minimapy

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

minimapy

Post by Barbar321 »

Nevím, jestli se to děje jen u mě, ale nezobrazují se minimapy lokací

(píše minimap unavailable)

PS:...doufám, že právě to není to ohlášen překvápko :O

PPS: tak musím uznat, že průchod skrz pavoučí tunely bez mapy se stává docela hardcore záležitostí a to je znám dobře :D Už jsem přemýšlel o tom, že požádám nějaké DMko o vytažení, protože by bylo docela škoda mladého člověka, který by zde ukončil po létech svůj život hladem, žízní i únavou :D
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Johysek
Nováček
Posts: 34
Joined: 15:45 21. Feb 2013

Re: minimapy

Post by Johysek »

Barbar321 wrote:Nevím, jestli se to děje jen u mě, ale nezobrazují se minimapy lokací

(píše minimap unavailable)

PS:...doufám, že právě to není to ohlášen překvápko :O

PPS: tak musím uznat, že průchod skrz pavoučí tunely bez mapy se stává docela hardcore záležitostí a to je znám dobře :D Už jsem přemýšlel o tom, že požádám nějaké DMko o vytažení, protože by bylo docela škoda mladého člověka, který by zde ukončil po létech svůj život hladem, žízní i únavou :D
Ten samý problém hlásím :-)
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: minimapy

Post by Nalkanar »

Barbar321 wrote:PS:...doufám, že právě to není to ohlášen překvápko :O
Je.
.
User avatar
BlueOne
Měšťan
Posts: 159
Joined: 14:49 08. Feb 2020

Re: minimapy

Post by BlueOne »

Musím uznat, že jsem byl zmaten. Jak dlouho hraju nwn a teď mi došlo, že je ta mapa vlastně absolutně OOC záležitost :D
Hra začíná být o něco zajímavější. Za mě super tah směrem k lepšímu RP!
Nimoen Nera
NesQe
Rytíř
Posts: 599
Joined: 19:45 13. Jan 2012

Re: minimapy

Post by NesQe »

Mě bude bavit hlásit chyby lokací ve kterých takovej screen je třeba, je mi líto Rejtyho :D
------------------ =^.^=
Titulovaná sekretářka Rodiny Zručných
User avatar
fixicu
Nováček
Posts: 7
Joined: 21:42 17. Feb 2019
Location: Šumperské nory

Re: minimapy

Post by fixicu »

Screen:
sss.png
sss.png (29.79 KiB) Viewed 8056 times
Aby, tady někdo neměl zbytečný řeči ;)
Každopádně, minimapa je úplně k ničemu dobrý tah k lepší RP hře. :biggrin:
Natiel - Potulnej rytíř a anděl, kterej spadl z nebes. Doslova.
Aaron - Hrdý dračí rekrut Isilské jizdní.
Frey - Elfí zaklínačka s lukem v ruce, která se toulá někde po pouštích.

Může fungovat syndikalismus i v praxi ? Nebo je to jen další forma socialismu, kterou lidé jako vždy zneužijí ?
User avatar
Mourisson1
Mistr
Posts: 945
Joined: 15:58 20. Aug 2012
Location: Somewhere I belong
Contact:

Re: minimapy

Post by Mourisson1 »

Mne by zajimalo zda se planuje nejaky system map, napr pro mesto, kde si mapu koupim, a mam odhalenou minimapu karathy, pripadne potom cestu do ivory nebo tak. Na jednu stranu hezke RP, an druhou stranu kdyz si predstavim ze bych byl novacek, ktery logne, je uprostred mesta, a okolo nejsou zadni hraci, a strazi se bez DM nejak konkretne nezepta, tak si dokazu predstavit ze takoveho cloveka omrzi behat tri hodiny po meste a hledat zakladni obchod :D
Luth'arth Tel'vien

Morn'ango et Hravanlómë - Jabkožrout a hlídací pes.
Elrienavien - Nico Robin #2
Sithe'sarol - žádejte u svého lékaře
El'thien Erume - “As above, so below”
Lothias Telvunar Tarlen
RainMan
Šlechtic
Posts: 400
Joined: 17:24 04. Jan 2016

Re: minimapy

Post by RainMan »

