Vyvolej bytost - Summon monster

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Vyvolej bytost - Summon monster

Post by LDamian »

Jak jste si už možná všimli, začal jsem upravovat potvůrky a potvory vyvolávané tímto kouzlem. V současné době jsou již přímo ve hře upraveny kruhy 1, 2 a 3 a na dalších se usilovně pracuje.

Záměr je zhruba takový, že kouzlo vyvolej bytost určitého kruhu má být zhruba o 1 kruh slabší než klasický summon bioware (tedy summony z druhého kruhu zde, zhruba jako lítý jezevec z prvního kruhu klasického kouzla). Vyvoláváním pomocí knihy o jeden kruh výš by se teoreticky mělo tohle oslabení zrušit a vyvoláním o dva kruhy výš dokonce vyděláte. Dále jsou odstraňováni všichni nemrtví a většina outsiderů (planárních bytostí typu démoni, ďáblové a celestiálové...). V každém případě jsem se snažil, aby summony byly zajímavé a použitelné a pokud možno vyvážené.

Takže teď prosím, aby jste tyhle upravené kruhy co nejdůkladněji otestovali a napsali mi buď na ICQ 462 199 571 nebo sem či soukromou zprávou veškeré postřehy týkající se nových summonů. Upozorňuji, že mnoho summonů není primárně určeno jako tank pro sólo castera - některé jsou do družiny větší, další by možná šly použít do CvC - zkuste najít nějaké rozumné využití pro každý summon. Stejně tak mně zajímají vaše hodnocení summonů ve vyšších kruzích - co je přesílené, co naopak slabé a co zlobí třeba kvůli špatné AI. Celá ta úprava je dost pracná a náročná, takže mějte prosím trpělivost - když mi pomůžete to odladit, bude se nám lépe hrát.

Topic NEMÁ sloužit k diskuzi o systému obecně, o cenách knih, nevyváženosti povolání či o jiných věcech - držte se prosím čistě tématu.

Předem děkuji. :)
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Post by LDamian »

Takže zatím se ozval jeden člověk, kterému tímto veřejně, anonymně děkuji. :wink:

Jsou tam očividně chybky s navázáním summonů, takže sem tam se vyvolává něco jiného, než by mělo - mělo by to být snad rychle opraveno.

Pokud se někdo ujmete testování, ideální způsob zprávy (samozřejmě budu rád za cokoli) by byl ve stylu: testoval jsem summony kruhu 1

nebeský vlk: silově ok, žádné zvláštní schopnosti - průměr
nebeská sova: útok slabší, ale trošku déle vydrží, celkově to jde, dobré (přehnané) skilly - možnost použít proti něčemu s hidem
.........
stonožka: silově ok, problémy s průchodem dveřma... (mimochodem zkusim tam dat mensi model, tak potom prosim vyzkouset opet).
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Post by LDamian »

Na nahrání do modulu čekají kruhy 4, 5 a 6. Zároveň jsem provedl několik změn u nižších kruhů a potvory tedy budou vyžadovat nový test.

Ohnivý brouk - redukce zranění, která byla na tomto levelu příliš drsná změněna na částečné imunity.

Stonožka - použit menší model, byl problém s procházením dveří.

Krenshar - chybná AI modelu, zkusil jsem to obejít, pokud ani tak nebude reagovat, budu ho muset vyměnit za něco jiného.

Grig - předělané kouzelné schopnosti, protože byl v podstatě na nic. Jsem zvědav jak to bude teď.

Bažinná zmyje - lehce posílena.

Zemní mephit - snížena redukce zranění, trochu změněny vlastnosti.


U vyšších kruhů, které se teď přidávají prošly nějakou úpravou v podstatě téměř všechny summony a je tedy třeba je otestovat. Z nižších kruhů mne zajímají hlavně nově upravené, potom styrga a stonožka z prvního a v podstatě celý třetí kruh, který zatím nikdo moc netestoval.

Vzhledem k tomu, že mi napsalo velmi málo lidí s nějakými výsledky, chci znovu upozornit, že teď je možnost to ještě vyladit a rychle měnit a upravovat. Když s tím nepomůžete teď, tak později už se do úprav nepoženu. :)

A samozřejmě, díky těm co testují (včetně těch co je moje poděkování vůbec nezajímají). :wink:
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Post by LDamian »

Na přídání čekají kruhy 7,8 a 9. Budu samozřejmě rád za jakékoli poznatky, postřehy, testy a podobně.
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Post by LDamian »

POZOR PRI VYVOLAVANI kruhu 7,8 a 9! Byli tam dany novi summoni, ale nazvy v knize jeste nejsou prepsany (+ je v tom zrejme celkove trochu zmatek).

