tak tohle je uz moc

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
User avatar
Xaarth
Obyvatel
Posts: 105
Joined: 15:07 01. Apr 2009

Re: tak tohle je uz moc

Post by Xaarth »

tao kan wrote:návrh:Přidejte do pravidel nutnost být v dané lokaci pokud postava položí past. Pokud postava chce odejít, musí po sobě past sebrat. Tohle by mohlo vyřešit půlku problému, zbytek prasáren s pastma se asi nedá vyřešit.

Jo, tohle bych taky udělal.
User avatar
Jachym
Rytíř
Posts: 508
Joined: 09:15 21. Jun 2007
Location: Morava

Re: tak tohle je uz moc

Post by Jachym »

Kiri napsal:
Pasti asi maj mit smysl zabijeni, ne?

Jeden můj známý si dával v dungeonu v jeskyni když kopal rudu nebo cokoli jineho, tak do uzkých míst pokladal lehké jen ty základní pasti. Když tam někdo šel v invu a šlápl na ní tak uslyšel jenom jak to pšouklo, sice postiženému to nic neudělalo , ale ten kopáč už věděl že někdo jde , někdo je tam.
Ano a také jsem proti tomu aby se pokladali pasti sebe.
Má postava také umí pokladat pasti (a nepokládá) a není sama , a pastí je na Thalii na pokladech a truhlách , hromada. Doufám že tu nechcete udělat minové pole :wink:
Menhiri Dierta
User avatar
Pajule
Bůh
Posts: 4710
Joined: 13:23 30. Apr 2007
Location: Gremliní nora pod sněhem

Re: tak tohle je uz moc

Post by Pajule »

pasti sou svinstvo :mrgreen:
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie

Keep talking I'm analyzing you.

,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord



Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Re: tak tohle je uz moc

Post by photter »

jistě, pasti sou svinstvo
byl bych rád, aby lidi, co vodehráli dva vopsaný powerbuildy a vědí vo tom kulový si šetřily svý bezcenný názory
tušíte, kolik je DC na položení epický elektriky ?
65 prosím !
to znamená, že to zloděj dovede někdy po třicátým lvlu, pokud má body v inteligenci a maxoval to...fajtr má v tý době devast, prskavka asi tak 6x IGMS....zloděj má "svinstvo", co položit trvá 6 vteřin a dá dmg 200, úspěšnej hod na reflex to půlí, opravdu owerpowered záležitost, svinstvo, etc...
děte už do háje, vo čemkoli se tu začne diskutivat, tak všichni jejichž postava si s tím neumí poradit začnou ječet jak píchlý svině
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
Anderson I
Měšťan
Posts: 188
Joined: 17:37 08. May 2007
Location: Hradec Králové
Contact:

Re: tak tohle je uz moc

Post by Anderson I »

Zavést nutnost zůstat u svojí pasti se mi nezdá rozumné - je to prostě způsob partizánské války, nalíčíš a jdeš pryč (frakční boje jsou podporovány, takže jestli je to použito proti jiné frakci .....). Pokud bude takhle někdo terorizovat okolí např. Ivory, Karathy ..., tak je pravděpodobné, že ho u toho dříve či později někdo uvidí, práskne to strážím a ty si to s ním vyřídí - pravděpodobně ho zatknou, odsoudí a hotovo (začínáš s novou postavou). Pokud někdo to riziko na sebe vezme, proč mu ho upírat.

Pasti, pokud vím, nejsou celé přes sebe, pouze se částečně překrývají - tzn. neaktivuješ všechny současně, ale aktivuješ je postupně.
Můj názor je, že když už aktivuješ 5 pastí za sebou, tak máš peška - co k tomu dodat víc. Je tady spousta naříkání - „prošel jsem víc pastí za sebou, není to fér, není šance to přežít“. Kouzelník tě klidně oprstíčkuje a jsi bez šance, bojovník tě srazí nebo devastne a jsi taky bez šance a zloděj tě zabije pastí, když nekoukáš na monitor a proběhneš to celé - každé povolání má něco. Neřešil bych.
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: tak tohle je uz moc

Post by Rejty »

byl bych rád, aby lidi, co vodehráli dva vopsaný powerbuildy a vědí vo tom kulový si šetřily svý bezcenný názory
Já bych zase rád, aby se tu psalo nezaujatě, ne jen z pohledu toho, kdo hraje zloděje a chce mít co nejsilnější build.
to znamená, že to zloděj dovede někdy po třicátým lvlu, pokud má body v inteligenci a maxoval to...fajtr má v tý době devast, prskavka asi tak 6x IGMS....zloděj má "svinstvo", co položit trvá 6 vteřin a dá dmg 200, úspěšnej hod na reflex to půlí, opravdu owerpowered záležitost, svinstvo, etc...
Slaboučkej zloděj má v tý době epickej únik, to slavný IGMS, bigbiovky, atd. může sesílat z hůlek a svitků. Jenže ty pasti položí přes sebe třeba 4 a to už je 800 dmg. Zdá se ti to málo? Na mega IGMS si zloděj hodí na reflex, nebo si sešle ze svitku plášť proti kouzlům, a vysměje se mu.
děte už do háje, vo čemkoli se tu začne diskutivat, tak všichni jejichž postava si s tím neumí poradit začnou ječet jak píchlý svině
Spíš lidi, který hrajou daný povolání, začnou kolem sebe křičet, kopat a nadávat (v tvém jazyku ,,ječet jak píchlý svině"), aby se jim náhodou neomezilo to jejich povolání...
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: tak tohle je uz moc

