Kniha, priatel človeka

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Neithan1
Mistr
Posts: 992
Joined: 17:49 27. Oct 2007
Location: v každom ľudskom tele
Contact:

Re: Kniha, priatel človeka

Post by Neithan1 »

Ak ste fanuskovia magov tak skuste Carodej zememori od Ursuli K. Le Guinovej, sam skorej inklinujem k bojovnikom ale tuto knihu som mal precitanu za tyzden.
Riviera Neithan : zvany tez divoky prst ci neklidna klavesnice. Vyzbrojen xenofobnim humorem nejtezsiho kalibru.

http://wiki.mibbit.com/index.php/Icons
(>_(>_<)_<)

Když něco chcete, vynucujte si to od okolí. Neptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Kniha, priatel človeka

Post by nomis_b »

Neithan1 wrote:Ak ste fanuskovia magov tak skuste Carodej zememori od Ursuli K. Le Guinovej, sam skorej inklinujem k bojovnikom ale tuto knihu som mal precitanu za tyzden.
za tyden.. to sem precetl 8 kulhankovych knih za tyden.. nedalo se totiz prestat :lol:
Srry nemohl sem si to odpostit :mrgreen:
A zase se craftí...
Neithan1
Mistr
Posts: 992
Joined: 17:49 27. Oct 2007
Location: v každom ľudskom tele
Contact:

Re: Kniha, priatel človeka

Post by Neithan1 »

V pohode, kulhanka mame doma tiez kupoval som tie knihy bratovi ale sam som sa knim este nedostal.
Z ceskej tvorby sa mi najviac zatial pacila Valka s mloky od Capka.

A tresnicka na dorte Pan prstenov.. spolocenstvo, veze, navrat..Hobit, Nedokoncene pribehy, silmarilion. Klasika netreba menovat, ale aj tak to tu musi byt :mrgreen:
Riviera Neithan : zvany tez divoky prst ci neklidna klavesnice. Vyzbrojen xenofobnim humorem nejtezsiho kalibru.

http://wiki.mibbit.com/index.php/Icons
(>_(>_<)_<)

Když něco chcete, vynucujte si to od okolí. Neptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
User avatar
Lord_Berserk
Velmistr
Posts: 1056
Joined: 11:23 28. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Kniha, priatel človeka

Post by Lord_Berserk »

Moje prvni prectena knizka (to hned 2x) byla "Honzikova cesta"
:D ...doporucuju
...VIKINGS are back...your agony begins !!! :viking:
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Re: Kniha, priatel človeka

Post by Daanri »

Neithan1 wrote:Ak ste fanuskovia magov tak skuste Carodej zememori od Ursuli K. Le Guinovej, sam skorej inklinujem k bojovnikom ale tuto knihu som mal precitanu za tyzden.
jj taky dobre knihy...len mne vadi, ze su dost tenke, precital som ich za par hodin. Inac je podla tej knihy natoceny aj film, minuly rok som ho videl na nakom satelitnom programe. Neni to ziadna velka kvalita, ale vcelku priemerne fantasy. To pre tych co neradi citaju. :P

A jasne Pan prstenov, to bolo moje uuuuplne prve fantasy, ktore ma v podstate priviedlo k nadseniu o fantasy a vsetkeho okolo toho.

Ja som este zabudol jednu seriu co musim spomenut, sice nepatri uplne k fantasy, ale skor k sci-fi. Frank Herbert a Duna + vsetky ostatne casti po dune, pripadne casti pre Dunou, ktore napisal po smrti Franka Herberta jeho syn zo zozbieranych materialov. Duna je jedina kniha nad ktoru som zasadol a neodtrhol sa od nej kym som ju neprecital celu na jeden krat, ma asi 600stran. :wink:
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
User avatar
igor
Libovej frajírek
Posts: 1047
Joined: 15:14 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Kniha, priatel človeka

Post by igor »

Taky jsem četl Bestie na Moonshae, je to z Forgotten Realms a jsou to 3 knížky - hlavní hrdinka je druidka (nezabije jí duergar). Něco podobnýho jako ty Planiny ledového větru.
Kdo si to se mnou rozdá muž proti muži? Kdo si troufá?
Kazuko "drakobijec a bijec drakobijců" - drsňák, jehož pěsti budí posvátnou úctu.
User avatar
Pivo
Měšťan
Posts: 235
Joined: 00:38 11. Dec 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Kniha, priatel človeka

