tak tohle je uz moc
Re: tak tohle je uz moc
Povolil bych překrývání z poloviny, protože to je to, co nwn standartně umožňuje bez nějakejch ochcávek.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
-
Anderson I
- Měšťan
- Posts: 188
- Joined: 17:37 08. May 2007
- Location: Hradec Králové
- Contact:
Re: tak tohle je uz moc
Polovina, třetina - kdo to určí? Jak se to změří. Co když se překrývají 3 pasti, kolikrát se taková plocha počítá?????
Prostě když už, tak zakázat zneužívání fronty - celkově. Jednoduché, jasné a universální pravidlo, že je povoleno používat frontu pouze tak, aby výsledku bylo možné dosáhnout i bez fronty, tj. jednotlivými kroky.
Prostě když už, tak zakázat zneužívání fronty - celkově. Jednoduché, jasné a universální pravidlo, že je povoleno používat frontu pouze tak, aby výsledku bylo možné dosáhnout i bez fronty, tj. jednotlivými kroky.
Re: tak tohle je uz moc
A co to posouzeni nechat na DM jako nejvissi autorite? Myslim ze kazdej hrac podvedomne vi co je a co neni prasarna s pastma. Staci hrat normalne a neni problem. Hrani na hrane pravidel pak vede k lehkemu zklouznuti do poruseni.
TaoKan Nur,Orconur,Tanur Arged,Balran Nebojsa,Lord Aren Aylom,Jacob Achalym,Victorius Melenol,Glarik syn Argedův,Vastim Lágro,Grudur "Kamenná tvář,Drizdor Zau'ndar....hrob se naplňuje
Re: tak tohle je uz moc
Vždyť jo. To je to samý. NWN ti samo o sobě povolí překrejvat pasti z necelý poloviny. To v praxi znamená, že střed pasti nikdy nepřekrejvá jiná past.Anderson I wrote:Polovina, třetina - kdo to určí? Jak se to změří. Co když se překrývají 3 pasti, kolikrát se taková plocha počítá?????![]()
Prostě když už, tak zakázat zneužívání fronty - celkově. Jednoduché, jasné a universální pravidlo, že je povoleno používat frontu pouze tak, aby výsledku bylo možné dosáhnout i bez fronty, tj. jednotlivými kroky.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
- nomis_b
- Čestný člen týmu Thalie
- Posts: 3090
- Joined: 18:00 26. Aug 2007
- Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
- Contact:
Re: tak tohle je uz moc
jenze kdyz mas past urpostred a polozis do kazdyho rohu jinou past, tak uz mas na kazdym miste puvodni pasti 2pasti naraz a ses v zamotanym kruhu. (tohle NWN umoznuje i bez fornty)
takze bych to zmenil na prekryti max 50% dohromady od VSECH pasti DOHROMADY v lokaci.
takze bych to zmenil na prekryti max 50% dohromady od VSECH pasti DOHROMADY v lokaci.
A zase se craftí...
Re: tak tohle je uz moc
Pasti zakázat překrejvat a povolit pokládat minimálně polovinu obrazovky od přechodu... Nehodlám se s někým dohadovat, jestli to byla polovina a nebo ne.
Vedoucí týmu Thalie
Re: tak tohle je uz moc
Aneb jak kvuli jednomu pitomci vymejšlet hromadu pravidel.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
- nomis_b
- Čestný člen týmu Thalie
- Posts: 3090
- Joined: 18:00 26. Aug 2007
- Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
- Contact:
Re: tak tohle je uz moc
tohel je nemeritelne prave. Kazdej ma jiny rozliseni, jinak mas oddaleni, pohled z vrchu, z boku, mlaej monitor, velkej monitor...Rejty wrote:polovinu obrazovky od přechodu...
to radsi pripravim screeny, jak to myslim na 2x (ci 3x) velikost pasti od prechodu at je to jednoznacne.
Prave kvuli te nejednoznacnosti, co je v tom ted vznikl ten flejm.
A zase se craftí...
Re: tak tohle je uz moc
2* nebo 3* velikost pasti je málo... Navíc, to si mám dycky brát pravítko?
