Jaky craft chcete hlavne delat ?

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Jaký craft HLAVNĚ plánuješ provozovat

craft je blbost
9
29%
povrch - Kovařina
1
3%
povrch - Krejčovina
6
19%
povrch - Očarovávání
1
3%
povrch - Platnéřina
3
10%
povrch - Truhlařina
2
6%
povrch - Zlatnictví
3
10%
podtemno - Kovařina
0
No votes
podtemno - Krejčovina
1
3%
podtemno - Očarovávání
2
6%
podtemno - Platnéřina
2
6%
podtemno - Truhlařina
1
3%
podtemno - Zlatnictví
0
No votes
 
Total votes: 31

User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Jaky craft chcete hlavne delat ?

Post by nomis_b »

Je to jen tkaova soukroma anketka.. protoze je jasne, ze kdyz se remesla zapinala v ruznem poradi, tak asi bude nejvice zlatniku, nicmene vcera jsem videl tri (vcetene) sebe, tak by me zajimalo +/- rozvrstveni. Treba se nejakemu "nepopularnimu" muze pridat neco na zaatraktivneni.
A zase se craftí...
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Jaky craft chcete hlavne delat ?

Post by Krysak »

Pojedu všechny, až uslyším, že je to jakžtakž vyladěné a vráti se expíky za časovky do dílen:).
NesQe
Rytíř
Posts: 599
Joined: 19:45 13. Jan 2012

Re: Jaky craft chcete hlavne delat ?

Post by NesQe »

Já minimálně truhlařinu, šití a možná zlatnictví. Spíš proto, že ty věci by mohla využít sama postava a ne že ostatní řemesla jsou méně atraktivní.
------------------ =^.^=
Titulovaná sekretářka Rodiny Zručných
Paulus
WB Thalie
Posts: 1495
Joined: 06:49 17. Apr 2012

Re: Jaky craft chcete hlavne delat ?

Post by Paulus »

Vím, že člověk Thalijský je velmi vypočítavý (tedy většina :D )a díky tomu si dokážu představit, že hlavními crafty budou zlatnictví a krejčovina neb tyto crafty dávají předměty s bonusy pro jakýkoliv char a bude největší poptávka. Dále to bude hodně ovlivněno rozdělením celého serveru a povrch x podtemno co se týče obsazenosti jednotlivých povolání.
Victor Zručný - Nové obzory, nová dobrodružsví a hlavně - nové sny
Brogar Kovaný - Tradiční trpaslík s netradičními názory - active-ish
Paul Hall Jeho cesta se blíží ke konci
Edgar - Zahrabán v knihách
User avatar
Aillen
Urozený
Posts: 1520
Joined: 01:01 27. Aug 2011

Re: Jaky craft chcete hlavne delat ?

Post by Aillen »

S jednou svojí postavičkou hlavně krejčovinu (je převedená z ST a na ST byla v krejčovině mistrová), se druhou váhám mezi zlatnictvím nebo kovářstvím, možná bude zlatníků až příliš, tak spíš nakonec to kovářství, i když zlatnictví je mojí postavičce bližší (nehledě na to, že kovářství jsem dělala na ST a jelikož neznám ke své vlastní ostudě až doteď pořádně systém kvality zbraní, tak jsem měla se svojí postavou potíže přijít na to, jak uspokojit poptávku zákazníků. Uměla vyrobit všechno, ale nevěděla, co je vlastně nejlepší :oops:

Takže by mi bylo bližší zlatnictví si myslím, jenže zase když bude Karatha plná zlatníků, tak si to ještě rozmyslím. I když mi přijde, že zlatnictví je spíše vhodnější pro řemeslnici, než kovářství.
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Jaky craft chcete hlavne delat ?

Post by Caehan »

Očarovávání, jako vedlejší kovařinu kvůli zbraním na jeho trénink a kvůli magickým holím, ale budu zvažovat, jestli si vyrobit vlastní kouzelnou hůl, nebo budu chtít nějakou od známějšího řemeslníka a jen jí zkusím očarovat (ať už to bude fungovat jakkoliv)
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Jaky craft chcete hlavne delat ?

Post by Nalkanar »

V rámci RP bych měl vyjet řemesla, která jsem ovládal na ST, nicméně staty postavy se mění a nemám na to ty ideální podmínky jako tehdy. Navíc mě naprosto vůbec neláká zase nudné klikání za stejným výsledkem jako na ST.
Magické hole jsou zajímavá myšlenka, ale pochybuji, že budou dostatečně kvalitní.
Očarování mě taky láká, ale jak bylo vidět na ST, tak bude nejspíše šíleně drahé a šíleně náročné na naučení.

Plány na stvoření alchymie mě navíc celý systém craftu krajně znechucují.
.
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Jaky craft chcete hlavne delat ?

Post by nomis_b »

Nalkanar wrote:V rámci RP bych měl vyjet řemesla, která jsem ovládal na ST, nicméně staty postavy se mění a nemám na to ty ideální podmínky jako tehdy. Navíc mě naprosto vůbec neláká zase nudné klikání za stejným výsledkem jako na ST.
Magické hole jsou zajímavá myšlenka, ale pochybuji, že budou dostatečně kvalitní.
Očarování mě taky láká, ale jak bylo vidět na ST, tak bude nejspíše šíleně drahé a šíleně náročné na naučení.

Plány na stvoření alchymie mě navíc celý systém craftu krajně znechucují.
Tak k tomu se vyjadrim rad:¨
Craftma stejny system jako na ST, je to tedy opravdu "klikani u filmu". je to dano nutnosti nehromadne vyroby.
Vysledne vlastnosti co dava craft na NT jsou jine, nez na ST.
Magicke hole budou opravdu, opravdu silne na pomery NT. Snad muzu prozradit, ze budou pridavat bonusova kouzla.
No k ocarovani.. no ja to osobne vidim jako takove TOP remeslo.
A zase se craftí...
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Jaky craft chcete hlavne delat ?

Post by Krysak »

Když jsem jel očrování na povrchu, tak mne to stálo v nákladech 2,5 Milionu zlatých:) Na lvl 18, to jsem dal vše.

Dole jsem to vyjel za polovinu, protože jsem věděl na které potvory jít.

Problém není v ceně, ta je dokonce si myslím v pořádku. Problém je, že pak se očekává, že se i ty nejsilnější kameny se budou zapracovávat pod cenou nákupu šutru. Když se crafteři domluví a nepujdou například pod 150% vlastních nákladů výroby, což povauji za minimum, tak je craft zajimavým doplnkem.

U očarování rozumím i cenám 300% vlastních nákladů výroby.


Edit: za problematické pro motivaci ke kraftení lze považovat přesílené věci u dobrodruha.
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Jaky craft chcete hlavne delat ?

Post by nomis_b »

jako to ze ma nekdo vyrobni cenu 100.000 a prodava to za 100.001 gp je jeho problem, do toho mu ja prece nebudu mluvit, kdyz si nevazi sve prace.

A ono u dobrodruha jsou podle me ty ceny ted jine, navic tam jsou jen urcite veci.

A samozrejme je vse v reseni. Ceny se musi nejak vychytat. Pokud to bude takovy problem, daji se ceny craftu menit (nebo i ceny veci v obchodech...)
A zase se craftí...
User avatar
rosnicka
Velmistr
Posts: 1152
Joined: 17:36 27. Jul 2011
Location: Stod

Re: Jaky craft chcete hlavne delat ?

Post by rosnicka »

ono kdyz uz craft, tak by se měli dát udělat věci lepší než které se prodávají v obchodech, když se vezme ta spousta hodin co se u toho ztráví tak by bylo fajn vyrábět věci takové že by si je hráč koupil, ne jen to prodávat pak u překupníka.
Jsem jaká jsem.
Lina Arna - zlatooká černovláska
User avatar
karolina
Bůh
Posts: 4644
Joined: 13:01 26. Mar 2012
Location: Teplice/Praha

Re: Jaky craft chcete hlavne delat ?

Post by karolina »

Tak ono naexpit to na něčem musíš....šle škoda, že ty slabší věci jsou levnější v obchodech. na ST se vyplatilo nechat si ucraftit věci tak od +3 ne-li +4...
Na vyžádání.
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Jaky craft chcete hlavne delat ?

Post by -darkvision- »

Koželuštví -> krejčovina
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
rosnicka
Velmistr
Posts: 1152
Joined: 17:36 27. Jul 2011
Location: Stod

Re: Jaky craft chcete hlavne delat ?

Post by rosnicka »

dřevařina - truhlářství
Jsem jaká jsem.
Lina Arna - zlatooká černovláska
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Jaky craft chcete hlavne delat ?

Post by nomis_b »

karolina wrote:Tak ono naexpit to na něčem musíš....šle škoda, že ty slabší věci jsou levnější v obchodech. na ST se vyplatilo nechat si ucraftit věci tak od +3 ne-li +4...
no a od toho jsou hráči, aby se ozvali s konkrétními návrhy, o kolik a co zlevnit. Pokud se nikdo neozve s konkrétním příkladem tak je jasné, že nic měnit nebudu, protože to považuju za dobře nastavené :wall:
A zase se craftí...
Locked