Jak náročnější?zdech wrote: Nezabránilo by podobnému zneužívání nastavit přechod přes Peklo pro postavu náročnější než zvednutí pomocí "Oživ mrtvého"?
Na tebou popisované situaci nevydím chybu v tom, že tam najdou těla, ale v tom, že se tam hrnou hnedle poté, co jim duše potrhal ďábel.
CO VAM NA THALII CHYBI?
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Jestli to není pravidlo, tak mě opravte, ale při použití klerického "Oživ mrtvého" se postava probrala ze smrti s 1 HP a únavou na 100%. Vlekl se chudák do nejbližší postele vyležet to, rozhodně na nějaký boj nebyly myšlenky.
Naproti tomu když proleze postava přes pekelníka, který vede sáhodlouhý proslov o tom, jak si s ní pohraje než ji pustí, vyloupne se oživenec ve světě sotva pobledlý. Hráč skřípe zubama, jistě, ale postava je okamžitě plně bojeschopná, byť o kapesné a XP chudší.
Přistřelit pekelníkem oživenému na nějaký čas postihy kvůli "hojící se duši" by mohlo účinně zbrzdit koloběh "podzemí -> Chrám -> podzemí". Půl hodina by mohla stačit.
Naproti tomu když proleze postava přes pekelníka, který vede sáhodlouhý proslov o tom, jak si s ní pohraje než ji pustí, vyloupne se oživenec ve světě sotva pobledlý. Hráč skřípe zubama, jistě, ale postava je okamžitě plně bojeschopná, byť o kapesné a XP chudší.
Přistřelit pekelníkem oživenému na nějaký čas postihy kvůli "hojící se duši" by mohlo účinně zbrzdit koloběh "podzemí -> Chrám -> podzemí". Půl hodina by mohla stačit.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Dává smysl aby ten postih do únavy byl pro prolezení přes pekelníka a oživení svitkem v boji bylo právě čisté.zdech wrote:Jestli to není pravidlo, tak mě opravte, ale při použití klerického "Oživ mrtvého" se postava probrala ze smrti s 1 HP a únavou na 100%. Vlekl se chudák do nejbližší postele vyležet to, rozhodně na nějaký boj nebyly myšlenky.
Naproti tomu když proleze postava přes pekelníka, který vede sáhodlouhý proslov o tom, jak si s ní pohraje než ji pustí, vyloupne se oživenec ve světě sotva pobledlý. Hráč skřípe zubama, jistě, ale postava je okamžitě plně bojeschopná, byť o kapesné a XP chudší.
Přistřelit pekelníkem oživenému na nějaký čas postihy kvůli "hojící se duši" by mohlo účinně zbrzdit koloběh "podzemí -> Chrám -> podzemí". Půl hodina by mohla stačit.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
A pokud nejde únava odstranit jinak než spánkem (nějakou Restorací? netuším) mohla by jako "blok kolečkování" fungovat sama o sobě, jasně.
EDIT: Asi by tak vzrostla cennost nemovitostí v blízkosti míst oživení.
EDIT: Asi by tak vzrostla cennost nemovitostí v blízkosti míst oživení.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Nikdy jsem nepočítala jak dlouho trvá zmizení mrtvé postavy, ale i přes dlouhé boje a i třeba čekání na obnovu sil, se mi fakt nestalo, že by mrtvola zmizela. Za mě souhlas s tím, že delší čas by byl sakra zneužitelny a okecat zmizení těla jde několika způsoby,dokonce i "vtipnymi". samo chápu, že smrt někoho v partě bez zvednuti naštve už z principu a ne kvůli expum. Mimo jiné od rychlé záchrany jsou magici nebo lektvar invisu, skovavači nebo bitkari co si tělíčko hodí rychle přes rameno, příp. mrtvolu odtáhnou
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie
Keep talking I'm analyzing you.
,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord
Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
Lilien - magie, magie, magie
Keep talking I'm analyzing you.
,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord
Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Jasně, souhlasím, že se to za půl hodiny nějak dá, kor když o tom jako hráč víš, že máš půl hodiny.
Byl to jen takový nápad a asi chápu, že tady to hráči zneužívají.
Byl to jen takový nápad a asi chápu, že tady to hráči zneužívají.
