Diskuze ohledně oznámení týmu Thalie
Chápu pohnutky starších hráčů, taky se budu z prckem loučit těžce(byť nehraji ani náhodou tak dlouho). A doufám, že je ani nikoho jiného to neodradí o založení nové postavy.
Z výše uvedených možností jsem zvolil tu logičtější – úplný wipe. Přijít o vše krom pomyslné části xp mě přijde takřka podobné jako naprostá smrt. Ztrátu xp beru jako částečnou ztrátu paměti a určovat co si pamatovat a co ne, no nevím. Nemluvě o časovém posunu při wipe, to je jeko by někdo postavičku na x let zavřel do báně „ježiš vejdu v pubertě a vylezu v senilitě“ . No jsem celkem dost zvědav na provedené zvěny, ale rád bych WB a DM team poprosil jestli by mohli aspoň cca týden před wipe podrobněji sepsat provedené změny hlavně - popis subras a craftu(čím bude ovlivněn(síla, int. ….), zda bude fungovat již omezení v rámci ras a zda bude počet craftu na postavu nějak omezen nebo ne). Ostatní bych asi ani vědět nechtěl a nechal se překvapit.
Do wipe stále hraji, akorád za jinou postavu, tak pokud někdo něco bude potřebovat nechť mě odhalí „neeee, že to někdo práskne“*z plamínkem v puse kouká na Frantu Potůčkovic* .
Z výše uvedených možností jsem zvolil tu logičtější – úplný wipe. Přijít o vše krom pomyslné části xp mě přijde takřka podobné jako naprostá smrt. Ztrátu xp beru jako částečnou ztrátu paměti a určovat co si pamatovat a co ne, no nevím. Nemluvě o časovém posunu při wipe, to je jeko by někdo postavičku na x let zavřel do báně „ježiš vejdu v pubertě a vylezu v senilitě“ . No jsem celkem dost zvědav na provedené zvěny, ale rád bych WB a DM team poprosil jestli by mohli aspoň cca týden před wipe podrobněji sepsat provedené změny hlavně - popis subras a craftu(čím bude ovlivněn(síla, int. ….), zda bude fungovat již omezení v rámci ras a zda bude počet craftu na postavu nějak omezen nebo ne). Ostatní bych asi ani vědět nechtěl a nechal se překvapit.
Do wipe stále hraji, akorád za jinou postavu, tak pokud někdo něco bude potřebovat nechť mě odhalí „neeee, že to někdo práskne“*z plamínkem v puse kouká na Frantu Potůčkovic* .
Smrt se posmívá našim starostem.
Zmeny pred wipom budu urcite spisane, ci uz subrasy alebo craft, sa urcite dozviete co a ako.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
Tohle se asi neujme, sám si ten nápad popřu, ale tak proč nenapsat..
Právě jsem si zkoušel na sebe plátovou zbroj, takže když půjdu od prostřed - prošívanice, na to kyrys, nákrčník, helma, ramena lokty, rukavice. pod kyrys šosy, a nakonec nohy..
Napadlo mě nějaké pohybové omezení pro tu nejtěžší sortu plátovek, případně rychlejší únava (nevyznám se v tom systém, třeba to ani není možné).
Těžko říct jesli by to mohl být přínos, by se zase dalo diskutovat o váze v invetnáři a únavě a podobně..
Právě jsem si zkoušel na sebe plátovou zbroj, takže když půjdu od prostřed - prošívanice, na to kyrys, nákrčník, helma, ramena lokty, rukavice. pod kyrys šosy, a nakonec nohy..
Napadlo mě nějaké pohybové omezení pro tu nejtěžší sortu plátovek, případně rychlejší únava (nevyznám se v tom systém, třeba to ani není možné).
Těžko říct jesli by to mohl být přínos, by se zase dalo diskutovat o váze v invetnáři a únavě a podobně..
No bol tu aj taky navrh, ze najtazsie platovky spoluju pohyb, pripadne spanok v zbroji nie je taky dobry ako spanok v obleceni. Ale ako vravi liuk zatial su to vsetko len teoreticke uvahy. Uvidi sa casom. 
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
-
Anderson I
- Měšťan
- Posts: 188
- Joined: 17:37 08. May 2007
- Location: Hradec Králové
- Contact:
Když budu mluvit za sebe, tak jsem pro celkový wipe - ono posun o 100 let pro člověka, to se hraje dost těžko. A co orci, ani snad nechci domýšlet.
Reálie jednoznačně vítám a už se moc těším. A kdyby byly dostupné pouze ve hře v knihovně a ne na fóru, tak by to bylo moc fajn - alespoň se vyplatí tam chodit studovat, můžou se tam i lidi potkat a vyprávět, co právě zjistili, případně se nad legendou domluvit na výpravě. Pokud se jedná o popis světa, tak bych ho navrhnul udělat hodně mlhavě. Hlavně nepopisovat přesně, kde co je, to by zkazilo zábavu z objevování. Něco jako následující pokus by myslím úplně stačilo. Předem se omlouvám, ale moje fantazie a vypravěčské schopnosti nejsou moc valné, ale snad bude vidět, co myslím.
