Nováček a začínající postavy na Thalii

Jakékoliv ankety týkající se Thalie i čehokoliv jiného...

Moderators: DM, WB

NesQe
Rytíř
Posts: 599
Joined: 19:45 13. Jan 2012

Re: Nováček a začínající postavy na Thalii

Post by NesQe »

Sem v praci, tomu rikam vyzva! Ze bych na masine rozjela nwn? Hm! :biggrin: :biggrin: me pak prijdou nestastny eclka. Nejde o to ze ty postavy maj min xpu, ale o to ze to ecl desne rozbije xpy skupince, na tak malem serveru je ten lvlovy rozsah desne spatnej uz. Pokud je v parte postaba s ecl tak lvlovy rozdil muze byt max 4lvly a to se ta parta dost spatne sklada. Taky je skoda ze i kdyz spolu skupinka aktivne hraje tak ta postava s ecl bude hodne rychle s lvlem pozadu od kamaradu pokud nehraje a nelovi navic. Takze jde o to ze maj min xpu. :wink: ok sem zenska musite chapat ze vlastne nevim co chci!
------------------ =^.^=
Titulovaná sekretářka Rodiny Zručných
User avatar
Puxina
Bůh
Posts: 2521
Joined: 14:39 27. Aug 2013

Re: Nováček a začínající postavy na Thalii

Post by Puxina »

LDamian wrote: z městské brány na kraby s bossem + zombie námořníci
Tam jsou za krabama nějací zombie namořníci? Tak ten přechod jsem tam fakt nenašel :D
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
User avatar
Puxina
Bůh
Posts: 2521
Joined: 14:39 27. Aug 2013

Re: Nováček a začínající postavy na Thalii

Post by Puxina »

LDamian wrote:
NesQe wrote:Nepisu ze je toho malo, pisu ze ti to vyvrazdim do 2hodin.
To beru jako výzvu. Logni postavu na vhodném levelu a pojď mi to dokázat! :mrgreen:
Malé dungy projdu se svou Druidkou taky fakt rychle. Nikdy jsem si to nestopoval, ale nedávno na 5-6lvlu dala za sebou krabíky, krysodlaky, brouky, mravence, vosy a pavouky a ještě stonožky (na jezevce jsem zapomněl :D )
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Nováček a začínající postavy na Thalii

Post by LDamian »

Puxina wrote:
LDamian wrote:
NesQe wrote:Nepisu ze je toho malo, pisu ze ti to vyvrazdim do 2hodin.
To beru jako výzvu. Logni postavu na vhodném levelu a pojď mi to dokázat! :mrgreen:
Malé dungy projdu se svou Druidkou taky fakt rychle. Nikdy jsem si to nestopoval, ale nedávno na 5-6lvlu dala za sebou krabíky, krysodlaky, brouky, mravence, vosy a pavouky a ještě stonožky (na jezevce jsem zapomněl :D )
Pěkné. To by dala i ty jezevce a psy, kus majáku u Karathy a stoky pod Karathou včetně obou bossů. Pak by mohla jít na Karathský hřbitov nemrtvé. S trochou snahy od těch vos vlky, koboldy a krotky, s vhodným přítelíčkem bandity a zpět ke stonožkám. No a potom by ji čekala cesta na poušť na štírky a pašeráky. Přijde mi, že to je na víc, než na dvě hodiny, spíš to už není to, co se nejvíc vyplácí.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Nováček a začínající postavy na Thalii

Post by Barbar321 »

Puxina wrote:
LDamian wrote: z městské brány na kraby s bossem + zombie námořníci
Tam jsou za krabama nějací zombie namořníci? Tak ten přechod jsem tam fakt nenašel :D
Stačí projít to poslední patro u velekraba a vyjdeš u zombíckých námořníků.
LDamian wrote: Pěkné. To by dala i ty jezevce a psy, kus majáku u Karathy a stoky pod Karathou včetně obou bossů.
Ono těch bossu pod stokoma je výrazně víc. Jen tak namátkou mě napadá alespoň...7 kousků?
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Nováček a začínající postavy na Thalii

Post by LDamian »

Barbar321 wrote:
Ono těch bossu pod stokoma je výrazně víc. Jen tak namátkou mě napadá alespoň...7 kousků?
To ano, ale až na ty dva mi připadají spíš pro vyšší level ne?
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
NesQe
Rytíř
Posts: 599
Joined: 19:45 13. Jan 2012

Re: Nováček a začínající postavy na Thalii

Post by NesQe »

Zeirovci jsou idealni tak pro 8-10lvl. Treba dva hrandove se ani nezapoti. I kdyz dva hrandove se nezapoti asi nikde.
------------------ =^.^=
Titulovaná sekretářka Rodiny Zručných
User avatar
Puxina
Bůh
Posts: 2521
Joined: 14:39 27. Aug 2013

Re: Nováček a začínající postavy na Thalii

Post by Puxina »

