Jaky craft chcete hlavne delat ?
- nomis_b
- Čestný člen týmu Thalie
- Posts: 3090
- Joined: 18:00 26. Aug 2007
- Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
- Contact:
Jaky craft chcete hlavne delat ?
Je to jen tkaova soukroma anketka.. protoze je jasne, ze kdyz se remesla zapinala v ruznem poradi, tak asi bude nejvice zlatniku, nicmene vcera jsem videl tri (vcetene) sebe, tak by me zajimalo +/- rozvrstveni. Treba se nejakemu "nepopularnimu" muze pridat neco na zaatraktivneni.
A zase se craftí...
Re: Jaky craft chcete hlavne delat ?
Pojedu všechny, až uslyším, že je to jakžtakž vyladěné a vráti se expíky za časovky do dílen:).
Re: Jaky craft chcete hlavne delat ?
Já minimálně truhlařinu, šití a možná zlatnictví. Spíš proto, že ty věci by mohla využít sama postava a ne že ostatní řemesla jsou méně atraktivní.
------------------ =^.^=
Titulovaná sekretářka Rodiny Zručných
Titulovaná sekretářka Rodiny Zručných
Re: Jaky craft chcete hlavne delat ?
Vím, že člověk Thalijský je velmi vypočítavý (tedy většina
)a díky tomu si dokážu představit, že hlavními crafty budou zlatnictví a krejčovina neb tyto crafty dávají předměty s bonusy pro jakýkoliv char a bude největší poptávka. Dále to bude hodně ovlivněno rozdělením celého serveru a povrch x podtemno co se týče obsazenosti jednotlivých povolání.
Victor Zručný - Nové obzory, nová dobrodružsví a hlavně - nové sny
Brogar Kovaný - Tradiční trpaslík s netradičními názory - active-ish
Paul Hall Jeho cesta se blíží ke konci
Edgar - Zahrabán v knihách
Brogar Kovaný - Tradiční trpaslík s netradičními názory - active-ish
Paul Hall Jeho cesta se blíží ke konci
Edgar - Zahrabán v knihách
Re: Jaky craft chcete hlavne delat ?
S jednou svojí postavičkou hlavně krejčovinu (je převedená z ST a na ST byla v krejčovině mistrová), se druhou váhám mezi zlatnictvím nebo kovářstvím, možná bude zlatníků až příliš, tak spíš nakonec to kovářství, i když zlatnictví je mojí postavičce bližší (nehledě na to, že kovářství jsem dělala na ST a jelikož neznám ke své vlastní ostudě až doteď pořádně systém kvality zbraní, tak jsem měla se svojí postavou potíže přijít na to, jak uspokojit poptávku zákazníků. Uměla vyrobit všechno, ale nevěděla, co je vlastně nejlepší
Takže by mi bylo bližší zlatnictví si myslím, jenže zase když bude Karatha plná zlatníků, tak si to ještě rozmyslím. I když mi přijde, že zlatnictví je spíše vhodnější pro řemeslnici, než kovářství.
Takže by mi bylo bližší zlatnictví si myslím, jenže zase když bude Karatha plná zlatníků, tak si to ještě rozmyslím. I když mi přijde, že zlatnictví je spíše vhodnější pro řemeslnici, než kovářství.
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
Re: Jaky craft chcete hlavne delat ?
Očarovávání, jako vedlejší kovařinu kvůli zbraním na jeho trénink a kvůli magickým holím, ale budu zvažovat, jestli si vyrobit vlastní kouzelnou hůl, nebo budu chtít nějakou od známějšího řemeslníka a jen jí zkusím očarovat (ať už to bude fungovat jakkoliv)
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.
Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy
Incoherent fire dissipates all contingency.
ZANEPRÁZDNĚN
Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy
Incoherent fire dissipates all contingency.
ZANEPRÁZDNĚN
Re: Jaky craft chcete hlavne delat ?
V rámci RP bych měl vyjet řemesla, která jsem ovládal na ST, nicméně staty postavy se mění a nemám na to ty ideální podmínky jako tehdy. Navíc mě naprosto vůbec neláká zase nudné klikání za stejným výsledkem jako na ST.
Magické hole jsou zajímavá myšlenka, ale pochybuji, že budou dostatečně kvalitní.
Očarování mě taky láká, ale jak bylo vidět na ST, tak bude nejspíše šíleně drahé a šíleně náročné na naučení.
Plány na stvoření alchymie mě navíc celý systém craftu krajně znechucují.
Magické hole jsou zajímavá myšlenka, ale pochybuji, že budou dostatečně kvalitní.
Očarování mě taky láká, ale jak bylo vidět na ST, tak bude nejspíše šíleně drahé a šíleně náročné na naučení.
Plány na stvoření alchymie mě navíc celý systém craftu krajně znechucují.
.
- nomis_b
- Čestný člen týmu Thalie
- Posts: 3090
- Joined: 18:00 26. Aug 2007
- Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
- Contact:
Re: Jaky craft chcete hlavne delat ?