Jak praví legenda, poblíž cesty z Ivory do Doubkova se nacházela prosperující hornická osada. Zbraně z tamní rudy bývaly oblíbené mezi vojáky pro svojí dobrou cenu a vysokou kvalitu a z osady pravidelně odjížděli karavany s vozy až po okraj naloženými kovem. Jak ale ruda začala docházet, museli horníci kopat stále hlouběji. Zvuk krumpáčů neutichal ani v noci a labyrint chodeb se rychle rozrůstal až jednoho dne, na konci nejhlubšího tunelu, byla nalezena jeskyně. Zatuchlý vzduch se špatně dýchal, ale i tak se skupinka horníků vydala jeskyni prozkoumat. Ve světle loučí se sem tam zablýskl drahokam, mezi krápníky prosvítaly pavučiny, zem pokrýval jemný prach. Šli daleko a svým druhům zmizeli v úzkém tunelu na konci jeskyně. Dlouhé čekání na jejich návrat přerušil až tlumený výkřik a zlověstný šramot z hlubin. Několik statečných se ozbrojilo a vydalo se hledat průzkumníky. Jen jeden se však vrátil, štít rozťatý ve dví a ani těžká zbroj ho neochránila před mnoha bodnými ranami. Přišel o hodně krve a ztrácel vědomí. V několika málo chvilkách, kdy se probral z mrákot, blouznil o tvorech se šesti nohami a krunýřem, od kterého se zbraně jen neškodně odrážejí. Rychle ho vynesli na povrch a na voze vezli za knězem do Ivory v naději, že ještě není pozdě. Nebylo mu však pomoci a těsně před soumrakem vydechl naposledy. Navrátivší se horníci, nesoucí tuto špatnou zprávu ostatním, však na místě vesnice našli jen doutnající trosky domů, poházené zbraně, několik rozbitých štítů a skvrny krve vpité v zemi. Těla jejich druhů nikde nebyla. Ani se neodvažovali pomyslet, co se zde odehrálo. Dlouho se do dolu nikdo neodvážil až osada upadla v zapomnění.
Nestojí to za moc, nejsem zrovna spisovatel, ale myslím, že podobný popis pár míst by nezkazil radost z objevování a třeba by i dal podnět k nějaké výpravě. Myslím si ale, že by se v popisech neměl vyskytovat přímo název rudy nebo kamene, co se tam nachází. Moc bych závoj tajemství nepoodhaloval.
Co se týká zbrojí, tak tam mám trochu strach, aby nedošlo k oslabení „plechovek“ - už teď je celkem masakr, co s vámi udělá dvojice mág, klerik a ještě další znepříjemnění by asi bylo na škodu. I když se špatným spánkem ve zbroji bych asi problém neměl, je to celkem pochopitelné.
V každém případě držím palce, ať to dobře dopadne a hodně se těším na novou Thalii. A hrát rozhodně budu, když čas dovolí, pěkně se to tu totiž rozhýbalo.
Reálie jednoznačně vítám a už se moc těším. A kdyby byly dostupné pouze ve hře v knihovně a ne na fóru, tak by to bylo moc fajn - alespoň se vyplatí tam chodit studovat, můžou se tam i lidi potkat a vyprávět, co právě zjistili, případně se nad legendou domluvit na výpravě. Pokud se jedná o popis světa, tak bych ho navrhnul udělat hodně mlhavě. Hlavně nepopisovat přesně, kde co je, to by zkazilo zábavu z objevování. Něco jako následující pokus by myslím úplně stačilo. Předem se omlouvám, ale moje fantazie a vypravěčské schopnosti nejsou moc valné, ale snad bude vidět, co myslím.
Jak praví legenda, poblíž cesty z Ivory do Doubkova se nacházela prosperující hornická osada. Zbraně z tamní rudy bývaly oblíbené mezi vojáky pro svojí dobrou cenu a vysokou kvalitu a z osady pravidelně odjížděli karavany s vozy až po okraj naloženými kovem. Jak ale ruda začala docházet, museli horníci kopat stále hlouběji. Zvuk krumpáčů neutichal ani v noci a labyrint chodeb se rychle rozrůstal až jednoho dne, na konci nejhlubšího tunelu, byla nalezena jeskyně. Zatuchlý vzduch se špatně dýchal, ale i tak se skupinka horníků vydala jeskyni prozkoumat. Ve světle loučí se sem tam zablýskl drahokam, mezi krápníky prosvítaly pavučiny, zem pokrýval jemný prach. Šli daleko a svým druhům zmizeli v úzkém tunelu na konci jeskyně. Dlouhé čekání na jejich návrat přerušil až tlumený výkřik a zlověstný šramot z hlubin. Několik statečných se ozbrojilo a vydalo se hledat průzkumníky. Jen jeden se však vrátil, štít rozťatý ve dví a ani těžká zbroj ho neochránila před mnoha bodnými ranami. Přišel o hodně krve a ztrácel vědomí. V několika málo chvilkách, kdy se probral z mrákot, blouznil o tvorech se šesti nohami a krunýřem, od kterého se zbraně jen neškodně odrážejí. Rychle ho vynesli na povrch a na voze vezli za knězem do Ivory v naději, že ještě není pozdě. Nebylo mu však pomoci a těsně před soumrakem vydechl naposledy. Navrátivší se horníci, nesoucí tuto špatnou zprávu ostatním, však na místě vesnice našli jen doutnající trosky domů, poházené zbraně, několik rozbitých štítů a skvrny krve vpité v zemi. Těla jejich druhů nikde nebyla. Ani se neodvažovali pomyslet, co se zde odehrálo. Dlouho se do dolu nikdo neodvážil až osada upadla v zapomnění.
