zakladni crafty - diskuze

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Jachym
Rytíř
Posts: 508
Joined: 09:15 21. Jun 2007
Location: Morava

Re: zakladni crafty - diskuze

Post by Jachym »

monstera wrote:
Stalo se to několikrát jenom při čistění stříbra. Vyčistil jsem i přes tyto potíže dávku, kterou jsem narubal, další jsem už rubat nešel, takže jen mohu vědět jen v jednom restartu, a jen ve slévárenství jen u čistění stříbra...Už ho zatím nehodlám čistit až do spuštění úplného kraftu na zbraně a zbroje, takže nevím.....


Ahojky , craft už funguje? A co všechno? Kuknu do novinek.
Menhiri Dierta
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: zakladni crafty - diskuze

Post by nomis_b »

Na popud Theogila jsem se poradneji podival na pravdepodobnosti jednotlivych vyrobku a moznosti postupu mezi jednotlivymi urovnemi craftu.

Nektere urovne bylo opravdu slozitejsi doshanout, proto sem to cele upravil. Takze to co se predtim dalo povest, se mozna ted nepovede a podobne.

Kdyb ste v tom shledali dalsi nejaky problem, tak se ozvete !!!

btw u kuzi se asi bude muset neco jeste zmenit , aby tam byl vetsi rozsah veci.. nyni s 6ti druhy vyrobku se spatneji pokryvaji vsehcny urovne craftu.
A zase se craftí...
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: zakladni crafty - diskuze

Post by Theogil I »

Servus pánové, tak jsem se včera trošku opřel do sklářství a jo dobrý. Pominuli, že prodejní cena konečného výrobku nezohledňuje čas na jeho zhotovení, ale pouze náklady na výrobu tak je alchymistické sklo dostupné. Na cenu si nestěžuji, je to logické ... nastavení dle nynějších cen jen je to trošku demotivující, když si za 2 hodinky ve hře vyděláte zhruba 100 zlatek za sklenky a ampule. :D Dnes zkusím pomalu začít s formičkami, tak snad tady to už bude lepší.
Jo a proč vlastně píšu ... nevím jak je to nastaveno, ale při výrobě hotového výrobku (sklenice/ampule) to velmi zvláštně odebírá slinovací krystaly. Jeden krystal se mi podařil použít i na tři výrobky. Prostě do pece se strčí dva kyblíky taveniny skla, jedna slinovací přísada a buch bžuch v invu se objeví polotovar sklenice, znovu otevřu pec a co nevidím ... slinovadlo je pořád na místě, vezmu si ho a vrazím tam polotovar a pokračuji v práci. Jediné kdy krystal zmizí je ve chvíli kdy se pokus nepovede a krystal je v peci, pak zmizí. Chybička? Záměr? Nedokážu posoudit. Jinak craft je odpornej žrout času a pokud se jeden rozhodne něco vyrobit pak už nic jiného za večer nestihne. 50 pytlíků písku = cca 2,5 hod. na zpracování = na začátku cca 3500 craftových exp.
Zatím dobrý ale vidím to tak na 5 lvl max. pak už to bude placené, velmi velmi zdlouhavé a myslím i celkém nudné. Návrh ... jak jsme se s Nomisem bavili - možnost trénování bez finančního vstupu, vstup pouze u věcí jež jsou k prodeji nebo k dalšímu využití v jiném craftu. T
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
monstera
Mistr
Posts: 885
Joined: 16:10 27. Apr 2007
Location: Ivory
Contact:

Re: zakladni crafty - diskuze

Post by monstera »

[quote="Theogil I"]SC
Zatím dobrý ale vidím to tak na 5 lvl max. pak už to bude placené, velmi velmi zdlouhavé a myslím i celkém nudné.

Ano, já který jsem především krafter, jsem s kraftem již přestal, protože je nudný, otravný, a k ničemu...... Uvidím, jak bude vypadat, až příjde plná verze...
Stejně si myslím, že lepší bylo řešit problémy s ekonomikou kraftu jen skutečně ekonomicky, nastavením cen , a ne to předělávat všecko...
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: zakladni crafty - diskuze

Post by nomis_b »

Takze:

1. diky za nahlaseni chyby u prisad. mrknu na to. to vraceni veci uz sem trosku predelaval, takze sem to uz onzna odstranil, jen proste nemam net to na thalii hodit (ted pisu poprve po srazu ze skoly :( )

2. Cena keramickych veci: Je to bohuzel tak, ze suroviny jsou pouze dve, tzn pisek a jil. tudiz nemuze byt jedno treba u draka , ale musi byt vse dostupne + ceny skla jsou prednastavene od alchymie, takze s tim nic nenadelam.

