napadeni bez vyhlaseni nepratelstvi
napadeni bez vyhlaseni nepratelstvi
timhle prosim o vysvetleni jak se chovat v pripade napadeni postavou ktera nevyhlasi nepratelstvi
jestli je pravidlo stejny jak na jinych nwn svetech tak pak zadam o vysvetleni a pripomenuti tohodle pravidla hracum povrchovych zlounu
jestli je pravidlo stejny jak na jinych nwn svetech tak pak zadam o vysvetleni a pripomenuti tohodle pravidla hracum povrchovych zlounu
Re: napadeni bez vyhlaseni nepratelstvi
Nepratelske postavy (napr. podtemno) si museji davat odpor automaticky. To same plati, kdyz nekdo nekoho chce napadnout, musi nakliknout odpor.
Vedoucí týmu Thalie
Re: napadeni bez vyhlaseni nepratelstvi
trochu pohled z druhy strany (nejedna se o tenhle pripad): ja napred daval odpor taky vzdycky predem, problem ale nastane v situaci, kdyz hrac vidi v dalce cervenou postavu a zacne bezduvodne utikat
takze od ty doby davam odpor az tehdy, kdyz sem u postavy dostatecne blizko (obcas dokonce az po prvni rane, protoze ne vzdycky to jde stihnout kliknout), aby mi neutekla jenom na zaklade OOC informace (cerveny barvy)... jestli to je dobre nebo ne, at posoudi jini
takze od ty doby davam odpor az tehdy, kdyz sem u postavy dostatecne blizko (obcas dokonce az po prvni rane, protoze ne vzdycky to jde stihnout kliknout), aby mi neutekla jenom na zaklade OOC informace (cerveny barvy)... jestli to je dobre nebo ne, at posoudi jini
Terner Matson - ivorsky rybar a lovec
Lori Blaberk - trochu blazniva trpaslici carodejka
Grul - postrach Ivory
Lori Blaberk - trochu blazniva trpaslici carodejka
Grul - postrach Ivory
Re: napadeni bez vyhlaseni nepratelstvi
Já dávam dislike pořád všem...
Ale je pravda, že dislike = aura respektu. Mágové se ve městě začnou boostit a vyvolávat summony, nabušení válečníci utíkají pryč od malého hobita beze zbraně, hráči se uprostřed dungu odpojujou... pro ten poslední případ podruhý vypínam stínový zranění.
Ale je pravda, že dislike = aura respektu. Mágové se ve městě začnou boostit a vyvolávat summony, nabušení válečníci utíkají pryč od malého hobita beze zbraně, hráči se uprostřed dungu odpojujou... pro ten poslední případ podruhý vypínam stínový zranění.
Kdo si to se mnou rozdá muž proti muži? Kdo si troufá?
Kazuko "drakobijec a bijec drakobijců" - drsňák, jehož pěsti budí posvátnou úctu.
Kazuko "drakobijec a bijec drakobijců" - drsňák, jehož pěsti budí posvátnou úctu.
Re: napadeni bez vyhlaseni nepratelstvi
Uvědomuješ si co to dělá s mechanikou hry .... že si vlastně sprostě dáváš 1-2 kola kdy se oběť nemůže bránit, utočíš na ni když stojí ve flatu (bez obrany za uhýbání) ... hmmm tomu říkam hra a zábava.Aznar wrote:trochu pohled z druhy strany (nejedna se o tenhle pripad): ja napred daval odpor taky vzdycky predem, problem ale nastane v situaci, kdyz hrac vidi v dalce cervenou postavu a zacne bezduvodne utikat![]()
takze od ty doby davam odpor az tehdy, kdyz sem u postavy dostatecne blizko (obcas dokonce az po prvni rane, protoze ne vzdycky to jde stihnout kliknout), aby mi neutekla jenom na zaklade OOC informace (cerveny barvy)... jestli to je dobre nebo ne, at posoudi jini
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Re: napadeni bez vyhlaseni nepratelstvi