Post by Pivo »

Já dopoučuji Warhammera.Gotrek sága slušná. Ted čtu andělé smrti sága ze světa ovládaného temnými elfy.Stolní warhammer mě zaujal.Po zhlednutí pár her v realu vcelku zklamání.Docela nákladný koníček finančně.
Simon Elken voják Karatské armády s hodností"Jezdec"
"Důvtip je často nejlepší zbraní proti přesile"

Arrswil tiefling nekroman
"A oni povstanou z jejich hrobů, aby pochodovali po světě živých. Každý smrtelník, který padne, rozšíří jejich počet, až do doby než zůstane pouze svět temnoty. Pouze poté svět pozná nekonečný řád, který leží uvnitř klidu nemrtvých."
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Kniha, priatel človeka

Post by DenGrasse »

Pivo wrote:Stolní warhammer mě zaujal.Po zhlednutí pár her v realu vcelku zklamání.Docela nákladný koníček finančně.
provozujeme fantasy figurkovou hru na upravených pravidlech warzone. výhodou je, že můžeš použít figurky z noha her (warhammer, chronopia, celts atd)...
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Kniha, priatel človeka

Post by Rejty »

Ono pozorovat ten warhammer neni az takova zabava, kdyz nevis o co se jedna, ale hrat je to o necem jinem. :wink: Jinak ta financni narocnost je dost velka, to jo. Radsi ani nepocitam, na kolik to vyjde / vyslo. :mrgreen:
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Kniha, priatel človeka

Post by Theogil I »

Rejty wrote:Ono pozorovat ten warhammer neni az takova zabava, kdyz nevis o co se jedna, ale hrat je to o necem jinem. :wink: Jinak ta financni narocnost je dost velka, to jo. Radsi ani nepocitam, na kolik to vyjde / vyslo. :mrgreen:
S těma knížkama taky žádná sláva už v nich mám desetitisíce korun a nemůžu si pomoct. Mám přísný zákaz chodit do knihkupectví a když kolem nějakého náhodou procházíme musím mít zavřené oči a brácha mě táhne pryč.

Jinak doporučení tu již padlo od Daanriho, u mě suveréně vede R.E.Feist, přeloženo od něj bylo zatím 31 knih a všechny stojí za přečtení, většinou to jsou jednohltky od kterých nelze odejít ... pak se ráno blbě vstává. :D

Trošku náročnější je pak již zmíněný Tad Williams a Trůn z dračích kostí (1svazkový), Kámen rozluky (2 svazkový) a Věž Zeleného anděla (4 svazková), nečte se to tak hltavým způsobem, ale o to hlubší a popisnější je pak příběh.

Kulhánek - nu Noční klub je skvělý, Cesta krve (doporučuji) taky, poslední kniha Stroncium - trošku zklamání (nějak mi to už přišlo moc).

No a teď se chystám na Noční hlídku a další (myšleno hlídky) od Sergeje Lukaněnka, na to jsem celkem zvědavý.

Jinak i u mě je možno nalézt stovky svazku se sci-fi a fantazi literatůrou ... je to dost drahý koníček. :D
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
Hacanus
Obyvatel
Posts: 139
Joined: 19:08 18. Sep 2007

Re: Kniha, priatel človeka

Post by Hacanus »

No s Daanrim musim len suhlasit - Feist je neprekonatelný, to isté Kulhánek, ako písal Nomis proste prestat sa nedá ale doporučujem precitat aj poviedky, vrelo doporucujem Zambocha - Lihen I., II. + Temny spasitel, Sapkowski a Pratchet su klasika, kdo necital tak smelo do toho, Planina ledového vetru a legendy o Drizztovi tiez super, Pan prstenov to musi byt, s Warhammeru citam prave legendu o Malusovi Temne cepeli - taky vyborne citanie, co sa tyka sci-fi - Clark /setkani s Ramou + nadvazujúce knihy/, Asimov /Nadace/, Bradburry, starí ruskí autori - bratia Strugacski, Stalker, výrazne doporucujem poviedky Nic pro hrdiny a Úkol ve vesmíru od Sama Lundwalla, samozrejme Stoparuv pruvodce po Galaxii, tiez nezabudnutelna Duna + Spasitel Duny /tie dalsie diely uz ma tak nebavili/, no proste je toho moc :D :D :D
PS: od doby co viem citat fantasy a SCI-Fi jedine pripustne :D :D :D
Asshen Shugarr "Drakobijce" - bojovnik oslehany plameny mnoha bitev, neformalni brucoun, nekdy dost naladovy se zalibou v nejapnych zertech, boji, kriku umirajicich a krvi ..
Esstarriol Eldarrhean - moudry carodej z lesu Prahvozdu bojujici proti temnym silam, patrajici po vrazich svych rodicu.
User avatar
danielfojt
Měšťan
Posts: 159
Joined: 11:08 15. Feb 2008
Location: vsetín
Contact:

