Příspěvek na provoz NT

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Kolik bych byl osobně ochoten přispět na provoz NT za měsíc?

Nic. Mám rád věci zadarmo.
11
28%
10 Kč
3
8%
50 Kč
1
3%
100 Kč
5
13%
250 Kč
3
8%
500 Kč
3
8%
Víc jak 500 Kč
0
No votes
Co řešíte, to zaplatim celý (kontaktuj Rejtyho, dobrodinče)
0
No votes
Jů, anketa! Klikity klikity!
13
33%
 
Total votes: 39

User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Příspěvek na provoz NT

Post by kokosak »

Vyvstala otázka, zda nepřestěhovat NT na něco rozumnýho, co by zajišťovalo snadnější údržbu a konstantní provoz. To by zřejmě vyžadovalo tok finančních prostředků. Otázka zní, jestli to je cesta, která dává smysl.

Prosím hlasovat odpovědně, ne jako při volbách prezidentů :P
PUF!
User avatar
karolina
Bůh
Posts: 4644
Joined: 13:01 26. Mar 2012
Location: Teplice/Praha

Re: Příspěvek na provoz NT

Post by karolina »

Dala jsem že nic, že mám ráda věci zadarmo.
Nebudu slibovat, že budu něco přispívat, když nevím jak dlouho u Thalie vydržím... dost se obávám, že třeba lidi slíbí,že by něco přispěli a pak to stejně platit nebudou a aby kucik nebo Rejty nebo někdo sponzoroval pár závisláků co mají abták když Thalie 4 dny nefunguje mi přijde dost nefér. Vůbec mi přijde trochu blbost přecházet na placený hosting jen kvuli tomu, že se prostě teď stal průser a pár lidí si z toho už okousalo nehty až na kost.
Na vyžádání.
User avatar
Diemo
Mistr
Posts: 877
Joined: 09:58 19. Mar 2012

Re: Příspěvek na provoz NT

Post by Diemo »

Taky jsem dal, že nechci platit nic. Nejde aby jedna skupina platila a druhá ne, přišli by jsme tak o dost nováčků.

Když už platit, tak za každý řádek v chatu, nebo za křídla, nebo ocas 8) .
Image
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Příspěvek na provoz NT

Post by Krysak »

Nezaskrtl jsem nic, podle mne přesun do cloudu je při cene, kteoru kluci platí za provoz - dobré slovo, považuji za zbytečný. A i přes výpadky drobné mi stávající stav vyhovuje.
Na druhou stranu, až bude potřeba novy hardware třeba kvuli poruše, rád příspěju.
Je to první takovýhle závar po několika letech. Nevidím důvod, proc si platit pojištění kvuli jedné malé nehodě.
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Příspěvek na provoz NT

Post by -darkvision- »

Těch 250 bych přispěl, i kdybych za měsíc třeba skončil. Peníze jsou jen přebytek dnešní společnosti...
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Příspěvek na provoz NT

Post by Theogil I »

Sice už dlouho nehraju, ale ....
Měsíční platby nejsou nic pro mě, nicméně, stejně jako v minulosti jsme s bráchou připraveni v případě řešení investic jednorázově zaslat např. 2 000,-Kč.
V anketě jsem nehlasoval.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Koninho87
Šlechtic
Posts: 464
Joined: 23:13 08. Nov 2010

Re: Příspěvek na provoz NT

Post by Koninho87 »

Taky rád přispěju jednorázovou částkou.
User avatar
radekdnb
Urozený
Posts: 1500
Joined: 19:58 10. Nov 2011
Location: Žatec

Re: Příspěvek na provoz NT

Post by radekdnb »

Přijde mi tohle jako blbost,

jak psala Karolína, jednou padne server na cca týden, a už se řeší takováto věc....hold závisláci si najdou jinou zábavu na tu chvíli ;)

Btw...klidně bych taky přispěl jednorázovkou...ale jen kdyby to bylo opravdu nutné

a k tomu ,,klikity, klikity,, k tomu se radši nebudu vyjadřovat :D :D
Rau'nun Zau'ndar jeho čas opět přišel!!!
Riu'kis zahalená Drowka, a cvičitelka zvířátek...

Renderis i tupej nůž ti může skončit v zádech

Za pěknou RP hru, ti poděkuju pěknou smrtí

Kde neni Krocák, tam se nechodí!!



Jako děti jsme se báli příšer pod postelí, pak přijde den kdy pocítíme, že ta příšera je v nás
Země je jiná forma pekla, a lidé jsou jeho démoni
pavad
Bůh
Posts: 4064
Joined: 23:30 05. Dec 2010

Re: Příspěvek na provoz NT

Post by pavad »

Resi se, IMHO, pitomost. Presun na placeny provoz by byl financne dost narocnejsi, navic by se objevily dusledky pravidelnych plateb, namatkou par (pocet vykricniku si klidne zvyste, nejake to jadrne slovo pridejte):
- Platim pravidelne a server uz hodinu odmita nastartovat! (je 2:55 rano) Chci sluzbu za kterou si platim!!!
- Proc mam platit za tento mesic kdyz jsem se za nej ani neprilogoval(a)?!
- Nechapu proc bych mel(a) platit mesicni provoz kdyz pro server preci delam dost tim ze vytvarim pribehy/pisu historii/hraji DM/skriptuji/delam lokace...
KaTo wrote:A budou za platbu expy pro postavu? Koneckonců je to podobně "investovaný" mimoherní čas věnovaný na rozvoj Thalie (stejně jako tvorba lokací, apod. :twisted: )
Viz vyse.

