Chtěli byste aby Thalie přesla na NWN:Enchanced Edition?

Jakékoliv ankety týkající se Thalie i čehokoliv jiného...

Moderators: DM, WB

Alquist
Nováček
Posts: 43
Joined: 12:55 28. Nov 2013

Re: Chtěli byste aby Thalie přesla na NWN:Enchanced Edition?

Post by Alquist »

Shaman88 wrote:
Aillen wrote:Pro mě příliš mnoho neznámých, aby se k tomu mohla vyjádřit, netuším, co by přechod Thalie na novou edici reálně znamenal.

Tuto edici nemám, pořídit si ji, pokud je k dostání na trhu v ČR, by nebyl problém, ale:

- existuje k ní i čeština nebo je jenom v angličtině?
- znamenal by přechod vyšší nároky na výkon počítače? Na grafickou kartu ?
- znamenal by přechod konec světa Thalie, jak jej známe, od základu? Nejen mechanika, ale i lokace, konec stávajících postav ?
Čeština existuje.
Trošku vyšší nároky tam jsou, ale řekl bych že naprostá většina počítačů v dnešní době nebude mít problém.
Rozhodně ne, znamenalo by to konverzi skriptů, hráči by z pohledu hry neměli nic poznat. Poslední rok a půl jsem odstranil vše co by pro budoucí takový přechod dělalo problémy (bylo to hlavně v mechanice) a veškerý nový vývoj se řeší s ohledem na to aby se dalo přejít co nejsnadněji pokud se k tomu rozhodnem.
Řekl bych že skriptově bych to za týden přepsal.
Server jako takový by byl trošku problém, ale máme finance na nový... takže určitě by se šlo do nového.

Obecně to může a nemusí bejt krok vedle - dokud to nezkusíš .. nic se nedozvíš.
Vladimir Morzanov - "Nejsem upír...jen tak vypadám."
Ara Nerug - "Ara silná! Ara mlátit!"
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Chtěli byste aby Thalie přesla na NWN:Enchanced Edition?

Post by Shaman88 »

Alquist wrote:
1. Zároveň to funguje i obráceně
2. Ale server jako takový jen tak nepřevedeš - je to běh na dlouhou trať a s nejistým výsledkem.
3. Souhlas
4. Souhlas tak napůl.
5. No právě to nemusíš mít na Steamu lépe řečeno musíš ji mít na Steamu a ne nikde jinde.

Za mě je to krok který ovlivní hráčskou základnu...
2. Server není zase tak velký problém.
5. Nemusíš mít na steamu, můžeš mít přímo beamdog klient a jet separátně od steamu. Část výhod pak nemáš, ale nejsi vázaný na steam.
User avatar
BlueOne
Měšťan
Posts: 159
Joined: 14:49 08. Feb 2020

Re: Chtěli byste aby Thalie přesla na NWN:Enchanced Edition?

Post by BlueOne »

Já jsem určitě pro, je tam spousty výhod. Ovšem vzhledem ke stavu, v jakém nynější server je (spousta chyb, nedodělků, neznámého budoucího směřování) si přechod nedokážu moc představit.
Nicméně koupit si EE mi rozhodně problém nedělá a určitě uvítáme nové možnosti pak především asi vy z pozice týmu.

EDIT: Příjde mi, že se toho na server nabaluje čím dál víc a víc a větší sousto, které není schopný tento server pojmout, ale můžu se samozřejmě plést. Je to jen můj osobní dojem. Ještě k tomu přejít na EE, ale pokud to není takový problém, jako to vidím já, pak asi v pohodě. Jen bych takový přechod asi uvítal ve chvíli, kdy by Thalie měla už nějakou základní podobu světa, jakou by podle týmu měla mít (co se týče systémů, mechaniky tak i IC věcí, teorií, řemesel atp).
Nimoen Nera
User avatar
Mourisson1
Mistr
Posts: 945
Joined: 15:58 20. Aug 2012
Location: Somewhere I belong
Contact:

Re: Chtěli byste aby Thalie přesla na NWN:Enchanced Edition?

