OPRAVENO: Horní jeskyně

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

OPRAVENO: Horní jeskyně

Post by Barbar321 »

Horní jeskyně 1 - vpravo dole zůstal přechod, který svítí a nikam nevede. Kdysi to zde pokračovalo do podzemní divočiny 3, která byla v rámci optimalizace odstraněna
Horní jeskyně 2 - zmenšená a prázdná lokace, která obsahuje pouze podtemňáckou vesnici, která kdysi sloužila jako odpočinkové místo pro podtemňany. Vzhledem k tomu, že povrch na ni nesmí útočit, jedná se o zbytečnou lokaci. Navíc se občas stane, že obyvatelé vycházejí (nebo jsou vylákání) o kus ven z vesnice a pak se těžko obcházejí
Horní jeskyně 3 - vesměs taky už jen pozůstatek dřívější slávy s jedním průchodem do dungu, možná by stálo za úvahu ten průchod přemístit do 4 a tuto lokaci také vypustit
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
NesQe
Rytíř
Posts: 599
Joined: 19:45 13. Jan 2012

Re: Horní jeskyně

Post by NesQe »

Horni jeskyne 2 - muzeme na ne utocit, tato "vesnice" nema zadnou straz.
------------------ =^.^=
Titulovaná sekretářka Rodiny Zručných
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Horní jeskyně

Post by Barbar321 »

Předmět: Pravidla
Thalie wrote: Utoky na mesta, vesnice, osady

V lokaci sídel (města, vesnice, pevnosti, atd.) a jejich nejbližším obydleném okolí (např. farmy) je CvC bez dohledu DM zakázáno. Tento zákaz platí dlouhodobě a jeho důvod je popsán v pravidlech na webu:
Útoky na mesta, vesnice, osady
Je zakázáno útočit na města, vesnice či osady, bez dohledu DM. Ve měste není jen pár hloupých NPC, které stojí a nechaji se zabít. Například někdo z vesnice by mohl doběhnout pro pomoc, ve městě by stráže zavolaly posily a podobně. Pokud DM zjistí takovéto případy, může sáhnout až k smazáni dotyčné postavy! I za dohledu DM, bude následovat reakce světa. Například. vypsání zatykače, zákaz vstupu do měst a pokud je dotyčná postava chycena, může dojít k uvěznění, či k popravě postavy = pernamentní smrt.
Především v případě frakčního boje může v takové situaci velice snadno dojít k zapojení okolního světa do šarvátky. Proto je z hlediska pravidel jedno, jak rychle byl útok proveden, jestli byl cílen na osadu nebo "jen" na hráčskou postavu.

Naopak není zakázán útok na skupinu NPC opačné frakce mimo okolí osad. Stejně tak není zakázán útok na PC v oblasti, kde jsou tyto NPC.
Za okolí osad jsou považovány lokace sousedící s osadou.
V žádnem případě NESTAČÍ napsat do družiny a pokud nepřijde reakce od DM útok začít, takovéto jednání bude považováno za porušení pravidel.
Nenašel jsem nikde žádnou změnu v pravidlech a toto byla standardní osada (baráčky, ohniště atd.).
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
NesQe
Rytíř
Posts: 599
Joined: 19:45 13. Jan 2012

Re: Horní jeskyně

Post by NesQe »

Hned v začátku NT jsem toto řešila přímo s DM a bylo mi řečeno že ona vesnice o třech npc, bez stráží není jako vesnice brána a je volně k zabíjení. Dokonce jsme ji vyvraždovali i jako podtemnáci a vše bylo v pohodě.
------------------ =^.^=
Titulovaná sekretářka Rodiny Zručných
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Horní jeskyně

Post by Barbar321 »

NesQe wrote:Hned v začátku NT jsem toto řešila přímo s DM a bylo mi řečeno že ona vesnice o třech npc, bez stráží není jako vesnice brána a je volně k zabíjení. Dokonce jsme ji vyvraždovali i jako podtemnáci a vše bylo v pohodě.
Pouze 3 NPC tam zkraje rozhodně nebyli (netuším, jak je to nyní či jak to bylo po zkrácení lokací). Možná bych ještě někde našel screenshoty. Bylo tam minimálně 10 lidí a navíc i se stařešinou, takže je divné, že by ti někdo něco takového napsal. To je stejné, jako bych vymlátil pilu v Dorenu či hornickou osadu a nebo tu dřevorubeckou osadu před Petronikou.
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Horní jeskyně

Post by Rejty »

NPC - změněna frakce.
Přechod na jihu lokace opraven.
Vedoucí týmu Thalie
Locked