problem je v hracich, casto se proste stane, ze zacnou utikat, aniz by pro to meli jeste duvodTheogil I wrote:Uvědomuješ si co to dělá s mechanikou hry .... že si vlastně sprostě dáváš 1-2 kola kdy se oběť nemůže bránit, utočíš na ni když stojí ve flatu (bez obrany za uhýbání) ... hmmm tomu říkam hra a zábava.Aznar wrote:trochu pohled z druhy strany (nejedna se o tenhle pripad): ja napred daval odpor taky vzdycky predem, problem ale nastane v situaci, kdyz hrac vidi v dalce cervenou postavu a zacne bezduvodne utikat![]()
takze od ty doby davam odpor az tehdy, kdyz sem u postavy dostatecne blizko (obcas dokonce az po prvni rane, protoze ne vzdycky to jde stihnout kliknout), aby mi neutekla jenom na zaklade OOC informace (cerveny barvy)... jestli to je dobre nebo ne, at posoudi jini
Terner Matson - ivorsky rybar a lovec
Lori Blaberk - trochu blazniva trpaslici carodejka
Grul - postrach Ivory
Lori Blaberk - trochu blazniva trpaslici carodejka
Grul - postrach Ivory
Re: napadeni bez vyhlaseni nepratelstvi
nechtel sem uz semka psat ale teogril to napsal tak dobreTheogil I wrote:Uvědomuješ si co to dělá s mechanikou hry .... že si vlastně sprostě dáváš 1-2 kola kdy se oběť nemůže bránit, utočíš na ni když stojí ve flatu (bez obrany za uhýbání) ... hmmm tomu říkam hra a zábava.Aznar wrote:trochu pohled z druhy strany (nejedna se o tenhle pripad): ja napred daval odpor taky vzdycky predem, problem ale nastane v situaci, kdyz hrac vidi v dalce cervenou postavu a zacne bezduvodne utikat![]()
takze od ty doby davam odpor az tehdy, kdyz sem u postavy dostatecne blizko (obcas dokonce az po prvni rane, protoze ne vzdycky to jde stihnout kliknout), aby mi neutekla jenom na zaklade OOC informace (cerveny barvy)... jestli to je dobre nebo ne, at posoudi jini
kdyz sem zjistil ze ta postava utoci bez nepratelstvi tak se me totalne zhnusila hra do ty doby sem se tesil co bude a jeste i cekal na stejnym miste az se pripojil druhej hrac zapornak kterymu to spadlo - ale to ze nekdo takhle ku*vi mechanizmus me nas**lo tak ze sem uz nemel chut na vubec zadny RP a pak jeste serval i toho chudaka druhyho - toho co vzdycky nepratelstvi nastavuje - tim se tomu druhymu omlouvam sorac moc za to my vyteceni nervu
tomu prvnimu sem se to snazil vysvetlit -nevim s jak se povedlo ale hlavni je co napsal nahore rejty
Re: napadeni bez vyhlaseni nepratelstvi
Na ,,cervenou" postavu hodne hracu hresi. Resenim je opravdu par provokateru, kteri budou davat dislike vzdy vsem. Asi jedine to muze naucit ostatni, aby se nekoukali na ,,barvu" postavy.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
- Lord_Berserk
- Velmistr
- Posts: 1056
- Joined: 11:23 28. Apr 2007
- Location: Plzeň
- Contact:
Re: napadeni bez vyhlaseni nepratelstvi
jo sem druhej zapornak co mu to nepadlo... vim ze to kurvi system, ale po zkusenostech co psal Aznar, ze hrac zacal zdrhat, jen co videl jmeno - nedej boze cerveno... tak sem vodpor hazel v momente napadeni (nekdy v tom nadseni ze si nekoho potkal zapomenes) ...chci videt jak se bude na foru plakat kdyz opravdu zabiju s odporem a bez stinovejch 
Doufam ze sem te stim nezkazil celej zivot
...to neni zadny RP ta vase hra (RP je hodit predcasne odpor a zlamat kosti bez stinovejch *odlehceni situace*)
... me treba vic se*e, ze se tu najednou zniceho nic objevil ucet "paja13" a z jeho prispevku je cejtit nadech arogance buh prisel na forum musite plnit rozkazy
- nasel sem chybu...jak je to mozny ze je tam chyba - chce to rychle opravit, jak je mozny ze to ten a ten vykupuje, tak vite vo kolik sem prisel zlataku 
asi nejsem sam kdo z tech prispevku todle pocitil... no muj nazor asi to pises dycky v amoku
tendle prispevek neber uplne vazne .... svine rejou bude prset !!!
