Kniha, priatel človeka
Re: Kniha, priatel človeka
Ak ste fanuskovia magov tak skuste Carodej zememori od Ursuli K. Le Guinovej, sam skorej inklinujem k bojovnikom ale tuto knihu som mal precitanu za tyzden.
Riviera Neithan : zvany tez divoky prst ci neklidna klavesnice. Vyzbrojen xenofobnim humorem nejtezsiho kalibru.
http://wiki.mibbit.com/index.php/Icons
(>_(>_<)_<)
Když něco chcete, vynucujte si to od okolí. Neptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
http://wiki.mibbit.com/index.php/Icons
(>_(>_<)_<)
Když něco chcete, vynucujte si to od okolí. Neptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
- nomis_b
- Čestný člen týmu Thalie
- Posts: 3090
- Joined: 18:00 26. Aug 2007
- Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
- Contact:
Re: Kniha, priatel človeka
za tyden.. to sem precetl 8 kulhankovych knih za tyden.. nedalo se totiz prestatNeithan1 wrote:Ak ste fanuskovia magov tak skuste Carodej zememori od Ursuli K. Le Guinovej, sam skorej inklinujem k bojovnikom ale tuto knihu som mal precitanu za tyzden.
Srry nemohl sem si to odpostit
A zase se craftí...
Re: Kniha, priatel človeka
V pohode, kulhanka mame doma tiez kupoval som tie knihy bratovi ale sam som sa knim este nedostal.
Z ceskej tvorby sa mi najviac zatial pacila Valka s mloky od Capka.
A tresnicka na dorte Pan prstenov.. spolocenstvo, veze, navrat..Hobit, Nedokoncene pribehy, silmarilion. Klasika netreba menovat, ale aj tak to tu musi byt
Z ceskej tvorby sa mi najviac zatial pacila Valka s mloky od Capka.
A tresnicka na dorte Pan prstenov.. spolocenstvo, veze, navrat..Hobit, Nedokoncene pribehy, silmarilion. Klasika netreba menovat, ale aj tak to tu musi byt
Riviera Neithan : zvany tez divoky prst ci neklidna klavesnice. Vyzbrojen xenofobnim humorem nejtezsiho kalibru.
http://wiki.mibbit.com/index.php/Icons
(>_(>_<)_<)
Když něco chcete, vynucujte si to od okolí. Neptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
http://wiki.mibbit.com/index.php/Icons
(>_(>_<)_<)
Když něco chcete, vynucujte si to od okolí. Neptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
- Lord_Berserk
- Velmistr
- Posts: 1056
- Joined: 11:23 28. Apr 2007
- Location: Plzeň
- Contact:
Re: Kniha, priatel človeka
Moje prvni prectena knizka (to hned 2x) byla "Honzikova cesta"
...doporucuju
...VIKINGS are back...your agony begins !!! 
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
Re: Kniha, priatel človeka
jj taky dobre knihy...len mne vadi, ze su dost tenke, precital som ich za par hodin. Inac je podla tej knihy natoceny aj film, minuly rok som ho videl na nakom satelitnom programe. Neni to ziadna velka kvalita, ale vcelku priemerne fantasy. To pre tych co neradi citaju.Neithan1 wrote:Ak ste fanuskovia magov tak skuste Carodej zememori od Ursuli K. Le Guinovej, sam skorej inklinujem k bojovnikom ale tuto knihu som mal precitanu za tyzden.
A jasne Pan prstenov, to bolo moje uuuuplne prve fantasy, ktore ma v podstate priviedlo k nadseniu o fantasy a vsetkeho okolo toho.
Ja som este zabudol jednu seriu co musim spomenut, sice nepatri uplne k fantasy, ale skor k sci-fi. Frank Herbert a Duna + vsetky ostatne casti po dune, pripadne casti pre Dunou, ktore napisal po smrti Franka Herberta jeho syn zo zozbieranych materialov. Duna je jedina kniha nad ktoru som zasadol a neodtrhol sa od nej kym som ju neprecital celu na jeden krat, ma asi 600stran.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
Re: Kniha, priatel človeka
Taky jsem četl Bestie na Moonshae, je to z Forgotten Realms a jsou to 3 knížky - hlavní hrdinka je druidka (nezabije jí duergar). Něco podobnýho jako ty Planiny ledového větru.
Kdo si to se mnou rozdá muž proti muži? Kdo si troufá?
