Jak se daří lidičky?

Cokoliv co vás napadne.

Moderators: DM, WB

User avatar
Puxina
Bůh
Posts: 2521
Joined: 14:39 27. Aug 2013

Re: Jak se daří lidičky?

Post by Puxina »

Tak holt už nejsou doby, kdy tu ve špičce hrávalo 20-30 lidí a klidně i víc no.

Ted vznikne takový začarovaný kruh, který se kdysi řešil i na Dragon Hammeru a určitě i na jiných serverech. Kdy server má ještě potenciální základnu hráčů, ale ti prostě nelognou, protože ve hře nikdo není :).

Hehe pět let zpět :D http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... 53#p188453
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
Aquila
Obyvatel
Posts: 119
Joined: 17:47 08. May 2015

Re: Jak se daří lidičky?

Post by Aquila »

Miell wrote:Nějak nejsou lidi a čas.. taky sem občas mrknu.. ale to je asi tak všechno.. po poslední akci, kdy přišli asi tři lidi, jsem si řekla, že ten čas využiju jinak :)
.. asi jako Zeerit :) *Děsně nenápadně odvádí pozornost zpět k němu*
Jeee tak jednou na akci přišlo málo lidí. To se stává. Já bych třeba udělala nějakou akci moc ráda, ale nemám proto nadání, takže je to na lidech co akce dělat umí... Kdo se hlásí? :D
Sirina
Drusila
Jesabel Grymová
User avatar
Puxina
Bůh
Posts: 2521
Joined: 14:39 27. Aug 2013

Re: Jak se daří lidičky?

Post by Puxina »

Aquila wrote:
Miell wrote:Nějak nejsou lidi a čas.. taky sem občas mrknu.. ale to je asi tak všechno.. po poslední akci, kdy přišli asi tři lidi, jsem si řekla, že ten čas využiju jinak :)
.. asi jako Zeerit :) *Děsně nenápadně odvádí pozornost zpět k němu*
Jeee tak jednou na akci přišlo málo lidí. To se stává. Já bych třeba udělala nějakou akci moc ráda, ale nemám proto nadání, takže je to na lidech co akce dělat umí... Kdo se hlásí? :D
Na tom není nic těžké :).
Můžeš udělat jakékoliv aukce, soutěže , pití piva, hraní karet, zpívání, básničky, maškarní, turnaje, sporty (třeba volejbal :) )
Vem si třeba co pořádal Morusův stánek :).

Vymyslet toho jde moc, pak už jen nalákat lidi.
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
Aquila
Obyvatel
Posts: 119
Joined: 17:47 08. May 2015

Re: Jak se daří lidičky?

Post by Aquila »

Puxina wrote:
Aquila wrote:
Miell wrote:Nějak nejsou lidi a čas.. taky sem občas mrknu.. ale to je asi tak všechno.. po poslední akci, kdy přišli asi tři lidi, jsem si řekla, že ten čas využiju jinak :)
.. asi jako Zeerit :) *Děsně nenápadně odvádí pozornost zpět k němu*
Jeee tak jednou na akci přišlo málo lidí. To se stává. Já bych třeba udělala nějakou akci moc ráda, ale nemám proto nadání, takže je to na lidech co akce dělat umí... Kdo se hlásí? :D
Na tom není nic těžké :).
Můžeš udělat jakékoliv aukce, soutěže , pití piva, hraní karet, zpívání, básničky, maškarní, turnaje, sporty (třeba volejbal :) )
Vem si třeba co pořádal Morusův stánek :).

Vymyslet toho jde moc, pak už jen nalákat lidi.
Volejbal v letní dny kdy si jej můžeš zahrát venku? Ten Romulus by mohl pořádat akce. Vypadá akčně.
Sirina
Drusila
Jesabel Grymová
User avatar
Puxina
Bůh
Posts: 2521
Joined: 14:39 27. Aug 2013

Re: Jak se daří lidičky?

Post by Puxina »

Aquila wrote:
Puxina wrote:
Na tom není nic těžké :).
Můžeš udělat jakékoliv aukce, soutěže , pití piva, hraní karet, zpívání, básničky, maškarní, turnaje, sporty (třeba volejbal :) )
Vem si třeba co pořádal Morusův stánek :).

Vymyslet toho jde moc, pak už jen nalákat lidi.
Volejbal v letní dny kdy si jej můžeš zahrát venku? Ten Romulus by mohl pořádat akce. Vypadá akčně.
Jo tak na aukce a na pivo můžeš taky chodit v reálu. Karty si taky můžeš zahrát s kámošema nebo s rodinou. A tak dále :P

To máš jen spíš tipy na to, co můžeš uspořádat.

Jinak lepší je, když uspořádáš něco sama a ne jen spoléhat na někoho dalšího :).

