Hostinec U Rudé Dračice

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
innfra
Urozený
Posts: 1551
Joined: 16:59 15. Mar 2009

Hostinec U Rudé Dračice

Post by innfra »

Tak mě napadl opravdu geniální nápad. Něke jsem četl, že na thálii jde cokoliv, jen je na hráčích, co pro to udělají. :idea:
:arrow:
Chtěl bych si postavit hostinec. Koupim, najmu dělníky, ať už je to jak chce drahý, prostě to zrealizuju, i kdybych si měl jít koupit do Karathy pilu na dřevo a začít kácet les. :mrgreen: Mám takovou vizi, že by v přízemí byl hostinec, nějaký ty stoly, né moc velký. V prvním patře by byly čtyči pokoje k pronájmu. Ve sklepení by byla plně vybavená dílna, ale po jednom stolku od každého, aby se to vešlo do menší cimry, ta by byla volně přístupná všem. Uvažoval jsem nad obchodníkem, co by to vykupoval, ale to by byla hrozná věc spojit to do jednoho NPC, takže bych to viděl maximálně na perzistentního kupce, jako je ten v dílnách(akorát bych místo truhly navrhoval stůl, protože to mi připadá jako hezčí řešení, než to strkat do bedny). Mohlo by tam být i víc obchodníků, ale neumím si to zrovna představit... Zapomněl bych na osobní prostor, ten nevím jestli by byl pod střechou nebo byto byla jedna místnost v prvním patře.

Samozřejmě, určitě by to nebylo hned, uvažoval jsem, že bych to zkusil naprogramovat v toolsetu, ale se současnými znalostmi je to běh na dlouhou vzdálenost a určitě bych to neviděl, jako barák, který se zčista jasna objeví někde uprostřed ničeho. Chtěl bych nejdřív postavit třeba objekt(nejdřív třeba jen klády na zemi a pak nějaký základy...), pak ho doplnit o vybavení do krčmy a pokojů, ze začátku hodně strohé, a záleželo by na majiteli, jak by se o to staral a dál to rozvíjel. Vlastník by měl třeba glejd někde na radnici v Karathe, že mu objekt patří a pak by měl master key, který by odemykal jeho osobní prostory.

Peníze vybrané za ubytování a obchody by šli jako plat personálu a daň karthe/nebo kde by to stálo...

Jako lokace mě napadla, opuštěná hornická budova za skalysky, u vchodu do poničeného dolu (do dolu by se přidělali vrata), ale to bych si asi vymýšlel až moc... :twisted:
No náhradní lokace mě napadla na sever nad cestu u brodu, nebo někam tam, aby se vyplnila ta prázdnota mezi khardunem/hostincem, tártenem/gruberikem...
Jestli ani tam ne, tak už nevim kam... Jen né do pouště, tam zavítá člověk jednou za uherskej rok, což je taky škoda... ale možná by se o tom dalo uvažovat, kdyby nebylo místa k mání...

Mělo by to jedno veliké plus a to: Hodně velký a dlouhý RP hraní, určitě nejen pro mě, protže bych hledal nádeníky mezi hráči :P

Tak šup sem svoje připomínky, nadávky atd... tohle jsem musel prostě napsat. :twisted: :twisted: :twisted:
Tariel Reynolt - "Kde mám dárečka?"
Tomas Tane - "Tady si jeden neodpočine."
Finnean Násir Taran - "Za kodex a za sestru!"
Alexandr Rázný - "Už mě to tu nebaví! Puste mě ven!"
Tomáš Alrik Tane - "Já vim, moc mluvim."
Tagar Kovadlina - "Háááá Hřbitůváčka!" - Smazán

Elitní Kazišuk!
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Hostinec U Rudé Dračice

Post by kucik »

Tam je hlavne potiz s tim mistem. Pokud je neco opevnenyho, tak to bude nekomu patrit a pokud to opevneny neni, tak se muzes tesit na najezdy nejblizsich divokejch potvor a to se asi moc zakaznikum libit nebude.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Necrooo
Měšťan
Posts: 273
Joined: 12:24 17. Sep 2009

Re: Hostinec U Rudé Dračice

Post by Necrooo »

Ja bych jen misto dilny ve sklepe (kterych je na mnoha mistech dost), bych radsi uvital neco jako sklipek, na vino, na pivko, na ruzne destilaty. Myslim ze bys mel pak o hosty velice rychle postarano. Preci jen ano muzes si to dat v nekterych hostincich i tady, ale... ale ta atmosfera, obycejne hospody.
Kdyzto kdyby sis tam udelal sklipek, a jako co sem tam koukam jaci tu sou hraci, tak myslim ze by jich tam dost slo, nehlede na dalku.
User avatar
innfra
Urozený
Posts: 1551
Joined: 16:59 15. Mar 2009

Re: Hostinec U Rudé Dračice

Post by innfra »