3. ad keramika, je tam mene lvlu, nez u ostatnich remesel, takze vzrobit i ty nejlepsi kousky nebude tkaovej problem, jako u ostatnich zakladnich craftu.

4. Stravenej cas: Vsechno se da zmenit !! Monmentalne je to dost zavisle na lvlu craftera, takze se to muze klidne predelat, aby to na nem bylo mene zavisle + zvetsit nahodnej % prvek a bude to rychlejsi. Nikdo nechce hormadnou vyrobu, ale urcite zmeny v systemu jsou samozrejme mozne, ale musite rict jakym smerem byste je vedli, ne ze jen napisete ze je to na nic :?

5. Jeden plhodnotnej zlatnik je uz na 100% hotovej. Jen proste bohuzel nemam net, takze bych se mohl venovat jeho bugum jen 1 za tyden coz pokud si pamatujete na spusteni tech zakladnich je opravdu neresitelna situace. Situaci resim, ale dokud ji nevyresim, zlatnika na server dat bohuzel nemuzu :( to snad chapete.

6. jeste jednou ad rychlost craftu: Pockejte, nez bude zlatnik, pak uvidite, za jakou dobu jste schopni udelat 1 pouzitelnej vyrobek a taky jeho cenu. Je jasne, ze cim vice toho na vyrobku napracujete, tim se jeho cena zvysuje. Takze spojenim rudy, formy a sutru se vam vase usili opravdu hodne znasobi.. Nemuzu dat vykupni ceny ze zakladnich craftu tak, ze se pak cenz budou splhat k 1.000.000 num :wink:
A zase se craftí...
User avatar
Marvin
Mistr
Posts: 838
Joined: 12:50 13. Oct 2007
Contact:

Re: zakladni crafty - diskuze

Post by Marvin »

Co sa tyka rychlosti craftu, ja som spokojny. Trva chvilku nez sa nieco vyrobi, ale aspon tu nie su hned majstri s tymi najlepsimi vyrobkami. Proste kto chce vyrobit viac a byt v tom skutocne dobry, obetuje tomu viac casu...

Pamatam si pred wipom ked som robil kucharinu. Hodinu a pol som zbieral obilie v Ivory, pol hodiny som sa plne pretazeny vlacil k mlynu a tam som bol za 5 minut hotovy .. a opat som isiel na hodinu a pol dlhy zber. TO bola nuda. Naproti tomu, toto ma bavi, natazim si a potom sa bavim dlhsie v dielni.
Bol to zamer a vydaril sa podla mna dobre. Sucasny craft mozem zatial len pochvalit.
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností,sobectvím a tyranií lidské zloby.Požehnán buď ten,kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty,neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí.A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny,kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry.A když uvalím svou mstu na tebe,seznáš,že jméno mé je DM!
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: zakladni crafty - diskuze

Post by Krata »

To je na stylu člověka, někdo chce chrlit výrobky, někdo si s tim rád vyhraje a někdo je tak na půl
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
Žorž
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1274
Joined: 18:11 27. Apr 2007
Location: Praga
Contact:

Re: zakladni crafty - diskuze

Post by Žorž »

A vždy zůstanou tací, kteří nejsou na to, to ani to. ;)
Slovotepec Žorž = Písmák Matlafousek

Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: zakladni crafty - diskuze

Post by nomis_b »

Ja chapu vase obavy, ze je to pomalej crat. tech 5 xpu za trivalni vec je malo. ALe zase na druhou stranu, kdyz to bylo 25 vim o pripadech, kdy za jednu mulu kovu clovek udelal 5lvlu craftu naraz. Coz se mi taky moc nelibi ):

Pockejte az se objevi prvni zaltnici a ukazou vam svuj prsten ze 4nejjednoduzsiho kovu a 4 nejjednoduzsiho kamene. Potom zjisite, ze ty tezsi kovy by opravdu melo byt daleko tezsi zpracovavat, jinak by thalie byla zaplavena craftery, kteri po 1tydnu crafteni zvladaji veci nebyvale sily.

Je mi opravdu lito, ze ty zakladni crafty tady byly celou tu dlouhou dobu samy a chapu, ze kdyz nevidite zadne finalni vyrobky, ktere k necemu mohou byt tak pak je to hodne tezke v tom videt zabavu.

