Podtemno x Povrch aneb suroviny kde ste?

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Podtemno x Povrch aneb suroviny kde ste?

Post by -RoF- »

Ahoj ahoj lásky :P

Chtěl sem se zeptat, když už se uvažuje o drobných změnách craftu, neuvažuje se i o drobných změnách rozložení surovin?

Když si to tak vezmu co vlastně podtemnáci potřebují nahoře? Hmm možná tak legendarní kůži a prastaré duby? Nevím

Co potřebují povrhňani dole? Hmm stínovou ocel, meteoritickou ocel, safír, rubín a smaragd.

Není to trošku nepoměr?

Nezajímají mě řeči že podtemnáků je mín a mají to těžší. Není to pravda, málo jich není a ty subrasy sou mnohem silnější jak ty nahoře. Což znamená, že bez velkého rizika seženou vše.

Nechápu proč třeba v podtemnu vůbec rostou stromy, ty bych dal nahoru. Ale jistě by se našlo i něco další, aby si obě strany dělaly výměnné pobyty.

Je mi jasné, že zakládám oheň, ale už sem takový :roll:
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
Istvan
Měšťan
Posts: 228
Joined: 22:42 09. May 2007

Re: Podtemno x Povrch aneb suroviny kde ste?

Post by Istvan »

Hehe no uplne jasne, nikdy si nevidel podtemnej strom :D, konec legrace.

Mas pravdu nektere veci jsou smesne, suroviny by meli byt rozdeleny spravedlive tak aby jedna ci druha strana nemela vse a musela pro ne nekdy vyrazit. Ted me to prijde az komicke, souhlasim se vsim co jsi napsal.

ps. a ze by to dole bylo tezke me nikdy nepripadalo a to ani ze zacatku s jednou noob postavou co jsem tam dole mel (vybavu mela mnohem rychleji nez nahore, tenkrat jeste zadnej craft). Jen ta tma me srala, holt se musela posunout svetlost na monitoru.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Podtemno x Povrch aneb suroviny kde ste?

Post by kucik »

Mno jedni maj dřevo a kůže, druzí maj šutry a kovy. Houby a byliny by měly bejt napůl.
Tak nějak nás asi nenapadlo, jak vyrovnanějc to udělat. Z dlouhodobýho pohledu s tim asi ještě jednou zamíchá, ale vždycky holt bude nějaká strana nadávat, že je na tom hůř.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Re: Podtemno x Povrch aneb suroviny kde ste?

Post by -RoF- »

kucik wrote:Mno jedni maj dřevo a kůže, druzí maj šutry a kovy. Houby a byliny by měly bejt napůl.
Tak nějak nás asi nenapadlo, jak vyrovnanějc to udělat. Z dlouhodobýho pohledu s tim asi ještě jednou zamíchá, ale vždycky holt bude nějaká strana nadávat, že je na tom hůř.
Jedni mají dřevo? Podtemnáci ho mají taky, sem viděl jilm nebo co to bylo.
A do pralesa to mají cestou na expení, takže tam je to vyrovnaně pro podtemnáky i povrchnany.
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Podtemno x Povrch aneb suroviny kde ste?

Post by kucik »

Myslel jsem tim nejlepší suroviny z každého craftu. Jak podtemno, tak povrch má základní suroviny do všech craftů.

Do pralesa si můžou zajít, ale mají tam hadicap. Stejnětak si může postava z povrchu zajít do podtemna pro suroviny, nebo jen expit - a že to vídám častěji, než kolikrát chodí podtemno na povrch.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Sveneld
Šlechtic
Posts: 396
Joined: 23:44 04. Oct 2007
Location: Pardubice

Re: Podtemno x Povrch aneb suroviny kde ste?

Post by Sveneld »

trosku si rypnu - stromy nepotrebuji svetlo ke svemu rustu :p ? podtemno, stromy - no..
mozna mechy, plisne a lysejniky :)

navic cele tohle je znasobene tou aurou psychicko-terénní, vetsi tlaky, jine zivotni podminky.. nejsem botanik, ale rostlo by tam vubec neco? neco co je zvykle na "povrchove" podminky?

dal k tem zmenam tlaku (aura podtemna) - takove prirovnani, pokud "vezmu" hlubinou morskou rybu a vytahnu ji nahoru, zmeni se ji podminky na ktere je zvykla a rychle uhyne.

jak to rikam, stejnou měrou všem :)
nwn
User avatar
Esuliams
Šlechtic
Posts: 315
Joined: 21:57 02. Jun 2009
Contact:

Re: Podtemno x Povrch aneb suroviny kde ste?

Post by Esuliams »

Budu tady opakovat jistou hráčku:
řemeslníci-povrchňané:
Krejčí: Ano, povrchnani mají kůžičky, výborné, krejčí ušije, ale není nějaký lepší kamínek... smaragd, safír a diamant NENÍ
Zlatník: nejenže mu chybí nejlepší kov, ale i zásadní kameny
Plátnéř: kůže sice má,ale zas nemá nejlepší kov
Kovář: Opět není nejlepší kov
Lukař Opět- nemá nejlepší rudu
a co chybí dole v podtemnu? NIC. Pro všechno si bez obav můžou dojít.
Prahvozd mají snad blíže než my.. krásně lodičkou a jsou tam.
Co se týče překupníka mezi Podtemnem a Povrchem.. směšné, už jen kvůli cenám
Istvan
Měšťan
Posts: 228
Joined: 22:42 09. May 2007

Re: Podtemno x Povrch aneb suroviny kde ste?

Post by Istvan »

Zase srovnavat par stromku jako je prastarej dub s meteoritem je smesne... to drevo skoro neni potreba, vetsinou jen duplnujci surovina. Maximalne na luky hlavni a vime ze strelne zbrane nejsou zrovna v nwn nejsilnejsi.

prastarej dub - luky, nasady, stity (ale tam skoro vic zalezi na kovu)

meteorit - nejsilnejsi zbrane, prsteny, nahrdelniky, zbroje, doplnujci surovina ke stitum, lukum

S tim ze prastarej dub roste velmi snadno dosazitelnej pro vsechny.

Drahe kameny... to nema cenu ani rikat, safir sila...diamant, smaragd doplnky jak do satu tak nejlepsich prstenu a nahrdelniku.
Last edited by Istvan on 13:26 28. Jan 2010, edited 1 time in total.
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Re: Podtemno x Povrch aneb suroviny kde ste?

Post by Daanri »

Co sa tyka surovin tak sa budu prerabat a prerozmiestnovat avsak ako bolo povedane z dlhodobeho hladiska, doraz na dlhodobo, cize nebude to zajtra, o tyzden a mozno ani o mesiac, ale bude to ked to bude. Nevidim trosku dovod robit teraz nieco narychlo aby sa tym nieco zaplatalo a potom to prerabat zas. Takze majte strpenia a dockate sa. Vdaka.


Co sa tyka botaniky, tiez nie som botanik ale preco by tam nieco nemohlo rast? Zivot existuje v roznych formach a na roznych miestach. Proste sa prisposobil podmienkam podtemna.

Co sa tyka reality...vies si predstavit vytvarat samostatne druhy surovin ako stromov a rastlin pre podtemno a samostatne pre povrch? Podla mna je to narocna a zbytocna praca pre WB, ale ak s tym chces zacat nikto ti nebrani. ;)
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
User avatar
Sapal
Měšťan
Posts: 205
Joined: 13:38 03. May 2009

Re: Podtemno x Povrch aneb suroviny kde ste?

Post by Sapal »

Ano, stromy v Podtemnu zrušit. Nebo jen nechat kořeny, který by se taky dali zpracovávat.
Sveneld wrote:takove prirovnani, pokud "vezmu" hlubinou morskou rybu a vytahnu ji nahoru, zmeni se ji podminky na ktere je zvykla a rychle uhyne.
Ano, 20 metrů pod zemí vzduch už vyvolává takové tlaky, že Podtemňam na Povrchu musí okamžitě explodovat.
Esuliams wrote:krásně lodičkou a jsou tam.
A vy tam chodíte pěšky?
Istvan
Měšťan
Posts: 228
Joined: 22:42 09. May 2007

Re: Podtemno x Povrch aneb suroviny kde ste?

Post by Istvan »

Jak koukam na vyvoj tohoto tematu, jsem osobne spokojen. Zadne urazky, zadna spina, jen slusne argumenty. DM se viditelne nebrani a sami uznavaji, ze bude potreba suroviny prerozdelit.

-RoFe- Dobre, ze jsi to zalozil, aspon se tu vyrikaji argumenty ohledne rozlozeni surovin a rovnovahy sveta.
Sveneld
Šlechtic
Posts: 396
Joined: 23:44 04. Oct 2007
Location: Pardubice

Re: Podtemno x Povrch aneb suroviny kde ste?

Post by Sveneld »

Sapal wrote:
Sveneld wrote:takove prirovnani, pokud "vezmu" hlubinou morskou rybu a vytahnu ji nahoru, zmeni se ji podminky na ktere je zvykla a rychle uhyne.
Ano, 20 metrů pod zemí vzduch už vyvolává takové tlaky, že Podtemňam na Povrchu musí okamžitě explodovat.


souhlas, nemusi. pokud pujdu 20 metrů pod zem budu mit tak stisnene pocity, ze budu hure bojovat, hure se branit a trapne kouzlit ?
nwn
User avatar
Sapal
Měšťan
Posts: 205
Joined: 13:38 03. May 2009

Re: Podtemno x Povrch aneb suroviny kde ste?

Post by Sapal »

Sveneld wrote:souhlas, nemusi. pokud pujdu 20 metrů pod zem budu mit tak stisnene pocity, ze budu hure bojovat, hure se branit a trapne kouzlit ?
Přidej cizí neznámý prostřední, divný zvuky, stísněný prostory, tmu a ano.
User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Re: Podtemno x Povrch aneb suroviny kde ste?

Post by -RoF- »

Fajn ;)

Ehmm hehe nebyla řeč o postizích v podtemnu, ale o surovinách, tak nezlobte a neodbočujte od tématu :wink:
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
User avatar
Glumišek
Šlechtic
Posts: 300
Joined: 16:22 01. Jun 2009

Re: Podtemno x Povrch aneb suroviny kde ste?

Post by Glumišek »

Jo a máte na povrchu lepší šípy než 1k4 elementem? My ne.
Jo a máte na povrchu lepší luk než +1 +2 silný? My ne.
Jo a máte na povrchu krejčího s robama v obchodě co dávají OČ? My ne.
Jo a máte na povrchu krejčího co prodáva rozšířený sortiment zboží, třeba rukavice s uměním? My ne.
Máte na povrchu funkční model doručování pošty? My ne.
Máte na povrchu funkční model uzamykatelných pokoju v hospodě? My ne.
Máte na povrchu funkčního obchodníka pro kraftery? My ne.
Máte na povrchu funkční model pronajímání pokojů? My ne.
Máte na povrchu cestovní zvířata? My ne.

Přesná fakta. Mám pokračovat?
Toliko fakt co všechno my máme a vy ne. Takže bych se v tom moc nepatlal nebo budeme vznášet požadavky také my a s klidným srdcem mohu říct, že je mi narozdím od základních propriet pro postavičku šumák kde je diamat a kde jaký prastarý dub. :wink:
Durman Zlomocný - Helgaronův válečný kněz
Locked