Celkove pokud nechcete testovat, riskovat a podobne, doporucuji pouzivat elementaly, kteri temer nebyli meneni a na jejichz uroven by se meli i ostatni summoni daneho kruhu ladit.


Chyby o kterych vim:

- krokodyl ma stale kouzla jako puvodni summon (melo by byt rychle upraveno)
- krenshar je pasivni (uz jsem zkousel upravit, otestujte prosim ve hre, ale vypada to, ze ho necim nahradim)
- plivnik - pri testech se nejak nechtela potvora zapojovat do boje - opet zkuste otestovat


Jinak budu rad za jakekoli vase zkusenosti, snazil jsem se ta monstra udelat tak, aby to nebyly nahrady za valecnika s premrstenou redukci zraneni, ale spis aby meli zvlastni schopnosti, aby kazde melo nejake sve zvlastni pouziti a to se samozrejme dopredu odhaduje obtizneji. Takze pokud narazite na neco prilis slabeho, prilis silneho nebo nefunkcniho, tak se zbytecne nerozcilujte, napiste o tom a muze to byt velmi rychle opraveno.
Last edited by LDamian on 23:40 05. Sep 2007, edited 1 time in total.
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Post by Rejty »

Nova monstra pridana do povolavacich knih.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Post by LDamian »

Na přidání čekají monstra 10. kruhu. Zároveň upraveno:

bažinná zmije
krenshar
grig
mizící pes
obří pavouk
plivník

Na serveru by se úpravy měly projevit dnes od 18. hodiny.
User avatar
Sorrow1
Nováček
Posts: 8
Joined: 11:52 21. Jun 2007

Re: Vyvolej bytost - Summon monster

Post by Sorrow1 »

Mam jen jednu drobnou poznamku: Na stare Thalii se myslim pri summonu nezohlednovala schopnost kleriku s domenou Animal (shodou okolnosti jsme ji mel):

Able to summon more powerful creatures using Summon Creature I through VIII.

Myslim, ze by bylo fajn to nejak promitnout.
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Vyvolej bytost - Summon monster

Post by Rejty »

Ale zohlednuje se.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
RES
Měšťan
Posts: 223
Joined: 17:59 18. Sep 2007

Re: Vyvolej bytost - Summon monster

Post by RES »

Stale blbne meditace a spanek zranuje postavu a i sumonta i kdyz je uplne dolecen a kdyz se da spanek nekde nahodne preklikev v divocine schodi to mameditovana kouzla :cry:
User avatar
jaara
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 412
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Contact:

Re: Vyvolej bytost - Summon monster

Post by jaara »

To je špatně, zkontroluji to.
Spolu s Rejtym zakladatel serveru Thalie. Momentálně se věnuju práci na atmosférické adventuře Two Realms: Whispers from the Rift.
User avatar
Darien
Rytíř
Posts: 510
Joined: 03:04 03. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Vyvolej bytost - Summon monster

Post by Darien »

Nyní mi nejde přímo o summon monster, ale přímo vyvolání přítele druida. Vyvolávám tygra a i když ho odvolávám vyléčeného nebo mezitím spím a medituji, tak opětovné vyvolání znamená, že je zraněný o deset bodů dolů.

Kariena - zabita duergary chvíli po té, co jí byla poprvé v životě vyznána láska.... zemřela v lese, daleko od svého rodného hvozdu
User avatar
Sorrow
Mistr
Posts: 986
Joined: 17:09 27. Apr 2007
Location: Hell

Re: Vyvolej bytost - Summon monster

Post by Sorrow »

Nevim jak je to u nekoho jineho ale me se to stavalo u magova pritelicka tim odvolavanim(pres tabulku,ne uplne).Jako by se zapamatovala ta posledni vyska HP u nej.Pak jsem to resil tak, ze jsem si ho vyvolal pri spani a srovnalo se to.
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
User avatar
Darien
Rytíř
Posts: 510
Joined: 03:04 03. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Vyvolej bytost - Summon monster

Post by Darien »

Jenže on to udělá, i když přítelíčka odvolám s plným HP..

Kariena - zabita duergary chvíli po té, co jí byla poprvé v životě vyznána láska.... zemřela v lese, daleko od svého rodného hvozdu
User avatar
Sorrow
Mistr
Posts: 986
Joined: 17:09 27. Apr 2007
Location: Hell

Re: Vyvolej bytost - Summon monster

Post by Sorrow »

Pac si to pamatovalo,rikam vyspat se s nim kdyz je vyvolanej.A co sem ted koukal, tak se v tom nekdo hrabal, protoze ta moznost na odvolani se nekam stratila :(
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
Locked