Fišupulínův klobouk

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Infra
Rytíř
Posts: 615
Joined: 10:42 30. Nov 2013

Re: Fišupulínův klobouk

Post by Infra »

Protože to mechanicky nelze udělat. Helmy jsou helmy, mají pouze vzhled helmy nebo kápě max. Klobouky jdou předělat pouze změnou vzhledu buď na zbroji, či se musí vyrobit ze vzhledu pláště, pokud nechceš teda nakreslit a vytvořit vše potřebné pro helmu ve vzhledu klobouku. Což tu nikdo dělat nebude. Takže pokud chceš klobouk ve formě helmy, stáhni nástroje a běž se učit modelovat a skriptovat.

Osobně si člověk musí prohlížet popis itemu, protože tam je vše napsané! To bych mohl začít vyřvávat, kvůli bugující item restrikci od překupníka. Což je myslím závažnější, protože to nikde není vidět.
Ale za mě bych mu vrazil peníze a klobouk sebral. Protože název může mnohé neznalce mechaniky zmást.
Valghloth - "Darkness from the dark."

Elitní Kazišuk!
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Fišupulínův klobouk

Post by J.F.Payne »

Kolonka base item předmět identifikuje jednoznačně. Navíc má plášť jinou velikost v inventáři, než přilba. Tos mohl a měl věfět, hraješ NWN x let.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Fišupulínův klobouk

Post by Krysak »

Ok přesvědčili jste mne. Abych Vám pravdu řekl, já sleduju spíš mechaniku hry, která je potřeba. Systémmy oblečení jdou mimo mne, vetsinou si ani věci sám nepřešívám, protože to neumím.

Pro nás, co hrajeme hru a ne modellingový simulátor by moná chtělo napsat "Fišupilínův hrbní klobouk"
Případně "Fišpulínova hrbní hučka" nebo ideálně "Fišupilínuv koloboukový plášť"
sandoftime
Urozený
Posts: 1829
Joined: 05:40 31. Jan 2008

Re: Fišupulínův klobouk

Post by sandoftime »

A proč by se to tak mělo jmenovat, když to má postava na hlavě? Na hrbu to nosí možná tak ty tvoje.
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Fišupulínův klobouk

Post by Barbar321 »

sandoftime wrote:A proč by se to tak mělo jmenovat, když to má postava na hlavě? Na hrbu to nosí možná tak ty tvoje.
Pokud jsem pochopil správně diskusi, je právě problém v tom, že není na hlavě, ale na místě pláště a tudíž na hrbu :?
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Goran
Mistr
Posts: 969
Joined: 15:13 27. Sep 2012

Re: Fišupulínův klobouk

Post by Goran »

IMHO je to nelogičnost. A postavy to stejně budou nosit jako plášť co se jmenuje klobouk. Proč by si někdo kupoval za 150 měšců něco, co by mu vyřadilo jeden item slot? (kdo bude nosit třeba kápy + klobouk?) Ne, tohle je bojová výbava, a ne tralala modní do města, když ji někdo použije, tak jako plášť. I když uznávám, že to Krysak mohl rozpoznat, úmysl tvůrce mi zůstává utajen.
sandoftime
Urozený
Posts: 1829
Joined: 05:40 31. Jan 2008

Re: Fišupulínův klobouk

Post by sandoftime »

Sloty jsou ooc záležitost. Nasadíš si to do slotu na plášť.Fyzický vzhled je hlava. To, že si to někteří nedokážou přečíst a jiní se jich zastávají, protože jsou to stejně jako ti první nedokážou pobrat případně odlišit ic vzhled a ooc staty to už není problém tvůrce.

Je to klobouk tak se to jmenuje klobouk. Až to bude vypadat jako plášť bude to Fišpulínův plášť. Slot je irelevantní.

