CO VAM NA THALII CHYBI?

Napadá Vás něco?

Moderators: DM, WB

User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Shaman88 »

zdech wrote: Nezabránilo by podobnému zneužívání nastavit přechod přes Peklo pro postavu náročnější než zvednutí pomocí "Oživ mrtvého"?
Na tebou popisované situaci nevydím chybu v tom, že tam najdou těla, ale v tom, že se tam hrnou hnedle poté, co jim duše potrhal ďábel.
Jak náročnější?
zdech
Poutník
Posts: 52
Joined: 02:09 21. Jan 2010

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by zdech »

Jestli to není pravidlo, tak mě opravte, ale při použití klerického "Oživ mrtvého" se postava probrala ze smrti s 1 HP a únavou na 100%. Vlekl se chudák do nejbližší postele vyležet to, rozhodně na nějaký boj nebyly myšlenky.
Naproti tomu když proleze postava přes pekelníka, který vede sáhodlouhý proslov o tom, jak si s ní pohraje než ji pustí, vyloupne se oživenec ve světě sotva pobledlý. Hráč skřípe zubama, jistě, ale postava je okamžitě plně bojeschopná, byť o kapesné a XP chudší.

Přistřelit pekelníkem oživenému na nějaký čas postihy kvůli "hojící se duši" by mohlo účinně zbrzdit koloběh "podzemí -> Chrám -> podzemí". Půl hodina by mohla stačit.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Shaman88 »

zdech wrote:Jestli to není pravidlo, tak mě opravte, ale při použití klerického "Oživ mrtvého" se postava probrala ze smrti s 1 HP a únavou na 100%. Vlekl se chudák do nejbližší postele vyležet to, rozhodně na nějaký boj nebyly myšlenky.
Naproti tomu když proleze postava přes pekelníka, který vede sáhodlouhý proslov o tom, jak si s ní pohraje než ji pustí, vyloupne se oživenec ve světě sotva pobledlý. Hráč skřípe zubama, jistě, ale postava je okamžitě plně bojeschopná, byť o kapesné a XP chudší.

Přistřelit pekelníkem oživenému na nějaký čas postihy kvůli "hojící se duši" by mohlo účinně zbrzdit koloběh "podzemí -> Chrám -> podzemí". Půl hodina by mohla stačit.
Dává smysl aby ten postih do únavy byl pro prolezení přes pekelníka a oživení svitkem v boji bylo právě čisté.
zdech
Poutník
Posts: 52
Joined: 02:09 21. Jan 2010

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by zdech »

A pokud nejde únava odstranit jinak než spánkem (nějakou Restorací? netuším) mohla by jako "blok kolečkování" fungovat sama o sobě, jasně.

EDIT: Asi by tak vzrostla cennost nemovitostí v blízkosti míst oživení.
User avatar
Pajule
Bůh
Posts: 4710
Joined: 13:23 30. Apr 2007
Location: Gremliní nora pod sněhem

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Pajule »

Nikdy jsem nepočítala jak dlouho trvá zmizení mrtvé postavy, ale i přes dlouhé boje a i třeba čekání na obnovu sil, se mi fakt nestalo, že by mrtvola zmizela. Za mě souhlas s tím, že delší čas by byl sakra zneužitelny a okecat zmizení těla jde několika způsoby,dokonce i "vtipnymi". samo chápu, že smrt někoho v partě bez zvednuti naštve už z principu a ne kvůli expum. Mimo jiné od rychlé záchrany jsou magici nebo lektvar invisu, skovavači nebo bitkari co si tělíčko hodí rychle přes rameno, příp. mrtvolu odtáhnou
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie

Keep talking I'm analyzing you.

,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord



Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
User avatar
BlueOne
Měšťan
Posts: 159
Joined: 14:49 08. Feb 2020

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by BlueOne »

Jasně, souhlasím, že se to za půl hodiny nějak dá, kor když o tom jako hráč víš, že máš půl hodiny.
Byl to jen takový nápad a asi chápu, že tady to hráči zneužívají.
Nimoen Nera
User avatar
Pajule
Bůh
Posts: 4710
Joined: 13:23 30. Apr 2007
Location: Gremliní nora pod sněhem

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Pajule »

BlueOne wrote:tady to hráči zneužívají.


:) Tady jo :wink:
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie

Keep talking I'm analyzing you.