Re: Kniha, priatel človeka

Post by danielfojt »

Neithan1 wrote:Ak ste fanuskovia magov tak skuste Carodej zememori od Ursuli K. Le Guinovej, sam skorej inklinujem k bojovnikom ale tuto knihu som mal precitanu za tyzden.
jj to je kvalita jak svina,jinak salvatore je i v cestine je toho mega moc,ale drizzt je proste jednicka naprosta,jinak dobre je celkem Trpaslici trilogie ,jinak od Warhammeru jsem toho taky cetl dost a je to pekne cteni,jinak warhammer jsem taky hraval driv ted uz me jen armada chyta prach ve vitrine,no co se da delat.pokud nekdo hleda E-Knihy fantasko tak doporucuju tuhle vec http://www.4shared.com/dir/1088385/f55b ... aring.html
Dormalhir -- Hrdina na volné noze
User avatar
Žorž
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1274
Joined: 18:11 27. Apr 2007
Location: Praga
Contact:

Re: Kniha, priatel človeka

Post by Žorž »

Díky za téma...ale kdo si má, sakru, na knížky najít čas....mezi vším tím psaním. ;)

Pokus o vtip, na něco vybraného se čas najde vždycky. :D
____________________________________________________________

K Věci: Tď se mi nechce vše vypisovat, ale určitě pro KOHOKOLIV musím doporučit Terryho Pratchetta (vím, že už byl zmíněn, ale přece...)- po pár řádcích se v Zeměploše začnete cítit jako doma a geniálním humorem se můžete nechat pohltit kdekoliv a kdykoliv. Zkrátka jedna z mála jistot na světě je, že Pratchett zůstane vždycky zábavný a originální. Jeho styl považuji za měřítko, tak by to mělo vypadat....a snažím se jej ob čas protlačit i do vyjadřování na Thalii, ale pssss.t ;)

Na epické hepta a více - logie bohužel síly mívám málokdy, stačí mi povinně doporučená literatura ze školského ústavu. :)
Slovotepec Žorž = Písmák Matlafousek

Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Kniha, priatel človeka

Post by kucik »

Žorž wrote: Na epické hepta a více - logie bohužel síly mívám málokdy, stačí mi povinně doporučená literatura ze školského ústavu. :)
Tim myslis Kulhankovy Divoke a zle, nebo Stoparova pruvodce galaxii? :mrgreen: Sam sci-fi moc nectu a radeji mam spis jine zanry (citanky), ale Clarka, Bradburryho, Asimova proste nejde minout. Ted zrovna abstinuju (ctu dokola silne ohmatane svazky, ktere uz znam pomalu nazpamet) a cekam, nez se mi znovu zadari vyplenit mestskou knihovnu, ale z poslednich veci co jsem cetl, bych vypichnul Detektivni kancelar Dirka Gentlyho a vlastne vsechno od Douglase Adamse. Ten humor a zpusob psani je proste neco, ceho se neprejim.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Zyga
Šlechtic
Posts: 350
Joined: 19:34 12. May 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Kniha, priatel človeka

Post by Zyga »

Tak z fantasy sem ted hlavne doplnil vzdelani prectenim skoro komplet zemeplochy a par dalsich od Pratcheta, kdo necet doporucuju a z trosku jinyho soudku doporucuju Stephena Kinga, este sem snad od nej nenasel knihu ktera by se mi vylozene nelibila.
Crasz´ar - sermir rodu N´Abarn
Locked