Ale samozrejme vitam vsechny nazory, pokud se shodne hodne lidi, ze tech 5xpu je malo + % pribyvaji vyrobkum pomalu, tak se to proste muze zvednout. Pockejte jen pls prosim na toho zlatnika. Doufam, ez do tydne uz tenhle problem s tim, ze nemam net vyresim. Protoze uz me to taky pekne ser**
A zase se craftí...
User avatar
Phantorris
Šlechtic
Posts: 341
Joined: 13:36 07. Aug 2007
Location: Plzeň

Re: zakladni crafty - diskuze

Post by Phantorris »

Marvin wrote:Co sa tyka rychlosti craftu, ja som spokojny. Trva chvilku nez sa nieco vyrobi, ale aspon tu nie su hned majstri s tymi najlepsimi vyrobkami. Proste kto chce vyrobit viac a byt v tom skutocne dobry, obetuje tomu viac casu...

Pamatam si pred wipom ked som robil kucharinu. Hodinu a pol som zbieral obilie v Ivory, pol hodiny som sa plne pretazeny vlacil k mlynu a tam som bol za 5 minut hotovy .. a opat som isiel na hodinu a pol dlhy zber. TO bola nuda. Naproti tomu, toto ma bavi, natazim si a potom sa bavim dlhsie v dielni.
Bol to zamer a vydaril sa podla mna dobre. Sucasny craft mozem zatial len pochvalit.
S timhle naprosto souhlsim. Mě osobně tenhle způsob craftu jak je udělanej teď přijde lepší, zábavnější a pestřejší než 3hod těžit, dotáhnout to do dílny vechno tam hodit a za 5 min mít hotovo moct jit znova těžit. A hlavně si myslim, že je ještě na co se těšit, protože to bude ještě pestřejší a zajímavější.
Adelath Podkova - mladý bojovník, Dei-Anangův šampion, rytíř řádu Čestných rytířů Úsvitu

Pugor Wogsher - Tupý půlork, mladý barbar, jenž byl obětován Xi'An, když se chtěl pomstít nemtrvému za to, že po něm házel kameny.
paja13
Obyvatel
Posts: 146
Joined: 15:46 23. Aug 2008

Re: zakladni crafty - diskuze

Post by paja13 »

mel bych vec co neni primo vyrobni ale tyka se ji

uz se mi to stalo davno ale pak byl klid a az tedka v poslednim tydnu zas asi 4x za sebou: postava vari lektvary hleda po invu flasku nebo jinou surovinu a naraz k ni dobehne nekdo dalsi a klikne na kotel a koukne se co tam haze nebo v lepsim pripade se aspon zkusi priplizit ale uz sem videl i zlodeje jak se plizi konovi na zadech - a tak zna recept

ostatni vyroby timhle netrpi ale u vareni lektvaru je rozdil desitek tisich zlataku a spoustu hodin hrani jestli jde nekdo najisto nebo si orpavdu na recept prijde sam

nekoho kdo se plizi bych jeste bral (ale ne na koni) ale neni tohle stejnej problem jako vybirani pokladu? takze dat na kotel vlastnost ze kdo na nej klikne tak se zviditelni a odhali?

a i kdyby tak mi zkuste prosim rict jak se zachovat? i kdyz bych tu postavu zabil tak hrac uz to vi a nic s tim neudelam :o( k tomu se tohle deje pod dohledem straznych a potulnyho alkace takze to neni bez svedku

za navrhy dikec
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: zakladni crafty - diskuze

Post by Krata »

jesli se tam připlížil na koni tak řekni DM jeho jméno a my už to zařídíme.. jinak když u tebe někdo stojí tak může pozorovat co tam házíš, k tomu ty lidi asi nevědi co ten lektvar bude dělat, jenom viděj co tam hážeš ne?
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: zakladni crafty - diskuze

Post by nomis_b »

no nevidi ti do inventare, takze by nemeli videt co tam dava, ale nez nasklada clovek bylinky do kotle, tak se kotel neuzamkne. Takze po kliknuti do nej se muze podivat, co uz tam vevnitr je, nez proste postava zacne michat.

Technicky jde tka maximalne osetrit to, ze by ho to shodilo z invis. ale nic moc jineho asi ne, protoze by se to samozrejme deal vsem postavam, co zrovna kliknou na kotlik, tedy i crafterovy.
A zase se craftí...
Locked