,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord



Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
User avatar
Aillen
Urozený
Posts: 1520
Joined: 01:01 27. Aug 2011

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Aillen »

Nešlo by doplnit, pokud by to nebylo příliš složité, aby bylo možné psát za koupené psíky obdobným způsobem jako za koupené koně, jen s volbou jiného písmene ?

Bylo by to docela fajn, zvlášť když teď budou psíci značně oblíbení. :)

Přimlouvám se za pejskaře :wink:
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
User avatar
divozenka
Nováček
Posts: 34
Joined: 20:38 04. Nov 2014
Location: okr. Mladá Boleslav

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by divozenka »

Taky se přidávám s prosíkem , psát za koupené mazlíčky by bylo super a navíc co přidat i povely, například lehni. :)
Elena Gein - Bardka a matka pro všechno.

Sabrae - Mladá nezkušená drowka
User avatar
XŠevyX
Rytíř
Posts: 541
Joined: 13:58 03. Oct 2009
Location: R.p.R

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by XŠevyX »

Tak to téměř po pěti letech zkusím znova a zeptám se, zda-li se do hry nemůže přidat povolání Měňavec (shifter). Klidně ve vanilla nastavení, jen aby byl. :lol: :lol:

PS: Šťastné a Veselé! :viking:
=============
Seart
Fryn
DM Thalie
Posts: 1327
Joined: 20:48 17. Jun 2007

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Fryn »

Asi otázka na Shamana. Mám pocit, že jsem to s ním před nějakou dobou už řešil, ale teď z hlavy si nevybavím "proč jo" a "proč ne" argumenty.
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Shaman88 »

XŠevyX wrote:Tak to téměř po pěti letech zkusím znova a zeptám se, zda-li se do hry nemůže přidat povolání Měňavec (shifter). Klidně ve vanilla nastavení, jen aby byl. :lol: :lol:
Reálně byly 3 důvody proč se shifter nepřidal do hry:
1) Měl být až v pozdějších fázích vývoje, protože proměny se velmi pracně vyvažují.
2) Nechtěli jsme výchozí variantu - chtěli jsme aby jeho proměny reflektovaly bytosti na thalii.
3) Je tam pak reálný problém s identifikací postavy, zpravidla (tím tě nijak neobviňuji) shiftera vždy chtěli hráči, kteří pak pomocí něj různě škodili a PKčkovali a proměnách tak aby byli nedohledatelní.

Takže je to spíše na Fryna. Povolení v standardním režimu je téměř triviální.
User avatar
XŠevyX
Rytíř
Posts: 541
Joined: 13:58 03. Oct 2009
Location: R.p.R

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by XŠevyX »

Shaman88 wrote:Reálně byly 3 důvody proč se shifter nepřidal do hry:
1) Měl být až v pozdějších fázích vývoje, protože proměny se velmi pracně vyvažují.
2) Nechtěli jsme výchozí variantu - chtěli jsme aby jeho proměny reflektovaly bytosti na thalii.
3) Je tam pak reálný problém s identifikací postavy, zpravidla (tím tě nijak neobviňuji) shiftera vždy chtěli hráči, kteří pak pomocí něj různě škodili a PKčkovali a proměnách tak aby byli nedohledatelní.

Takže je to spíše na Fryna. Povolení v standardním režimu je téměř triviální.
U mě teda shifter vždy přinesl do části RP velké plus, s proměnama se dá vymyslet spousta srandy a zábavy, nicméně chápu tvojí připomínku ohledně "zneužití".
Co se týče balance, tak shiftera jsem hrál na spoustě jiných serverů NWN, především na Arelithu a tam ho mají v základním nastavení bez úprav a funguje skvěle. Proměny nejsou v základu tak silné aby se z toho dal postavit nějaký nesmysl, a tím že se musí kombinovat s druidem mu to i ubírá na kombinaci s dalšíma classama.
Za mě bych neviděl problém ho teda zkusit přidat do hry bez úprav tak jak je, a praxe potom ukáže jestli upravit, dodělat a nebo úplně vymazat. Ale je to na vás ogaři :D
Každopádně pokud by se tu měňavec objevil, velice rád bych se zase podíval do světa Thalie :)
=============
Seart
User avatar
xpm335
Obyvatel
Posts: 147
Joined: 19:19 24. Mar 2011

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by xpm335 »

XŠevyX wrote:
Shaman88 wrote:Reálně byly 3 důvody proč se shifter nepřidal do hry:
1) Měl být až v pozdějších fázích vývoje, protože proměny se velmi pracně vyvažují.
2) Nechtěli jsme výchozí variantu - chtěli jsme aby jeho proměny reflektovaly bytosti na thalii.
3) Je tam pak reálný problém s identifikací postavy, zpravidla (tím tě nijak neobviňuji) shiftera vždy chtěli hráči, kteří pak pomocí něj různě škodili a PKčkovali a proměnách tak aby byli nedohledatelní.

