VYŘEŠENO - Pravděpodobně mi nefungují subrasy.

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
anarxas
Nováček
Posts: 3
Joined: 00:53 24. Jun 2016

VYŘEŠENO - Pravděpodobně mi nefungují subrasy.

Post by anarxas »

Nazdárek přátelé,
Mám takový problém zkoušel sem si zakládat již několik postav, ale po příchodu do světa ani po naházení levelu se mí nezmění vlastnosti ani mi není umožněno používat speciální zbraně. Nevíte kde může být problém ? :wall: :wall:
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: Pravděpodobně mi nefungují subrasy.

Post by kokosak »

Jméno učtu, jméno posrtavy, rasa, staty před příchodem do světa a po něm
PUF!
anarxas
Nováček
Posts: 3
Joined: 00:53 24. Jun 2016

Re: Pravděpodobně mi nefungují subrasy.

Post by anarxas »

jméno účtu: anarxas
jméno postavy : Rollil Brrk
rasa: půlork - nordic
staty před příchodem :/ po příchodu
s 20+5/20+5
o 12+1 /13+1
odol. 14+2/14+2
i 10+0/10+0
moudr 8-1/8-1
char 6-2/6-2
Také mi nejde používat dvojitá sekera.

U dráhé postavy mi to také nejde
jméno postavy: Fellim Ubalil
ras:hobbit - divoky
Staty před a po přesně nevím ale pravděpodobně se nezmenili.
S 12+1
o 10+0
moud 12+1
int 10+0
char 18+4

díky za pomoc
User avatar
Zeerit
Urozený
Posts: 1582
Joined: 21:02 12. Dec 2013

Re: Pravděpodobně mi nefungují subrasy.

Post by Zeerit »

Staty toho půlorka se zdají v pořádku. Je důležité pomatovat, že rasa půlrok měla +2str -2int a -2cha už v originál NWN a proto jsou ty bonusy zahrnuty ve statech už při zakládání. Po založení jsi dostal ještě onu +1dex, kterou má Thalijská nordic úprava navíc.
Paulus
WB Thalie
Posts: 1495
Joined: 06:49 17. Apr 2012

Re: Pravděpodobně mi nefungují subrasy.

Post by Paulus »

anarxas wrote:jméno účtu: anarxas
jméno postavy : Rollil Brrk
rasa: půlork - nordic
staty před příchodem :/ po příchodu
s 20+5/20+5
o 12+1 /13+1
odol. 14+2/14+2
i 10+0/10+0
moudr 8-1/8-1
char 6-2/6-2
Také mi nejde používat dvojitá sekera.

U dráhé postavy mi to také nejde
jméno postavy: Fellim Ubalil
ras:hobbit - divoky
Staty před a po přesně nevím ale pravděpodobně se nezmenili.
S 12+1
o 10+0
moud 12+1
int 10+0
char 18+4

díky za pomoc

Můžeš mi prosím kouknout u toho půlroka jestli ti jde použít dvojitý meč a dvojitý palcát? (stačí v obchodě kouknout jestli ho máš červeně nebo bíle = použitelně). Děkuji

Pozn.: Prosím někoho z moderátoru o přesunutí do správné části fora. Děkuji :)
Victor Zručný - Nové obzory, nová dobrodružsví a hlavně - nové sny
Brogar Kovaný - Tradiční trpaslík s netradičními názory - active-ish
Paul Hall Jeho cesta se blíží ke konci
Edgar - Zahrabán v knihách
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Pravděpodobně mi nefungují subrasy.

Post by kucik »

Ty rasy jsou rozbité. To je tak když někdo použije pro dvě rasy stejné klíčové slovo. :wall: :wall:

Stejný problém je pro klíčová slova:
divoky (elf, pulcik)
nordic (clověk, ork)
wild (elf, půlčík)
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Paulus
WB Thalie
Posts: 1495
Joined: 06:49 17. Apr 2012

Re: Pravděpodobně mi nefungují subrasy.

Post by Paulus »

Co se týče hlášeného....Staty půlorka a toho půlčíka jsou v pořádku (pokud není někde schovaná zrada).