Kazuko "drakobijec a bijec drakobijců" - drsňák, jehož pěsti budí posvátnou úctu.
Kazuko "drakobijec a bijec drakobijců" - drsňák, jehož pěsti budí posvátnou úctu.
Re: Kniha, priatel človeka
Já dopoučuji Warhammera.Gotrek sága slušná. Ted čtu andělé smrti sága ze světa ovládaného temnými elfy.Stolní warhammer mě zaujal.Po zhlednutí pár her v realu vcelku zklamání.Docela nákladný koníček finančně.
Simon Elken voják Karatské armády s hodností"Jezdec"
"Důvtip je často nejlepší zbraní proti přesile"
Arrswil tiefling nekroman
"A oni povstanou z jejich hrobů, aby pochodovali po světě živých. Každý smrtelník, který padne, rozšíří jejich počet, až do doby než zůstane pouze svět temnoty. Pouze poté svět pozná nekonečný řád, který leží uvnitř klidu nemrtvých."
"Důvtip je často nejlepší zbraní proti přesile"
Arrswil tiefling nekroman
"A oni povstanou z jejich hrobů, aby pochodovali po světě živých. Každý smrtelník, který padne, rozšíří jejich počet, až do doby než zůstane pouze svět temnoty. Pouze poté svět pozná nekonečný řád, který leží uvnitř klidu nemrtvých."
Re: Kniha, priatel človeka
provozujeme fantasy figurkovou hru na upravených pravidlech warzone. výhodou je, že můžeš použít figurky z noha her (warhammer, chronopia, celts atd)...Pivo wrote:Stolní warhammer mě zaujal.Po zhlednutí pár her v realu vcelku zklamání.Docela nákladný koníček finančně.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Re: Kniha, priatel človeka
Ono pozorovat ten warhammer neni az takova zabava, kdyz nevis o co se jedna, ale hrat je to o necem jinem.
Jinak ta financni narocnost je dost velka, to jo. Radsi ani nepocitam, na kolik to vyjde / vyslo. 
Vedoucí týmu Thalie
Re: Kniha, priatel človeka
S těma knížkama taky žádná sláva už v nich mám desetitisíce korun a nemůžu si pomoct. Mám přísný zákaz chodit do knihkupectví a když kolem nějakého náhodou procházíme musím mít zavřené oči a brácha mě táhne pryč.Rejty wrote:Ono pozorovat ten warhammer neni az takova zabava, kdyz nevis o co se jedna, ale hrat je to o necem jinem.Jinak ta financni narocnost je dost velka, to jo. Radsi ani nepocitam, na kolik to vyjde / vyslo.
Jinak doporučení tu již padlo od Daanriho, u mě suveréně vede R.E.Feist, přeloženo od něj bylo zatím 31 knih a všechny stojí za přečtení, většinou to jsou jednohltky od kterých nelze odejít ... pak se ráno blbě vstává.
Trošku náročnější je pak již zmíněný Tad Williams a Trůn z dračích kostí (1svazkový), Kámen rozluky (2 svazkový) a Věž Zeleného anděla (4 svazková), nečte se to tak hltavým způsobem, ale o to hlubší a popisnější je pak příběh.
Kulhánek - nu Noční klub je skvělý, Cesta krve (doporučuji) taky, poslední kniha Stroncium - trošku zklamání (nějak mi to už přišlo moc).
No a teď se chystám na Noční hlídku a další (myšleno hlídky) od Sergeje Lukaněnka, na to jsem celkem zvědavý.
Jinak i u mě je možno nalézt stovky svazku se sci-fi a fantazi literatůrou ... je to dost drahý koníček.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Re: Kniha, priatel človeka
No s Daanrim musim len suhlasit - Feist je neprekonatelný, to isté Kulhánek, ako písal Nomis proste prestat sa nedá ale doporučujem precitat aj poviedky, vrelo doporucujem Zambocha - Lihen I., II. + Temny spasitel, Sapkowski a Pratchet su klasika, kdo necital tak smelo do toho, Planina ledového vetru a legendy o Drizztovi tiez super, Pan prstenov to musi byt, s Warhammeru citam prave legendu o Malusovi Temne cepeli - taky vyborne citanie, co sa tyka sci-fi - Clark /setkani s Ramou + nadvazujúce knihy/, Asimov /Nadace/, Bradburry, starí ruskí autori - bratia Strugacski, Stalker, výrazne doporucujem poviedky Nic pro hrdiny a Úkol ve vesmíru od Sama Lundwalla, samozrejme Stoparuv pruvodce po Galaxii, tiez nezabudnutelna Duna + Spasitel Duny /tie dalsie diely uz ma tak nebavili/, no proste je toho moc
PS: od doby co viem citat fantasy a SCI-Fi jedine pripustne

PS: od doby co viem citat fantasy a SCI-Fi jedine pripustne
Asshen Shugarr "Drakobijce" - bojovnik oslehany plameny mnoha bitev, neformalni brucoun, nekdy dost naladovy se zalibou v nejapnych zertech, boji, kriku umirajicich a krvi ..
