napadeni bez vyhlaseni nepratelstvi

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

paja13
Obyvatel
Posts: 146
Joined: 15:46 23. Aug 2008

napadeni bez vyhlaseni nepratelstvi

Post by paja13 »

timhle prosim o vysvetleni jak se chovat v pripade napadeni postavou ktera nevyhlasi nepratelstvi

jestli je pravidlo stejny jak na jinych nwn svetech tak pak zadam o vysvetleni a pripomenuti tohodle pravidla hracum povrchovych zlounu
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: napadeni bez vyhlaseni nepratelstvi

Post by Rejty »

Nepratelske postavy (napr. podtemno) si museji davat odpor automaticky. To same plati, kdyz nekdo nekoho chce napadnout, musi nakliknout odpor.
Vedoucí týmu Thalie
Aznar
Šlechtic
Posts: 379
Joined: 07:49 03. Jul 2007

Re: napadeni bez vyhlaseni nepratelstvi

Post by Aznar »

trochu pohled z druhy strany (nejedna se o tenhle pripad): ja napred daval odpor taky vzdycky predem, problem ale nastane v situaci, kdyz hrac vidi v dalce cervenou postavu a zacne bezduvodne utikat :?
takze od ty doby davam odpor az tehdy, kdyz sem u postavy dostatecne blizko (obcas dokonce az po prvni rane, protoze ne vzdycky to jde stihnout kliknout), aby mi neutekla jenom na zaklade OOC informace (cerveny barvy)... jestli to je dobre nebo ne, at posoudi jini :)
Terner Matson - ivorsky rybar a lovec
Lori Blaberk - trochu blazniva trpaslici carodejka
Grul - postrach Ivory
User avatar
igor
Libovej frajírek
Posts: 1047
Joined: 15:14 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: napadeni bez vyhlaseni nepratelstvi

Post by igor »

Já dávam dislike pořád všem...
Ale je pravda, že dislike = aura respektu. Mágové se ve městě začnou boostit a vyvolávat summony, nabušení válečníci utíkají pryč od malého hobita beze zbraně, hráči se uprostřed dungu odpojujou... pro ten poslední případ podruhý vypínam stínový zranění.
Kdo si to se mnou rozdá muž proti muži? Kdo si troufá?
Kazuko "drakobijec a bijec drakobijců" - drsňák, jehož pěsti budí posvátnou úctu.
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: napadeni bez vyhlaseni nepratelstvi

Post by Theogil I »

Aznar wrote:trochu pohled z druhy strany (nejedna se o tenhle pripad): ja napred daval odpor taky vzdycky predem, problem ale nastane v situaci, kdyz hrac vidi v dalce cervenou postavu a zacne bezduvodne utikat :?
takze od ty doby davam odpor az tehdy, kdyz sem u postavy dostatecne blizko (obcas dokonce az po prvni rane, protoze ne vzdycky to jde stihnout kliknout), aby mi neutekla jenom na zaklade OOC informace (cerveny barvy)... jestli to je dobre nebo ne, at posoudi jini :)
Uvědomuješ si co to dělá s mechanikou hry .... že si vlastně sprostě dáváš 1-2 kola kdy se oběť nemůže bránit, utočíš na ni když stojí ve flatu (bez obrany za uhýbání) ... hmmm tomu říkam hra a zábava. :evil:
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Aznar
Šlechtic
Posts: 379
Joined: 07:49 03. Jul 2007

Re: napadeni bez vyhlaseni nepratelstvi

Post by Aznar »