LDamian wrote:....
Nevzpomněl jsi Pantery, kteří jsou kousek od trolů, na druhou stranu na pantery jsem děsně nerad chodil, Mají nějak vyšší AB a to dmg co dávají je taky vysoké. Přitom expy stejné jako mravenci.
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Nováček a začínající postavy na Thalii

Post by Shaman88 »

Zajímal by mě optimální vstupní dung pro postavu s obouručkou? Jde to ted někde?
NesQe
Rytíř
Posts: 599
Joined: 19:45 13. Jan 2012

Re: Nováček a začínající postavy na Thalii

Post by NesQe »

Shaman88 wrote:Zajímal by mě optimální vstupní dung pro postavu s obouručkou? Jde to ted někde?
*podzemni divocina 6 - doupe. Lokace v podtemnu. Idealni potvory pro vstup vesmes jakekoli postavy. Ovsem bez bosse ma barbaruv fear.
------------------ =^.^=
Titulovaná sekretářka Rodiny Zručných
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Nováček a začínající postavy na Thalii

Post by Shaman88 »

Zajima mě povrch.
Podle mě když si hráč vybere herní styl tedy obouručku, tak by měl mít možnost ten styl hrát od začátku do konce.
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Nováček a začínající postavy na Thalii

Post by Barbar321 »

Shaman88 wrote:Zajima mě povrch.
Podle mě když si hráč vybere herní styl tedy obouručku, tak by měl mít možnost ten styl hrát od začátku do konce.
Na začátku je to jedno, stejně nemáš na výbavu, stejně jako by si hrál s jednoručkou a štít 2/+0 takové terno není. Ani obyčejné potvory neutankuješ. Takže z tohohle hlediska je výhodnější obouručka, se kterou je zkrátka zabiješ rychleji a snižuješ pravděpodobnost zranění od nepřátel. Později už to je něco jiného, pak k obouručce je vhodné velké množství životů a absorbce. V TOP je z tohohle DPSko, které kolem potřebuje někoho, kdo nějak doplní jeho strategii (tank, střelec, mág...to je jedno)

takže:
low - výběr dungů je shodný s klasickým tankem
pod epik (a solo) - bez absorbce či většiho množství životů sebevražda
TOP - je to opět jedno, protože se bez pomoci nehne, stejně jako valná většina ostatních

Do party je ale taková postava k nezaplacení, zvláště na TOP, protože s velkým zraněním kritikou snadno projde fyzické redukce, které jsou i 40/- a kde tank opravdu jen lechtá svým doplňkovým zraněním (pár dmg magický, event něco málo elementem, pokud má štěstí a potvora na něj nemá redukci či imunitu) potvory.
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
RainMan
Šlechtic
Posts: 400
Joined: 17:24 04. Jan 2016

Re: Nováček a začínající postavy na Thalii

Post by RainMan »

Shaman88 wrote:Zajima mě povrch.
Podle mě když si hráč vybere herní styl tedy obouručku, tak by měl mít možnost ten styl hrát od začátku do konce.
Co si matně vzpomínám, tak s obouruckou to šlo tak od 4tyho levelu, když už postava mohla mít platovou zbroj. S tou platovou už víceméně šly všechny ty low dungy. 4ty level se dá dosáhnout v pohodě sepsáním úvodního životopisu za expy od DM. Ale asi taky záleží na povolání postavy. S kombinací bojovník /barbar a postavou zaměřenou na odolnost to šlo.
Možná by pomohlo vrátit zpátky takový ty základní šaty s pohlcenim zranění. Nestaly moc a v pohodě řešily zbroj na úvodních levelech.
Alkin - potulný minnesänger
Kulik - seržant Isilské Druhé jízdní
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Nováček a začínající postavy na Thalii

Post by LDamian »

Shaman88 wrote:Zajima mě povrch.
Podle mě když si hráč vybere herní styl tedy obouručku, tak by měl mít možnost ten styl hrát od začátku do konce.
Na prvních levelech je podle mně pro silovou postavu obouručka výhodnější skoro všude - minimálně želvy, stonožky a pak vosy, brouci a většina typů potvor v mravenčím dungu, které se řeší přes redukce na oheň nebo kyselinu. To samé krotky... Dostáváš zranění, které v pohodě regeneruješ přes pásek s regenerací +1, případně štít nehraje moc roli, a díky obouruční zbraní zabíjíš mnohem rychleji.

Jednoručka je možná výhodnější na šéfku stonožek, vlky a líté jezevce (když je nedokážeš zabít dřív, než si nahodí zuřivost), kteří přeci jen dají větší damage na ránu a vyplatí se jim ubránit.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
NesQe
Rytíř
Posts: 599
Joined: 19:45 13. Jan 2012

Re: Nováček a začínající postavy na Thalii

Post by NesQe »

Ja vsemu ja zacatku strkam do pacek luk, ona kdyz se obourucka netrefi jen dvakrat tak umre, dokud neni aspon 30+ zivotu. Pak posilam za remeslniky pro pohlcovaci zbroj od 5-6lvlu. To uz si pak muze machat cim chce.
------------------ =^.^=
Titulovaná sekretářka Rodiny Zručných
Post Reply