Rovnou se priznavam, na pitomost reaguji pitomosti, takze "klikity klikity".
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Příspěvek na provoz NT

Post by Barbar321 »

Tak podle mě je tohle cesta do pekel.

1) I když se povede vybrat na nějakou dobu provozu (řekněme třeba ten rok), po roce někteří platící hráči odpadnou, nový nebudou vidět důvod k platbám, když k tomu nebudou nuceni a nakonec by to dopadlo tak, že by celá či skoro celá částka byla na bedrech majitele.

2) Platby samy o sobě zavazují příjemce i když ten z nich sám nic nemá. Chtě nechtě se časem bude muset podřizovat "ohleduplnému" chování vůči platícímu hráči a jeho náladám. Navíc pravidelně platící hráči budou po vzoru jiných MMO očekávat nějaké výhody navíc viz jiný příspěvek, proč jedni platí a druzí ne. Nemusí to být nutně herní výhody, ale třeba protlačování nějakého svého návrhu či úpravu stávajícího systému.

3) Pokud by se ale něco takového zavedlo, nemám problém přispět. Určitě ale ne, že bych z účtu přeposílal měsíčně nějakou částku, ale platbu jednoroční (a každoroční - už jsem u toho zas - dokud bude hra bavit). tj. pokud by se dohodla 100,-/ měsíc, tak 1x ročně 1.200,-

Sumasumárum. Nevím, jaký rozdíl by byl, kdyby se na nový systém přešlo (jestli by třeba odpadly lagy, byla by rychlejší odezva serveru, nedocházelo by k žádným výpadkům), to by mi musel asi někdo dovysvětlit. Pokud ale bychom měli být zhruba na stejném jen s tím, že by nedocházelo k výpadkům v řádu dní, přikláněl bych se k názoru ostatních, že by měl zůstat zachován současný stav než se uvázat k trvalému a dlouhodobému závazku. Zas tato situace nenastává tak často. Osobně bych asi taky preferoval spíš případ, kdy by se vybíralo na něco konkrétního třeba na vylepšení HW.
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Příspěvek na provoz NT

Post by Bahnak »

Možnost poslat příspěvek na chod či upgrade servru tady byla, je a bude. Jasně že pokud je servr na prach tak budeme shánět penízky na novej, ale v tuto chvíli ani nevíme co se servrem je, počkejme co zjistí Kucik.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
Radim
Bůh
Posts: 3269
Joined: 16:12 06. Oct 2008
Location: Petrovice u Rakovníka
Contact:

Re: Příspěvek na provoz NT

Post by Radim »

Vzhledem k tomu, že jsem s NT seknul a nehodlám rozhodnutí měnit tak nezaškrtávám nic. Kdyby takhle otázka padla, když se jelo na ST tak bych přispěl, ale jednorázově. Už tady něco takového padlo, tuším pavad to vypsal co by pak následovalo. Každej normální člověk si najde jinou činnost, když to jinak nejde. Zavisláci ať se tohle naučí nebo si to můžou zaplatit, když jim to tak chybí.
Zara´thea Zau'ndar oddaná služebnice Xi´an
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: Příspěvek na provoz NT

Post by kokosak »

Tak, máme tu 1570,- korun českých měsíčně, jednorázové příspěvky nepočítaje. I pokud budeme počítat, že polovina lidí odpadne, máme na zajištění provozu NT na virtuálu. Je otázka, jestli se do toho chce někdo pustit. Někdo myšleno kucik/rejty ;)
PUF!
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Příspěvek na provoz NT

Post by Krysak »

Myslím, že by jsi měl dát pro jistotu reaneketu, kde zdůrazníš to slovo měsičně, podle mne část hlasujicích si spíš myslela, že se jedna o jednorazovou částku.
Pak se musis zeptat na recesisty.
Taky by jsi se měl zeptat na ty, co by platili měsíční částku alespon 3 měsíce.

Nepřemýšel jsi, že pokud by část lidí platila a zbytek ne, že by vznikl asymetrický vztah, který by mohl poškozovat TH ?

Podle mne super řešení by byl upírský virtuál na virtuálu nejaké firmy, která to má koupené na provoz webových střánek a 99,9% kapacity čeká na thalijské upírky zdarma:).
User avatar
Radim
Bůh
Posts: 3269
Joined: 16:12 06. Oct 2008
Location: Petrovice u Rakovníka
Contact:

Re: Příspěvek na provoz NT

Post by Radim »

Jistěěě vysol mi 1500kč a já ti dám půl mega expů LOL, vy jste těžce mimo. Thalie pomalu zdechne, protože normální lidi odejdou a zůstanou tady ti co tvoří tyhle kraviny co zrovna čteme.
Zara´thea Zau'ndar oddaná služebnice Xi´an
Locked