Zpestreni lokaci, rozlehlost, atd.
No este sa vyjadrim :
Viem ze nie kazdy sa pusti do scriptovania a podobnych veci (alebo sa je proste tazke niekomu miesat do roboty). Tym ktory robia hlavne lokacie , by som pre svet Thalie ja osobne odporucal robit lokacie uz v existujucich lokaciach : rozne izby domov, vojvodsky palac, podzemne / nadzemne / a neviem este ake jaskynne spojky medzi lokaciami a podobne lokacie. Uz by som neodporucal rozsirovat thaliu co do priestoru na mape.
Len tolko. Nekamenujte ma hned.
Theo
Viem ze nie kazdy sa pusti do scriptovania a podobnych veci (alebo sa je proste tazke niekomu miesat do roboty). Tym ktory robia hlavne lokacie , by som pre svet Thalie ja osobne odporucal robit lokacie uz v existujucich lokaciach : rozne izby domov, vojvodsky palac, podzemne / nadzemne / a neviem este ake jaskynne spojky medzi lokaciami a podobne lokacie. Uz by som neodporucal rozsirovat thaliu co do priestoru na mape.
Len tolko. Nekamenujte ma hned.
Theo
Ora et Labora
Jop vojvodsky palac je v plane aj so sudnou sienou, plus par dalsich interierovych lokacii ako rozne domy v mestach. Rovnako aj spojenie niektorych lokacii podzemnou formou.
Co poviete na pust? Co take by ste si napriklad predstavovali v pusti?
Tak isto by ma zaujimalo spestrenie exterierovych lokaci...ktore sa vam zdaju "prazdne" alebo ze v nich nieco chyba?
Pripadne, sa tu davnejsie na fore prejednavali nake putovne miesta? Rozne zaujimavosti ako napriklad liecivy pramen, prirodny chram, pripadne ine podobne miesta? Ak mate naky navrh sem s nim.
Co poviete na pust? Co take by ste si napriklad predstavovali v pusti?
Tak isto by ma zaujimalo spestrenie exterierovych lokaci...ktore sa vam zdaju "prazdne" alebo ze v nich nieco chyba?
Pripadne, sa tu davnejsie na fore prejednavali nake putovne miesta? Rozne zaujimavosti ako napriklad liecivy pramen, prirodny chram, pripadne ine podobne miesta? Ak mate naky navrh sem s nim.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
Hmm ja mam iny vkus. Mna by skor nadchli lokacie ktore by boli naviazane na nejaky pribeh alebo npc.
Priklad :
Pridem do hospody a vsimnem si hnusne vyzerajuceho opiteho trpaslika u pultu. Ale ten trpaslik aj napriek tomu ze je odporne skaredy jak ta najvacsia ohava medzi gorgonami... tak ma okolo seba znacne vela ludi. Zajdem sa tam pozriet lebo som zvedavy. Trpaslik tam rozprava o tom co sa mu prihodilo. Ze cistil kanaly mesta. A tam niekde ho chytil znacne velky pavuk ktory ho obalil do zamotku a dotiahol az do hniezda. V tom hniezde trpaslik videl toho najvacsieho pavuka velkoho ako tri tigre alasijske! A dajme tomu ze ten trpaslik sa nejak zazrakom vymotal zo zamotku a odplazil sa ku kanalovej sachte kam padol a ked sa prebral z bezvedomia tak ho vytahovali na lod rybari... alebo nieco take proste.
edit : a samozrejme nechybaju aj reci trpaslika o tom ze tam zahliadol spustu mrtvych tiel a nakope nahadzanych sperkov, mecov atd...
Priklad :
Pridem do hospody a vsimnem si hnusne vyzerajuceho opiteho trpaslika u pultu. Ale ten trpaslik aj napriek tomu ze je odporne skaredy jak ta najvacsia ohava medzi gorgonami... tak ma okolo seba znacne vela ludi. Zajdem sa tam pozriet lebo som zvedavy. Trpaslik tam rozprava o tom co sa mu prihodilo. Ze cistil kanaly mesta. A tam niekde ho chytil znacne velky pavuk ktory ho obalil do zamotku a dotiahol az do hniezda. V tom hniezde trpaslik videl toho najvacsieho pavuka velkoho ako tri tigre alasijske! A dajme tomu ze ten trpaslik sa nejak zazrakom vymotal zo zamotku a odplazil sa ku kanalovej sachte kam padol a ked sa prebral z bezvedomia tak ho vytahovali na lod rybari... alebo nieco take proste.
edit : a samozrejme nechybaju aj reci trpaslika o tom ze tam zahliadol spustu mrtvych tiel a nakope nahadzanych sperkov, mecov atd...
Kazdy hrdina ma svoj osud urceny.
Kazda jeho volba nesie nasledky.
No raz, to vsetko aj tak skonci...
Kazda jeho volba nesie nasledky.
No raz, to vsetko aj tak skonci...
Ano, a nemusi to byt ani na styl nejakych questov. Napriklad aj Nathan ktory kedysi brazdil lesy. Keby sa mu dal rozhovor kde by trebars poradil putnikom cestu do tartenu ci doubkova a varoval by pred nebezpecim lesa.
edit : ale zas si to neber tak ze mas dat kazdemu NPC dialog kde hovori ktorym smerom sa da co najst... ne ne, to bol len priklad
edit : ale zas si to neber tak ze mas dat kazdemu NPC dialog kde hovori ktorym smerom sa da co najst... ne ne, to bol len priklad
Kazdy hrdina ma svoj osud urceny.
Kazda jeho volba nesie nasledky.
No raz, to vsetko aj tak skonci...
Kazda jeho volba nesie nasledky.
No raz, to vsetko aj tak skonci...
Dokreslení
Jo-jop, taky zopakuji, že preferuji naplněnější a malebnější menší svět než rozevláté pláně. Přesně proto se v brzké době pokusím, jak mi Rejty nabídl, navrhnout nějaké ty nezávazné průpovídky, přitroublé drby, trefné poznámky, důmyslné odpovědi, matoucí navigace, nenápadné návody.... a to všechno z úst NPC!
Jakmile přestane být pro Vás samomluva dostačující, budou vždy po ruce postavy s dialogy hodnými Národního divadla...ehm.
Safra - tím, že jsem tyhle plány zde zveřejnil, jsem se už asi dost zavázal, že?
No dobrá, jakmile dopíšu nějaké ty kroniky, tak se tím budu muset zabývat...proto už dopředu se tímto ptám, jestli nemá někdo konkrétní nějaký konkrétní nápad na konkrétní charatktery? Návrhy na hlášky a možná i drobné kvestíky? Přepadne-li kohokoliv konkrétního při rozhovoru s konkrétní postavou konkrétní inspirace, jen mi piště všemi přístupnými způsoby.
Safra - tím, že jsem tyhle plány zde zveřejnil, jsem se už asi dost zavázal, že?
Slovotepec Žorž = Písmák Matlafousek
Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/
Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/
Vchody tam jsou dalsi ctyry - z okolnich stok.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Maličkatý nápad na oživení "prázdných lokací" :
Co takhle do lokací přidat unikátní RP předměty a věci. Myslím tím věci které nebudou boostovat postavu , ale budou pro hru zajímavé. Například možnost získat provaz z oběšence-sebevraha , žíni z ocasu jednorožce , květinu z hrobu čarodějky , stříbrné jmelí , vlas nymphy , list ze stromu dryády , břitvu kterou se holil slavný generál , botičku skřítka atd... fantazii se meze nekladou že ?
Tyto RP věci by se tak mohli stát cílem výprav , autoquestíků pořádaných hráči , dalo by se snimi i obchodovat , zakládat sbírky , sepisovat knihy magických rituálu na použití těchto unikátů. Byla by tak možnost oživit psaní knih ( když už jsou tedy psací potřeby ve hře ). Tyto sepsané rituály/obřady/vzývání ( druidské , magické , bardské klidně i válečnické ) by pak hráči se svými postavami mohli zahrát a jestli se něco stane nebo ne je už jen na DM... Dovedu si představit druidské rituály slunovratu , nekromantická vzývání , zasvěcovací obřady válečníků s použitím těchto RP artefaktů. Pro jejich jedinečnost by bylo krásné , kdyby byla vždy jen jedna lokace s takovou věcí.
Myslím , že v toolsetu by to nebyl problém jen jde o to , co na to servr.
Tak co vy na to ?
Co takhle do lokací přidat unikátní RP předměty a věci. Myslím tím věci které nebudou boostovat postavu , ale budou pro hru zajímavé. Například možnost získat provaz z oběšence-sebevraha , žíni z ocasu jednorožce , květinu z hrobu čarodějky , stříbrné jmelí , vlas nymphy , list ze stromu dryády , břitvu kterou se holil slavný generál , botičku skřítka atd... fantazii se meze nekladou že ?
Tyto RP věci by se tak mohli stát cílem výprav , autoquestíků pořádaných hráči , dalo by se snimi i obchodovat , zakládat sbírky , sepisovat knihy magických rituálu na použití těchto unikátů. Byla by tak možnost oživit psaní knih ( když už jsou tedy psací potřeby ve hře ). Tyto sepsané rituály/obřady/vzývání ( druidské , magické , bardské klidně i válečnické ) by pak hráči se svými postavami mohli zahrát a jestli se něco stane nebo ne je už jen na DM... Dovedu si představit druidské rituály slunovratu , nekromantická vzývání , zasvěcovací obřady válečníků s použitím těchto RP artefaktů. Pro jejich jedinečnost by bylo krásné , kdyby byla vždy jen jedna lokace s takovou věcí.
Myslím , že v toolsetu by to nebyl problém jen jde o to , co na to servr.
Tak co vy na to ?
Jo, neni to spatnej napad. Jen by bylo fajn, kdyby se na tomhle zpestreni podileli i hraci a napsali konkretni napad co kam pridat. Popripade vytvorili nejakou NPC s rozhovorem ci pribehem a ta by se pridala... Protoze kdyz to budu delat vse ja, tak se budu casem opakovat.
Tak posilejte napady a tvorte.
*edit: Konkretnim napadem se mysli to, ze napisete (v lepsi pripade vytvorite vlastni), co a kde by to melo byt. Napr. na Karathskem hrbitove stary veteran paladin, ktery se vydava na lov nemrtvych a dobrodruhy bude varovat pred velkym zlem, ktere se v hlubinach hrbitova skryva, atd.
Tak posilejte napady a tvorte.
*edit: Konkretnim napadem se mysli to, ze napisete (v lepsi pripade vytvorite vlastni), co a kde by to melo byt. Napr. na Karathskem hrbitove stary veteran paladin, ktery se vydava na lov nemrtvych a dobrodruhy bude varovat pred velkym zlem, ktere se v hlubinach hrbitova skryva, atd.
Vedoucí týmu Thalie
Presne o toto mi ide...o konkretne napady v style...Lokace Ivorsky hrbitov, pridat to a to, lokace Krynnske hory - Zlata stezka chyba mi tam to a to, taka a taka lokace, pridat taku a taku NPC s nasledujucim pribehom (vymysliet ten konkretny pribeh)...
par napadov sice mame, ale ak to budeme vsetko vymyslat samy tak hrozi ze skor ci neskor sa zacneme proste opakovat
par napadov sice mame, ale ak to budeme vsetko vymyslat samy tak hrozi ze skor ci neskor sa zacneme proste opakovat
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
Já jsem občas nechával na hřbitově u Karathy toulat se takovýho divnýho chlápka hrobníka (Dustman Old), kterej občas varoval ty, co tam šli
No a co kdyby nějaká hráčská postava umřela a nechala si postavit hrobeček někde uprostřed pustiny? Třeba nějakej trpaslík, ty maj rádi tyhle epický životní příběhy bojovníků
Co by se mi ale ještě líbilo je menší změna v potvorách: Třeba jezevec by byl na cestách jen v noci, protože je to noční tvor, a ve dne by jich bylo v doupatech zalezlejch víc než normálně. Vlci zase útočí nejvíc pozdě večer a nad ránem. Co se mi moc líbí je třeba tábor lovce uprostřed pustiny, ale něčeho takovýho je tu už docela dost.
Co mi taky příjde jako zajímavý by byl nějakej obchodní cestující, kterej by se v bezpečných lokacích v pustině (jako třeba to jezero v horách), ale třeba i ve vesnicích, náhodně (nebo v nějakejch časovejch intervalech) objevil. Třeba by vykupoval nějaký předměty za lepší cenu nebo by moh prodávat nějaký zvláštní předměty, ne ty nejsilnější, ale něčím zajímavý, s nějakou zvláštní schopností. Příběhově by to mohla být osoba, která cestuje po kraji a od dobrodruhů vykupuje předměty z výprav, který pak prodává.
No a co kdyby nějaká hráčská postava umřela a nechala si postavit hrobeček někde uprostřed pustiny? Třeba nějakej trpaslík, ty maj rádi tyhle epický životní příběhy bojovníků
Co by se mi ale ještě líbilo je menší změna v potvorách: Třeba jezevec by byl na cestách jen v noci, protože je to noční tvor, a ve dne by jich bylo v doupatech zalezlejch víc než normálně. Vlci zase útočí nejvíc pozdě večer a nad ránem. Co se mi moc líbí je třeba tábor lovce uprostřed pustiny, ale něčeho takovýho je tu už docela dost.
Co mi taky příjde jako zajímavý by byl nějakej obchodní cestující, kterej by se v bezpečných lokacích v pustině (jako třeba to jezero v horách), ale třeba i ve vesnicích, náhodně (nebo v nějakejch časovejch intervalech) objevil. Třeba by vykupoval nějaký předměty za lepší cenu nebo by moh prodávat nějaký zvláštní předměty, ne ty nejsilnější, ale něčím zajímavý, s nějakou zvláštní schopností. Příběhově by to mohla být osoba, která cestuje po kraji a od dobrodruhů vykupuje předměty z výprav, který pak prodává.
DM