá útok v kole.
Nejde to pomocí effect EffectAdditionalAttacks(int nAmount); z nwnx?
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
pilnik
Měšťan
Posts: 287
Joined: 12:29 08. Jan 2008

Re: monkuv flurry of blow

Post by pilnik »

Krysak wrote:Ahoj,
jiný pohled na věc. Když se podíváte na zbraně, o které jde, tak jsou zjevně nekoncipované, aby byly využity pro další posilování. Všechny jsou nesporně silnější než kamy a o hodně. Oni to autoři ADND měli vymyšlené dobře v tomto směru.
Osobně doporučuji udělat jen zmenu u monka a napsat, že je může používat, ale flurry s nimi nejde. Champion taky nemá specku na zbran a nikdo kvuli tomu nepláče.

Investoval bych čas do jiných vecí a monkovi nechal ty kamy a pesti. RP hráči si vezmou i ty další zbraně.
Kdyz uz se opiras o pravidla dnd tak vez , ze prave v pravidlech dnd muze monk bojovat s nunchaku, sai, holi a par dalsimi zbranemi stejne jako s kamami.(tyto zbrane maj vsak jina cisla nez tady)
Nicmene pokud by zprovozneni techto zbrani stalo prilis usili, tak at se to zkrouhne v popisu u monka a ja se dle toho zaridim.
Obuki - ten vod Škopku
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: monkuv flurry of blow

Post by Barbar321 »

pilnik wrote:
Krysak wrote:Ahoj,
jiný pohled na věc. Když se podíváte na zbraně, o které jde, tak jsou zjevně nekoncipované, aby byly využity pro další posilování. Všechny jsou nesporně silnější než kamy a o hodně. Oni to autoři ADND měli vymyšlené dobře v tomto směru.
Osobně doporučuji udělat jen zmenu u monka a napsat, že je může používat, ale flurry s nimi nejde. Champion taky nemá specku na zbran a nikdo kvuli tomu nepláče.

Investoval bych čas do jiných vecí a monkovi nechal ty kamy a pesti. RP hráči si vezmou i ty další zbraně.
Kdyz uz se opiras o pravidla dnd tak vez , ze prave v pravidlech dnd muze monk bojovat s nunchaku, sai, holi a par dalsimi zbranemi stejne jako s kamami.(tyto zbrane maj vsak jina cisla nez tady)
Nicmene pokud by zprovozneni techto zbrani stalo prilis usili, tak at se to zkrouhne v popisu u monka a ja se dle toho zaridim.
Podle mě se o ně opírat klidně může. Ber to třeba tak, že ve většině papírových her na malé zbraně získáváš bonus k iniciativě event. další útoky v kole (v závislosti na pravidlech)

Takže přeneseno sem, ten feat dělá jen to, že s danou zbraní (kamou, rukama) dokážeš mlátit o dost rychleji (i když nepřesněji) než se zbraní delší (setrvačnost a princip páky jsou holt dané zákony fyziky a jsou vždy platné)
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: monkuv flurry of blow

Post by Krysak »

Kdyby se jim dal stejný rozah kritiku jako kamám a taky stejný dmg, tak samozřejmě není problém, aby mely flurry. bere se i kosmetický úprava v dmg..... krtik je ale smrtící.
User avatar
pilnik
Měšťan
Posts: 287
Joined: 12:29 08. Jan 2008

Re: monkuv flurry of blow

Post by pilnik »

Krysak wrote:Kdyby se jim dal stejný rozah kritiku jako kamám a taky stejný dmg, tak samozřejmě není problém, aby mely flurry. bere se i kosmetický úprava v dmg..... krtik je ale smrtící.
to nepopiram, ze nunchaku a sai je silnejsi nez kama, stejne tomu tak je u katany oproti dlouhemu meci.Takze zalezi jestli to tak team chce mit a zda je sance to rozchodit.
Obuki - ten vod Škopku
Zindo
Měšťan
Posts: 175
Joined: 20:22 03. Aug 2011

Re: monkuv flurry of blow

Post by Zindo »

pilnik wrote:
Krysak wrote:Kdyby se jim dal stejný rozah kritiku jako kamám a taky stejný dmg, tak samozřejmě není problém, aby mely flurry. bere se i kosmetický úprava v dmg..... krtik je ale smrtící.
to nepopiram, ze nunchaku a sai je silnejsi nez kama, stejne tomu tak je u katany oproti dlouhemu meci.Takze zalezi jestli to tak team chce mit a zda je sance to rozchodit.
Tak katana je určite jen fail na který se čeká s opravou.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: monkuv flurry of blow

Post by Shaman88 »

kucik wrote:
Myrpa wrote:
Shaman88 wrote:Na linuxovém nwnx toho nejde dosáhnout úpravou flurry of blows.
Takže:
1) Ponechat u monka jen kamy.
2) Zrušit stavající feat flurry of blows a vytvořit vlastní alternativu. (popř. jen dodělat alternativu pro ty jiné zbraně)
Nevím, jak vytvořit feat, který dodá útok v kole.
Nejde to pomocí effect EffectAdditionalAttacks(int nAmount); z nwnx?
Akorát nevím jestli jde odchytit event konce boje.
User avatar
Zeerit
Urozený
Posts: 1582
Joined: 21:02 12. Dec 2013

Re: monkuv flurry of blow

Post by Zeerit »

No katana je rasově omezená zbraň pokud vím, tam je to něco jinýho.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: monkuv flurry of blow

Post by kucik »

Shaman88 wrote: Akorát nevím jestli jde odchytit event konce boje.
Proč event konce boje? K čemu je tam důležitý? Prosím zkus se vyjadřovat i se souvislostmi. Je fakt ubíjející se pokaždé ptát, co jsi tím myslel.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: monkuv flurry of blow

Post by Shaman88 »

Pardon.
Přidat útok není problém, zároveň snížit AB o 2 taky ne. Kontrola při equipu a unequipu na požadované zbraně a nenošené zbroje a štítu je taky v pohodě. Ale flurry of blows funguje tak že jakmile zabiješ posledního a je konec boje tak se to vypne. Pokud bychom to udělali jako passivní tak by to bylo silnější než flurry of blows takže už padá varianta jen na nové zbraně ale museli bychom flurry of blows zrušit a ten nový feat udělat i na kamy. (problém to není - jen poukazuju na souvislosti)
Myrpa
Rytíř
Posts: 607
Joined: 16:09 09. Aug 2011

Re: monkuv flurry of blow

Post by Myrpa »

Takže máme dvě možnosti
1) necháme vlastnosti zbraní, jako jsou teď a smažeme dva řádky z popisu monka
2) uděláme novou verzi nazvanou McFlurry (Flurry zrušíme), což není problém + oslabíme sai a nunchaku (bez toho to asi nepůjde, chápu li diskuzi dobře)

Takže co uděláme?

A dodatek: já houby hraju, nemám nastudované klasické nwn, nemám nastudované materiály NT (já vím, je to trapas, ale taky to žere čas) a opravuju chyby. Takže co se mne týče, pokud třeba katana má chybné vlastnosti a všichni čekáte, až to tým opraví a zároveň to není jako samostaný topic v chybách, tak já to neopravím, protože o tom, že je něco špatně, nevím.
PS: Tu katanu už teda hlásit nemusíte.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: monkuv flurry of blow (todo)

Post by kucik »

Zkusit zachytit event začátku a konce flurry of blows.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: monkuv flurry of blow

Post by Shaman88 »

Tam o to nejde, protože ten mod se nezapne pokud nemáš správnou zbraň v ruce.
Locked