Post by Mourisson1 »

Mne zas prijde z pohledu tymu trochu zbytecne to tlacit smerem "nejdrive to cele dodelame, a pak to cele predelame na EE" kdyz by byla moznost spise "prejit na EE, doladit prechod, a pak uz spokojene vyvijet tam", prvni moznost mi prijde jako krapitek plytvani silami tymu a pridelavani zbytecne prace
Luth'arth Tel'vien

Morn'ango et Hravanlómë - Jabkožrout a hlídací pes.
Elrienavien - Nico Robin #2
Sithe'sarol - žádejte u svého lékaře
El'thien Erume - “As above, so below”
Lothias Telvunar Tarlen
User avatar
BlueOne
Měšťan
Posts: 159
Joined: 14:49 08. Feb 2020

Re: Chtěli byste aby Thalie přesla na NWN:Enchanced Edition?

Post by BlueOne »

Jasně, jak jsem psal, netuším co to obnáší předělat to na EE a jestli to ve finále usnadní nějaké dotvoření Thalie do komplexnější podoby, pak to určitě vítám :)
Nimoen Nera
User avatar
Awadar
Měšťan
Posts: 200
Joined: 11:29 02. Jan 2008
Location: Brno
Contact:

Re: Chtěli byste aby Thalie přesla na NWN:Enchanced Edition?

Post by Awadar »

jsem pro
Progress
Poutník
Posts: 68
Joined: 14:18 27. Apr 2014

Re: Chtěli byste aby Thalie přesla na NWN:Enchanced Edition?

Post by Progress »

Za mě ano.
sandoftime
Urozený
Posts: 1829
Joined: 05:40 31. Jan 2008

Re: Chtěli byste aby Thalie přesla na NWN:Enchanced Edition?

Post by sandoftime »

Takže říkáš že kupovat výhradně na steamu a nikoliv třeba na gogu jo? (kvůi workshopu)
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Chtěli byste aby Thalie přesla na NWN:Enchanced Edition?

Post by Shaman88 »

sandoftime wrote:Takže říkáš že kupovat výhradně na steamu a nikoliv třeba na gogu jo? (kvůi workshopu)
Já to tak beru. Přidaná hodnota je tam dost velká.
User avatar
Lusignan
Nováček
Posts: 11
Joined: 12:32 30. Apr 2020

Re: Chtěli byste aby Thalie přesla na NWN:Enchanced Edition?

Post by Lusignan »

Pardon, jaká je vlastně ta přidaná hodnota? Jsem za jedno a jedním z prvních a čelních argumentů proti.

Imho ti, kteří doposud vydrželi u téhle verze, pravděpodobně nebudou tolik ochotni přecházet a kvůli tomu kupovat další hru, či řešit její vlastnictví alternativními způsoby.
Lucius da Sagrati (1537 - xxxx)

https://imgur.com/a/n2YBtaF
NesQe
Rytíř
Posts: 599
Joined: 19:45 13. Jan 2012

Re: Chtěli byste aby Thalie přesla na NWN:Enchanced Edition?

Post by NesQe »

Lusignan wrote:Pardon, jaká je vlastně ta přidaná hodnota? Jsem za jedno a jedním z prvních a čelních argumentů proti.

Imho ti, kteří doposud vydrželi u téhle verze, pravděpodobně nebudou tolik ochotni přecházet a kvůli tomu kupovat další hru, či řešit její vlastnictví alternativními způsoby.
Tak z tohohle mám taky největší obavu, že si spousty lidí akorát řekne že je to ten správný impulz s tou hrou skončit, neumím si představit nováčky v téhle hře, těch je příšerně málo, vždy jsou to jen lidé co se vracejí nebo lidé které sem dovedl nějaký známý.
------------------ =^.^=
Titulovaná sekretářka Rodiny Zručných
User avatar
BlueOne
Měšťan
Posts: 159
Joined: 14:49 08. Feb 2020

Re: Chtěli byste aby Thalie přesla na NWN:Enchanced Edition?

