Manga and anime

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Manga and anime

Post by nomis_b »

Sem zjistil, ze hodne lidi ma rado tenhle styl, (vcetne me), a tak sem si rikal, jeslti nemate nejake dobre tipy na serialy.

Taktez by mne zajimalo, kde je sledujete ? U mne vede Megavideo.com, ale tam je to omezene no... nekde se daj najit online ke sledovani, ale ne vzdy.

Co teda sledujete, a co byste doporucili?

Ja doporucuju:
Bleach ( zabijeni s mecema ale je to safra dlouhe.. tusim pres 250dilu )
Hellsign (super 20 dilu, v takovem trosku gothic stylu)
Full metall alchemist (fantasy, kouzla apod. )
Claymore (dobre uzavreny dej , tak akorat dilu, hodne mecu, kouzel , zapletek.. )
Berserkr (bezvadne uzavreny dej, opravdu hooodne mecu, skoro zadna magie)
Cowboy Bee Bop (nebo tak nejak :D , skvely pribeh, uzavreny dej, postapokalypticke vzevreni)

A na dalsi si ted nevzpomenu..
A zase se craftí...
User avatar
Sobik
Rytíř
Posts: 717
Joined: 08:27 12. Apr 2009
Location: Praga

Re: Manga and anime

Post by Sobik »

Wolf's rain! :)
Říkejte mi Sob
Gorok Kovadlina - Trpasličí bojovník z rodu Kovadlinů, stavbař a truhlář. Manžel Agrily.
Sveneld
Šlechtic
Posts: 396
Joined: 23:44 04. Oct 2007
Location: Pardubice

Re: Manga and anime

Post by Sveneld »

na co si vzpomenu je jaderník, v originalu appleseed nebo tak nejak a je to teda udelany jako film
nwn
Alon
Nováček
Posts: 3
Joined: 12:55 09. Feb 2010

Re: Manga and anime

Post by Alon »

Hellsing - nejlepši anime :)

bleach - taky super

FMA - moc hezke(jeste musim zkouknou FMA2)

+ další anime co mě zaujalo:
Elfen lied,Soul eather, Devil may cry(mrzelo mě že to má tak malo dílu), death note, Naruto: Shippuden, Vampire Knight(sice zadnej boj ani akce,ale bylo to zajimave)

jo a sleduju to megavideu ale i na ceknito.cz(bleach a pod)
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Manga and anime

Post by LDamian »

Naruto a na nej navazujici Naruto Shippuuden.

Vychazi jako manga a podle ni je delany i pravidelne vychazejici anime. Oproti manze je s anime potiz v tom, ze se tam casto opakuji ruzne pasaze a sem tam jsou nektere dily delane jen jako vypln. Presto, pravidelne sleduji, jen nektere dily jsem prostre preskakoval no.

Jsou tam chytlave, velmi pekne prokreslene charaktery, ktere se vyviji. Je to v ninja prostredi. Ma zajimavy system skladani peceti, vyuzivani ruznych zivlu, ruzne typy boje... Samotne boje a pribehy jsou casto dost silne, obvykle v pozadi resi nejakou myslenku /oddanost mistrovi vs svoboda rozhodovani, kam az muze zajit msta, aby byla ospraveditelna.../ a jde hodne o to, kdo koho jak dokaze pochopit a precist jeho silne i slabe stranky, prekvapit ho a tim porazit. I kdyz to na prvni pohled vypada jako pro deti, ma to svou hloubku. -

http://www.kage.cz

Vinland Saga(Makoto Yukimura)

Manga zasazena do doby kolem 1000 n.l. v prostredi vikingskych najezdu a dobyvani Anglie. Neni propracovana moc do hloubky oproti Narutovi, ale dobre boje a akce, prijemne drsna, pekna, realisticka kresba, mne osobne sympaticke postavy a hlavne zajimave prostredi.

