Kraftový hlášky

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Kraftový hlášky

Post by photter »

mě na tom kraftu docela štve, ten příval hlášek, pokud v dílně dělám a chci u toho nějak komunikovat s někým druhým, nemám nejmeněí šanci, dialogbox se každým pokusem zaspamuje na několik desítek řádků a rozhovor se stává utrpením
to nemluvim o tom, kdyby spolu chtěly při kraftu rozmlouvat dvě postavy
opravdu je nutný tohle všechno hlásit a psát ? nedalo by se to omezit ?
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
steel_martin
Měšťan
Posts: 168
Joined: 17:43 18. May 2007
Location: Plzeň / Železná Ruda

Post by steel_martin »

No minimálně by se dalo podle mě odstranit to zelený hlášení o verzi craftu při každém spuštění dialogu.
Venori'elginn N'Abarn
_______________
Image
_______________
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Post by photter »

já bych toho uřezal drtivou většinu, fakt nepotřebuju vidět, kolik sem hodil (moje vztahy s BW kostkou sou pod bodem mrazu), nepotřebuju vidět kolik mi zbejvá do dalšího "lvlu", to sou OOC informace, povedlo/nepovedlo/zlepšil ses je naprosto dostatečný
zrovnatak informace o procentuální úspěšnosti a potřebnejch komponentách by IMHO stačila v okně vlevo nahoře, nemusí zasírat dialogbox
já neumim odhadnout, kolik je to práce, sem jen podprůměrnej skripter a ani si nemyslim, že je to nějakej zásadní problém ale třeba někdy :wink:
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
steel_martin
Měšťan
Posts: 168
Joined: 17:43 18. May 2007
Location: Plzeň / Železná Ruda

OFFTOPIC

Post by steel_martin »

photter wrote:moje vztahy s BW kostkou sou pod bodem mrazu

O tomhle mi ani neřikej... občas mam sto chutí tu kostku vzít a hodit do farmářskýho mlýnku :evil:
Venori'elginn N'Abarn
_______________
Image
_______________
User avatar
igor
Libovej frajírek
Posts: 1047
Joined: 15:14 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: OFFTOPIC

Post by igor »

steel_martin wrote:O tomhle mi ani neřikej... občas mam sto chutí tu kostku vzít a hodit do farmářskýho mlýnku :evil:
Myslíš třeba když máš 80%...
Tvůj hod byl 2.
Tvůj hod byl 3.
Tvůj hod byl 2.
:-D Moc dobře známe :-))
Kdo si to se mnou rozdá muž proti muži? Kdo si troufá?
Kazuko "drakobijec a bijec drakobijců" - drsňák, jehož pěsti budí posvátnou úctu.
Sylmael
Šlechtic
Posts: 473
Joined: 22:49 27. Apr 2007
Location: The Oblivion

Post by Sylmael »

Uff neviem ci netrepnem blud, ale sa mi vidi ze kdesi sa kedysi pisalo ze standartne funkcie na hod kostkou d4,d6,d10.. podvadzaju a je lepsie ich nahradit funkciou random(cislo)+1
8)
Kazdy hrdina ma svoj osud urceny.
Kazda jeho volba nesie nasledky.
No raz, to vsetko aj tak skonci...
Michal
Obyvatel
Posts: 138
Joined: 18:32 27. Apr 2007
Contact:

Post by Michal »

Ale vždyť by to mělo fungovat stejně a spravedlivě. Já vím, že ty kostky (kočky pro daanriho a Sylmaela) padaj divně až nějak moc často. Ale pořád si říkám, že to je spíš kvůli tomu, že když se to nepovede, tak se na to soustředíme. Když nám padne 3 krát za sebou 15, tak se do logu nekoukáme, ale když padne 3 krát 1 nebo 20, tak to už se většinou kouknem i když všechno je to stejná náhoda.

Před každym hodem je šance, že určitý číslo padne stejná bez ohledu na to, jestli to číslo padlo už minule. Takže by to mělo bejt spravedlivý i když náhoda čaruje. Dost hráčů rulety na tom prodělalo, protože si řikaj, že přece nemůže podvanáctý padnout stejná barva, nebo podruhý po sobě to samý číslo :D

Ale to je už trošku mimo topic. Nevím, jak ty hlášky zrušit, ale možná by bylo dobrý kdyby se zobrazoval třeba jen aktuální stupeň dovednosti a ne kolik do dalšího levelu zbývá. Kdyby to šlo, tak i to procento k úspěchu by se dalo nahradit několika hláškama (5-10). Takže já bych víceméně byl i pro nějaký osekání hlášek. Pokud by samozřejmě byl někdo kdo to udělá a shodl se na tom team Thalie :wink:
DM
User avatar
melvik
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 385
Joined: 15:22 29. Apr 2007

Post by melvik »

nebo by se nad hlavou nezobrazovalo vubec nic a zacala by remcat druha skupinka ze zas vubec nevi jak na tom jsou a ze se vubec nezlepsujou a ze to buguje :D

btw: taky by to znamenalo konec vraceni xp vlivem chyby, protoze hraci by nemohly videt kolik ztratily
Locked