No, docela bych nad tím sklepem i uvažoval, možná by se tam vešel i tak... ale bylo by to na dvě oddělený místnosti, každá s jiným vstupem...
Tariel Reynolt - "Kde mám dárečka?"
Tomas Tane - "Tady si jeden neodpočine."
Finnean Násir Taran - "Za kodex a za sestru!"
Alexandr Rázný - "Už mě to tu nebaví! Puste mě ven!"
Tomáš Alrik Tane - "Já vim, moc mluvim."
Tagar Kovadlina - "Háááá Hřbitůváčka!" - Smazán

Elitní Kazišuk!
User avatar
monstera
Mistr
Posts: 885
Joined: 16:10 27. Apr 2007
Location: Ivory
Contact:

Re: Hostinec U Rudé Dračice

Post by monstera »

kucik wrote:Tam je hlavne potiz s tim mistem. Pokud je neco opevnenyho, tak to bude nekomu patrit a pokud to opevneny neni, tak se muzes tesit na najezdy nejblizsich divokejch potvor a to se asi moc zakaznikum libit nebude.
Nevyužitej prostor je v Roklinkách, kde před Wipem měli sídlo bandité, teď tam kromě jedné bylinky nic není.
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
venomeq
Šlechtic
Posts: 384
Joined: 17:55 04. Jul 2009

Re: Hostinec U Rudé Dračice

Post by venomeq »

kucik wrote:Tam je hlavne potiz s tim mistem. Pokud je neco opevnenyho, tak to bude nekomu patrit a pokud to opevneny neni, tak se muzes tesit na najezdy nejblizsich divokejch potvor a to se asi moc zakaznikum libit nebude.
Vod toho sou hraci....vzdy si muze zaplatit ochranku mezi hraci kteri hrajou treba zoldaky za penize ci lovce a tak kteri to jednou za cas procisti od premnozenejch stvur aby byl pokoj.) nebo za neco jineho nez jen penize platit se da jakkoliv ze?:) zalezi jen a jen na domluve....
Otazkou je....mas dost penez? nebo jsi si jisty ze ti ten hostinec aspon neco bude vydelavat?:)
Samo ze ti e o rp hrani takze to predevsim...ovsem z neceho se platit ucty musej:)
to mas :
Nakup zbozi,jila chlastu a tak
Placeni za misto karatskemu kralovstvi- dane..
placeni personalu
a nakonec kdyz uz teda ochranku tak placeni jim.
a to nemluvim o platbe za material na stavbu,vybaveni a praci delnikum:D
Jo neni to sranda:D

co se tyce toho jidla dalo by se to naramne spojit s ochrankou ktera tu divokou zver bude cistit..muzou ti nosit maso za mensi obnos nez bys to kupil jinde a tim mas o jidlo postarano( jen sehnat kuchare:D)
(jeste mne napadlo co by ti zvysilo trosku trzby by bylo male podium a obcas pozvat bardy,kejklyre carodeje a tak pro zabavu)
Jeste malickost mne napadla...ziskat si treba podporu mistnich organizaci...ochranci usvitu,cechy podsveti, karatsti obchodnici nebo jine.....takova podpora prinasi penize,ochranu a i jine veci.ale to uz je na tobe a dm...)
Jen par mojich napadu a rad treba je vyuzijes.)
Artorius Krows - Bývalý Paladin čestných ochránců úsvitu, člen VI.roty

Darius - RDD bez nároku na kousek štěstí.
User avatar
innfra
Urozený
Posts: 1551
Joined: 16:59 15. Mar 2009

Re: Hostinec U Rudé Dračice

Post by innfra »

Jop, psal jsem, že bych barák cáloval ze svýho... ale úmyslem bylo, že by mi to nevydělávalo, nic, protože výdělek by šel personálu + daně karathě... Doufám v to že by jim výnos z toho obchodu a noclehárny vystačil...
Výdaje na Q kolem ochrany bych musel asi pořešit ze svojeho bohatství... Navíc, když už bych to postavil, tak bych měl kde složit hlavu a craftit všelijaký věci. Sice jsem zvažoval, že bych si mohl jako příjem navrhnout nějakej ten přínos z pokojů, ale pak bych musel platit ten personál :) personál bych si představoval NPC... určitě by byli výtáni hráči, jako záskok, aby měli taky někdy NPC volno. Pochybuji, že by tam nějaký hráč stál jen tak za pultem a čekal, až přijde nějaký host, ale na nějaký sleziny, by to mohlo být zajímavé.

Edit: Jo, nad tím místem pro umělce, jsem přemýšlel, ale uvidím kolik bych na to dostal místa...

Děkuji za nápady, všem i těm co jistě ještě něco připíší.
Tariel Reynolt - "Kde mám dárečka?"
Tomas Tane - "Tady si jeden neodpočine."
Finnean Násir Taran - "Za kodex a za sestru!"
Alexandr Rázný - "Už mě to tu nebaví! Puste mě ven!"
Tomáš Alrik Tane - "Já vim, moc mluvim."
Tagar Kovadlina - "Háááá Hřbitůváčka!" - Smazán

Elitní Kazišuk!
User avatar
G14
Rytíř
Posts: 540
Joined: 16:24 13. Sep 2008
Location: všudezdejší,momentálně Zákupy!

