Par dotazu od noveho prichoziho.

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

venomeq
Šlechtic
Posts: 384
Joined: 17:55 04. Jul 2009

Par dotazu od noveho prichoziho.

Post by venomeq »

Ahoj.
Nejdrive bych se rad omluvil jetli je tento topic mimo sekci,jelikoz sem nenasel sekci s dotazy od novacku tak sem to napsal sem.
Zaujaly mne vase stranky ohledne Rp hrani ve svete neverwinteru a tak sem se rozhod ze bych se mohl pripojit a zacit hrat svou postavu v tomto svete.Drive sem hral Rp na serverech pro Ultimu Online ale posledni dobou tyto servery upadaj proto sem se uchylil k neverwinteru.
Stranky a forum komplet sem precetl asi desetkrat a i presto mam nake dotazy,ktere doufam by sli zodpovedet.
Prvni dotaz je ohledne serveru,presneji de o to jaka je tu hratelnost,ponevadz pokud tu hraje nanejvis 15 hracu denne tak to by se clovek asi moc nepobavil v tak velkem svete.

Druhy dotaz je ohledne hry samtone.Jestli je mozne tu mit jakysi pronajem ci chatu,srub nebo carodejnou vez jako svoje panstvi.(nemluvim o zabezpeceni jako pasti ,zamcene truhly a dvere na klic. to je vec hracu jak si to zabezpecej.)Jen jestli je tu ta moznost se dostat k necemu takovemu kde bych byl jakoby doma,jelikoz ne kazdej dobrodruh je tulakem co spi u ohniste.:)

Predem dekuji za odpoved.
Artorius Krows - Bývalý Paladin čestných ochránců úsvitu, člen VI.roty

Darius - RDD bez nároku na kousek štěstí.
User avatar
Hassan
Šlechtic
Posts: 362
Joined: 21:02 28. Apr 2007
Location: Stinadla
Contact:

Re: Par dotazu od noveho prichoziho.

Post by Hassan »

No hracu tu byva promerne okolo 20-25 nekdy i 30!.....K druhymu dotazu jiste ze muzes pokud na to budes mit finance....
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Par dotazu od noveho prichoziho.

Post by Krata »

Je léto, to vždy hráčů ubyde, ale pravda že tu je i 30 hráčů a svět je sice velkej, ale hráči se většinou drží hlavně kolem jednoho městečka a osady a dál choděj na výpravy, neni problém si časem udělat přátelé a podnikat s nima tyto výpravy.

Chatu či srub určitě koupit můžeš, mimo město se to teda hodně zvažuje, hráč usí být osvědčený, musí hrát dobře RP a další, aby si pak někdo nepostavil chatu a neodešel

Ve městě je pronájem baráčku normální věc, samozřejmě potřebuješ peníze :) ..
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
Žorž
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1274
Joined: 18:11 27. Apr 2007
Location: Praga
Contact:

Re: Par dotazu od noveho prichoziho.

Post by Žorž »

Taktéž přidám odpověd:

Počet hráčů na první pohled není určující - některý večer vidíš ve výpisu třicet lidí, kteří jsou ale buď rozlezlí po řemeslnických dílnách, nebo v daleku sólo loví hlavy a poklady. Jindy se zase sejdou fajn skupinky, které věčně něco podnikají, posedávají a pokecávají na verandě nebo tvoří zápletky. Ať tak či onak, většina hráčských postav na Povrchu (který pro začátek rozhodně doporučuju) se samovolně potkává ve středu Karathského království - hlavně na křižovatce Ivory.

Sídlo, chalupu nebo zaměstnání snů není problém, ale vše vyžaduje hlavně snahu. Jak psal Kráťa, zkušenosti s lidmi, co si vše přesně naplánují, prosadí, tým s tím začne počítat, pomáhat jim a za chvilku se po dotyčném slehne zem, rozhodně na nadšení nepřidají. Takže v prvé řadě je potřeba prokázat soustavnou důvěryhodnou hrou, ukázat skutečný zájem a dokázat, že chci být přínos pro svět, pobavit sebe a ostatní a...znáš to, případně poznáš :) IC ti k zisku domku rozhodně pomůže, pokud se budeš snažit získat nějaké to společenské postavení...např. jako člen čestných gild získáš jak přístup k hezkému společnému bejváku, tak hlavně respekt před očima mocných...úřadů, šlechticů, kněžky, crafterů... :wink:

Zkrátka pokud už ve světě nějaký ten pátek budeš působit a budeme Tě s Tvou postavou znát, pak všechny žádosti rozhodně projdou hladčejc.
Slovotepec Žorž = Písmák Matlafousek

Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/
venomeq
Šlechtic
Posts: 384
Joined: 17:55 04. Jul 2009

Re: Par dotazu od noveho prichoziho.