Theogil I wrote:
Aznar wrote:trochu pohled z druhy strany (nejedna se o tenhle pripad): ja napred daval odpor taky vzdycky predem, problem ale nastane v situaci, kdyz hrac vidi v dalce cervenou postavu a zacne bezduvodne utikat :?
takze od ty doby davam odpor az tehdy, kdyz sem u postavy dostatecne blizko (obcas dokonce az po prvni rane, protoze ne vzdycky to jde stihnout kliknout), aby mi neutekla jenom na zaklade OOC informace (cerveny barvy)... jestli to je dobre nebo ne, at posoudi jini :)
Uvědomuješ si co to dělá s mechanikou hry .... že si vlastně sprostě dáváš 1-2 kola kdy se oběť nemůže bránit, utočíš na ni když stojí ve flatu (bez obrany za uhýbání) ... hmmm tomu říkam hra a zábava. :evil:
problem je v hracich, casto se proste stane, ze zacnou utikat, aniz by pro to meli jeste duvod :? a to pak kdyz nekde 2h real casu cekas, az budes moct na nekoho vybafnout, a on ti pak utece driv nez stacis neco rict, je docela opruz
Terner Matson - ivorsky rybar a lovec
Lori Blaberk - trochu blazniva trpaslici carodejka
Grul - postrach Ivory
paja13
Obyvatel
Posts: 146
Joined: 15:46 23. Aug 2008

Re: napadeni bez vyhlaseni nepratelstvi

Post by paja13 »

Theogil I wrote:
Aznar wrote:trochu pohled z druhy strany (nejedna se o tenhle pripad): ja napred daval odpor taky vzdycky predem, problem ale nastane v situaci, kdyz hrac vidi v dalce cervenou postavu a zacne bezduvodne utikat :?
takze od ty doby davam odpor az tehdy, kdyz sem u postavy dostatecne blizko (obcas dokonce az po prvni rane, protoze ne vzdycky to jde stihnout kliknout), aby mi neutekla jenom na zaklade OOC informace (cerveny barvy)... jestli to je dobre nebo ne, at posoudi jini :)
Uvědomuješ si co to dělá s mechanikou hry .... že si vlastně sprostě dáváš 1-2 kola kdy se oběť nemůže bránit, utočíš na ni když stojí ve flatu (bez obrany za uhýbání) ... hmmm tomu říkam hra a zábava. :evil:
nechtel sem uz semka psat ale teogril to napsal tak dobre

kdyz sem zjistil ze ta postava utoci bez nepratelstvi tak se me totalne zhnusila hra do ty doby sem se tesil co bude a jeste i cekal na stejnym miste az se pripojil druhej hrac zapornak kterymu to spadlo - ale to ze nekdo takhle ku*vi mechanizmus me nas**lo tak ze sem uz nemel chut na vubec zadny RP a pak jeste serval i toho chudaka druhyho - toho co vzdycky nepratelstvi nastavuje - tim se tomu druhymu omlouvam sorac moc za to my vyteceni nervu

tomu prvnimu sem se to snazil vysvetlit -nevim s jak se povedlo ale hlavni je co napsal nahore rejty
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: napadeni bez vyhlaseni nepratelstvi

Post by kucik »

Na ,,cervenou" postavu hodne hracu hresi. Resenim je opravdu par provokateru, kteri budou davat dislike vzdy vsem. Asi jedine to muze naucit ostatni, aby se nekoukali na ,,barvu" postavy.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Lord_Berserk
Velmistr
Posts: 1056
Joined: 11:23 28. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: napadeni bez vyhlaseni nepratelstvi

Post by Lord_Berserk »

jo sem druhej zapornak co mu to nepadlo... vim ze to kurvi system, ale po zkusenostech co psal Aznar, ze hrac zacal zdrhat, jen co videl jmeno - nedej boze cerveno... tak sem vodpor hazel v momente napadeni (nekdy v tom nadseni ze si nekoho potkal zapomenes) ...chci videt jak se bude na foru plakat kdyz opravdu zabiju s odporem a bez stinovejch :)

Doufam ze sem te stim nezkazil celej zivot
...to neni zadny RP ta vase hra (RP je hodit predcasne odpor a zlamat kosti bez stinovejch *odlehceni situace*)
... me treba vic se*e, ze se tu najednou zniceho nic objevil ucet "paja13" a z jeho prispevku je cejtit nadech arogance buh prisel na forum musite plnit rozkazy :D - nasel sem chybu...jak je to mozny ze je tam chyba - chce to rychle opravit, jak je mozny ze to ten a ten vykupuje, tak vite vo kolik sem prisel zlataku :mrgreen:

asi nejsem sam kdo z tech prispevku todle pocitil... no muj nazor asi to pises dycky v amoku 8)

tendle prispevek neber uplne vazne .... svine rejou bude prset !!!
...VIKINGS are back...your agony begins !!! :viking:
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: napadeni bez vyhlaseni nepratelstvi

Post by nomis_b »

jenze u tebe bersi uz je to tezky.. vono i z IC fora je videt, ze s tim pulorkem s obri sekerou asi nebude zadna sranda.