Da se cist tady, je tu i dost jine mangy - http://mangacesky.wz.cz/vypis.php?page=vypis&s=a

Pokud radeji v anglictine, kde je trochu vic dilu, tak - http://www.onemanga.com/Vinland_Saga/

Příběh mladé nevěsty (Kaoru Mori)

Na manze cesky je jen par dilu. Pribeh mi neprijde zajimavy nijak zvlast, postavy take ne... Co mne zaujalo je opet prostredi hedvábné stezky v devatenáctém století, ale hlavně úžasná kresba. Jsem to používal jako podklady pro popisy při hře DrD a DnD na papíře, když se postavy dostaly do nomádského prostředí.

http://mangacesky.wz.cz/vypis_detail.ph ... 0nev%ECsty


Áres (Ryu Kum Chel)


Pro mne skoro az odpudiva kresba. Neprilis zajimave prostredi (trochu na styl starovekeho Rima, svihleho ja nevim punkem nebo cim..., ale neni moc prokreslene na muj vkus), kde se to porad reze. Hodne krve, hodne akce. Nejak mne chytla. Asi tim, ze je tam casto zobrazovano to, jake je to pro potulneho vojaka, kdyz nema co jist, kdyz je na ulici. Dycha z toho takova zvlastni atmosfera pro mne. Dokonce premyslim, ze bych ten svet pouzil jako podklad pro nejakou jednorazovou hru na papire, kde postavy budou proste jen jednou z mas vojaku, chudaci z ulice, co riskuji zivot pro trochu jidla. :wink:

http://mangacesky.wz.cz/vypis_detail.ph ... nga=%C1res
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
User avatar
Agnoros
Měšťan
Posts: 169
Joined: 10:28 31. Oct 2009
Contact:

Re: Manga and anime

Post by Agnoros »

Slayers a Slayers NEXT- Fantasy anime o zrzave čarodějce a její družině
Ragnarok - Fantasy anime
Naruto- neni co k tomu dal dodavat
Oban star racers - francouzsky sci fi anime
Qevorlos de Findeliarn Jest mág dobrého srdce, které ustupuje jeho chtíči po nesmrtelnosti. Taktéže jest vychovatelem a učitelem etiky v sirotčinci karathském.

Znuděn bojem mezi dobrem a zlem. Zcela nad těmito rozpory povznesen

magie neni černa ani bila, stejně jako svět není černobílý .. dělí se jen podle toho jak ji využijete

Febrilioviel Dy'nelamne Čarodějka z řádu azurových mágů.
venomeq
Šlechtic
Posts: 384
Joined: 17:55 04. Jul 2009

Re: Manga and anime

Post by venomeq »

Doporucuji ti kouknout na stranku Animefox.cz
jinac Bleach mam skouknuty dosavadni dily (doporucji se koukat v japonstine s titulkama maji lepsi hlasy nez v cz dabingu)
jinak taktez Elfen lied (elfi pisen) dost krvave anime bych rekl .) sice zatim jen 13dilu ale i tak pekne...
Chrno crusade - zajmave anime o demonech a apostolech kde dominuje Zlej demon proti jedne sestre magdalenina radu a zadci demonovi kterej se pridal k chramu.

Hellsing dasi z krvavych anime s dominantou upira Alucarda

Death note-trosku spis crimi nebo triler by se dalo rici...videl sem i film a nebylo to zas tak uplne marne.

Lina inverse the slayer taky fajn anime s docela vtipnym hlaskama a hlavni hrdinkou slavnou carodejkou Linou Inverse (nekdo mozna zna tu postavu z Warcraftu 3)

Ghost in the shells:Stand alone complex - zajimave anime na amet tajne skupiny cvicenych vojaku profesionalu jakozto protiteroristicke organizace.Dej se odehrava v budoucnoti.

Full metal alchemist - asi jedno z prvnich anime co sem videl a docela pekne udelane.

Soul eater - dalo by se rici ze je to neco na namet Bleach trosicku v jinym stylu kde jsou zbrojiri a jejich zbrane neco jakzto Shinigami z Bleach

co se tyce Naruta tak nic moc ...teprve az shippuuden mne zacal trosku zajimat i kdyz stejne mne to nak moc nevzalo.

mozna si casem vzpomenu aj na dali viel sem jich spoustu:)
Artorius Krows - Bývalý Paladin čestných ochránců úsvitu, člen VI.roty

Darius - RDD bez nároku na kousek štěstí.
Istvan
Měšťan
Posts: 228
Joined: 22:42 09. May 2007

Re: Manga and anime

Post by Istvan »

Filmek "Wonderful Days" neni spatnej.