Esstarriol Eldarrhean - moudry carodej z lesu Prahvozdu bojujici proti temnym silam, patrajici po vrazich svych rodicu.
Esstarriol Eldarrhean - moudry carodej z lesu Prahvozdu bojujici proti temnym silam, patrajici po vrazich svych rodicu.
- danielfojt
- Měšťan
- Posts: 159
- Joined: 11:08 15. Feb 2008
- Location: vsetín
- Contact:
Re: Kniha, priatel človeka
jj to je kvalita jak svina,jinak salvatore je i v cestine je toho mega moc,ale drizzt je proste jednicka naprosta,jinak dobre je celkem Trpaslici trilogie ,jinak od Warhammeru jsem toho taky cetl dost a je to pekne cteni,jinak warhammer jsem taky hraval driv ted uz me jen armada chyta prach ve vitrine,no co se da delat.pokud nekdo hleda E-Knihy fantasko tak doporucuju tuhle vec http://www.4shared.com/dir/1088385/f55b ... aring.htmlNeithan1 wrote:Ak ste fanuskovia magov tak skuste Carodej zememori od Ursuli K. Le Guinovej, sam skorej inklinujem k bojovnikom ale tuto knihu som mal precitanu za tyzden.
Dormalhir -- Hrdina na volné noze
Re: Kniha, priatel človeka
Díky za téma...ale kdo si má, sakru, na knížky najít čas....mezi vším tím psaním. 
Pokus o vtip, na něco vybraného se čas najde vždycky.
____________________________________________________________
K Věci: Tď se mi nechce vše vypisovat, ale určitě pro KOHOKOLIV musím doporučit Terryho Pratchetta (vím, že už byl zmíněn, ale přece...)- po pár řádcích se v Zeměploše začnete cítit jako doma a geniálním humorem se můžete nechat pohltit kdekoliv a kdykoliv. Zkrátka jedna z mála jistot na světě je, že Pratchett zůstane vždycky zábavný a originální. Jeho styl považuji za měřítko, tak by to mělo vypadat....a snažím se jej ob čas protlačit i do vyjadřování na Thalii, ale pssss.t
Na epické hepta a více - logie bohužel síly mívám málokdy, stačí mi povinně doporučená literatura ze školského ústavu.
Pokus o vtip, na něco vybraného se čas najde vždycky.
____________________________________________________________
K Věci: Tď se mi nechce vše vypisovat, ale určitě pro KOHOKOLIV musím doporučit Terryho Pratchetta (vím, že už byl zmíněn, ale přece...)- po pár řádcích se v Zeměploše začnete cítit jako doma a geniálním humorem se můžete nechat pohltit kdekoliv a kdykoliv. Zkrátka jedna z mála jistot na světě je, že Pratchett zůstane vždycky zábavný a originální. Jeho styl považuji za měřítko, tak by to mělo vypadat....a snažím se jej ob čas protlačit i do vyjadřování na Thalii, ale pssss.t
Na epické hepta a více - logie bohužel síly mívám málokdy, stačí mi povinně doporučená literatura ze školského ústavu.
Slovotepec Žorž = Písmák Matlafousek
Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/
Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/
Re: Kniha, priatel človeka
Tim myslis Kulhankovy Divoke a zle, nebo Stoparova pruvodce galaxii?Žorž wrote: Na epické hepta a více - logie bohužel síly mívám málokdy, stačí mi povinně doporučená literatura ze školského ústavu.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Kniha, priatel človeka
Tak z fantasy sem ted hlavne doplnil vzdelani prectenim skoro komplet zemeplochy a par dalsich od Pratcheta, kdo necet doporucuju a z trosku jinyho soudku doporucuju Stephena Kinga, este sem snad od nej nenasel knihu ktera by se mi vylozene nelibila.
Crasz´ar - sermir rodu N´Abarn