Naruto a na nej navazujici Naruto Shippuuden.
Vychazi jako manga a podle ni je delany i pravidelne vychazejici anime. Oproti manze je s anime potiz v tom, ze se tam casto opakuji ruzne pasaze a sem tam jsou nektere dily delane jen jako vypln. Presto, pravidelne sleduji, jen nektere dily jsem prostre preskakoval no.
Jsou tam chytlave, velmi pekne prokreslene charaktery, ktere se vyviji. Je to v ninja prostredi. Ma zajimavy system skladani peceti, vyuzivani ruznych zivlu, ruzne typy boje... Samotne boje a pribehy jsou casto dost silne, obvykle v pozadi resi nejakou myslenku /oddanost mistrovi vs svoboda rozhodovani, kam az muze zajit msta, aby byla ospraveditelna.../ a jde hodne o to, kdo koho jak dokaze pochopit a precist jeho silne i slabe stranky, prekvapit ho a tim porazit. I kdyz to na prvni pohled vypada jako pro deti, ma to svou hloubku. -
http://www.kage.cz
Vinland Saga(Makoto Yukimura)
Manga zasazena do doby kolem 1000 n.l. v prostredi vikingskych najezdu a dobyvani Anglie. Neni propracovana moc do hloubky oproti Narutovi, ale dobre boje a akce, prijemne drsna, pekna, realisticka kresba, mne osobne sympaticke postavy a hlavne zajimave prostredi.
Da se cist tady, je tu i dost jine mangy -
http://mangacesky.wz.cz/vypis.php?page=vypis&s=a
Pokud radeji v anglictine, kde je trochu vic dilu, tak -
http://www.onemanga.com/Vinland_Saga/
Příběh mladé nevěsty (Kaoru Mori)
Na manze cesky je jen par dilu. Pribeh mi neprijde zajimavy nijak zvlast, postavy take ne... Co mne zaujalo je opet prostredi hedvábné stezky v devatenáctém století, ale hlavně úžasná kresba. Jsem to používal jako podklady pro popisy při hře DrD a DnD na papíře, když se postavy dostaly do nomádského prostředí.
http://mangacesky.wz.cz/vypis_detail.ph ... 0nev%ECsty
Áres (Ryu Kum Chel)
Pro mne skoro az odpudiva kresba. Neprilis zajimave prostredi (trochu na styl starovekeho Rima, svihleho ja nevim punkem nebo cim..., ale neni moc prokreslene na muj vkus), kde se to porad reze. Hodne krve, hodne akce. Nejak mne chytla. Asi tim, ze je tam casto zobrazovano to, jake je to pro potulneho vojaka, kdyz nema co jist, kdyz je na ulici. Dycha z toho takova zvlastni atmosfera pro mne. Dokonce premyslim, ze bych ten svet pouzil jako podklad pro nejakou jednorazovou hru na papire, kde postavy budou proste jen jednou z mas vojaku, chudaci z ulice, co riskuji zivot pro trochu jidla.
http://mangacesky.wz.cz/vypis_detail.ph ... nga=%C1res
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)
Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru