Uvězněné dítě

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Uvězněné dítě

Post by Nalkanar »

Lokace: Dorenský hvozd - osada koboldů

V klecích uvězněné děti utíkají bez ohledu na rozhovor, případně možnost "okrást a propustit" nic nedává.



[CHAT WINDOW TEXT] [Thu May 26 19:04:39] Uvezněné dítě: Co si přeje udělat?
[CHAT WINDOW TEXT] [Thu May 26 19:04:41] Khalid al Hazr: Okrást a propustit.
[CHAT WINDOW TEXT] [Thu May 26 19:04:41] Uvezněné dítě:
[CHAT WINDOW TEXT] [Thu May 26 19:04:41] Khalid al Hazr : Vyléčeno 1 životů.
[CHAT WINDOW TEXT] [Thu May 26 19:04:47] Khalid al Hazr : Vyléčeno 1 životů.
.
RainMan
Šlechtic
Posts: 400
Joined: 17:24 04. Jan 2016

Re: Uvězněné dítě

Post by RainMan »

Možná bych to trochu rozšířil.
Ony obecně tyto postavy nedělají po dialogu nic.
Některé kousek poodběhnou a to je tak všechno.
Nejsou schopny říct ani "děkuju", po volbě propustit.
Okrást jsem je nezkoušel a zabít by bylo proti přesvědčení. Ačkoliv vzhledem k jejich užitečnosti to vypadá jako jediná správná volba.
Problém bude nejspíš celosvětový, neboť za celou dobu hraní jsem se u těchto NPC setkával se stále stejnou reakcí. Tedy veskrze žádnou.
Ještě bych podotknul, že to nedělají jen děti, ale obecně všechny NPC někde uvězněné.
Alkin - potulný minnesänger
Kulik - seržant Isilské Druhé jízdní
User avatar
karolina
Bůh
Posts: 4644
Joined: 13:01 26. Mar 2012
Location: Teplice/Praha

Re: Uvězněné dítě

Post by karolina »

Ty vězňové by měli po volbě "Propustit" poděkovat a zmizet(odběhnout) v případě, že má postava úměrný lvl tak dostává i Xp. Při volbě okrást by z nich mělo postavě do inventáře padnou nějaká drobná, nebo taky ne a nějaká vesměs nepotřebná věc (hadry atd.) A při volbě zabít, by ten vezeň měl zčervenat a stát se nepřátelským, při zabití padnou xp, pokud je odpovídající lvl a dá se lootnout v podstatě to samé jako při okradení.
Na vyžádání.
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Uvězněné dítě

Post by Nalkanar »

No byl jsem u koboldů s lvlem 9. Je to moc, nebo je tam teda chyba? :)

A jinak po propuštění mi tam začalo dítě běhat a jednou se i pustilo do zabíjení koboldů :D
.
RainMan
Šlechtic
Posts: 400
Joined: 17:24 04. Jan 2016

Re: Uvězněné dítě

Post by RainMan »

U Koboldů jsem byl prvně někde kolem 7mého levelu.
U Trollů kousek za Karathou někde na 14tém (+/-) levelu.
Ve Stokách pod Karathou také někde kolem 14tého levelu.

U všech osvobozených v podstatě stejná reakce. Objeví se prázdné okénko nad hlavou a postava buď stojí dál na místě, nebo jen kousek popojde poodběhne. Ale určitě z lokace nezmizí, což bych očekával, když je tedy puštěna na svobodu - to zmizení z lokace byť i bez utíkání směrem k východu by bylo možná nejjednodušší, i vysvětlitelné - zkrátka se z místa věznění potichu "vypaří".
XP má postava neobdržela snad ani v jednom případě a to si matně vzpomínám, že kdysi dávno z počátku hraní jsem ještě s Vaskou osvobodil i vězně v lokaci, která byla evidentně určena pro postavy vyšších levelů než měl v té době.
Zbylé možnosti - propuštění + okradení a zabití jsem nezkoušel nikde.

Pokud se tím někdo z WB bude nějak obšírněji zabývat, pak bych se asi přimluvil i za přepracování klecí pro vězně (takových těch zamřížovaných krychlí - např. v lokaci u Půlobrů v Pusté vrchovině). Vězně z nich není možné nijak dostat. Mříže nejsou rozbitelné. Mám takový pocit, že s nimi nejde ani mluvit (ještě otestuju až půjde Alquin okolo). RP to sice sehrát jde, ale pohled na rozbitou mříž a utíkajícího osvobozeného je určitě lepší.

EDIT: Otestováno : V jeskyni u půlogrů v Pusté vrchovině s vězni v klecích mluvit lze, ale reakce absolutní nula.
Alkin - potulný minnesänger
Kulik - seržant Isilské Druhé jízdní
User avatar
karolina
Bůh
Posts: 4644
Joined: 13:01 26. Mar 2012
Location: Teplice/Praha

Re: Uvězněné dítě

Post by karolina »

Je tam chyba, jen píšu poznámku jak se to má chovat správně.
Na vyžádání.
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Uvězněné dítě

Post by Caehan »

Kdysi to dávalo xp, ale byl tam bug, kdy to dávalo xp opakovaně s každým rozhovorem, tak opatrně s opravou.
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
Locked