Post by venomeq »

Dekuji vsem za odpovedi.
Samozrejmne chapu ze si na vsecko musim vydelat a taky ukazat ze umim hrat rp a bavit sebe i ostatni.
Do hry se pokusim pripojit co nejdrive a vsak nejdrive si chci dodelat pribeh postavy kterej by aspon trosku urcil smer kterym se budu ubirat.) a take mi to trosku brzdi prace, ale to snad bude uz nake volno ted v lete , tak se snad co nejdrive potkame ve hre :)
Artorius Krows - Bývalý Paladin čestných ochránců úsvitu, člen VI.roty

Darius - RDD bez nároku na kousek štěstí.
User avatar
Dilvish
Nováček
Posts: 47
Joined: 03:11 30. Jan 2009
Contact:

Re: Par dotazu od noveho prichoziho.

Post by Dilvish »

Dočteš se to v doporučení na webu, ale za sebe zdůrazním. Je dobré udělat si první postavu jako průzkumnickou, projít s ní server, "ošahat si ho alespoň trochu" a tu pečlivě vyumělkovanou postavu s detailním životopisem a charakteristikou si udělat již se znalostmi o světě.
Vrogdishnak "Kositel nepřátel" – Velmi ambiciózní ork.

pí ez: Neflejmuju. Z toho jsem vyrostl.
User avatar
Prometheus
Šlechtic
Posts: 318
Joined: 18:10 13. Feb 2008

Re: Par dotazu od noveho prichoziho.

Post by Prometheus »

Moc uzitocna rada, ja som to spravil presne naopak :?
ACC Brik - Amywiel Luelven
ACC Brik - Pandora

A nakoniec: Meňavec by sa mal obnoviť.
venomeq
Šlechtic
Posts: 384
Joined: 17:55 04. Jul 2009

Re: Par dotazu od noveho prichoziho.

Post by venomeq »

Dilvish wrote:Dočteš se to v doporučení na webu, ale za sebe zdůrazním. Je dobré udělat si první postavu jako průzkumnickou, projít s ní server, "ošahat si ho alespoň trochu" a tu pečlivě vyumělkovanou postavu s detailním životopisem a charakteristikou si udělat již se znalostmi o světě.
Ano z casti mas pravdu ale to by mne pak nebavilo kdybych vedel co vsecko funguje a tak.Prave ta neznalost s prvni postavou mne fascinuje a laka a proto si myslim ze stou prvni si uziju vic zabavy.Prave sou to chyby kteryma se clovek uci a pokud de clovek s cilem pobavit sebe a okoli zas tolik chyb nemuze nadelat :)
Artorius Krows - Bývalý Paladin čestných ochránců úsvitu, člen VI.roty

Darius - RDD bez nároku na kousek štěstí.
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Re: Par dotazu od noveho prichoziho.

Post by photter »

ničeho se neboj, sme server tolerantní, kde nikoho do ničeho nenutíme, trestaj se jen evidentní prasárny
když do toho pudeš jak píšeš, určitě se se světem srovnáš
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
User avatar
Pajule
Bůh
Posts: 4710
Joined: 13:23 30. Apr 2007
Location: Gremliní nora pod sněhem

Re: Par dotazu od noveho prichoziho.

Post by Pajule »

ničeho se neboj všichni jsou tu hodný , nejvíc takové hodně opálené elfí tlamy a jeden velkej půlork nesoucí jméno Berserk , ty jsou nejhodnější :D
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie

Keep talking I'm analyzing you.

,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord



Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
aster3
Obyvatel
Posts: 137
Joined: 00:14 13. Aug 2008

Re: Par dotazu od noveho prichoziho.

Post by aster3 »

Jak pisou ten pocet hracu je jak na houpacce a v lete to vsude klesa pac lidi jsou radsi u vody slunicka atd. ale bez ohledu na to se tu RP hrat da, avsak ve velice omezenem mnozstvi. Craft tady zabira minimalne 30-40% takze hraci se soustreduji v dilnach a pak se priprav na takzvane crafterske RP v dilne, kde budes makat od nevidim do nevidim a cas od casu si zabehnes pro nejakej material.

Pokud chces hrat a ne makat v dilnach tak to je ponekud bida. Zalezi hodne na stesti koho stretnes a jestli vubec nekoho stretnes. Ty skupinky co tu jsou tak s nekteryma se fakt oplati hrat, pac si uzijes supr atmosferu a pribehy, avsak v porovnani s tim ostatnim jsou tyhle skupinky zanedbatelne a pomalu ale jiste ti hrajici hraci odchazi. Je to na uvazenou. Zkus a uvidis.

