helmy

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
černý vlk
Šlechtic
Posts: 426
Joined: 19:01 06. Mar 2009

helmy

Post by černý vlk »

tak jsem se těšil, že budu moct s mnichem používat helmu :) jo jo, moc jsem se těšil. síla 23, na helmu stačí, říkal jsem si...tůdle, nestačí. A tu se dostávám k vysvětlení, které se mi dostalo. pro helmu potřebuju umět, a teď pozor: "se středníma zbraněma"...Já mám opravdu bujarou fantazii (trochu ujetou navíc, takže tu by se to uplatnilo), ale tohle fakt nechápu :D a to hned z více důvodů:
1) když je helma vynucena hodnotou síly (což JE logické), pak ji bude nosit kdo? Kdo používá sílu? Které postavy? válečnické typy, klerici...NIKDO jiný..a ti všichni umí zacházet se středníma zbraněma, takže je tam ten požadavek kvůli silovým monkům? protože nikdo jiný by to nevyužil...

2) role play odůvodnění: zde je to ještě fatálnější...co je potřeba umět na tom, vzít si helmu a nasadit si ji správným koncem na hlavu? (dobře, ještě bych pochopil omezení podle inteligence)? zacházení se štítem, jo, to beru, MUSÍ se to naučit..ale helma? proboha proč helma?

upravil jsem si kapuci s moudrostí na vzhled krásné helmišššky. odůvodnění proč to nejde nasadit na postavu mě znovu posadilo na zadek (vszal jsem a posadil jsem se ;) )
Spammaster zakázaného kanálu (9.10.2011 potrestán)
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: helmy

Post by Krata »

ne střední zbraně ale zbroje... pokud sem napsal zbraně tak to byl překlep :mrgreen:
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: helmy

Post by nomis_b »

podle ADaD ( i dle BG2) nesmi mnich pouzivat nic kovoveho, takze i helmy.

RP okecani: zanevrel na zbrane, aby se vydal bojovat holima rukama s celym svetem...

Aneb obkecat se da vsechno, ale podle me by ho to melo omezovat dost v boji, pri jeho zpusobech boje.. me to prijde v pohode.
A zase se craftí...
aster3
Obyvatel
Posts: 137
Joined: 00:14 13. Aug 2008

Re: helmy

Post by aster3 »

Monk s helmici mi neprijde jako to prave orechove. Kdezto takovy monk v kapi je pro me mnohem duveryhodnejsi. Jinak souhlasim s vyse popsanyma nazorama
Podporte nový projekt
User avatar
Xaarth
Obyvatel
Posts: 105
Joined: 15:07 01. Apr 2009

Re: helmy

Post by Xaarth »

Dle mě je nesmysl jakkoliv omezovat nošení helmy.
Jakákoliv rasa i povolání by to měla mít povolený...vůbec ani nevím, proč tomu tak je? Jestli hráčům zmenšit výběr výbavy, jináč nevím. :roll:
User avatar
Dilvish
Nováček
Posts: 47
Joined: 03:11 30. Jan 2009
Contact:

Re: helmy

Post by Dilvish »

Fakticky je helmice součást zbroje. Stejně jako je "naprosto jednoduché" navléci se do kroužkové zbroje. (No, až na škubání vlasů.) Je stejně jednoduché nasadit si plechový hrnec hledím dopředu.

Ten feat ale nevyjadřuje jenom schopnost nasadit si to :) Podstatné je, že postava válečníka se v takové zbroji, helmě, normálně pohybuje. Bleskově reaguje na situaci, výstroj jí nepřekáží v recepci okolí a v pohybu.

Stručně řečeno. Ono, pro necvičenýho člověka, je prd vidět i přes koš pro sportovní šerm, natož přes středověkou helmu.

Edit:
Nikdo nebrání mnichům, čarodějům a podobným třasořitkám udělat si ten feat na nošení střední zbroje.
Last edited by Dilvish on 22:17 07. Jun 2009, edited 1 time in total.
Vrogdishnak "Kositel nepřátel" – Velmi ambiciózní ork.

pí ez: Neflejmuju. Z toho jsem vyrostl.
Sveneld
Šlechtic
Posts: 396
Joined: 23:44 04. Oct 2007
Location: Pardubice

Re: helmy

Post by Sveneld »

helma votravuje a zuzuje videni, jak by monk mohl uhybat sipum - ma na to feat - kdyz je neuvidi :)

stredni zbroje jako pozadavek na helmu je cajk - aspon s tim nebude behat kazdej vocas
nwn
User avatar
Miky
Měšťan
Posts: 183
Joined: 07:21 28. Dec 2008

Re: helmy

Post by Miky »

Jak by šly mnišský bojový styl a schopnosti dohromady s nošením přilby je naprosto vedlejší, ve hře je možné skoro všechno. Zacházení se zbrojí a přilbou není součást mnišského výcviku a tradice, pokud se to chce mnich naučit, musí věnovat čas a energii - feat.
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: helmy

Post by Krata »

souhlasim s Dilvishem, Mikim i Svenveldem.. nasadit na palici si můžeš cokoliv ale pak uděláš dva kroky a přerazíš se o první klacek :) .. můžeš helmu nosit ale musíš si obětovat ty featy.. k tomu mnichové se distancujou od jákékoliv zbroje a helma se jako zbroj skoro počítá, chrání ti hlavu, sníži viditelnost apod.
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
černý vlk
Šlechtic
Posts: 426
Joined: 19:01 06. Mar 2009

Re: helmy

Post by černý vlk »

díky za vysvětlení :) více jsem bral v úvahu to že to je ork než to že to je mnich.. helma k mnichovi opravdu nesedí. A když to teda jsou zbroje tak je to vpořádku
Spammaster zakázaného kanálu (9.10.2011 potrestán)
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: helmy

Post by DenGrasse »

ono přiznejme si, že k "bojovým uměním" je helma dosti fuj.. už vidím ty řady shaolinských mnichů v helmách :mrgreen:

druhá věc je, že používat "bojová umění" proti zbraním je fuj zrovna tak, protože to jednoduše nejde, ale v DnD to tak prostě je.

Nicméně, současné nastavení neříká, že mnich nesmí používat helmu, jen že si pro to musí dát feat, což si myslím, že je v pořádku (svoboda rozhodnutí, ale za nějakou cenu).

Jinak, z vlastní zkušenosti: jednou jsem si koupil hrncovou helmu a vzal si jí do bitvy na Libušín. Předtím jsem ji nikdy nezkoušel a je to fakt maso. Výhled se člověku zúží na úzký pružek a z čepele meče, který držíte před sebou vidíte asi třetinu. Shodou okolností jsem se srazil s jedním templářem, který na tom byl úplně stejně, takže zvenku to vypadalo jako souboj slepců :mrgreen: - máchali jsem meči jako diví úplně nesmyslně a když jsem se trefili, měli jsme hroznou radost :mrgreen: po bitvě jsme se shodli, že helmu zase prodáme a bude to...
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Locked