Post by BlueOne »

No Imho právě NWN EE přitáhlo spousty mladých zpět k NWN.

NWN EE je v podstatě pro hráče úplně totéž. Přechod není nějak bolestný, není třeba se něco znova učit nebo tak, navíc jak psal Mourisson, jestli se ten přechod dá udělat tak, že budou stejné lokace, systémy, postavy... proč ne. V podstatě si přechodu ani pak nevšimnete. Jen stačí koupit originál EE a hrát.
S tím že EE převážně podporuje WB práci, takže pak vývoj Thalie nejspíš bude rychlejší a bude se toho ve hře dít víc... si myslím, což by opět mohlo povzbudit starou základnu hráčů.
Nimoen Nera
User avatar
Pajule
Bůh
Posts: 4710
Joined: 13:23 30. Apr 2007
Location: Gremliní nora pod sněhem

Re: Chtěli byste aby Thalie přesla na NWN:Enchanced Edition?

Post by Pajule »

Jako správná blondie netušim oč jde :D ale tak asi proč ne. Jestli teda fakt nebude zase všecko ouplně jinak, což se shodujete, že ne, tak proč ne. Na jiný ovládání už jsem moc stará
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie

Keep talking I'm analyzing you.

,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord



Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
User avatar
BlueOne
Měšťan
Posts: 159
Joined: 14:49 08. Feb 2020

Re: Chtěli byste aby Thalie přesla na NWN:Enchanced Edition?

Post by BlueOne »

Momentálně třeba na steamu stojí hra EE 400kč. S tím že máte spousty nových hraní a příběhů v singlu, ale hlavně teda lepší grafiku, lepší možnosti rozlišení, nové a kvalitní textury, atp. Není to že jen vyhodíte 400kč a budete zase hrát to staré NWN. Viz přiložený screen ze steamu.

Nevýhodu možná vidím, že třeba znám (slyšel jsem) o pár hráčích co hrají na starších počítačích a jen toto NWN třeba a počítač jim už tohle NWN zchroustá tak tak. Pak budou asi mít problém s EE. Ale nevím jestli ještě někdo takový je případně kolik hráčů je.
NWNEE.jpg
Nimoen Nera
PiAn0
Měšťan
Posts: 179
Joined: 20:06 03. Jan 2009
Location: Praha
Contact:

Re: Chtěli byste aby Thalie přesla na NWN:Enchanced Edition?

Post by PiAn0 »

Treba na Sinfaru se jim povedlo, ze se da na jejich server logovat jak ze starym nwn tak i novym EE.

Ale jinak me zatim nwn:ee moc nenadchlo, hlavne asi kvuli tomu, ze stare nwn za tech x let ma obri nwn vault vylepseni typu vzhledu zbrani, postav a obleceni zatim co nwn:ee zacinalo zcela od znova a nove vylepseni se teprve postupne delaji. Uz sem na to dele nekoukal, tak nevim presne v jakem stadiu to momentalne je. Ale treba hrat na Arelithu bylo fajn diky novemu přílivu spousty hracu, ale i presto ze je to velice popularni server tak to bylo jak hrat uplne zakladni osekane nwn bez zadnych libovek navic a nedalo se to vubec srovnavat treba s Thalii nebo sinfaru kde je toho za tech let spousty.

NWN:EE je hlavne zatim pro WB prihodny a co se tyce hardwaru, tak ja mel problem to rozbehat na win10, nakonec sem to musel vyresit instalaci win7 na druhy disk kde mi to funguje.
Victor Gall - G14
Vojta(podsluncem) - Víly neexistují!
Post Reply