Soubory s koncovkou .DLL

Diskuze věcí netýkajících se Thalie a NWN.

Moderators: DM, WB

User avatar
Aillen
Urozený
Posts: 1520
Joined: 01:01 27. Aug 2011

Soubory s koncovkou .DLL

Post by Aillen »

Bych si ráda udělala trochu pořádek v souborech ve složkách ve svém počítači, trochu to promazat, ale taky se bojím, abych neumazala něco, co by pak chybělo :?

Ve složce "C:\Documents and Settings\Oem\Dokumenty\Thalie" mám soubory s koncovkou .DLL, nejdou mi otevřít, tak se nemůžu podívat , o co jde. A jsem na rozpacích, jestli je bezpečné je umazat. Vlastně ani nevím, jak se tam dostaly.

Takhle to vypadá:

http://clip2net.com/s/3hOfE6A

Poradí mi někdo?
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
User avatar
karolina
Bůh
Posts: 4644
Joined: 13:01 26. Mar 2012
Location: Teplice/Praha

Re: Soubory s koncovkou .DLL

Post by karolina »

To klidně smaž.
Na vyžádání.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Soubory s koncovkou .DLL

Post by kucik »

dll s pochybnými názvy maskující se jako drivery na podivném místě... že by vir? :)
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Aillen
Urozený
Posts: 1520
Joined: 01:01 27. Aug 2011

Re: Soubory s koncovkou .DLL

Post by Aillen »

kucik wrote:dll s pochybnými názvy maskující se jako drivery na podivném místě... že by vir? :)
Hloubkový test antiviru Avast (free verze), žádný vir nenašel, tak nevím :?

Ale u mě v PC na podivném místě může být ledacos a nemusí to být vir :oops: :biggrin:
Může to být jen výsledek mého neodborného stahování.

Zvláštní je, že ty soubory byly vytvořeny většinou v roce 1998 a 2004 v 1 nebo ve 2 hodiny v noci, celkem dávno tedy a počítač to přežil celou dobu, tak to snad nebude nic tak strašného. :wink:
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
User avatar
karolina
Bůh
Posts: 4644
Joined: 13:01 26. Mar 2012
Location: Teplice/Praha

Re: Soubory s koncovkou .DLL

Post by karolina »

Už jsem ti to jednou říkala, avast je na nic..

Ehm, neexistuje Thalie až od roku 2007? Nepřijde ti to podezřelé? Tys mela v roce 1998 počítač? :shock:
Na vyžádání.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Soubory s koncovkou .DLL

Post by kucik »

karolina wrote:Nepřijde ti to podezřelé? Tys mela v roce 1998 počítač? :shock:
Tenhle počítač s tímhle systémem? :D

Prostě nějaká haluz. Raději smazat.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Aillen
Urozený
Posts: 1520
Joined: 01:01 27. Aug 2011

Re: Soubory s koncovkou .DLL

Post by Aillen »

karolina wrote:Už jsem ti to jednou říkala, avast je na nic..

Ehm, neexistuje Thalie až od roku 2007? Nepřijde ti to podezřelé? Tys mela v roce 1998 počítač? :shock:

Tedy počítač mám od roku 2009, ale některé soubory jsem do svého počítače přetahovala ze synova počítače, který ho měl dřív, ale ani od ho neměl od r. 1998, ale mohl si něco přetáhnout od kamarádů a tak se to mohlo dostat až do mého počítače, divné to tedy je.

http://clip2net.com/s/3hSH0dn
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
User avatar
karolina
Bůh
Posts: 4644
Joined: 13:01 26. Mar 2012
Location: Teplice/Praha

Re: Soubory s koncovkou .DLL

Post by karolina »

Avast je na nic = ne vždy funguje= nenajde ti všechny viry= nevim jak jinak ti vysvětlit ať si pořídíš nějaký pořádný antivirus
Na vyžádání.
User avatar
Aillen
Urozený
Posts: 1520
Joined: 01:01 27. Aug 2011

Re: Soubory s koncovkou .DLL

Post by Aillen »

karolina wrote:
Avast je na nic = ne vždy funguje= nenajde ti všechny viry= nevim jak jinak ti vysvětlit ať si pořídíš nějaký pořádný antivirus
Tak mi poraďte, co si mám koupit, NOD nebo AVG?

Já potřebuji antivir, který bude v češtině a bude uživatelsky nenáročný, srozumitelný pro laika, půjde snadno nainstalovat a všechno bude kontrolovat pokud možno automaticky, jen po kliknutí spuštění testu.

Taky bych ráda, kdyby byl kompletní a nemusela se rok co rok kupovat nová licence, tedy v podstatě nový antivir.
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
User avatar
karolina
Bůh
Posts: 4644
Joined: 13:01 26. Mar 2012
Location: Teplice/Praha

Re: Soubory s koncovkou .DLL

Post by karolina »

Tak takový aby se koupila licence jen jednou a byl doživotně neznám.

Ovládání si můžeš vyzkoušet na 30ti denních verzích, ale určitě to nebude složitější než ovládání avastu.

Sama používám NOD 32, respektive ESET Smart security.
Na vyžádání.
Decka
Šlechtic
Posts: 311
Joined: 22:35 18. Sep 2010

Re: Soubory s koncovkou .DLL

Post by Decka »

Záleží k čemu ten počítač využíváš, pokud si zahraješ NWN, sem tam pustíš film a přečteš web, tak je placený antivir dost zbytečný luxus.
pavad
Bůh
Posts: 4064
Joined: 23:30 05. Dec 2010

Re: Soubory s koncovkou .DLL

Post by pavad »

Decka wrote:Záleží k čemu ten počítač využíváš, pokud si zahraješ NWN, sem tam pustíš film a přečteš web, tak je placený antivir dost zbytečný luxus.
Nesouhlasim. Mas-li zavirovane PC, hrozi Ti spousta potizi, namatkou (ne dle dulezitosti):
- ztrata vykonu ve hrach
- moznost odriznuti od internetu poskytovatelem z duvodu zavirovani (DDOS utoky a pod)
- cas od casu potrebujes i "neco seriozniho", kuprikladu internetove bankovnictvi
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: Soubory s koncovkou .DLL

Post by kokosak »

Inu a jak se ti tam ten vir dostane, když navštěvuješ bezpečné weby a nepirátíš? :D
PUF!
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Soubory s koncovkou .DLL

Post by Barbar321 »

Tak mě se na starém počítači občas stávalo, že se mi resetnul bios, takže se mi vynuloval i datum. Pokud jsem si toho nevšiml, ukládaly se mi některé soubory se starým datem (tj. možný výskyt starých souborů)

Jinak, dle nezávislého testu vyšel NOD jako jeden z nejlepších, Avast propadl skoro až na dno a AVG bylo v té horší polovině.
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
karolina
Bůh
Posts: 4644
Joined: 13:01 26. Mar 2012
Location: Teplice/Praha

Re: Soubory s koncovkou .DLL

Post by karolina »

Jojo, taky uz nam zablokovali internet, ze prý jsme byli virovy zářič. Máma rohodne nikde na podezrele stránky neleze a nic nestahuje, ale prostě rozklukne občas spatnou přílohu. Takže pokud si nejsi jistá, ze bezpečně poznáš co je bezpečné, radši si poříd nějaký poradny antivir.
Na vyžádání.
Post Reply