I kdyby si nemel ke mna odpor, tak se od tebe budu drzet radsi dal.

Nebo naopak hned zautocim, abych dostal kyzenou odmenu :mrgreen:
A zase se craftí...
Aznar
Šlechtic
Posts: 379
Joined: 07:49 03. Jul 2007

Re: napadeni bez vyhlaseni nepratelstvi

Post by Aznar »

Lord_Berserk wrote:jo sem druhej zapornak co mu to nepadlo... vim ze to kurvi system, ale po zkusenostech co psal Aznar, ze hrac zacal zdrhat, jen co videl jmeno - nedej boze cerveno... tak sem vodpor hazel v momente napadeni (nekdy v tom nadseni ze si nekoho potkal zapomenes) ...chci videt jak se bude na foru plakat kdyz opravdu zabiju s odporem a bez stinovejch :)
tohle je docela presny :)
bud pozdejs nahozenej odpor a zapnuty stinovy zraneni, tady osobne vidim nejvetsi prostor si trochu zahrat, anebo muzu mit odpor porad, ale pak at maji aspon lidi duvod mit strach, kdyz uz utikaji jenom pred cervenou postavou, aniz by se cokoliv stalo :lol:, tim myslim samozrejme vypnuty stinovy zraneni...
ani jedno neni idealni, ale jako lepsi zpusob mi prijde ten prvni, zapornak uz tak dost riskuje, ze prepadne silnejsi postavu a ta nemusi mit stinovy vubec zaply (a zapornak je ma), riskuje, ze ho nekdo chyti, zavre do vezeni, popravi apod...
takze brat mu tu trochu radosti, kdy muze obcas nekoho prepadnout, mi neprijde moc dobry :?
a to i za cenu obcas pozdesj nahozenyho odporu, pricemz znova rikam ze ne z duvodu, aby tim ziskal vyhodu a nekoho zabil, ale aby tim ziskal cas na interakci s jinou postavou...
Terner Matson - ivorsky rybar a lovec
Lori Blaberk - trochu blazniva trpaslici carodejka
Grul - postrach Ivory
Anderson I
Měšťan
Posts: 188
Joined: 17:37 08. May 2007
Location: Hradec Králové
Contact:

Re: napadeni bez vyhlaseni nepratelstvi

Post by Anderson I »

Aznar wrote:bud pozdejs nahozenej odpor a zapnuty stinovy zraneni, tady osobne vidim nejvetsi prostor si trochu zahrat, anebo muzu mit odpor porad, ale pak at maji aspon lidi duvod mit strach, kdyz uz utikaji jenom pred cervenou postavou, aniz by se cokoliv stalo :lol:, tim myslim samozrejme vypnuty stinovy zraneni...
ani jedno neni idealni, ale jako lepsi zpusob mi prijde ten prvni ......
Tak důvod je naprosto fuk. Prostě je to zneužití mechaniky hry a je jedno, jestli omylem, nebo cíleně. Kdyby na mě takhle někdo zaútočil bez odporu, tak přijdu na AC tak o 8, což je celkem poznat. Doufám, že se pak záporňák nebude divit, že se znechuceně uprostřed souboje odlognu a půjdu si třeba na cígo na uklidnění.
Aznar wrote:zapornak uz tak dost riskuje, ze prepadne silnejsi postavu a ta nemusi mit stinovy vubec zaply (a zapornak je ma), riskuje, ze ho nekdo chyti, zavre do vezeni, popravi apod...
Tak ho nehraj, jestli ti to vadí. Proboha, chceš snad výhodu za to, že hraješ záporňáka?! Buď se s tím smiř, nebo hraj záporňáka tam, kde záporňáctví nevadí (jistě na Thalii takové místo najdeš).
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: napadeni bez vyhlaseni nepratelstvi