Tak k tomu se vyjadrim rad:¨Nalkanar wrote:V rámci RP bych měl vyjet řemesla, která jsem ovládal na ST, nicméně staty postavy se mění a nemám na to ty ideální podmínky jako tehdy. Navíc mě naprosto vůbec neláká zase nudné klikání za stejným výsledkem jako na ST.
Magické hole jsou zajímavá myšlenka, ale pochybuji, že budou dostatečně kvalitní.
Očarování mě taky láká, ale jak bylo vidět na ST, tak bude nejspíše šíleně drahé a šíleně náročné na naučení.
Plány na stvoření alchymie mě navíc celý systém craftu krajně znechucují.
Craftma stejny system jako na ST, je to tedy opravdu "klikani u filmu". je to dano nutnosti nehromadne vyroby.
Vysledne vlastnosti co dava craft na NT jsou jine, nez na ST.
Magicke hole budou opravdu, opravdu silne na pomery NT. Snad muzu prozradit, ze budou pridavat bonusova kouzla.
No k ocarovani.. no ja to osobne vidim jako takove TOP remeslo.
A zase se craftí...
Re: Jaky craft chcete hlavne delat ?
Když jsem jel očrování na povrchu, tak mne to stálo v nákladech 2,5 Milionu zlatých:) Na lvl 18, to jsem dal vše.
Dole jsem to vyjel za polovinu, protože jsem věděl na které potvory jít.
Problém není v ceně, ta je dokonce si myslím v pořádku. Problém je, že pak se očekává, že se i ty nejsilnější kameny se budou zapracovávat pod cenou nákupu šutru. Když se crafteři domluví a nepujdou například pod 150% vlastních nákladů výroby, což povauji za minimum, tak je craft zajimavým doplnkem.
U očarování rozumím i cenám 300% vlastních nákladů výroby.
Edit: za problematické pro motivaci ke kraftení lze považovat přesílené věci u dobrodruha.
Dole jsem to vyjel za polovinu, protože jsem věděl na které potvory jít.
Problém není v ceně, ta je dokonce si myslím v pořádku. Problém je, že pak se očekává, že se i ty nejsilnější kameny se budou zapracovávat pod cenou nákupu šutru. Když se crafteři domluví a nepujdou například pod 150% vlastních nákladů výroby, což povauji za minimum, tak je craft zajimavým doplnkem.
U očarování rozumím i cenám 300% vlastních nákladů výroby.
Edit: za problematické pro motivaci ke kraftení lze považovat přesílené věci u dobrodruha.
- nomis_b
- Čestný člen týmu Thalie
- Posts: 3090
- Joined: 18:00 26. Aug 2007
- Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
- Contact:
Re: Jaky craft chcete hlavne delat ?
jako to ze ma nekdo vyrobni cenu 100.000 a prodava to za 100.001 gp je jeho problem, do toho mu ja prece nebudu mluvit, kdyz si nevazi sve prace.
A ono u dobrodruha jsou podle me ty ceny ted jine, navic tam jsou jen urcite veci.
A samozrejme je vse v reseni. Ceny se musi nejak vychytat. Pokud to bude takovy problem, daji se ceny craftu menit (nebo i ceny veci v obchodech...)
A ono u dobrodruha jsou podle me ty ceny ted jine, navic tam jsou jen urcite veci.
A samozrejme je vse v reseni. Ceny se musi nejak vychytat. Pokud to bude takovy problem, daji se ceny craftu menit (nebo i ceny veci v obchodech...)
A zase se craftí...
Re: Jaky craft chcete hlavne delat ?
ono kdyz uz craft, tak by se měli dát udělat věci lepší než které se prodávají v obchodech, když se vezme ta spousta hodin co se u toho ztráví tak by bylo fajn vyrábět věci takové že by si je hráč koupil, ne jen to prodávat pak u překupníka.
Jsem jaká jsem.
Lina Arna - zlatooká černovláska
Lina Arna - zlatooká černovláska
Re: Jaky craft chcete hlavne delat ?
Tak ono naexpit to na něčem musíš....šle škoda, že ty slabší věci jsou levnější v obchodech. na ST se vyplatilo nechat si ucraftit věci tak od +3 ne-li +4...
Na vyžádání.
- -darkvision-
- Bůh
- Posts: 4674
- Joined: 21:47 12. Mar 2010
- Location: Kobka
Re: Jaky craft chcete hlavne delat ?
Koželuštví -> krejčovina
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Re: Jaky craft chcete hlavne delat ?
dřevařina - truhlářství
Jsem jaká jsem.
Lina Arna - zlatooká černovláska
Lina Arna - zlatooká černovláska
- nomis_b
- Čestný člen týmu Thalie
- Posts: 3090
- Joined: 18:00 26. Aug 2007
- Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
- Contact:
Re: Jaky craft chcete hlavne delat ?
no a od toho jsou hráči, aby se ozvali s konkrétními návrhy, o kolik a co zlevnit. Pokud se nikdo neozve s konkrétním příkladem tak je jasné, že nic měnit nebudu, protože to považuju za dobře nastavenékarolina wrote:Tak ono naexpit to na něčem musíš....šle škoda, že ty slabší věci jsou levnější v obchodech. na ST se vyplatilo nechat si ucraftit věci tak od +3 ne-li +4...
A zase se craftí...