Parta vs Solo - exp system a dalsi...
- bigbull666
- Poutník
- Posts: 65
- Joined: 04:05 01. Apr 2009
Re: Parta vs Solo - exp system a dalsi...
Ke hledani party...
Vim ze demonacky vecicky tu nejsou moc vytany, ale kdyz se na Demone clovek prihlasoval a vedle postavy si kliknul na "seznam hracu", tak se dalo celkem snadno zjistit, kdo je jaky LVL a slozit partu problem nebyl. Je teda pravda ze to neni zrovna RP pristup... Nevim co to obnasi, netusim za jakych podminek se to da ci neda udelat. Vim jen, ze jsem diky tomu nasel hafo lidi na expeni a pozdeji i na RP ikdyz z me strany ponekud slabsi...
Vim ze demonacky vecicky tu nejsou moc vytany, ale kdyz se na Demone clovek prihlasoval a vedle postavy si kliknul na "seznam hracu", tak se dalo celkem snadno zjistit, kdo je jaky LVL a slozit partu problem nebyl. Je teda pravda ze to neni zrovna RP pristup... Nevim co to obnasi, netusim za jakych podminek se to da ci neda udelat. Vim jen, ze jsem diky tomu nasel hafo lidi na expeni a pozdeji i na RP ikdyz z me strany ponekud slabsi...
Re: Parta vs Solo - exp system a dalsi...
Tohle je tu prave zamerne zakazany kvuli CvC.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Parta vs Solo - exp system a dalsi...
Ti co hrají déle, mají nějaký ten přehled, kdo je přibližně jaký lvl. Nováčci mají Ivory, tam už se nějaká ta parta občas složit dá.
Nechápu moc tady ty hráče co mají vyšší lvl. Na co si stěžujete? Lidí kolem 25lvl je ted na Thalii dost, takže v utvoření party není problém, to spíše ve vašem přístupu. Existují dungy, kde budete mít i na vašem lvl co dělat. Pokud jsou vám málo-proč tedy nezorganizujete nějakou akci/nějakou velkou výpravu? Řekněme na draka, když jste všichni tak silní? HM? Popřemýšlejte o tom.
Pokud ani to, pak je tu toolset, možná zjistíte, že vytvořit lokaci není tak snadná a časově krátká práce.
Návrhy jsou sice moc pěkné, ale jen ty nestačí.
Nechápu moc tady ty hráče co mají vyšší lvl. Na co si stěžujete? Lidí kolem 25lvl je ted na Thalii dost, takže v utvoření party není problém, to spíše ve vašem přístupu. Existují dungy, kde budete mít i na vašem lvl co dělat. Pokud jsou vám málo-proč tedy nezorganizujete nějakou akci/nějakou velkou výpravu? Řekněme na draka, když jste všichni tak silní? HM? Popřemýšlejte o tom.
Pokud ani to, pak je tu toolset, možná zjistíte, že vytvořit lokaci není tak snadná a časově krátká práce.
Návrhy jsou sice moc pěkné, ale jen ty nestačí.
Last edited by Esuliams on 15:22 24. Nov 2009, edited 1 time in total.
Re: Parta vs Solo - exp system a dalsi...
Nestěžuju si, a o žádnou pekelně těžkou lokaci nestojím. Případná smrt na epickém levelu znamená takový pád v množství zkušeností, že se z něj postava bude vzpamatovávat při možnostech zisku expů na velmi nízké úrovni, jak časových tak bojových, několik měsíců. Takže raději neriskovat...Esuliams wrote:Ti co hrají déle, mají nějaký ten přehled, kdo je přibližně jaký lvl. Nováčci mají Ivory, tam už se nějaká ta parta občas složit dá.
Nechápu moc tady ty hráče co mají vyšší lvl. Na co si stěžujete? Lidí kolem 25lvl je ted na Thalii dost, takže v utvoření party není problém, to spíše ve vašem přístupu. Existují dungy, kde budete mít i na vašem lvl co dělat. Pokud jsou vám málo-proč tedy nezorganizujete nějakou akci/nějakou velkou výpravu? Řekněme na draka, když jste tak všichni silní? HM? Popřemýšlejte o tom.
Pokud ani to, pak je tu toolset, možná zjistíte, že vytvořit lokaci není tak snadná a časově krátká práce.
Návrhy jsou sice moc pěkné, ale jen ty nestačí.