Re: Hostinec U Rudé Dračice

Post by G14 »

muj nazor: Kazdej "bordel" mimo Karathsky uzemi uvitam :twisted:
a ic ti Isabell rada pomuze,jak financne tak s napady i se zamestnanci :wink: (pocitej se mnou,kdyz budes chtit)
dobry napad 8)
"Černá paní" ISabell Trpěla odsouzená božskou krásou,kurtizánou v tmavých koutech byla.Bičem omotávala pavoučí spásou,dobré i zlé pohledem oslepila.Nenáviděna i milována.Není prolité krve,které by litovala.Kdo přežil její lásku i bolest již nezapomene.To stovkám obětí její znak připomene.Lid jí nazval Černou paní, když se jitro krví zabarvilo.Přesto ticho jen po temné zbylo
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Hostinec U Rudé Dračice

Post by kucik »

Držim palce, ať se vám to podaří, ale počítejte, že to nebude jednoduchý a že kecáním na foru se nic nepostaví. ;)
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Tretas
Velmistr
Posts: 1450
Joined: 13:12 01. Oct 2008
Location: Rožnov p. R.
Contact:

Re: Hostinec U Rudé Dračice

Post by Tretas »

Tak jako nápad pěkný to ano.

Ale místo u opuštěného dolu je nejvíc nevyhovující co si mužeš vybrat. První procházka podtemňáků a máš po celé namáhavé práci.

Jinak určitě by to chtělo vyrobit v jiném stylu než jsou všechny dosavadní hospody. Bylo by to o dost zajímavější. Sice by to zabralo dost času nad toolem, ale dalo by se to.

Jako místo je dobrá stará chalupa Nathana, ale nevím jak by to šlo vyřešit IC.

Pokud mě ještě něco napadne, připíšu.
Hant Sendt - Ztracen neznámo kde.
Jorg syn Jargena - Trpoš-člen klanu Nordových kladiv, velitel Černého pluku a bývalý kaprál VI. roty Karathské armády.
User avatar
Prometheus
Šlechtic
Posts: 318
Joined: 18:10 13. Feb 2008

Re: Hostinec U Rudé Dračice

Post by Prometheus »

Zelezna pest rada poskytne svoje zoldaky na ochranu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ACC Brik - Amywiel Luelven
ACC Brik - Pandora

A nakoniec: Meňavec by sa mal obnoviť.
User avatar
innfra
Urozený
Posts: 1551
Joined: 16:59 15. Mar 2009

Re: Hostinec U Rudé Dračice

Post by innfra »

Jop, musím se na to podívat na místo které navrhoval monstera, myslím, že jsem to tam navštívil, ale v mapě to mám zapsaný jinak, tak se tam budu muset vydat podívat...
Tariel Reynolt - "Kde mám dárečka?"
Tomas Tane - "Tady si jeden neodpočine."
Finnean Násir Taran - "Za kodex a za sestru!"
Alexandr Rázný - "Už mě to tu nebaví! Puste mě ven!"
Tomáš Alrik Tane - "Já vim, moc mluvim."
Tagar Kovadlina - "Háááá Hřbitůváčka!" - Smazán

Elitní Kazišuk!
Karogan
Nováček
Posts: 25
Joined: 11:27 12. Feb 2008

Re: Hostinec U Rudé Dračice

Post by Karogan »

Mne se ten nápad taky moc líbí abych pravdu řekl, jen to bude dost náročné.
A nevím proč by hned podtemňáci měli tu putyku ničit, že jo. Máme tady ještě neutrální postavy a co ty víš jak by se majitel s nimi dohodnul :-) Mohl byt to být dobý námět na příběhy a dění mezi frakcemi.
User avatar
zachy
Velmistr
Posts: 1491
Joined: 13:55 05. Oct 2008

Re: Hostinec U Rudé Dračice

Post by zachy »

Aspon by se rozjela gilda zoldaku :)
Jake Buchar, Kybernautický detektiv
A když se to těm ouřadům na radnici nelíbí, můžou si strčit do tý svý zazobaný zadnice tenhle prostředníček a tak hluboko, až budou pištět jako prasata na líbánkách!

Azhael Morten Hbitý tiefling s vyššími zájmy, uctívač Helgarona a prince pekla Astarotha
Grombo Omborg Vychytralý půlkork s velikými ambicemi, PRASOBIJEC
User avatar
Prometheus
Šlechtic
Posts: 318
Joined: 18:10 13. Feb 2008

Re: Hostinec U Rudé Dračice

Post by Prometheus »

Uz sa na tom pracuje :lol:
ACC Brik - Amywiel Luelven
ACC Brik - Pandora

A nakoniec: Meňavec by sa mal obnoviť.
Locked