Vedoucí týmu Thalie
Re: tak tohle je uz moc
Měřit na kroky... 20 kroků minimálně od přechodu (to je tak ta půlka obrazovky u mě na maximální oddálení)
DM
Re: tak tohle je uz moc
To mi právě přijde jako asi nejlepší měřítko. Zkus tam nacpat dvě/tři pasti a pokd se ti to povede, tak je to dost daleko.Rejty wrote:2* nebo 3* velikost pasti je málo... Navíc, to si mám dycky brát pravítko?
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
-
Anderson I
- Měšťan
- Posts: 188
- Joined: 17:37 08. May 2007
- Location: Hradec Králové
- Contact:
Re: tak tohle je uz moc
Není to zbytečně radikální rozhodnutí?
Nesmí se překrývat vůbec - vždyť to engine dovoluje naprosto bez nejmenších problémů. Mimo to, nenašel se tu nikdo, komu by uškodilo pokládání pastí těsně za sebou (tj. s tím polovičním překrytím).
A k hádání se - já si nemyslím, že je nějaký problém poznat pasti kladené normálně a kladené pomocí fronty. Bez fronty je prostě střed mimo oblast již existujících pastí a 5 pastí má už docela velkou rozlohu, tzn. není s tím problém.
Jen mám trochu strach, aby to neskončilo jako s kradením - tj. místo tvrdého trestu pro prasící se nezakázala potencionálně problémová činnost jako celek.
Vzdálenost „3 * velikost pasti“ se mi zdá zcela jednoznačná (podle mě i dostatečná, ale to je na posouzení), 1/2 obrazovky má opravdu každý jinak.
Nesmí se překrývat vůbec - vždyť to engine dovoluje naprosto bez nejmenších problémů. Mimo to, nenašel se tu nikdo, komu by uškodilo pokládání pastí těsně za sebou (tj. s tím polovičním překrytím).
A k hádání se - já si nemyslím, že je nějaký problém poznat pasti kladené normálně a kladené pomocí fronty. Bez fronty je prostě střed mimo oblast již existujících pastí a 5 pastí má už docela velkou rozlohu, tzn. není s tím problém.
Jen mám trochu strach, aby to neskončilo jako s kradením - tj. místo tvrdého trestu pro prasící se nezakázala potencionálně problémová činnost jako celek.
Vzdálenost „3 * velikost pasti“ se mi zdá zcela jednoznačná (podle mě i dostatečná, ale to je na posouzení), 1/2 obrazovky má opravdu každý jinak.
- nomis_b
- Čestný člen týmu Thalie
- Posts: 3090
- Joined: 18:00 26. Aug 2007
- Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
- Contact:
Re: tak tohle je uz moc
he he tak podle vsech prispevku okolo jedinej REJTY nepochopil, ze prave tohle je zpusob, jak to poznat bez pravitka a s jakymkoliv uzivatelskym nastavenimRejty wrote:2* nebo 3* velikost pasti je málo... Navíc, to si mám dycky brát pravítko?
udelam ti doma screeny.
A zase se craftí...
Re: tak tohle je uz moc
ne, neni. žádná postava co neumí klást pasti nepozná, jestli je to 3x nebo kolikrát od kraje, pokud to hráč nemá v oku. polovina obrazovky je sice relativní měřítko, ale dostačující a dá se vždycky doložit screenem.
teď se bavim o postavě co do tý pasti šlápne, ne co jí klade... protože stěžovat si bude ta co do ní šlápla.
teď se bavim o postavě co do tý pasti šlápne, ne co jí klade... protože stěžovat si bude ta co do ní šlápla.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Re: tak tohle je uz moc
Možná jsem jedinej koho taková shoda náhod sejmulaAnderson I wrote: Nesmí se překrývat vůbec - vždyť to engine dovoluje naprosto bez nejmenších problémů. Mimo to, nenašel se tu nikdo, komu by uškodilo pokládání pastí těsně za sebou (tj. s tím polovičním překrytím).
Taky mě to zrušený okrádání mrzí, páč svého času si opravdu lidi v dílnách zatahovali závěsy proti zlodějům a nahazovali si kouzla na vidění těchto prevítůJen mám trochu strach, aby to neskončilo jako s kradením - tj. místo tvrdého trestu pro prasící se nezakázala potencionálně problémová činnost jako celek.
DM