Post by DenGrasse »

ach jo, tak eště jednou, pro ty co neumí číst:

NWN engine má některý svoje omezení, jako přechody nebo tilesety co ukrejvaj věci pod nima.

proto sem navrh ty pravidla, aby se aplikaci (neříkám zneužívání, pač někdy postava neví, co to udělá) těchto efektů zamezilo.

proto musí bejt pasti dost daleko od přechodu, aby do nich postava nešlápla dřív než se hráči nahraje obrazovka
proto se nemaj dávat na cesty, kde je běžnej provoz (takovou past by prošlápl kdekterý NPC pocestný), protože hrozí že se schová pod tileset a nebude vidět.
proto se nemaj dávat do míst s výskytem modrých NPC, protože ty by tomu mohly zamezit (prosim bez debat o schopnostech sedláků atd.)
proto to druhý a třetí omezení neplatí pro příslušníky opačný frakce, pač maj ty NPC červený a můžou si škodit jak chtěj.

a co se týče pokládání pastí na sebe, nejde ani tak o 5 epickejch elektrik. de o pokládání slabších pastí, který v součtu daj damage jedný silný, na kterou postava schopnostma nemá!!! to je obcházení engine, ať si kdo chce plká co chce.

to sou důvody pro který ty omezení maj bejt. veškerý plkání o devastech, IGMS a dalších blbostech je plkání úplně mimo téma a nijak s tim nesouvisí.

PS. jestli sou ty zloději tak slabí, tak za ně kurva nehrajte!!!
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: tak tohle je uz moc

Post by Rejty »

DenGrasse wrote:...
Souhlas!
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Marvin
Mistr
Posts: 838
Joined: 12:50 13. Oct 2007
Contact:

Re: tak tohle je uz moc

Post by Marvin »

Ehm, co je to vase IGMS?
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností,sobectvím a tyranií lidské zloby.Požehnán buď ten,kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty,neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí.A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny,kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry.A když uvalím svou mstu na tebe,seznáš,že jméno mé je DM!
Anderson I
Měšťan
Posts: 188
Joined: 17:37 08. May 2007
Location: Hradec Králové
Contact:

Re: tak tohle je uz moc

Post by Anderson I »

Jen pro mojí informaci, když už se tu všichni ohánějí nespravedlností při kladením 5 pastí za sebe - on opravdu existuje někdo, kdo v klídku projde 5 pastí a všimne si toho až když je mrtvý? Mohl by se když tak ten postižený přihlásit a případně i říci, kolik má jeho postava INT?
User avatar
George
Měšťan
Posts: 152
Joined: 20:16 23. Aug 2008

Re: tak tohle je uz moc

Post by George »

And YOu dO It LikE ThI S!!!
In a name of Sehanine Moonbow!!
User avatar
George
Měšťan
Posts: 152
Joined: 20:16 23. Aug 2008

Re: tak tohle je uz moc

Post by George »

Anderson I wrote:Jen pro mojí informaci, když už se tu všichni ohánějí nespravedlností při kladením 5 pastí za sebe - on opravdu existuje někdo, kdo v klídku projde 5 pastí a všimne si toho až když je mrtvý? Mohl by se když tak ten postižený přihlásit a případně i říci, kolik má jeho postava INT?
Ty pasti nejsou za sebou, ale na sobě... hráč vidí jednu past, ale ve skutečnosti je tam pastí 5, což dá 5x větší dmg v jedný chvíli. Pokud jsou uplně přesně na sobě, tak mezi jejich prošlápnutím nemusí být ani 0,05 sekundy mezera, takže hráč nemá naprosto možnost reagovat...
Popř. dá prozkoumat past.. ukáže se slabší bodcová, ťuk a najednou 5x větší dmg.
And YOu dO It LikE ThI S!!!
In a name of Sehanine Moonbow!!
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: tak tohle je uz moc

Post by kucik »

George wrote:Ty pasti nejsou za sebou, ale na sobě... hráč vidí jednu past, ale ve skutečnosti je tam pastí 5, což dá 5x větší dmg v jedný chvíli. Pokud jsou uplně přesně na sobě, tak mezi jejich prošlápnutím nemusí být ani 0,05 sekundy mezera, takže hráč nemá naprosto možnost reagovat...
Popř. dá prozkoumat past.. ukáže se slabší bodcová, ťuk a najednou 5x větší dmg.
Ano, tohle přesně udělat nejde. A je fajn, si přečíst, co psali ti před tebou, než napíšeš znovu tu samou blbost.

Ty pravidla mi přijdou rozumný, jen jde o to specifikovat, co je často používaná cesta, protože pokud to bude jakákoliv cesta, bude moct zloděj dát past jen na travičku vedle a tam prostě nikdo nemá důvod šlápnout.

Ještě jednou navrhuju udělat, že první past postavu zastaví, takže nějakej trotl, kterej všude sprintuje, neproběhne ty pasti hned všechny.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: tak tohle je uz moc

Post by DenGrasse »

kucik wrote:Ještě jednou navrhuju udělat, že první past postavu zastaví, takže nějakej trotl, kterej všude sprintuje, neproběhne ty pasti hned všechny.
jsem pro všema deseti, pokud se ti s tim chce dělat.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
ripatko
Poutník
Posts: 82
Joined: 22:26 19. Feb 2009

Re: tak tohle je uz moc

Post by ripatko »

kucik wrote: Ještě jednou navrhuju udělat, že první past postavu zastaví, takže nějakej trotl, kterej všude sprintuje, neproběhne ty pasti hned všechny.
no nevim, kdo tohle ohlida, jestli to vubec nekdo dodrzi
Locked