Zákoník
Zákoník
vcera sem hledal zakonik z karathy, na webu, ani na foru sem ho vylozene nenasel, na foru sem objevil jen jakysi Daanriho odkaz, kam me byl ale odepren pristup - byl to topic z kose "miska na milodary", nebo tak nejak. zakonik je docela dulezita ic vec, tak jestli by nebyla moznost ho hodit nekam na oci
nwn
Re: Zákoník
zalez si do knihovni a šprtej se
tam totiž je
a je tam všehco,ale na webu bejval 
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie
Keep talking I'm analyzing you.
,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord
Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
Lilien - magie, magie, magie
Keep talking I'm analyzing you.
,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord
Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
Re: Zákoník
Už se to tu řešilo x-krát. Na co to potřebuješ?
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Re: Zákoník
jo a vim ze uz muzu v knihovne, to sem vedel i vcera kdy sem ho hledal.
tak je to jedna ze zakladnich realii, o duvod vic proc to hodit znova na web
tak je to jedna ze zakladnich realii, o duvod vic proc to hodit znova na web
nwn
Re: Zákoník
Zákoník jajko takový v ucelené podobě neexistuje (byly různé pokusy ošetřit to či ono, ale já osobně se stavím proti tomu, aby nějaký zákoník byl vydán). Důvod je prostý. Při sepisování zákoníku se určitě zapomene na spoustu věcí a hráči pak budou páchat nepravosti a při trestu křičet: "tohle se smí, není to v zákoníku!"
Takže, právní zásady jsou jednoduché. Platí zvykové právo a respektují se základní principy, jako třeba nikomu neškodit.
To, co rozhodně NEPLATÍ, je nesmyslná zásada CO NENÍ ZAKÁZÁNO, JE DOVOLENO.
Kdo se jí bude dovolávat, pohoří! Thalie se kloní spíše k právu anglosaského modelu.
Prostě, pokud budeš potřebovat znát názor zákona na nějakou věc, stačí se ponořit do archivů (napsat mi PM nebo na ICQ) a písaři (já) vyhrabou listiny, které pak někdo, třeba místodržící nebo jiný papaláš zveřejní, viz. zákony krále Feudala I. o používání magie v IC topicu.
Takže, právní zásady jsou jednoduché. Platí zvykové právo a respektují se základní principy, jako třeba nikomu neškodit.
To, co rozhodně NEPLATÍ, je nesmyslná zásada CO NENÍ ZAKÁZÁNO, JE DOVOLENO.
Kdo se jí bude dovolávat, pohoří! Thalie se kloní spíše k právu anglosaského modelu.
Prostě, pokud budeš potřebovat znát názor zákona na nějakou věc, stačí se ponořit do archivů (napsat mi PM nebo na ICQ) a písaři (já) vyhrabou listiny, které pak někdo, třeba místodržící nebo jiný papaláš zveřejní, viz. zákony krále Feudala I. o používání magie v IC topicu.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Re: Zákoník
Slyšeli jsme slovo boží.DenGrasse wrote:Zákoník jajko takový v ucelené podobě neexistuje (byly různé pokusy ošetřit to či ono, ale já osobně se stavím proti tomu, aby nějaký zákoník byl vydán). Důvod je prostý. Při sepisování zákoníku se určitě zapomene na spoustu věcí a hráči pak budou páchat nepravosti a při trestu křičet: "tohle se smí, není to v zákoníku!"
Takže, právní zásady jsou jednoduché. Platí zvykové právo a respektují se základní principy, jako třeba nikomu neškodit.
To, co rozhodně NEPLATÍ, je nesmyslná zásada CO NENÍ ZAKÁZÁNO, JE DOVOLENO.
Kdo se jí bude dovolávat, pohoří! Thalie se kloní spíše k právu anglosaského modelu.
Prostě, pokud budeš potřebovat znát názor zákona na nějakou věc, stačí se ponořit do archivů (napsat mi PM nebo na ICQ) a písaři (já) vyhrabou listiny, které pak někdo, třeba místodržící nebo jiný papaláš zveřejní, viz. zákony krále Feudala I. o používání magie v IC topicu.
Bohu díky.
Durman Zlomocný - Helgaronův válečný kněz
Re: Zákoník
PS: výše uvedené platí pro Povrch, zejména karathské království. Jiná místa mají právní systémy ještě jiné (jednodušší či naopak složitější, ale především chudší, závislejší na názoru momnetálního vládce).
Podtemno žádné zákoníky pochopitelně nemá. Duergaři se řídí zvykovým práve, které má sílu zákona a drowové žádné právo neuznávají krom práva silnějšího. Dlouhodobá nařízení a pravidla chování nejsou v drowí společnosti vydávána - ostatně, byly by považovány za známky slabosti. Vlastně jediné, co má nějakou psanou podobu, jsou náboženské rituály a společenské ceremonie, což je nezřídka totéž.
Podtemno žádné zákoníky pochopitelně nemá. Duergaři se řídí zvykovým práve, které má sílu zákona a drowové žádné právo neuznávají krom práva silnějšího. Dlouhodobá nařízení a pravidla chování nejsou v drowí společnosti vydávána - ostatně, byly by považovány za známky slabosti. Vlastně jediné, co má nějakou psanou podobu, jsou náboženské rituály a společenské ceremonie, což je nezřídka totéž.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...