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
Re: Parta vs Solo - exp system a dalsi...
To co jsem napsala, nebylo mířeno na nikoho konkrétně, ale na všechny všeobecně.
Myslím, že je zbytečné mi říkat, kolik ztratím xp na epické lvl při smrti. Myslím, že to vím moc dobře.
Věř mi, že i na tvém lvl se dá expit. Holt je tam mnohem větší riziko a případná ztráta hodně veliká, ale to už k tomu prostě patří.
Ona ta parta má opravdu nějaké výhody. (a prosímtě nepiš sem něco o tvých samotářských postavách)
Jinak ráda "obětuju" ty expy, které ztrácím v družině s nižšími lvly, protože hra je větší družině je mnohem zábavnější. O vzájemné pomoci a dalších plusech ani nemluvě.
P.S. neberte to co každý napíše tak vážně a osobně
Myslím, že je zbytečné mi říkat, kolik ztratím xp na epické lvl při smrti. Myslím, že to vím moc dobře.
Věř mi, že i na tvém lvl se dá expit. Holt je tam mnohem větší riziko a případná ztráta hodně veliká, ale to už k tomu prostě patří.
Ona ta parta má opravdu nějaké výhody. (a prosímtě nepiš sem něco o tvých samotářských postavách)
Jinak ráda "obětuju" ty expy, které ztrácím v družině s nižšími lvly, protože hra je větší družině je mnohem zábavnější. O vzájemné pomoci a dalších plusech ani nemluvě.
P.S. neberte to co každý napíše tak vážně a osobně
- nomis_b
- Čestný člen týmu Thalie
- Posts: 3090
- Joined: 18:00 26. Aug 2007
- Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
- Contact:
Re: Parta vs Solo - exp system a dalsi...
no, podle toho co si naznacil by to chtešlo tezsi potvory, pro nutnost spoluprace. ale je to tak, ze kdyby se nekde objevily, tak tam nikdo nebude choit, protoze sou moc tezke. tedy musis prekopat uplne vsechny dungy a potvory.. coz je dosti pracne, ale ne neudelatelne. ale je treba si to uvedomit. nestaci predelat 1 dung.
Jinac podle me je na Thalce nejvyhodnejsi druzina tak 2-4 lidi. ale je to hodne o lidech. kdyz budes mit solo cloveka, nezlakas ho nicim, aby se zmenil..
Jinac podle me je na Thalce nejvyhodnejsi druzina tak 2-4 lidi. ale je to hodne o lidech. kdyz budes mit solo cloveka, nezlakas ho nicim, aby se zmenil..
A zase se craftí...
Re: Parta vs Solo - exp system a dalsi...
Pokud jsi reagoval na mne.nomis_b wrote:no, podle toho co si naznacil by to chtešlo tezsi potvory, pro nutnost spoluprace. ale je to tak, ze kdyby se nekde objevily, tak tam nikdo nebude choit, protoze sou moc tezke. tedy musis prekopat uplne vsechny dungy a potvory.. coz je dosti pracne, ale ne neudelatelne. ale je treba si to uvedomit. nestaci predelat 1 dung.
Jinac podle me je na Thalce nejvyhodnejsi druzina tak 2-4 lidi. ale je to hodne o lidech. kdyz budes mit solo cloveka, nezlakas ho nicim, aby se zmenil..
Predelavat puvodni potvory v podstate prilis ne (mozna par lehkych, spis kosmetickych uprav v ramci klasickeho vyvazovani a to s tim prilis nesouvisi).
Psal jsem hlavne o tom, jak pomoc v tvorbe part pri stavbe potvor novych, na kterych se bude dat expit na 40. level napriklad.
Tedy potvor s CR 25+, 30, 35, 40, 50....
Pokud se budou nove lokace s potvorama pro tyhle nejvyssi levely delat jako vyzva pro partu vsechny, tak tam samozrejme lide nemusi chodit. Mohou si pohodove expit v alvu do nejakeho 26-27 levelu a pak pomalinku jet dal nahoru bezpecne po casovych expech, byt orezanych.
Nebo mohou sebrat partu a udelat vypravu, ktera je muze posunout na dalsi uroven. Tim, ze proniknou na dno nejakeho dungeonu, probiji se nekam daleko do epickych lokaci a poznaji neco noveho, budou mit vyzvu a z toho nove zkusenosti.