Takže je to spíše na Fryna. Povolení v standardním režimu je téměř triviální.
U mě teda shifter vždy přinesl do části RP velké plus, s proměnama se dá vymyslet spousta srandy a zábavy, nicméně chápu tvojí připomínku ohledně "zneužití".
Co se týče balance, tak shiftera jsem hrál na spoustě jiných serverů NWN, především na Arelithu a tam ho mají v základním nastavení bez úprav a funguje skvěle. Proměny nejsou v základu tak silné aby se z toho dal postavit nějaký nesmysl, a tím že se musí kombinovat s druidem mu to i ubírá na kombinaci s dalšíma classama.
Za mě bych neviděl problém ho teda zkusit přidat do hry bez úprav tak jak je, a praxe potom ukáže jestli upravit, dodělat a nebo úplně vymazat. Ale je to na vás ogaři :D
Každopádně pokud by se tu měňavec objevil, velice rád bych se zase podíval do světa Thalie :)
Shifter v základu je více než silný, nesmrtelná hovadina kterou ti zabije jen klika při instakillu z maxované nekromancie. Nevím jestli jsi viděl jaké statisticky má proměna v Draka, kterého lze do 30 levelu dosáhnout. Lízneš to monkem a najednou u tebe stojí něco vysokého jako panelák.
https://nwn.fandom.com/wiki/Dragon_shape
Druid v tom buildu je opravdu na okrasu :) zajímá tě více monk ze kterého se ofc přepočítávají bonusy do proměny.

Za mě nejsilnější tři buildy co jsi schopen ve vanile udělat je právě Shifter, Monk na kami a Pala na devast.

Jsem rád že tu není ani devast ani shifter, člověka to nutí vymýšlet něco nového a zábavnějšího :lol: :lol:
Svenn Bjornsonn
"Je jedno jestli jsi král nebo sedlák...stejně tě pošlu tam kde slunce nesvítí."
Zemřel tak jak žil, jako idiot.
https://www.youtube.com/watch?v=0YuKhXZPAgQ

Magistr Stregan Kane
„Všechno, co lidstvo udělalo, vymyslelo, čeho dosáhlo, i to, čím je, všechno to leží zázračně uchováno na stránkách knih. “
Aktivně hrán s chutí někomu pokazit den.
User avatar
XŠevyX
Rytíř
Posts: 541
Joined: 13:58 03. Oct 2009
Location: R.p.R

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by XŠevyX »

xpm335 wrote:Shifter v základu je více než silný, nesmrtelná hovadina kterou ti zabije jen klika při instakillu z maxované nekromancie. Nevím jestli jsi viděl jaké statisticky má proměna v Draka, kterého lze do 30 levelu dosáhnout. Lízneš to monkem a najednou u tebe stojí něco vysokého jako panelák.
https://nwn.fandom.com/wiki/Dragon_shape
Druid v tom buildu je opravdu na okrasu :) zajímá tě více monk ze kterého se ofc přepočítávají bonusy do proměny.

Za mě nejsilnější tři buildy co jsi schopen ve vanile udělat je právě Shifter, Monk na kami a Pala na devast.

Jsem rád že tu není ani devast ani shifter, člověka to nutí vymýšlet něco nového a zábavnějšího :lol: :lol:
Pravdu máš, na monka jsem při mé myšlence zapomněl a je fakt že skoro všude je shifter/monk upraven tak aby se z toho nedal postavit nesmysl, který myslíš ty. Stačí jen zrušit monk featy v shifter/dračí proměně a najednou je po panelákovém, nesmrtelném nesmyslu.
Nicméně má myšlenka přidání shiftera byla spíše k obohacení RP než tvoření ultra silného buildu. Hrál jsem shiftera na Staré Thalii a té zábavy v proměnách co jsem s tím zažil bylo mnoho.
=============
Seart
Post Reply