A s tim ze si mas udelat "pruzkumnickou" postavu absolutne nesouhlasim, protoze uz tady vidis jak jsou hraci upjati na metagame. Z jednou postavickou prozkoumaji co a jak a pak si udelaji prima build a vyuzivaji informace, ktere dosahli prave z pruzkumnou postavickou coz je podle me docela out. Takze normalne si udelej RP postavicku a hrej i s jejima nedostatkama. Sice dostanes od kazdeho druheho na prdel, ale muze te tesit ze si mozna uzijes nejakych pribehu...
Podporte nový projekt
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Par dotazu od noveho prichoziho.

Post by kucik »

aster3 wrote:Jak pisou ten pocet hracu je jak na houpacce a v lete to vsude klesa pac lidi jsou radsi u vody slunicka atd. ale bez ohledu na to se tu RP hrat da, avsak ve velice omezenem mnozstvi. Craft tady zabira minimalne 30-40% takze hraci se soustreduji v dilnach a pak se priprav na takzvane crafterske RP v dilne, kde budes makat od nevidim do nevidim a cas od casu si zabehnes pro nejakej material.
Začínáš s tim bejt dost otravnej. Každej si hraje tak, jak se mu líbí a to, že tvoje hra nikoho nenadchla je imho jen tvůj problém.
Tohle mě vážně nebaví.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
aster3
Obyvatel
Posts: 137
Joined: 00:14 13. Aug 2008

Re: Par dotazu od noveho prichoziho.

Post by aster3 »

kucik wrote:
aster3 wrote:Jak pisou ten pocet hracu je jak na houpacce a v lete to vsude klesa pac lidi jsou radsi u vody slunicka atd. ale bez ohledu na to se tu RP hrat da, avsak ve velice omezenem mnozstvi. Craft tady zabira minimalne 30-40% takze hraci se soustreduji v dilnach a pak se priprav na takzvane crafterske RP v dilne, kde budes makat od nevidim do nevidim a cas od casu si zabehnes pro nejakej material.
Začínáš s tim bejt dost otravnej. Každej si hraje tak, jak se mu líbí a to, že tvoje hra nikoho nenadchla je imho jen tvůj problém.
Tohle mě vážně nebaví.
me nebavi jak se do me navazis. Ja si s par lidma docela dobre zahral. Zel bohu tu ti lide uz prakticky nehraji. A to ze craftery nenadchyna moje hra to docela chapu. jine postavicky nestretavam pac jsou vyssi lvly a samotneho me neba behat a neco shanet. Tobe se proste nelibi ze pisu tak, jak to tam skutecne je. A kdyz si prectes znova muj predesly prizpevek tak uvidis ze sem napsal i kladne veci.
Podporte nový projekt
User avatar
Czech_Luthor
Rytíř
Posts: 686
Joined: 11:31 01. Feb 2008
Location: Trondheim, Norsko

Re: Par dotazu od noveho prichoziho.

Post by Czech_Luthor »

Astere, promin, ale to, že máš holt smůlu a nepotkáváš lidi neni věc Craftu. mezi jediné stálé craftery se může řadit tak možná Kora a Sandra. Možná ještě někdo... Val'Doren možná (promin jestli jsem se spletl Dorene, je to přeci lidské a nemyslím to jako špatnou věc, někdo ten craft dělat musí :))
Fallion Meynolds - Hrdý hraničář, manžel Kory Meynolds - té nejkrásnější ženy na Thalii - a otec tří krásných dětí.

Člen Virtuálního Páru

Samozvaný SpamMaster v nejlepších letech!

Our love is a bed of nails
Love hurts good on a bed of nails
I'll lay you down and when all else
Fails
I'll drive you like a hammer on a
Bed of nails
Baby when you scratch,
you know I'm gonna bite!
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Par dotazu od noveho prichoziho.

Post by kucik »

Jedna věc je, že nesouhlasím s tím, že to tak skutečně je, protože si troufám říct, že mám trošku přehled, kolik postav co dělá a navíc jako hráč znám a potkávám postavy i na nižších levelech, které ani necraftí.
Nesouhlasím s tím, co tady prezentuješ jako skutečnost, ale především se mi nelíbí, že to píšeš do každého druhého topicu, který najdeš. Nevím, jestli se snažíš otrávit co nejvíc hráčů, ale připadá mi to tak.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Locked