Post by Theogil I »

Aznar wrote: tohle je docela presny :)
bud pozdejs nahozenej odpor a zapnuty stinovy zraneni, tady osobne vidim nejvetsi prostor si trochu zahrat, anebo muzu mit odpor porad, ale pak at maji aspon lidi duvod mit strach, kdyz uz utikaji jenom pred cervenou postavou, aniz by se cokoliv stalo :lol:, tim myslim samozrejme vypnuty stinovy zraneni...
ani jedno neni idealni, ale jako lepsi zpusob mi prijde ten prvni, zapornak uz tak dost riskuje, ze prepadne silnejsi postavu a ta nemusi mit stinovy vubec zaply (a zapornak je ma), riskuje, ze ho nekdo chyti, zavre do vezeni, popravi apod...
takze brat mu tu trochu radosti, kdy muze obcas nekoho prepadnout, mi neprijde moc dobry :?
a to i za cenu obcas pozdesj nahozenyho odporu, pricemz znova rikam ze ne z duvodu, aby tim ziskal vyhodu a nekoho zabil, ale aby tim ziskal cas na interakci s jinou postavou...
Tak na tomhle se absolutně neshodneme, hraješ zlou postavu se zlými úmysly pak odpor hned od prvního lvl všem a na pořád pokud se nejedná zrovna o tvoji loupeživou bandu. Jistě dokážu pochopit a uznávám vývoj postavy a posuny v jejím náhledu a přesvědčení, ale a teď je to myšleno obecně a obrazně, nikoli jmenovitě, expit s kýmkoli kdo je zrovna na servru a až už je to cool tak nahazovat odpory a ty samé lidi přepadat.
No já nevím, stěžujete si že lidi od vás utíkají ... hmm a co jiného udělat když proti vám v lese kráči půlorčí banda vybavená sekerami, kolem které se tetelí aura zuřivosti a zla tak, že i medvědi od nich utíkají ... já bych to asi taky upřímně vzal oklikou. Teda pokud bych zrovna nešel uprostřed trpasličího komanda na lovu.
Rozumím tomu, mechanika je prostě taková a je to ke vzteku, jak z toho vybruslit netuším, ale nahazování odporu později z jakéhokoli důvodu mi přijde krajně nevhodné právě proto, že by mohl být někdo dost blbej ale vnitřně přesvěcenej o poslání dobra a potírání zla, kdo by se vám postavil ... mág nezaměří kouzlo, bojovník stojí celé kolo a čučí jak do něj midlí než se začne bránit ... no nevím tohle nedává druhé straně žádnou šanci na odpor a to je dle mého velmi špatně.
Co si o tom protistrana má myslet, myslíte že ji to přijde zábavné, užívá si to stejně jako útočník, atd. .... na tyto otázky nechť si každý odpoví podle nejlepšího vědomí s svědomí. A na obhajobu našich zlounků vražednejch, žárlivejch odpornejch :) .... když někoho takhle ignorujete a nedáváte možnost na interakci, nejste tak trochu taky sobci a nemyslíte jen na sebe, myslíte že je pak hra baví? Hmmm ... taky o tom budu přemýšlet.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: napadeni bez vyhlaseni nepratelstvi

Post by Rejty »

Praveze reakce zdrhat pred nekym, kdo vystoupi ze tmy s mecem od krve a rekne: ,,Dobry den!", je zcela adekvatni. Nechapu, jak nekdo potka nekoho ciziho a hned: ,,Ahoj, pripojis se? Jdeme na medvedy!"
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: napadeni bez vyhlaseni nepratelstvi

Post by DenGrasse »

Na EfU maj tohle řešený přes příkazy (lze dát odpor jednotlivý postavě nebo všem v dohledu nebo všem na serveru) a taky maj spešl item kterej se dá dát do rychlejch voken a kliknutím na něj a na postavu se nastaví dislike... je to celkem užitečná věc.

jinak, za útok bez dislike se na tomto serveru dává dočasný ban.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Locked