Jinak nemluvim tu o nejakych tezkych potvorach. Protoze mi prijde samozrejme ze ty potvory budou tezke pro levely 27+ Jake jine by mely byt... Zminil jsem hlavne vyhodnost stavet lokace pro tyto levely tak, aby podporovaly partu a spolupraci.
EDIT: - predstav si potvory s CR 30, vhodne pro expeni party rekneme na 28. levelu. Tak podle mne by to mely byt spis chranena monstra nejakymi pastmi, systemy, predlokacema se slabsima mrchama, systemama branicima probihani v utocisti a v invisu... Na ty potvory by mela byt vyhodnejsi spoluprace nekolika povolani spis nez jen jeden styl, kterym budou pojety vsechny...
Dosahnout se toho da snadno. Bud tvorbou celych novych dungeonu a oblasti, kde proste mrsky na kterych bude expit 30. level nebudou jak na dlani, ale bude treba se k nim probit a nebo rozsirenim nekterych uz stavajicich dungu. At uz v Alvu nebo nekterych dalsich o hlubsi a narocnejsi patra. Tim ta patra predtim (pokud bude treba zabijet i tamty bossy kvuli klicum a ne to jen prolitnout) budou fungovat jako prirozeny zpomalovac a bariera.
Jako priklad si vem treba ledove jeskyne. Je to jen priklad, nerikam ze se maji rozsirit zrovna ony. Kdo tam chce, musi projit Krynem, pak pres malarovo bestie, rozbit par sloupu, probit se pres nejake ty severske valecniky a knezky. Pak kdyby tam byl tajny pruchod dal k jeste nejake starsi civilizaci sidlici hloubeji v ledu a nebo i dalsi, drsnejsi tihle valecnici, tak tam proste level 30 pujde, bo tam bude moc na nich expit a vydelavat.
Samotny mag to moc neda, bo dojdou kouzla cestou nebo se aspon oslabi cestou. Samotny valecnik tezko, protoze pri zabijeni hromady ruznych potvor kouzlicich bude potrebovat ochranne lektvary a ty uz v takovych mnozstvich neco stoji. Podobne i ostatni povolani to sice mohou dat solo, ale uz je to proste vyhodnejsi v te parte. Zvlast proto, ze to neni vyprava na pul hodky, ale radove na hodiny.
A navic prijde mi realistictejsi, ze nejmocnejsi potvory Thalie se dobre ukryji a zastiti celou radou prekazek v podobe svych posluhovacu nebo i nic netusicich "nizsich" monster, nez aby stacilo dojit si nekam do lesika par lokaci od mesta a tam rovnou bojovat s potvorama, jejichz sila by stacila na vyvrazdeni celeho mesta a prilehleho okoli kdykoli by si npc usmysleli.
Podobnych rozsiritelnych dungu a vyuzitelnych lokaci je na Thalii cela rada. Chram vsevidouciho oka, ruzne hrobky nemrtvych, odlehle veze magu, odkud mohou byt pruchody do jinych minisfer, nektere lokace v Alvu (klidne by sli rozsirit bandite, pavoucnatky a ettercapove... Je samozrejme mozno stavet i nove dungy, ale tohle je zrejme moznost, jak dodat lokace pro vysoce epicke levely dobre umistene a s realnym mnozstvim usili a rozumnym mnozstvim nove udelanych lokaci, ktere budou zatezovat server.
Mimochodem pokud ty lokace pro vysoce epicke levely nebudou hezky na jednom mistecku, tak se omezi i to, ze si to nekdo kazdy den po restartu vse bleskove obehne a vybere vsechny nejlepsi bossy. A bude to trochu redukovat rychlost expeni i pro pripadnou particku superbuildu. Nejaky cas jim totiz zabere samotna doprava do Krynu, na poust, do bazin, do Alvu... a proste po celem svete a prochazeni tech lokaci pred tema, na ktere jdou vlastne expit.
Jedina nevyhoda je, ze se bude stavat, ze postavy level 30+ zabijou bosse v dungeonu v nizsich patrech, ktere budou urceny levelum kolem 20. levelu... Coz je skutecne nevyhoda, na druhou stranu omezitelna vetsim vyberem a rozsirovanim predevsim dungeonu, ktere ani v soucasne dobe nejsou nejak snadne a hodne choditelne - ktere jsou povazovany spis za narocnejsi a nepatri mezi top expici lokace a nejvyhodnejsi bossy z hlediska narocnosti/odmeny.