Minimapa podle mě ve hře suplovala běžnou orientaci v terénu, podle přírodních úkazů. Běžně víte kde je slunce, vidíte na obzoru nějaké ty významné body, podle kterých se lze zorientovat. V lese po vás zůstávají stopy. Pokud někam chodíte často a terén je nepřehledný, máte možnost si vytvořit značky trvalého charakteru. Nic z toho hra nemá.
Ale zdržím se vynášení nějakých soudů. Ještě jsem to bez minimapy nevyzkoušel. Každopádně si nemyslím, že to odstranění něčemu výrazně prospěje, pokud se omezí jen na pouhé odstranění minimapy a nebude nahrazeno nějakým jiným použitelným systémem. Např. výše zmíněnými mapami jednotlivých oblastí, které půjde získat (nákupem, questy, případně vlastní tvorbou) ve hře. Nebo zvýšením počtu orientačních bodů na mapách samotných. I prostá směrová růžice, tedy kompas, by byla v některých lokacích dostačující.

Druhá věc, která mluvila pro minimpau, je to, že pokud jde postava ve skupině a po přechodu do jiné lokace dostanete lag, tak než se stáhnou příslušné pakety, tak vaše družina může být také klidně přes půl mapy daleko. A zatímco vy vidíte postavičky spoluhráčů pořád kolem sebe, ti jsou už úplně jinde. I tohle minimapa řešila poměrně rozumně. Bez ní si neumím představit, jak někdo někoho ve spletitých dungeonech hledá. Zvlášť pokud to nejsou místa, která by z minulosti důvěrně znal.
Alkin - potulný minnesänger
Kulik - seržant Isilské Druhé jízdní
User avatar
fixicu
Nováček
Posts: 7
Joined: 21:42 17. Feb 2019
Location: Šumperské nory

Re: minimapy

Post by fixicu »

Byl bych pro, aby se přidali do hry, třeba mapy jako itemy. Mohli by je třeba zloději - průzkumníci, nebo takhle vytvářet. :)
Otázka je jak říká Rainman, jak se budeme hledat v dungeonech.
Natiel - Potulnej rytíř a anděl, kterej spadl z nebes. Doslova.
Aaron - Hrdý dračí rekrut Isilské jizdní.
Frey - Elfí zaklínačka s lukem v ruce, která se toulá někde po pouštích.

Může fungovat syndikalismus i v praxi ? Nebo je to jen další forma socialismu, kterou lidé jako vždy zneužijí ?
zdech
Poutník
Posts: 52
Joined: 02:09 21. Jan 2010

Re: minimapy

Post by zdech »

Je to odvážný zásah, ne že ne. Jen s tím přínosem pro Role Play bych si nebyl až tak jednoznačně jistý, protože se teď významněji projeví neRP dohled/doslech nemožnost vyškrábat do zdi značku nebo třeba bugující neviditelnost.

Ále půjde o zajímavou zkušenost, to je bez debat.

EDIT: Úzké uličky, vysoké domy a absence pohledu první osoby je kapitola sama o sobě.
User avatar
Luelle
Velmistr
Posts: 1086
Joined: 18:54 20. Dec 2009

Re: minimapy

Post by Luelle »

já myslím, že na zlepšení RP si každý musí přijít tak nějak sám. Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Je to krok k nižší hratelnosti a spíš směrem do šuplíku, co hráče může dost potencionálně obtěžovat a nervovat, právě v situacích, kdy hra nefunguje, jak má, což je většina případů, kdy je mapa potřeba.

ono něco brání tomu IC hrát postavu, co prozkoumává terén a kreslí mapu a IC jí prodává?

stotožňuji se s tím, co psal RainMan

Kdo chce něco zneužívat, cestu si vždy najde a kdo jen v klidu hrát nepotřebuje "omezení", které by ho k tomu nutilo
můj pocit je - víc škody než užitku
Jedna Blondie vládne všem, jedna jim všem káže, jedna všechny přivede, do temnoty sváže.