Dle logiky našeho milého hlodavce by dech milenky nesměla být dýka ale vzduch v plechovce.
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!
User avatar
Goran
Mistr
Posts: 969
Joined: 15:13 27. Sep 2012

Re: Fišupulínův klobouk

Post by Goran »

Já hlavně nevidím jediný přínos nastavení tohoto předmětu:

a) koupím si klobouk, budu nosit klobouk, nebudu chtít vypadat hodně divně, takže si nevezmu i helmu - ztracený slot
b) vezmu si klobouk i helmu - budu vypadat divně
c) udělám si z toho plášť, co se bude jmenovat klobouk
d) popletu to a koupím něco co jsem nechtěl (chtěl jsem něco do slotu hlavy a dostal jsem něco do slotu pláště)

Ani jedna možnost mi nepříjde fajn u předmětu za 150 měšců - tedy nejspíše předmětu do bojové výbavy. Takže v tom prostě nevidím logiku, ani přidanou hodnotu.

Sandoftime: to je o úhlu pohledu. Když si postava může vzít helmu + plášť, proč už nemůže klobouk + plášť? Co jí brání? Aha... zrovna se jí nechce, navždy, protože ooc zábrana.
User avatar
Infra
Rytíř
Posts: 615
Joined: 10:42 30. Nov 2013

Re: Fišupulínův klobouk

Post by Infra »

Jestli se nepletu, tak helma jde předělat na neviditelnou. Takže slot neztratíš.

Doplním další velice používané heslo: prioritu má to co lze vidět. :wink:
Takže graficky vidím klobouk.
Valghloth - "Darkness from the dark."

Elitní Kazišuk!
User avatar
Goran
Mistr
Posts: 969
Joined: 15:13 27. Sep 2012

Re: Fišupulínův klobouk

Post by Goran »

Ahááá, takže si tu helmu schovám pod klobouk?
Hned mi to dává smysl :-D.
User avatar
Infra
Rytíř
Posts: 615
Joined: 10:42 30. Nov 2013

Re: Fišupulínův klobouk

Post by Infra »

sandoftime wrote:Sloty jsou ooc záležitost.
Valghloth - "Darkness from the dark."

Elitní Kazišuk!
User avatar
Goran
Mistr
Posts: 969
Joined: 15:13 27. Sep 2012

Re: Fišupulínův klobouk

Post by Goran »

Pak ale nechápu, proč jsou zákazy úprav itemů. Když tam kde mám na hlavě statově masivní plát helmice, je výletní čepka, proč nemůžu plátovou zbroj předělat třeba na slušivý plavací kostýmek?
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Fišupulínův klobouk

Post by kucik »

Lidi nehulte toho tolik najednou. Takhle to pak dopada:
Goran wrote:Pak ale nechápu, proč jsou zákazy úprav itemů. Když tam kde mám na hlavě statově masivní plát helmice, je výletní čepka, proč nemůžu plátovou zbroj předělat třeba na slušivý plavací kostýmek?
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Goran
Mistr
Posts: 969
Joined: 15:13 27. Sep 2012

Re: Fišupulínův klobouk

Post by Goran »

kucik wrote:Lidi nehulte toho tolik najednou. Takhle to pak dopada:
Goran wrote:Pak ale nechápu, proč jsou zákazy úprav itemů. Když tam kde mám na hlavě statově masivní plát helmice, je výletní čepka, proč nemůžu plátovou zbroj předělat třeba na slušivý plavací kostýmek?
Tak já žil v přesvědčení, že předělat vzhled plátové zbroje na šaty, helmice na kápi, či klobouk je zakázané. Asi ale není, asi si něco budu muset dát :-D.
User avatar
Infra
Rytíř
Posts: 615
Joined: 10:42 30. Nov 2013

Re: Fišupulínův klobouk

Post by Infra »

Za prvé předělat plátovku na hadry nejde. (nejsou plnoplátové sexy negližé v paletě)
Za druhé máš přece hlavu, aby ti bylo jasný, že z plátu vzduch neuděláš.
Za třetí pokud už bych takový item bral, tak bych cílil na kápi, která je látěnná a teoreticky nemusí být plně nasazená.
Za čtvrté, pokud chceš řešit fakt každou kravinu tohoto typu, tak se můžeš pustit do předělávání helmicových kápí. (base item helmice)
Valghloth - "Darkness from the dark."

Elitní Kazišuk!
Locked