EDIT: odmazano nekolik odstavcu duplicitniho textu... .o))
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)
Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)
Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
Re: Parta vs Solo - exp system a dalsi...
No fakt teď nemám na to přečíst celý příspěvek.
Ale ještě jednou zopakuju. Právě tvořím dungy pro postavy 30lvl+ takže nebojte všechno bude, hold chce to čas. Určitě budou zajímavé a potřeba bude hodně povolání.
EDIT: Přečetl jsem to celé.
Ale ještě jednou zopakuju. Právě tvořím dungy pro postavy 30lvl+ takže nebojte všechno bude, hold chce to čas. Určitě budou zajímavé a potřeba bude hodně povolání.
EDIT: Přečetl jsem to celé.
Hant Sendt - Ztracen neznámo kde.
Jorg syn Jargena - Trpoš-člen klanu Nordových kladiv, velitel Černého pluku a bývalý kaprál VI. roty Karathské armády.
Jorg syn Jargena - Trpoš-člen klanu Nordových kladiv, velitel Černého pluku a bývalý kaprál VI. roty Karathské armády.
Re: Parta vs Solo - exp system a dalsi...
[quote="LDamian"][quote="nomis_b"] Zvlast proto, ze to neni vyprava na pul hodky, ale radove na hodiny.
No to je právě jeden z problémů. Ne každý je schopen ať z důvodů časových, nebo vlastní výdrže, absolvovat několikahodinovou výpravu. Řešení by bylo, kdyby v takovém maxidungeonu byla bezpečná zákoutí, kde by bylo možno ukončit hru, odhlásit se a nalogovat se tam příště jindy ( aniž by to figurku hodilo o několik lokací zpět, jak to dělá nyní... ),a obnovit svoje síly meditací nebo modlitbou, ať po domluvě se zbytkěm party, nebo případně se přidat k jiné partě která se tam objeví, a pkud by to nešlo, mít zaručenou možnost odejít z ohrožených oblastí v invisu nebo útočišti pryč.
No to je právě jeden z problémů. Ne každý je schopen ať z důvodů časových, nebo vlastní výdrže, absolvovat několikahodinovou výpravu. Řešení by bylo, kdyby v takovém maxidungeonu byla bezpečná zákoutí, kde by bylo možno ukončit hru, odhlásit se a nalogovat se tam příště jindy ( aniž by to figurku hodilo o několik lokací zpět, jak to dělá nyní... ),a obnovit svoje síly meditací nebo modlitbou, ať po domluvě se zbytkěm party, nebo případně se přidat k jiné partě která se tam objeví, a pkud by to nešlo, mít zaručenou možnost odejít z ohrožených oblastí v invisu nebo útočišti pryč.
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
Re: Parta vs Solo - exp system a dalsi...
Nic proti, ale takove misto primo vybizi k bezpecnemu odlogu pred smrtimonstera wrote:
No to je právě jeden z problémů. Ne každý je schopen ať z důvodů časových, nebo vlastní výdrže, absolvovat několikahodinovou výpravu. Řešení by bylo, kdyby v takovém maxidungeonu byla bezpečná zákoutí, kde by bylo možno ukončit hru, odhlásit se a nalogovat se tam příště jindy ( aniž by to figurku hodilo o několik lokací zpět, jak to dělá nyní... ),a obnovit svoje síly meditací nebo modlitbou, ať po domluvě se zbytkěm party, nebo případně se přidat k jiné partě která se tam objeví, a pkud by to nešlo, mít zaručenou možnost odejít z ohrožených oblastí v invisu nebo útočišti pryč.
Re: Parta vs Solo - exp system a dalsi...
Tohle jsem nepochopil.ripatko wrote: Nic proti, ale takove misto primo vybizi k bezpecnemu odlogu pred smrti
Tariel Reynolt - "Kde mám dárečka?"
Tomas Tane - "Tady si jeden neodpočine."
Finnean Násir Taran - "Za kodex a za sestru!"
Alexandr Rázný - "Už mě to tu nebaví! Puste mě ven!"
Tomáš Alrik Tane - "Já vim, moc mluvim."
Tagar Kovadlina - "Háááá Hřbitůváčka!" - Smazán
Elitní Kazišuk!
Tomas Tane - "Tady si jeden neodpočine."
