Co Vám na Thalii vadí?

Napadá Vás něco?

Moderators: DM, WB

User avatar
Aillen
Urozený
Posts: 1520
Joined: 01:01 27. Aug 2011

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Aillen »

KaTo wrote:Vadí mi "bonusové" (náhodné) vlastnosti na craftových věcech, které jsou úplně a naprosto na nic, za to zvedají nesmyslně IRL (klidně i o 2lvl) :wall: :evil: .
No ale ta radost, když se řemeslníkovi výrobek s bonusem navíc povede :)
A některé ty bonusy jsou alespoň malinko i užitečné. Některé jsou skutečně k ničemu, to je pravda. To je pak zase zklamání, když někdo znalý mechaniky, nadšeného řemeslníka zpraží, že sice se mu podařil výjimečný kousek, ale je k ničemu :(
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by KaTo »

Aillen wrote:No ale ta radost, když se řemeslníkovi výrobek s bonusem navíc povede :)
A některé ty bonusy jsou alespoň malinko i užitečné. Některé jsou skutečně k ničemu, to je pravda. To je pak zase zklamání, když někdo znalý mechaniky, nadšeného řemeslníka zpraží, že sice se mu podařil výjimečný kousek, ale je k ničemu :(
Tak já jsem řemeslníkovi IC hezky poděkoval, umělecky vypracované runy nadšeně pochválil a pak celý item hodil po psovi do tezoru, protože je pro postavu díky dodatečně zvedlému IRL na příštích několik měsíců nepoužitelný.

Moc dobře vím, že "řemeslník" u toho kraftu byl několik reálných hodin. A on rozhodně není ten, kdo může za nedomyšlený systém IRL, takže nemá cenu mu to ještě dávat "sežrat" :mrgreen: . Ale chápu frustraci psychicky méně odolných hráčů, kteří se "těší" na objednaný výrobek a dostanou něco, co je jim naprosto k ničemu.
Jako být to snadno dostupný materiály nebo low lvl item, tak to řemeslník udělá "na otočku znova". Ale od určité úrovně, při tom jak je NT rozbitá, nezbývá než srazit podpatky, mávnout rukou a jít dál... :biggrin:
Holt za půl roku vytáhnu z trezoru naprostu super zbraň :lol: , ale to už je život... :wall: ...nicméně, to neznamená, že to nevadí :ewink: :biggrin: .
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
Thurms
Rytíř
Posts: 563
Joined: 12:57 11. May 2010

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Thurms »

KaTo wrote:Vadí mi "bonusové" (náhodné) vlastnosti na craftových věcech, které jsou úplně a naprosto na nic, za to zvedají nesmyslně IRL (klidně i o 2lvl) :wall: :evil: .
Rozhodně neplatí, že všechny ty bonusové vlastnosti jsou k ničemu. Jsou tam i bonusy jako +1 výdrž (reflex nebo vůle). U některých výrobků dokonce i +2. Viděl jsem i výrobek +2 do plížení (skoro určitě bude možné udělat něco i na další dovednosti). U amuletu se mi jednou povedl unikát +1 do všech záchranných hodů. U zbraní na blízko ti může padnout bonus ke zranění (například +2 zranění ohněm, proti zlým 1k4 pozitivní energie, zranění navíc proti určité skupině nepřátel, přesvědčení). Jasně, slušná část jsou absolutní nesmysly jako +1 do záchranných hodů vůči kyselině…

Určitě by stálo za to, aby ten unikát nezvyšoval potřebný levl, ale jestli něco takového jde vůbec nestavit, to nevím, a hlavně kdo by to udělal.
Nathaniel: nemůžeš-li pomáhat, pak aspoň neubližuj
Lens: mluvka
Sallias
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Barbar321 »

Tak jako řemeslníkovi se mi ta možnost líbí, že nějaké takové odchylky jsou. Co si pamatuju, před úpravama nedávaly bonusy vůbec žádný smysl. Po úpravě se aspoň sem tam povede něco, co se trochu použít dá. Ale jsem za jedno, že by se u takových věcí neměl zvyšovat IRL. No a pokud by se dalo odstranit nesmysly typu na stříbrné zbrani s očarováním na nemrtvé, aby se neobjevil bonus do zranění proti dobbrým, byl bych ohledně toho vcelku spokojený člověk
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by nomis_b »