Doufam ze sem te stim nezkazil celej zivot
...to neni zadny RP ta vase hra (RP je hodit predcasne odpor a zlamat kosti bez stinovejch *odlehceni situace*)
... me treba vic se*e, ze se tu najednou zniceho nic objevil ucet "paja13" a z jeho prispevku je cejtit nadech arogance buh prisel na forum musite plnit rozkazy
asi nejsem sam kdo z tech prispevku todle pocitil... no muj nazor asi to pises dycky v amoku
tendle prispevek neber uplne vazne .... svine rejou bude prset !!!
...VIKINGS are back...your agony begins !!! 
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
- nomis_b
- Čestný člen týmu Thalie
- Posts: 3090
- Joined: 18:00 26. Aug 2007
- Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
- Contact:
Re: napadeni bez vyhlaseni nepratelstvi
jenze u tebe bersi uz je to tezky.. vono i z IC fora je videt, ze s tim pulorkem s obri sekerou asi nebude zadna sranda.
I kdyby si nemel ke mna odpor, tak se od tebe budu drzet radsi dal.
Nebo naopak hned zautocim, abych dostal kyzenou odmenu
I kdyby si nemel ke mna odpor, tak se od tebe budu drzet radsi dal.
Nebo naopak hned zautocim, abych dostal kyzenou odmenu
A zase se craftí...
Re: napadeni bez vyhlaseni nepratelstvi
tohle je docela presnyLord_Berserk wrote:jo sem druhej zapornak co mu to nepadlo... vim ze to kurvi system, ale po zkusenostech co psal Aznar, ze hrac zacal zdrhat, jen co videl jmeno - nedej boze cerveno... tak sem vodpor hazel v momente napadeni (nekdy v tom nadseni ze si nekoho potkal zapomenes) ...chci videt jak se bude na foru plakat kdyz opravdu zabiju s odporem a bez stinovejch
bud pozdejs nahozenej odpor a zapnuty stinovy zraneni, tady osobne vidim nejvetsi prostor si trochu zahrat, anebo muzu mit odpor porad, ale pak at maji aspon lidi duvod mit strach, kdyz uz utikaji jenom pred cervenou postavou, aniz by se cokoliv stalo
ani jedno neni idealni, ale jako lepsi zpusob mi prijde ten prvni, zapornak uz tak dost riskuje, ze prepadne silnejsi postavu a ta nemusi mit stinovy vubec zaply (a zapornak je ma), riskuje, ze ho nekdo chyti, zavre do vezeni, popravi apod...
takze brat mu tu trochu radosti, kdy muze obcas nekoho prepadnout, mi neprijde moc dobry
a to i za cenu obcas pozdesj nahozenyho odporu, pricemz znova rikam ze ne z duvodu, aby tim ziskal vyhodu a nekoho zabil, ale aby tim ziskal cas na interakci s jinou postavou...
Terner Matson - ivorsky rybar a lovec
Lori Blaberk - trochu blazniva trpaslici carodejka
Grul - postrach Ivory
Lori Blaberk - trochu blazniva trpaslici carodejka
Grul - postrach Ivory
-
Anderson I
- Měšťan
- Posts: 188
- Joined: 17:37 08. May 2007
- Location: Hradec Králové
- Contact:
Re: napadeni bez vyhlaseni nepratelstvi
Tak důvod je naprosto fuk. Prostě je to zneužití mechaniky hry a je jedno, jestli omylem, nebo cíleně. Kdyby na mě takhle někdo zaútočil bez odporu, tak přijdu na AC tak o 8, což je celkem poznat. Doufám, že se pak záporňák nebude divit, že se znechuceně uprostřed souboje odlognu a půjdu si třeba na cígo na uklidnění.Aznar wrote:bud pozdejs nahozenej odpor a zapnuty stinovy zraneni, tady osobne vidim nejvetsi prostor si trochu zahrat, anebo muzu mit odpor porad, ale pak at maji aspon lidi duvod mit strach, kdyz uz utikaji jenom pred cervenou postavou, aniz by se cokoliv stalo, tim myslim samozrejme vypnuty stinovy zraneni...
ani jedno neni idealni, ale jako lepsi zpusob mi prijde ten prvni ......