A jedno z nej anime "Noir", pro mne nejlepsi.

edit. a ted jsem si vzpomnel na me prvni a to bylo Angel sanctuary, velmi pekne.
sandoftime
Urozený
Posts: 1829
Joined: 05:40 31. Jan 2008

Re: Manga and anime

Post by sandoftime »

Byosoku 5 cm (5 centimetrů za vteřinu, krátké příběhy o jejich odloučení)

http://www.youtube.com/watch?v=JE8c5QkYQpA

3 kratičké povídky sledující životní příběh dvou lidí od jejich dětství až po dospělost, moc příjemné, jen nečekejte žádnou akci

Honey and clover

http://www.youtube.com/watch?v=LvT7qXAVyAs AMV never fall apart, skladba není přímo z anime

37 dílů, dvě sezóny, příběh se točí okolo studentů umělecké vysoké školy poblíž tokia, ale vypadá to tam spíš jak někde na venkov, opět žádná akce zato hodně emocí a životních příběhů

obě anime sem dávám aby bylo vidět, že anime se obejde i bez spoře oděných prsatic a tun krve, výbuchů a bojů, zároveň to jsou dva nejhezčí kousky které jsem měl možnost shlédnout
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!
User avatar
Sobik
Rytíř
Posts: 717
Joined: 08:27 12. Apr 2009
Location: Praga

Re: Manga and anime

Post by Sobik »

Je Elfen Lied vážně tak brutální, krvavý a nemravný anime, jak se píše na CSFD? :)
Říkejte mi Sob
Gorok Kovadlina - Trpasličí bojovník z rodu Kovadlinů, stavbař a truhlář. Manžel Agrily.
sandoftime
Urozený
Posts: 1829
Joined: 05:40 31. Jan 2008

Re: Manga and anime

Post by sandoftime »

Sobik wrote:Je Elfen Lied vážně tak brutální, krvavý a nemravný anime, jak se píše na CSFD? :)
sadistické je to dost, nemravné lehce, krvavé děsně, ale není to uplně špatné :)
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!
venomeq
Šlechtic
Posts: 384
Joined: 17:55 04. Jul 2009

Re: Manga and anime

Post by venomeq »

narazil sem na nove anime ktere trosicu pripomina full metal alchemist...jmenuje se to D-gray man videl se ukazky a nevypada to zle.

BTW kdo z vas kdy videl Dragon ball ci Dragon ball Z??? hehe kultovni anime plne fantastickych boju...
Jinak honey a clover taky sem videl...mam neco podomneho menuje se to Nodame cantabile...je to o studentech hudebni akademie :)
Artorius Krows - Bývalý Paladin čestných ochránců úsvitu, člen VI.roty

Darius - RDD bez nároku na kousek štěstí.
User avatar
Sobik
Rytíř
Posts: 717
Joined: 08:27 12. Apr 2009
Location: Praga

Re: Manga and anime

Post by Sobik »

Huh, právě sleduju Elfen Lied. První záběry: Utrhnutá ruka a explodující hlava... Je to ještě lepší, než jsem čekal. :D
Edit: Nic brutálnějšího jsem neviděl. Díkybohu za to, že je to kreslený!
Říkejte mi Sob
Gorok Kovadlina - Trpasličí bojovník z rodu Kovadlinů, stavbař a truhlář. Manžel Agrily.
User avatar
Modrovousice
Měšťan
Posts: 293
Joined: 10:26 29. Sep 2009
Location: Myší díra

Re: Manga and anime

Post by Modrovousice »

šílená magořina s tempem uhánějícího vlaku... ne TGV... furt se tam střílí, cáká krev a vše tak rychle, že to kolikrát ani nepoberete. Zápletka nic moc, ale bláznovina to je... ehhm... zajímavě alternativně zábavná. Ukázka, která vám přiblíží jak jsem to myslela: http://www.youtube.com/watch?v=7-612ygnkfY
Earania Rastailo - profesionální servírka, pracovitá krejčová, ale hlavně Juanina kněžk. Ex-ředitelka sirotčince.

Rerithien Gweth - zrzavá elfkaa, bývalá žebračka, zámečnice a nynější umělkyně hledající práci

Směsice všelijakých postaviček, které hraju podle nálady.
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Manga and anime

Post by Nalkanar »

Naruto a Naruto Shipuuden - to ze mě vytvořilo diváka anime a občasného čtenáře mangy
FMA a FMA2 - celkově bych řekl, že to není až tak akční, ale má to hlavně myšlenku... jedničku vyrobili tka nějak volnějc, dvojka jede podle mangy a IMHO dvojka působí mnohem líp :)
Soul Eater - taková haluzovina, poprvý jsem si říkal, ež to vypadá úchylně, ale pak je tam vtip, akce, myšlenka
Bleach - tohle mi přišlo trošku jednodušší, ale dobrý boje docela a tak... ale nějak jsem nedokoukal (byl jsem omrzen fillery)

Chystám se pomalu na OnePiece, páč mě pár dalších anime/mangofandů přesvědčuje o tom, že jde o dobrej kus.
.
Locked