Zbraně nemůže použít nejspíše protože..........základní zbraně, které jsou pro tuhle subrasu nastavené mají nastaveno při vstupu i ve světě IRL 3-4.

Kuciku já bych neřekl, že je to vyloženě špatně, spíše nevhodně zvoleno,

Co se týče subras...nejdřív si navolíš rasu a k tomu subrasu. Pokud není stejný název pro výběr subrasy u stejné rasy tak by se to mělo schroupat ale rozlišit to řádněji by bylo asi vhodnější. (za předpokladu, že reference daných subras mají ref nastaven správně k rase).
Victor Zručný - Nové obzory, nová dobrodružsví a hlavně - nové sny
Brogar Kovaný - Tradiční trpaslík s netradičními názory - active-ish
Paul Hall Jeho cesta se blíží ke konci
Edgar - Zahrabán v knihách
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Pravděpodobně mi nefungují subrasy.

Post by kucik »

Že by to přecijen fungoval? :) Jak jsem ti psal, přímo v kódu jsem chybu na první pohled nenašel.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Paulus
WB Thalie
Posts: 1495
Joined: 06:49 17. Apr 2012

Re: Pravděpodobně mi nefungují subrasy.

Post by Paulus »

Teoreticky bych mohl projít vše ale pokud refy (tzn. subrasa k dané rase referem) jsou v pořádku tak takto

Příklad:

Toto by nemělo vadit.
Paulus wrote:Člověk
Severský - Nordic

Půlork
Severský - Nordic
Toto níže by už vadilo.
Paulus wrote:Člověk
Severský - Nordic
Horal - Nordic


A vlastnosti:
Půlork severský
- vlastnosti proti klasickému nastavení rasy: +1 obratnost

To je i dle jeho soupisu v pořádku. Jediná změna při vstupu do světa byla změna DEX +1 (potvrzeno IG)


Půlčík divoký
- vlastnosti proti klasickému nastavení rasy: žádný rozdíl

Dle hlášení se s tím také nehýbalo.

EDIT: Potvrzen i půlčík IG...po vstupu do světa žádný rozdíl = dle mechaniky.


* "Vlastnosti proti klasickému nastavení rasy" ukazují změnu, která se projeví ve hře - až po založení vaší postavy. Při zakládání postavy tedy tyto úpravy započítejte do vámi rozvržených vlastností!

Půlork severský
- vlastnosti proti klasickému nastavení rasy: +1 obratnost

Půlčík divoký
- vlastnosti proti klasickému nastavení rasy: žádný rozdíl



Prosím nadále vkládat POUZE relevantní příspěvky k tomuto topicu. Hráči byla dne 16:31 24. Čer 2016 odeslána SZ s žádostí o prověření odpovědi. Pokud tak neučiní do 01.07.16 do 23:59 popřípadě pokud bude s odpovědí srozuměn bude tento topic UZAVŘEN.

Návrh pro změnu názvů volby subras bude přenesen na WB forum.
Victor Zručný - Nové obzory, nová dobrodružsví a hlavně - nové sny
Brogar Kovaný - Tradiční trpaslík s netradičními názory - active-ish
Paul Hall Jeho cesta se blíží ke konci
Edgar - Zahrabán v knihách
anarxas
Nováček
Posts: 3
Joined: 00:53 24. Jun 2016

Re: Pravděpodobně mi nefungují subrasy.

Post by anarxas »

díky chyba byla na mojí straně.
Paulus
WB Thalie
Posts: 1495
Joined: 06:49 17. Apr 2012

Re: VYŘEŠENO - Pravděpodobně mi nefungují subrasy.

Post by Paulus »

Děkuji uzavřeno :-) Prosím o přesunutí do koše.
Victor Zručný - Nové obzory, nová dobrodružsví a hlavně - nové sny
Brogar Kovaný - Tradiční trpaslík s netradičními názory - active-ish
Paul Hall Jeho cesta se blíží ke konci
Edgar - Zahrabán v knihách
Locked