Tak ho nehraj, jestli ti to vadí. Proboha, chceš snad výhodu za to, že hraješ záporňáka?! Buď se s tím smiř, nebo hraj záporňáka tam, kde záporňáctví nevadí (jistě na Thalii takové místo najdeš).Aznar wrote:zapornak uz tak dost riskuje, ze prepadne silnejsi postavu a ta nemusi mit stinovy vubec zaply (a zapornak je ma), riskuje, ze ho nekdo chyti, zavre do vezeni, popravi apod...
Re: napadeni bez vyhlaseni nepratelstvi
Tak na tomhle se absolutně neshodneme, hraješ zlou postavu se zlými úmysly pak odpor hned od prvního lvl všem a na pořád pokud se nejedná zrovna o tvoji loupeživou bandu. Jistě dokážu pochopit a uznávám vývoj postavy a posuny v jejím náhledu a přesvědčení, ale a teď je to myšleno obecně a obrazně, nikoli jmenovitě, expit s kýmkoli kdo je zrovna na servru a až už je to cool tak nahazovat odpory a ty samé lidi přepadat.Aznar wrote: tohle je docela presny![]()
bud pozdejs nahozenej odpor a zapnuty stinovy zraneni, tady osobne vidim nejvetsi prostor si trochu zahrat, anebo muzu mit odpor porad, ale pak at maji aspon lidi duvod mit strach, kdyz uz utikaji jenom pred cervenou postavou, aniz by se cokoliv stalo, tim myslim samozrejme vypnuty stinovy zraneni...
ani jedno neni idealni, ale jako lepsi zpusob mi prijde ten prvni, zapornak uz tak dost riskuje, ze prepadne silnejsi postavu a ta nemusi mit stinovy vubec zaply (a zapornak je ma), riskuje, ze ho nekdo chyti, zavre do vezeni, popravi apod...
takze brat mu tu trochu radosti, kdy muze obcas nekoho prepadnout, mi neprijde moc dobry
a to i za cenu obcas pozdesj nahozenyho odporu, pricemz znova rikam ze ne z duvodu, aby tim ziskal vyhodu a nekoho zabil, ale aby tim ziskal cas na interakci s jinou postavou...
No já nevím, stěžujete si že lidi od vás utíkají ... hmm a co jiného udělat když proti vám v lese kráči půlorčí banda vybavená sekerami, kolem které se tetelí aura zuřivosti a zla tak, že i medvědi od nich utíkají ... já bych to asi taky upřímně vzal oklikou. Teda pokud bych zrovna nešel uprostřed trpasličího komanda na lovu.
Rozumím tomu, mechanika je prostě taková a je to ke vzteku, jak z toho vybruslit netuším, ale nahazování odporu později z jakéhokoli důvodu mi přijde krajně nevhodné právě proto, že by mohl být někdo dost blbej ale vnitřně přesvěcenej o poslání dobra a potírání zla, kdo by se vám postavil ... mág nezaměří kouzlo, bojovník stojí celé kolo a čučí jak do něj midlí než se začne bránit ... no nevím tohle nedává druhé straně žádnou šanci na odpor a to je dle mého velmi špatně.
Co si o tom protistrana má myslet, myslíte že ji to přijde zábavné, užívá si to stejně jako útočník, atd. .... na tyto otázky nechť si každý odpoví podle nejlepšího vědomí s svědomí. A na obhajobu našich zlounků vražednejch, žárlivejch odpornejch
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Re: napadeni bez vyhlaseni nepratelstvi
Praveze reakce zdrhat pred nekym, kdo vystoupi ze tmy s mecem od krve a rekne: ,,Dobry den!", je zcela adekvatni. Nechapu, jak nekdo potka nekoho ciziho a hned: ,,Ahoj, pripojis se? Jdeme na medvedy!"
Vedoucí týmu Thalie
Re: napadeni bez vyhlaseni nepratelstvi
Na EfU maj tohle řešený přes příkazy (lze dát odpor jednotlivý postavě nebo všem v dohledu nebo všem na serveru) a taky maj spešl item kterej se dá dát do rychlejch voken a kliknutím na něj a na postavu se nastaví dislike... je to celkem užitečná věc.
jinak, za útok bez dislike se na tomto serveru dává dočasný ban.
jinak, za útok bez dislike se na tomto serveru dává dočasný ban.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...