Otázkou spíš jest, jestli je pro koho.
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Jak se daří lidičky?

Post by LDamian »

Teoreticky by šlo udělat opět něco jako byla turnajová sezóna. Jen tentokrát asi spíš v Kel A Hazru, aby se mohli zapojit všichni. A protáhnout dobu trvání jedné sezóny, když je tak málo hráčů. Třeba na půl roku reál. Aby bylo šanci za tu dobu odehrát a popsat aspoň pár desítek soubojů.

Velká výhoda tam je, že vlastně stačí, aby se domluvili dva lidi, šli si dát souboj do hry, udělali z toho screen a rp to popsali. A hned mají ostatní co číst a motivaci sem zajít.

A někdo musí počítat a udržovat tabulku s Elo postav. Ale to se dá v pohodě dělat i mimo hru.

Možná než se snažit o velké nebo jednorázové akce, by pomohlo spíš dodat podobné dění - kam se dá kdykoli zapojit, přispět, děje se to ve hře, ale jsou z toho pravidelné reporty s obrázky i ven.

A když budou souboje dopředu domluvené na určitý čas, tak je na ostatních, zda se budou chtít lognout, třeba jen tak přijít se podívat, pokecat, vsadit si a možná se i nechat strhnout k tomu, aby si také zabojovali.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Jak se daří lidičky?

Post by Nalkanar »

Pomohlo by kdyby se hlavní DM/kronikář projevoval více stylem DG, tedy popisoval hru bez hráčů, než aby totálním noname postavám nechával opratě řízení příběhu světa.
.
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Jak se daří lidičky?

Post by LDamian »

Nalkanar wrote:Pomohlo by kdyby se hlavní DM/kronikář projevoval více stylem DG, tedy popisoval hru bez hráčů, než aby totálním noname postavám nechával opratě řízení příběhu světa.
Novinky a dění se hodí vždy - to vlastně říkáš, že by pomohl aktivní hlavní DM, co bude vymýšlet a psát novinky a ideálně odehrávat na to navazující questy. Jasné no, souhlas. Pomůže, když je někdo šikovný a maká. :mrgreen:

Ale že by zde měly noname postavy opratě řízení příběhu světa... :shock: Kdo, kde, kdy? :wink:
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Jak se daří lidičky?

Post by Nalkanar »

Počkejme, zda ještě vůbec sleduje TH. :lol:
.
User avatar
Puxina
Bůh
Posts: 2521
Joined: 14:39 27. Aug 2013

Re: Jak se daří lidičky?

Post by Puxina »

Je tu ještě jedna komplikace a fakt dost zbytečná, která vám odradí nováčky. Chcu se podívat na thalii, nahraju všelijaké haky a spol a beztak mi to píše, že mi chybí ještě CEP ... nebylo by fakt snažší, udělat jeden instalační soubor, než to jako pako stahovat po částech?
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Jak se daří lidičky?

Post by Shaman88 »

Proto ted všichni chcou nwn:ee.
Hru stáhneš na steamu a vybereš jaký svět chceš hrát a steam ti sám stáhne všechny nutné soubory a nemusíš se o nic starat.
User avatar
rosnicka
Velmistr
Posts: 1152
Joined: 17:36 27. Jul 2011
Location: Stod

Re: Jak se daří lidičky?

Post by rosnicka »

já našla origo cd které mám už fakt dost dlouho. ale netuším co mi to udělá až to nainstaluju
Jsem jaká jsem.
Lina Arna - zlatooká černovláska
PiAn0
Měšťan
Posts: 179
Joined: 20:06 03. Jan 2009
Location: Praha
Contact:

Re: Jak se daří lidičky?

Post by PiAn0 »

Shaman88 wrote:Proto ted všichni chcou nwn:ee.
Hru stáhneš na steamu a vybereš jaký svět chceš hrát a steam ti sám stáhne všechny nutné soubory a nemusíš se o nic starat.
A funguje to nwn:ee na starych servrech?
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Jak se daří lidičky?

Post by Shaman88 »

PiAn0 wrote:
Shaman88 wrote:Proto ted všichni chcou nwn:ee.
Hru stáhneš na steamu a vybereš jaký svět chceš hrát a steam ti sám stáhne všechny nutné soubory a nemusíš se o nic starat.
A funguje to nwn:ee na starych servrech?
Ne. Je to úplně nová hra. Ale jde modul z nwn převést na nwn:ee ale není to triviální. A vyžaduje to znalosti skriptování.
Ovšem např. NT má tolik speciálních úprav že je v aktuální situaci nepřeveditelná.
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Jak se daří lidičky?

Post by Nalkanar »

Nicméně třeba jsem se díval, že Arelith (zahraniční RP server) na EE přešel i mi převedl postavy a můžu hrát jako kdyby se nic nestalo.
.
Post Reply