Funguje Thalie?

Moderators: DM, WB

User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Funguje Thalie?

Post by Barbar321 »

Zdravim, chtěl bych zjistit, jestli thalie funguje, jak má. Zkoušel jsem se dostat na stránky (+se přihlasit) na dvou místech, nefungovalo. Tak jsem to bral, že jsou nějaké problémy a že se to časem opraví. Ale na třetím místě mi thalie (forum) naskočilo a koukám, že lidi se na serveru mění (takže to není jen nějaká statická obrazovka, co taky párkrát bývalo) Může mi někdo poradit, v čem může být zakopaný pes? Nemohla se třeba mooje adresa dostat do blokovaných?

Hlásí mi to, že IP adresa serveru thalie.pisfree.cz nebyla nalezena, tento web není dostupný
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Desmond
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 2551
Joined: 11:53 27. Sep 2009

Re: Funguje Thalie?

Post by Desmond »

Mám zhruba od včerejší půlnoci stejný problém. Web ani fórum se nenačtou. Chybová hláška:
DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN
Poskytovatel internetu O2.

Připojení do hry funguje nadále bez problému.

Na fórum píšu přes VPN.
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Funguje Thalie?

Post by Barbar321 »

...a nějaký nápad, co by se mohlo stát, že mi to nyní nefunguje? Včera bylo ještě vše v pohodě, připojení k internetu je také v pořádku, jen mi to na těch standardních místech hlásí, že server nenalezen.

Teď, když zkouším Thalii z domova i z druhé domácí adresy, píše, že server nenalezen. Když jsem se ale na noťasu teď přes VPNku přihlásil do firemní sítě, dostanu se na forko (bez VPN taky nic).

Nebyl by nějaký nápad, co v tom může být za botu?
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Desmond
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 2551
Joined: 11:53 27. Sep 2009

Re: Funguje Thalie?

Post by Desmond »

Barbar321 wrote:...a nějaký nápad, co by se mohlo stát, že mi to nyní nefunguje? Včera bylo ještě vše v pohodě, připojení k internetu je také v pořádku, jen mi to na těch standardních místech hlásí, že server nenalezen.

Teď, když zkouším Thalii z domova i z druhé domácí adresy, píše, že server nenalezen. Když jsem se ale na noťasu teď přes VPNku přihlásil do firemní sítě, dostanu se na forko (bez VPN taky nic).

Nebyl by nějaký nápad, co v tom může být za botu?
Nejsem z toho o moc moudřejší než ty. Uvidíme, co ostatní. Některým prý funguje přístup bez problému.
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Funguje Thalie?

Post by Barbar321 »

Po restartu také nic

...ale ostatní, pokud mají stejný problém, nebudou moct nic nahlásit. Zkrátka se nedostanou na forko a budou nejspíš stejně jako já ráno předpokládat, že je nějaký problém na straně pilsfree (když server nenajde, do hry se nepřihlásí). Mě se to vlastně povedlo jen náhodou, že jsem na homeoffice a přihlásil jsem se na VPNku. Odpoledne budu mít taky smůlu a nedostanu se ani na forko (nedostanu se znova na VPN).
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
NesQe
Rytíř
Posts: 599
Joined: 19:45 13. Jan 2012

Re: Funguje Thalie?

Post by NesQe »

U mě vše funguje bez obtíží jak hra tak forum a stránky.
------------------ =^.^=
Titulovaná sekretářka Rodiny Zručných
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Funguje Thalie?

Post by Rejty »

Mně to funguje normálně.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Funguje Thalie?

Post by Barbar321 »

Nu, možná jsem jediný, komu to nefunguje (ze dvou IP adres), ale na druhou stranu, pokud je ještě někdo, komu to nefunguje, nebude mít jak dát zprávu, že mu to nefunguje :(
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Desmond
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 2551
Joined: 11:53 27. Sep 2009

Re: Funguje Thalie?

Post by Desmond »

Barbar321 wrote:Nu, možná jsem jediný, komu to nefunguje (ze dvou IP adres), ale na druhou stranu, pokud je ještě někdo, komu to nefunguje, nebude mít jak dát zprávu, že mu to nefunguje :(
Určitě nejsi jediný. Já to zkoušel ze tří ip adres a bez úspěchu. Jedinou cestou zůstává VPN.
Fryn
DM Thalie
Posts: 1327
Joined: 20:48 17. Jun 2007

Re: Funguje Thalie?

Post by Fryn »

Pokud by se jednalo čistě o nemožnost dostat se na stránku, tak by mě napadlo zkusit vymazat historii, cache browseru nebo zkusit anonymní okno.

Pokud blbne i připojení do hry, tak je to zřejmě něco v síťovém nastavením domácí konfigurace (možná nějaký systémový update ?) nebo na straně operátora poskytovatele internetu.

Hru jsem zatím nezkoušel, ale hlavní stránka a fórum bez problému i bez potřeby VPN.
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Funguje Thalie?

Post by Barbar321 »

Je mi ale divný, že se mi to děje na dvou naprosto nepropojených počítačích a v podstatě náhle. Takže by mi bylo divný, že by se na dvou odlišných počítačích přes noc nějak změnila konfigurace domácí sítě.
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Desmond
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 2551
Joined: 11:53 27. Sep 2009

Re: Funguje Thalie?

Post by Desmond »

Barbar321 wrote:Je mi ale divný, že se mi to děje na dvou naprosto nepropojených počítačích a v podstatě náhle. Takže by mi bylo divný, že by se na dvou odlišných počítačích přes noc nějak změnila konfigurace domácí sítě.
Kdo je poskytovatelem tvého internetového připojení?
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Funguje Thalie?

Post by Nalkanar »

Dle toho, co jsem probral s lidmi na Discordu, tak je nějaký problém u poskytovatelů.

Mám UPC/Vodafone a jede mi vše jako vždy.
Xantipa má O2 a nejede jí to.
Paulus na O2 telefonu nefunguje, ale na O2 firemní lince ano.
.
User avatar
Desmond
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 2551
Joined: 11:53 27. Sep 2009

Re: Funguje Thalie?

Post by Desmond »

Taky mám O2, nefunguje na mobilním připojení ani na domácím xdsl.
User avatar
Desmond
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 2551
Joined: 11:53 27. Sep 2009

Re: Funguje Thalie?

Post by Desmond »

Takže to vypadá, že problém má asi jen O2. Pokud to Barbar nevyvrátí
Post Reply