Finnean Násir Taran - "Za kodex a za sestru!"
Alexandr Rázný - "Už mě to tu nebaví! Puste mě ven!"
Tomáš Alrik Tane - "Já vim, moc mluvim."
Tagar Kovadlina - "Háááá Hřbitůváčka!" - Smazán
Elitní Kazišuk!
Re: Parta vs Solo - exp system a dalsi...
innfra wrote:Tohle jsem nepochopil.ripatko wrote: Nic proti, ale takove misto primo vybizi k bezpecnemu odlogu pred smrti
No kdyz uz do toho dungu nekdo chce jit, tak si na to hold musi udelat cas nebo pocitat s nasledkama, nevim proc by se tam mely delat "odpocivaci mista"...
Garett - vojak Temne legie, padl za Hag Grar
Jalamyn - uznavany sperkar podtemna
Vugdishnak - otrok se silou obra a inteligenci cajovyho pytliku
a par dalsich...
Jalamyn - uznavany sperkar podtemna
Vugdishnak - otrok se silou obra a inteligenci cajovyho pytliku
a par dalsich...
Re: Parta vs Solo - exp system a dalsi...
Protože někdo prostě potřebuje občas někam odběhnout, ale když logne, tak je bez boostů a obvykle uprostřed bandy NPC. Něco podobnýho se mi stalo uprostřed kyselinovýho jezera, ale tam šlo o restart. Každopádně kdybych neměl lektvar útočiště, tak jsem jel metrem do Ivory...Garett wrote:No kdyz uz do toho dungu nekdo chce jit, tak si na to hold musi udelat cas nebo pocitat s nasledkama, nevim proc by se tam mely delat "odpocivaci mista"...innfra wrote:Tohle jsem nepochopil.ripatko wrote: Nic proti, ale takove misto primo vybizi k bezpecnemu odlogu pred smrti
Takový lokace bych uvítal, zvlášť v takovém bludišti, jako je zrovna kyselinové jezero, kde ať se vydáš kudykoliv, musíš projít tak deset lokací, než se dostaneš do relativního bezpečí. (Například na začátek těch ruin) A to za předpokladu, že jdeš na jistotu a nezabloudíš.
Říkejte mi Sob
Gorok Kovadlina - Trpasličí bojovník z rodu Kovadlinů, stavbař a truhlář. Manžel Agrily.
Gorok Kovadlina - Trpasličí bojovník z rodu Kovadlinů, stavbař a truhlář. Manžel Agrily.
Re: Parta vs Solo - exp system a dalsi...
Takovejm lokacim se řiká "začátek lokace", nedělal si trochu do WBčkařiny? A i kdyby, tak i někdo s moudrostí 0 vypozoruje, že při vstupu do lokace se na tebe nesesype celá lokace (až jedna ta lokace u formianů, o jinejch nevim).Sobik wrote:Takový lokace bych uvítal, zvlášť v takovém bludišti, jako je zrovna kyselinové jezero, kde ať se vydáš kudykoliv, musíš projít tak deset lokací, než se dostaneš do relativního bezpečí. (Například na začátek těch ruin) A to za předpokladu, že jdeš na jistotu a nezabloudíš.
Re: Parta vs Solo - exp system a dalsi...
Ale i když odlogneš na kraji, tak tě to hodí kus dál - tzn. obvykle do houfu nepřátel. Fakt si myslíš, že jsem takovej idiot, abych odlogovával uprostřed lokace?Sapal wrote:Takovejm lokacim se řiká "začátek lokace", nedělal si trochu do WBčkařiny? A i kdyby, tak i někdo s moudrostí 0 vypozoruje, že při vstupu do lokace se na tebe nesesype celá lokace (až jedna ta lokace u formianů, o jinejch nevim).Sobik wrote:Takový lokace bych uvítal, zvlášť v takovém bludišti, jako je zrovna kyselinové jezero, kde ať se vydáš kudykoliv, musíš projít tak deset lokací, než se dostaneš do relativního bezpečí. (Například na začátek těch ruin) A to za předpokladu, že jdeš na jistotu a nezabloudíš.
Říkejte mi Sob
Gorok Kovadlina - Trpasličí bojovník z rodu Kovadlinů, stavbař a truhlář. Manžel Agrily.
Gorok Kovadlina - Trpasličí bojovník z rodu Kovadlinů, stavbař a truhlář. Manžel Agrily.