Urezavani

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
aster3
Obyvatel
Posts: 137
Joined: 00:14 13. Aug 2008

Urezavani

Post by aster3 »

Upozornuju ze se nejedna o stiznost ! (hodil sem to sem pac nevim kde jinde by to bylo vhodnejsi, jedna se spis o nazor na situaci)

Co se stalo:
prepadena postava byla prepadena, omracena a nasledne ji byl vyriznutej jazyk. Nutno dodat ze vse bylo zahrano ve smyslu RP, dokonce bych rekl ze az HCRP (coz ocenuji a zaroven dekuji dotycnemu hraci za prima hru)

Problem:
problem nastava ze utocnik vyriznul jazyk ve stylu HCRP (postava ktera je omracena nejak nema moznost znemoznit vyriznuti jazyka ani nejake akce) tudiz napadeny nema moznost mluvit, coz je dost omezujici ale budiz. Problem vidim ale jinde. Jak hrat dal postavu napadeneho ?

1. Hrat s vyriznutym jazykem ?
2. Delat jakoze se nic nestalo ?

Logicke mozna prijde hrat s vyriznutym jazykem podle RP vyvoje hry ale pak nastavaji dalsi diskutabilni situace:
-Co kdyz se utocnik rozhodne napadenemu uriznout ruku ? (napadeny nebude skutecne nosit zbran nebo stit ?)
-Co kdyz se utocnik rozhodne uriznout nohu nebo hlavu ? (no bez hlavy by postava asi tezko pokracovala, takze perma smrt ? v pripade nohy bude hrac skutecne po cely zivot skakat na jedne noze az dodoby nez mu nekdo udela protezu ?)

Druhy pripad je proste divny. Hrat mrtveho brouka jakoby se nic nestalo kdyz se stalo ...
Jeste jsem zapomel dodat ze uriznutacast byla zabavena utocnikem a odnesena (zrejme jako pamatka nebo trofej) tudiz pri uriznuti ruky nebo jine casti tela nelze hrat neco jako prisiti uriznute casti felcarem.

Tak kdyz budete mit chut tak muzete psat jak by ste hrali postavu kdyby vam nekdo neco urizl popripade jaky mate na takoveto situace nazor ...
Podporte nový projekt
User avatar
G14
Rytíř
Posts: 540
Joined: 16:24 13. Sep 2008
Location: všudezdejší,momentálně Zákupy!

Re: Urezavani

Post by G14 »

je to jednoduche....muze se to stat komukoliv.....tyrani na postavach,uriznuti,useknuti,vypaleni cehokoliv....
jak se v techto pripadech zachovat?
dotycny co toto na obeti udela by sam po ukonu mel napsat po tellu dotycnemu hraci obeti zda chce svou postavu dal hrat takto postizenou vuci jemu zraneni a nebo ne
ovsemze existuje moznost aby dotycny takto hrat svou postizenou postavu nemusel,pokud sam nechce...
pokud chce,ano hrajte to dale a treba navzdy
pokud ale ne,dotycny co vykonaval ukon musi chapat,ze vy toto budete akceptovat pouze na par dni,hodin ci mesicu....
ic neni problem jit za knezem do chramu aby vam pomohl nebo udelat hru zajimavejsi tim,ze si nechate pomoci od ostatnich.....napr. hojive masti,nasiti ucha apod. :mrgreen:
pamatujte jedno,vzdycky se da slusne domluvit a jde predevsim o zabavu na OBE STRANY....... :wink:
"Černá paní" ISabell Trpěla odsouzená božskou krásou,kurtizánou v tmavých koutech byla.Bičem omotávala pavoučí spásou,dobré i zlé pohledem oslepila.Nenáviděna i milována.Není prolité krve,které by litovala.Kdo přežil její lásku i bolest již nezapomene.To stovkám obětí její znak připomene.Lid jí nazval Černou paní, když se jitro krví zabarvilo.Přesto ticho jen po temné zbylo
User avatar
Modrovousice
Měšťan
Posts: 293
Joined: 10:26 29. Sep 2009
Location: Myší díra

Re: Urezavani

Post by Modrovousice »

Souhlasím s G14, nejedná se ale pouze o přepadení. Podobnou situaci jsem zažila zrovna při hře s G14. Earania jako kněžka chtěla pomoci Meg s koktáním. Po tellu jsem se ale radši optala zda chce aby to bylo vyléčeno. Je to přeci její originalita a její stráta může hráči otrávit hru. A my jsme tu od toho aby jsme se bavili! Je to přeci hra ne?
Earania Rastailo - profesionální servírka, pracovitá krejčová, ale hlavně Juanina kněžk. Ex-ředitelka sirotčince.

Rerithien Gweth - zrzavá elfkaa, bývalá žebračka, zámečnice a nynější umělkyně hledající práci

Směsice všelijakých postaviček, které hraju podle nálady.
Sveneld
Šlechtic
Posts: 396
Joined: 23:44 04. Oct 2007
Location: Pardubice

Re: Urezavani

Post by Sveneld »

nebo hrat poskozeni do nejblizsi smrti a pruchodu pres dabla - charakter dostava nove zdrave telo
nwn
User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Re: Urezavani

Post by -RoF- »

Též souhlas s G14.
Hmmm to by mě zajímalo, který kretén tohle udělal.

Kdysi se mi něco podobné stalo, když sem začínal, no není zábavné být hračka pro někoho jiného.

Jinak sme ve fantasy světě a když chceš tak jde vše. T znamená i vrátit ten jazyk.
Upřímně za sebe bych tuhle situaci ignoroval, že se nikdy nestala, zvlášt kdžy se druhá strana nezeptá.
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
User avatar
Urlraen
Rytíř
Posts: 745
Joined: 09:42 02. Nov 2009

Re: Urezavani

Post by Urlraen »

Jak aster3 zmínil, oba hráči se bavili. Což je základem hry. Nikdy nemá smysl dělat něco co otravuje toho druhého.

Postava má tedy dvě možnosti:
1. Postava s vyříznutým jazykem by se podle průběhu další hry měla asi chovat jako bez něj. Pokud chce hrát svůj příběh. Myslím, že není ve světě fantasy omezení při tomhle handicapu.
Postava může zajít třeba do doupěte slaadů a vyříznout si jiný, který mu klerik za poplatek přidělá. Pak bude mít třeba speciální schopnost olíznout si nos :). Bude to vypadat kuriózně a zároveň bude mít památku na přepadení. Nebo vyrobit nějaký jazyk, poté ho očarovat a přidělat. Možností vidím dost.
2. Nebo může prostě celou věc ignorovat a jít dál.

Pokud postava přijde o nohu nebo ruku, je to už horší. Ale opět se to dá nějaký způsobem nahradit. Máme tu i nekromancii, která by dokázala přišít ruku, aby fungovala. Avšak je to nelegální na povrchu :) . Ostatně je dost pirátů se skleněným okem, hákem či nohou.
V případě hlavy to vidím tak, že kdo chce může si nechat perma-smrt, je to na hráči. Nebo zaplatit daň pánu podsvětí výměnou za tělo.
Urlraen Zau'ndar - Vůdce klanu Zau'ndar.

Hladový pes loví nejlíp.

Drowí mysl
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Urezavani

Post by nomis_b »

Presne tak . jsme ve fantazy svete, kde i podle pravidel ADaD (papirove verze) dovede klerik vylecit v podstate cokoliv (jak jinak rici, kdyz dovede vylecit i smrt :D ).
A zase se craftí...
User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Re: Urezavani

Post by -RoF- »

Ok beru, že se bavily obě strany. Ale....

byl nějaký tell předtím? Pochybuju. A dle mě by měl být, někteří hráči nebo hráčky nemusí mít žaludek na různé věci ve hře. To by se asi taky mělo respektovat.

A kde že sou ty lokace v podtemnu pro low lvly podtemnáky? Že bych si taky zašel na lov :twisted: Tak jak to dělaji podtemnáci nahoře . :wink:
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Urezavani

Post by kucik »

Jsou tam. Klidne muzes, postavy z povrchu jsem to tam i videl vybijet.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
artaxas
Šlechtic
Posts: 347
Joined: 18:43 07. May 2009

Re: Urezavani

Post by artaxas »

-RoF- wrote:Ok beru, že se bavily obě strany. Ale....

byl nějaký tell předtím? Pochybuju. A dle mě by měl být, někteří hráči nebo hráčky nemusí mít žaludek na různé věci ve hře. To by se asi taky mělo respektovat.

A kde že sou ty lokace v podtemnu pro low lvly podtemnáky? Že bych si taky zašel na lov :twisted: Tak jak to dělaji podtemnáci nahoře . :wink:
tohle je už moje specialita :twisted: ale zatím sem měl zanedbatelný úspěch (2 kusy)
Lorne malvo karathský strážný, lučištnik, hraničář
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Urezavani

Post by Theogil I »

Něco podobného se stalo bráchovi před wipem .... nu bárd bez uší není žadný med. :lol:
Tankrát to vše dobře dopadlo díky zásahu Daanriho (znovu děkuji a rád vzpomínám), udělal nám fajn miniQ kdy jsme sbírali vosk (odporný včely) , sháněli flakonku krve (mozkožrouta) pro barvení atd. atd. no a nekonec ten milý necromat udělal Parlachinovi dvě nové ušiska a očatoval je a bylo.

To je jedna možnost, druhou by mohla být němota, už jsem viděl pár úžasných postav co mlčeli a moc rád na ně vzpomíním - jé ahoj Terko. :D A s ostatníma končetinama totéž, kdopak to tu pajdal Arto?

Pro bývalé hráče Demony - Zlatovous měl taky fajn hák a obětoval tak nošení štítu. Klobouk dolů před těmito hráči ... takže hratelné to je a popřípadě se dá jak již bylo řečeno projít přes rohatého a mít tak nové tělo.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Urezavani

Post by DenGrasse »

Dovoluji si upozornit (jen tak na okraj), že "procházení přes rohatého" není pro živé bytosti úplně běžná věc.. měl by to být velmi traumatický zážitek - koneckonců je to smrt... a tak doufám, že pokud DM někoho uvidí "procházet přes rohatého" za účelem obnovy ucha, "obnoví" mu něco úplně jiného :evil:
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
Modrovousice
Měšťan
Posts: 293
Joined: 10:26 29. Sep 2009
Location: Myší díra

Re: Urezavani

Post by Modrovousice »

DenGrasse wrote:Dovoluji si upozornit (jen tak na okraj), že "procházení přes rohatého" není pro živé bytosti úplně běžná věc.. měl by to být velmi traumatický zážitek - koneckonců je to smrt... a tak doufám, že pokud DM někoho uvidí "procházet přes rohatého" za účelem obnovy ucha, "obnoví" mu něco úplně jiného :evil:
Oslí uši.
Earania Rastailo - profesionální servírka, pracovitá krejčová, ale hlavně Juanina kněžk. Ex-ředitelka sirotčince.

Rerithien Gweth - zrzavá elfkaa, bývalá žebračka, zámečnice a nynější umělkyně hledající práci

Směsice všelijakých postaviček, které hraju podle nálady.
Locked