Nimoen Nera
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
BlueOne wrote:tady to hráči zneužívají.
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie
Keep talking I'm analyzing you.
,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord
Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
Lilien - magie, magie, magie
Keep talking I'm analyzing you.
,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord
Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Nešlo by doplnit, pokud by to nebylo příliš složité, aby bylo možné psát za koupené psíky obdobným způsobem jako za koupené koně, jen s volbou jiného písmene ?
Bylo by to docela fajn, zvlášť když teď budou psíci značně oblíbení.
Přimlouvám se za pejskaře
Bylo by to docela fajn, zvlášť když teď budou psíci značně oblíbení.
Přimlouvám se za pejskaře
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Taky se přidávám s prosíkem , psát za koupené mazlíčky by bylo super a navíc co přidat i povely, například lehni. 
Elena Gein - Bardka a matka pro všechno.
Sabrae - Mladá nezkušená drowka
Sabrae - Mladá nezkušená drowka
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Tak to téměř po pěti letech zkusím znova a zeptám se, zda-li se do hry nemůže přidat povolání Měňavec (shifter). Klidně ve vanilla nastavení, jen aby byl.
PS: Šťastné a Veselé!
PS: Šťastné a Veselé!
=============
Seart
Seart
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Asi otázka na Shamana. Mám pocit, že jsem to s ním před nějakou dobou už řešil, ale teď z hlavy si nevybavím "proč jo" a "proč ne" argumenty.
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Reálně byly 3 důvody proč se shifter nepřidal do hry:XŠevyX wrote:Tak to téměř po pěti letech zkusím znova a zeptám se, zda-li se do hry nemůže přidat povolání Měňavec (shifter). Klidně ve vanilla nastavení, jen aby byl.![]()
![]()
1) Měl být až v pozdějších fázích vývoje, protože proměny se velmi pracně vyvažují.
2) Nechtěli jsme výchozí variantu - chtěli jsme aby jeho proměny reflektovaly bytosti na thalii.
3) Je tam pak reálný problém s identifikací postavy, zpravidla (tím tě nijak neobviňuji) shiftera vždy chtěli hráči, kteří pak pomocí něj různě škodili a PKčkovali a proměnách tak aby byli nedohledatelní.
Takže je to spíše na Fryna. Povolení v standardním režimu je téměř triviální.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
U mě teda shifter vždy přinesl do části RP velké plus, s proměnama se dá vymyslet spousta srandy a zábavy, nicméně chápu tvojí připomínku ohledně "zneužití".Shaman88 wrote:Reálně byly 3 důvody proč se shifter nepřidal do hry:
1) Měl být až v pozdějších fázích vývoje, protože proměny se velmi pracně vyvažují.
2) Nechtěli jsme výchozí variantu - chtěli jsme aby jeho proměny reflektovaly bytosti na thalii.
3) Je tam pak reálný problém s identifikací postavy, zpravidla (tím tě nijak neobviňuji) shiftera vždy chtěli hráči, kteří pak pomocí něj různě škodili a PKčkovali a proměnách tak aby byli nedohledatelní.
Takže je to spíše na Fryna. Povolení v standardním režimu je téměř triviální.
Co se týče balance, tak shiftera jsem hrál na spoustě jiných serverů NWN, především na Arelithu a tam ho mají v základním nastavení bez úprav a funguje skvěle. Proměny nejsou v základu tak silné aby se z toho dal postavit nějaký nesmysl, a tím že se musí kombinovat s druidem mu to i ubírá na kombinaci s dalšíma classama.
Za mě bych neviděl problém ho teda zkusit přidat do hry bez úprav tak jak je, a praxe potom ukáže jestli upravit, dodělat a nebo úplně vymazat. Ale je to na vás ogaři
Každopádně pokud by se tu měňavec objevil, velice rád bych se zase podíval do světa Thalie
=============
Seart
Seart
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Shifter v základu je více než silný, nesmrtelná hovadina kterou ti zabije jen klika při instakillu z maxované nekromancie. Nevím jestli jsi viděl jaké statisticky má proměna v Draka, kterého lze do 30 levelu dosáhnout. Lízneš to monkem a najednou u tebe stojí něco vysokého jako panelák.XŠevyX wrote:U mě teda shifter vždy přinesl do části RP velké plus, s proměnama se dá vymyslet spousta srandy a zábavy, nicméně chápu tvojí připomínku ohledně "zneužití".Shaman88 wrote:Reálně byly 3 důvody proč se shifter nepřidal do hry:
1) Měl být až v pozdějších fázích vývoje, protože proměny se velmi pracně vyvažují.