Asi je to trošku delay v odpovědi (srry), ale šance na unikátní předmět je docela malá, ILR si systém nastavuje automaticky, buďto ve světě je, nebo není, moc možností tam není. Nastavení co se bude pro ILR zvětšovat a co ne je neuskutečnítelná. Stejně neuskutečnítelné je, aby se systém ptal co je to za zbraň a pak náhodně vybral něco vhodného k tomu.. to by pak vedlo k supersilným combům, navíc těch neskutečných kombinací jsou tisíce... Unikátní předměty měli být jen takové malé zpestření pro craftery. Nebyl to žádný záměr, aby byly nějaké "významně lepší".
A zase se craftí...
User avatar
Aillen
Urozený
Posts: 1520
Joined: 01:01 27. Aug 2011

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Aillen »

nomis_b wrote:Asi je to trošku delay v odpovědi (srry), ale šance na unikátní předmět je docela malá, ILR si systém nastavuje automaticky, buďto ve světě je, nebo není, moc možností tam není. Nastavení co se bude pro ILR zvětšovat a co ne je neuskutečnítelná. Stejně neuskutečnítelné je, aby se systém ptal co je to za zbraň a pak náhodně vybral něco vhodného k tomu.. to by pak vedlo k supersilným combům, navíc těch neskutečných kombinací jsou tisíce... Unikátní předměty měli být jen takové malé zpestření pro craftery. Nebyl to žádný záměr, aby byly nějaké "významně lepší".
Nu trvá celkem dlouho, než se řemeslník dopracuje k plné dovednosti v určitém řemesle. A samotná výroba těch nejlepších výrobků trvá řadu hodin. Unikátní výrobek se přitom povede opravdu jen zřídka. Velká radost nad unikátem je však velmi často zkalena, když se řemeslník dozví od druhých, že ten jeho obzvlášť vydařený výrobek není ani o fous lepší nebo použitelnější než ten běžný. :( A že vlastně nemá být na co pyšný :(
A věřte, že právě toto se stává nejčastěji.

Proto se když konečně po mnoha a mnoha pokusech přeci jen podaří vyrobit unikát s užitečným drobným vylepšením, přijde mi, že je to v pořádku. :ewink: A že snad není třeba tuto malou šanci rušit.

Prostě je to zvlášť vydařený výrobek od mistra svého řemesla :) A není divu , že si to třeba i schovává na památku.
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by nomis_b »

Tak jako.. není problém vyjímečné výrobky vypnout. Ale přijde mi to blnbost: a) to oživuje strereotyp b) nikdy to nená negativní c) zvyšuje to i cenu výrobku, takže crafter vydělá více... přitom není výrobek obtížnější !
A zase se craftí...
User avatar
Aillen
Urozený
Posts: 1520
Joined: 01:01 27. Aug 2011

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Aillen »

nomis_b wrote:Tak jako.. není problém vyjímečné výrobky vypnout. Ale přijde mi to blnbost: a) to oživuje strereotyp b) nikdy to nená negativní c) zvyšuje to i cenu výrobku, takže crafter vydělá více... přitom není výrobek obtížnější !
Vypnout určitě ne....to by byla velká škoda ...rozhodně ne :)

Tak jsem to vůbec nemyslela...

Jsem asi špatně pochopila tvůj předchozí příspěvek ...mi přišlo, že si na ty unikáty stěžuješ :ewink:
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by nomis_b »

Já ? ne.. já si nestěžuju. Byl to můj nápad je tam dát, a dostal jsem posvěcení, že tam můžou být "jen když nebudou přesílené". Takže prostě dělaj co dělaj.. ano, jejich přítomnost je diskutabilní, ale i kdbyy byly jen "úsměvné", maj nějaký bonus pro mě (viz body nahoře).
A zase se craftí...
Post Reply