„Nevěřím v boha, který netančí.“ — Friedrich Nietzsche
User avatar
Pajule
Bůh
Posts: 4710
Joined: 13:23 30. Apr 2007
Location: Gremliní nora pod sněhem

Re: minimapy

Post by Pajule »

Mno.. Ztráta minimapy zabolela. Zvlášť, když mam zafixovanou thalii po letech nějak a teď je celá rozhozená kudy kam, ale tak říkám to pořád, překvapení nejsou dobrý! :mrgreen:
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie

Keep talking I'm analyzing you.

,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord



Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
User avatar
BlueOne
Měšťan
Posts: 159
Joined: 14:49 08. Feb 2020

Re: minimapy

Post by BlueOne »

Jak píše Luelle, není problém udělat si IC mapu. Do budoucna bych rád něco takového vytvořil například item, kde bude odkaz na obrázek mapy, která třeba zahrne Karathu a bližší okolí a tak podobně. Nebo udělat takovou mapu veřejnou na forum - proč ne. Pak nováčci nebudou ztraceni v Karathě a zbytek světa jim musí stačit velká mapa na stránkách.

Ono ruku na srdce, kdo jste jak minimapu používal. K najití někoho z party v neviditelnosti nebo v hidu? Najití vyvolaného, který se někde sekl? Vyznat se v dungeonu, kudy jste vlastně šli a jakou cestou utíkat z dungu? To vše jsou v postatě OOC věci, bez kterých se lze obejít. Přesto, že mě taky zmizení mapky zmátlo, hned jsem si uvědomil, že například chytré charaktery budou muset opravdu vnímat terén a dívat se kudy jdou (myslím, že to v neznámých dungeonech bude sranda:D). Žádné že si zapnete mapku a koukáte, kudy jste šli, protože jste tomu nevěnovali pozornost a bylo vám to jedno - vždyt mám mapu.

Pokud dojde k nějakému lagu a parta se jedné postavě ztratí, pak to jsou paka. Pokud vidím, že nějaká postava zůstává pozadu počkám, ne? Nezdrhám dál dopředu, abych se postavě s lagem ztratil - a právě, tady začíná to RP a je to zajímavé v tom, že ztracená postava co zustala pozadu bude muset hledat zbytek a obráceně a krásně si to mohou vyříkat, proč parta nepočkala a proč ona se loudá. A žádné takové to dobíhání - "Ah tady jste! Hledal jsem vás!" - kecy, použils jen mapu :D. Případně tu vždy máme onen známý tell když by bylo nejhůř vlivem systému, že.

A Pajky je mi líto, ostatně hráčů co tu hrajou déle, znají celý svět, ale vlivem změny lokací jsou teď ztracený. Řešení: Viděl bych to na epickou ztrátu paměti :D
Nimoen Nera
User avatar
Goran
Mistr
Posts: 969
Joined: 15:13 27. Sep 2012

Re: minimapy

Post by Goran »

Na jednu stranu vypadá úprava zajímavě. Může postavy víc vtáhnout do děje nějaké Q, nebo RP situace. Ale trošku se bojím těch dalších návazností. Nejspíš začnou skupinky více využívat nástrojů mímo hru (discord s mikrákem), nebo OOC tellovat mezi sebou "Kde jste?". Mohlo by to přivést značnou nevýhodu těm, co OOC řešit tak moc nechtějí. Uvidím, asi si to musím vyzkoušet ve hře, kam to povede. Možná je to můj pocit, ale to jak byla ta změna oznámena mi evokuje nějaký test, který ukáže zda to splní očekávané cíle.
User avatar
Aillen
Urozený
Posts: 1520
Joined: 01:01 27. Aug 2011

Re: minimapy

Post by Aillen »

Tak je to úprava, která některým bude vyhovovat, snad i k tomu lepšímu RP, jiní na tom budou o dost hůř, třeba já už si někde rozhodně nebudu moct dovolit zkusit něco za postavu napsat (nepíši rychle), veškeré soustředění (mě jako hráčky) budu muset věnovat úsilí, abych stíhala sledovat ty přede mnou (opět jako hráčka), ale tak to bude asi jenom můj problém, jinak za mě ... jsou lokace, kde je problém se vymotat i s mini mapou, bez ní mi to přijde nemožné (typicky pavoučí tunely, tam si už nejspíš netroufnu ani s průvodcem, ale tak chodit tam nemusím), nu uvidím, jestli to dám jinde ....
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
Locked