2) Nechtěli jsme výchozí variantu - chtěli jsme aby jeho proměny reflektovaly bytosti na thalii.
3) Je tam pak reálný problém s identifikací postavy, zpravidla (tím tě nijak neobviňuji) shiftera vždy chtěli hráči, kteří pak pomocí něj různě škodili a PKčkovali a proměnách tak aby byli nedohledatelní.
Takže je to spíše na Fryna. Povolení v standardním režimu je téměř triviální.
Co se týče balance, tak shiftera jsem hrál na spoustě jiných serverů NWN, především na Arelithu a tam ho mají v základním nastavení bez úprav a funguje skvěle. Proměny nejsou v základu tak silné aby se z toho dal postavit nějaký nesmysl, a tím že se musí kombinovat s druidem mu to i ubírá na kombinaci s dalšíma classama.
Za mě bych neviděl problém ho teda zkusit přidat do hry bez úprav tak jak je, a praxe potom ukáže jestli upravit, dodělat a nebo úplně vymazat. Ale je to na vás ogaři![]()
Každopádně pokud by se tu měňavec objevil, velice rád bych se zase podíval do světa Thalie
https://nwn.fandom.com/wiki/Dragon_shape
Druid v tom buildu je opravdu na okrasu
Za mě nejsilnější tři buildy co jsi schopen ve vanile udělat je právě Shifter, Monk na kami a Pala na devast.
Jsem rád že tu není ani devast ani shifter, člověka to nutí vymýšlet něco nového a zábavnějšího
Svenn Bjornsonn
"Je jedno jestli jsi král nebo sedlák...stejně tě pošlu tam kde slunce nesvítí."
Zemřel tak jak žil, jako idiot.
https://www.youtube.com/watch?v=0YuKhXZPAgQ
Magistr Stregan Kane
„Všechno, co lidstvo udělalo, vymyslelo, čeho dosáhlo, i to, čím je, všechno to leží zázračně uchováno na stránkách knih. “
Aktivně hrán s chutí někomu pokazit den.
"Je jedno jestli jsi král nebo sedlák...stejně tě pošlu tam kde slunce nesvítí."
Zemřel tak jak žil, jako idiot.
https://www.youtube.com/watch?v=0YuKhXZPAgQ
Magistr Stregan Kane
„Všechno, co lidstvo udělalo, vymyslelo, čeho dosáhlo, i to, čím je, všechno to leží zázračně uchováno na stránkách knih. “
Aktivně hrán s chutí někomu pokazit den.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Pravdu máš, na monka jsem při mé myšlence zapomněl a je fakt že skoro všude je shifter/monk upraven tak aby se z toho nedal postavit nesmysl, který myslíš ty. Stačí jen zrušit monk featy v shifter/dračí proměně a najednou je po panelákovém, nesmrtelném nesmyslu.xpm335 wrote:Shifter v základu je více než silný, nesmrtelná hovadina kterou ti zabije jen klika při instakillu z maxované nekromancie. Nevím jestli jsi viděl jaké statisticky má proměna v Draka, kterého lze do 30 levelu dosáhnout. Lízneš to monkem a najednou u tebe stojí něco vysokého jako panelák.
https://nwn.fandom.com/wiki/Dragon_shape
Druid v tom buildu je opravdu na okrasuzajímá tě více monk ze kterého se ofc přepočítávají bonusy do proměny.
Za mě nejsilnější tři buildy co jsi schopen ve vanile udělat je právě Shifter, Monk na kami a Pala na devast.
Jsem rád že tu není ani devast ani shifter, člověka to nutí vymýšlet něco nového a zábavnějšího![]()
Nicméně má myšlenka přidání shiftera byla spíše k obohacení RP než tvoření ultra silného buildu. Hrál jsem shiftera na Staré Thalii a té zábavy v proměnách co jsem s tím zažil bylo mnoho.
=============
Seart
Seart