Nestojí to za moc, nejsem zrovna spisovatel, ale myslím, že podobný popis pár míst by nezkazil radost z objevování a třeba by i dal podnět k nějaké výpravě. Myslím si ale, že by se v popisech neměl vyskytovat přímo název rudy nebo kamene, co se tam nachází. Moc bych závoj tajemství nepoodhaloval.
Co se týká zbrojí, tak tam mám trochu strach, aby nedošlo k oslabení „plechovek“ - už teď je celkem masakr, co s vámi udělá dvojice mág, klerik a ještě další znepříjemnění by asi bylo na škodu. I když se špatným spánkem ve zbroji bych asi problém neměl, je to celkem pochopitelné.
V každém případě držím palce, ať to dobře dopadne a hodně se těším na novou Thalii. A hrát rozhodně budu, když čas dovolí, pěkně se to tu totiž rozhýbalo.
No myslim, ze ten pribeh je velmi pekny. Mam povolenie ho pouzit v realiach?
Pripadne ak by si mal zaujem napisat par dalsich takych pribehov ozvy sa mi na ICQ 257811379. Hladam ludi na spisovanie realii.
edit: hh rejty ma predbehol.
edit: hh rejty ma predbehol.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
- nomis_b
- Čestný člen týmu Thalie
- Posts: 3090
- Joined: 18:00 26. Aug 2007
- Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
- Contact:
Takze hobiti valecnici muzou sve remeslo rovnou povesit na hrebik..liuk wrote:Zato válečník, co má vyšší sílu, by neměl mít problém s těžkou zbrojí a pavézou atd...
No stejne uz tak proti nim bylo NWN nemile..
A ja sem mel tak rad Thalii, ze se tady objevuji hraci i jinych ras, nez jen tech vysokych..
----------------------------------------------------------------------------------------
Ne, vazne: Libi se mi to. jsem pro. Franta opravdu nemel se silou problemy, par prstynku, a mohl sem si davat paku s obrama..
Ad DM and WB: Mozna by to chtelo zavest nejake tema, jako zivot po wipu a vsechny prispevky netykajici se hlasovani tam presunout. rozdelit i na par podtemat, jako budouci NPC, Napady a pripominky, oznameni tymu o zmenach a tak..
-
Anderson I
- Měšťan
- Posts: 188
- Joined: 17:37 08. May 2007
- Location: Hradec Králové
- Contact:
S kludom nacokolvek budes mat naky napad pribehu, tak ho posli mne bude na mail, ICQ alebo PM, pripadne ho daj na forum. Budeme len radi, kazda pomoc sa nam hodi. 
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
A toto platí pro všechny hráče...
Když kdokoliv bude chtít sepsat příběh o životě své postavičky, o čemkoliv ve světě a být podepsán jako autor knihy. Neváhejte a pište.
Knížky se dají do volného prodeje, či do knihovny a i hráči co přijdou v budoucnu se o vás dozví.
Nemusíte se na nic ptát, jen napište text a pošlete ho mně, nebo Daanrimu.
Když kdokoliv bude chtít sepsat příběh o životě své postavičky, o čemkoliv ve světě a být podepsán jako autor knihy. Neváhejte a pište.
Knížky se dají do volného prodeje, či do knihovny a i hráči co přijdou v budoucnu se o vás dozví.
Nemusíte se na nic ptát, jen napište text a pošlete ho mně, nebo Daanrimu.
Co si budeme nalhávat, wipe na RP světě je prasárna. Zde je to, bohužel , nevyhnutelné. Mnoho postav zmizí, mnoho příběhů nikdy nebude mít konec...
Ale i tak já to beru jako krok správným směrem, a imho tím Thalie mnoho získá. Jsem pro úplný wipe - částečný se mi zdá dost krkolomý.
Hodně štěstí a nervů (a naviděnou po wipu
)
Ale i tak já to beru jako krok správným směrem, a imho tím Thalie mnoho získá. Jsem pro úplný wipe - částečný se mi zdá dost krkolomý.
Hodně štěstí a nervů (a naviděnou po wipu
Vaillardo Vran: