Zákoník

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
Sveneld
Šlechtic
Posts: 396
Joined: 23:44 04. Oct 2007
Location: Pardubice

Zákoník

Post by Sveneld »

vcera sem hledal zakonik z karathy, na webu, ani na foru sem ho vylozene nenasel, na foru sem objevil jen jakysi Daanriho odkaz, kam me byl ale odepren pristup - byl to topic z kose "miska na milodary", nebo tak nejak. zakonik je docela dulezita ic vec, tak jestli by nebyla moznost ho hodit nekam na oci
nwn
User avatar
Pajule
Bůh
Posts: 4710
Joined: 13:23 30. Apr 2007
Location: Gremliní nora pod sněhem

Re: Zákoník

Post by Pajule »

zalez si do knihovni a šprtej se :P :D tam totiž je ;) a je tam všehco,ale na webu bejval ;)
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie

Keep talking I'm analyzing you.

,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord



Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Zákoník

Post by DenGrasse »

Už se to tu řešilo x-krát. Na co to potřebuješ?
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Sveneld
Šlechtic
Posts: 396
Joined: 23:44 04. Oct 2007
Location: Pardubice

Re: Zákoník

Post by Sveneld »

chtel sem si ho znova procist
nwn
Sveneld
Šlechtic
Posts: 396
Joined: 23:44 04. Oct 2007
Location: Pardubice

Re: Zákoník

Post by Sveneld »

jo a vim ze uz muzu v knihovne, to sem vedel i vcera kdy sem ho hledal.

tak je to jedna ze zakladnich realii, o duvod vic proc to hodit znova na web
nwn
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Zákoník

Post by DenGrasse »

Zákoník jajko takový v ucelené podobě neexistuje (byly různé pokusy ošetřit to či ono, ale já osobně se stavím proti tomu, aby nějaký zákoník byl vydán). Důvod je prostý. Při sepisování zákoníku se určitě zapomene na spoustu věcí a hráči pak budou páchat nepravosti a při trestu křičet: "tohle se smí, není to v zákoníku!"

Takže, právní zásady jsou jednoduché. Platí zvykové právo a respektují se základní principy, jako třeba nikomu neškodit.

To, co rozhodně NEPLATÍ, je nesmyslná zásada CO NENÍ ZAKÁZÁNO, JE DOVOLENO.
Kdo se jí bude dovolávat, pohoří! Thalie se kloní spíše k právu anglosaského modelu.

Prostě, pokud budeš potřebovat znát názor zákona na nějakou věc, stačí se ponořit do archivů (napsat mi PM nebo na ICQ) a písaři (já) vyhrabou listiny, které pak někdo, třeba místodržící nebo jiný papaláš zveřejní, viz. zákony krále Feudala I. o používání magie v IC topicu.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
Glumišek
Šlechtic
Posts: 300
Joined: 16:22 01. Jun 2009

Re: Zákoník

Post by Glumišek »

DenGrasse wrote:Zákoník jajko takový v ucelené podobě neexistuje (byly různé pokusy ošetřit to či ono, ale já osobně se stavím proti tomu, aby nějaký zákoník byl vydán). Důvod je prostý. Při sepisování zákoníku se určitě zapomene na spoustu věcí a hráči pak budou páchat nepravosti a při trestu křičet: "tohle se smí, není to v zákoníku!"

Takže, právní zásady jsou jednoduché. Platí zvykové právo a respektují se základní principy, jako třeba nikomu neškodit.

To, co rozhodně NEPLATÍ, je nesmyslná zásada CO NENÍ ZAKÁZÁNO, JE DOVOLENO.
Kdo se jí bude dovolávat, pohoří! Thalie se kloní spíše k právu anglosaského modelu.

Prostě, pokud budeš potřebovat znát názor zákona na nějakou věc, stačí se ponořit do archivů (napsat mi PM nebo na ICQ) a písaři (já) vyhrabou listiny, které pak někdo, třeba místodržící nebo jiný papaláš zveřejní, viz. zákony krále Feudala I. o používání magie v IC topicu.
Slyšeli jsme slovo boží.
Bohu díky.
Durman Zlomocný - Helgaronův válečný kněz
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Zákoník

Post by DenGrasse »

PS: výše uvedené platí pro Povrch, zejména karathské království. Jiná místa mají právní systémy ještě jiné (jednodušší či naopak složitější, ale především chudší, závislejší na názoru momnetálního vládce).

Podtemno žádné zákoníky pochopitelně nemá. Duergaři se řídí zvykovým práve, které má sílu zákona a drowové žádné právo neuznávají krom práva silnějšího. Dlouhodobá nařízení a pravidla chování nejsou v drowí společnosti vydávána - ostatně, byly by považovány za známky slabosti. Vlastně jediné, co má nějakou psanou podobu, jsou náboženské rituály a společenské ceremonie, což je nezřídka totéž.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Locked