http://cs.wikipedia.org/wiki/Wakiza%C5%A1i
http://cs.wikipedia.org/wiki/Katana
http://cs.wikipedia.org/wiki/Tant%C3%B3
Ta ,,obouruční" katana se dá vytvořit jako vzhled kosy. Problém těch nových vzhledů je, že se na nich zobrazují efekty zbraní zpravidla mimo čepel...KaTo wrote:Modelově se nechají najít jakákoli z NWN klasických zbraní (mečů/dýk/scimitarů) na "zahnuté dlouhé" čepele. Jen featy se berou na meče. Přijde mi účelnější předělat vzhled obouručáku než implementovat nové typy zbraní.
Jen poznámka: Musashi nedržel dvě katany, ale katanu a wakizashi (IMHO celkem rozdíl v manipulaci). Ten malej detail, že to používal pouze při boji s více nepřáteli a především jen k vlastnímu krytí, je systémově zanedbatelnej. Né každej fighter bude tak odvážnej a vyskillovanej.DenGrasse wrote:Katana se může držet jednou rukou. Musaši používal dvě katany najednou. Model obouručky vzhledu katany (spíš asi nodači) v toolu určitě je.
Bastard se taky v NWN drží jednou rukou. Obě jsou to jedenapůlruční zbraně.
Dovolím si nesouhlasit. Než uděláš změnu vhledů (což samo o sobě je triviální) musíš ručně projít všechny vzhledy a udělat tabulku funkčních a povolených. Což je počet zbraní * 3 * 255, jeslti se nepletu. Ujme se toho někdo?sandoftime wrote: není nic snažšího než udělat krámek podobně jako barvířský jen na upravu zbraní, v cepu je dosti vzhledů, které z obouručního meče udělají katanu
no a nebo zapojit pravidlo "uprava zbraní na lightsabery a podobné opičárny je zakázaná" a máš tu práci hotovoukucik wrote:Dovolím si nesouhlasit. Než uděláš změnu vhledů (což samo o sobě je triviální) musíš ručně projít všechny vzhledy a udělat tabulku funkčních a povolených. Což je počet zbraní * 3 * 255, jeslti se nepletu. Ujme se toho někdo?sandoftime wrote: není nic snažšího než udělat krámek podobně jako barvířský jen na upravu zbraní, v cepu je dosti vzhledů, které z obouručního meče udělají katanu
...tomu sám nevěříš že by fungovalo? Aby lidi/hráči dodržovali pravidla? Jsem na Thalii relativně chvilku a hráči (ehm, postavy) si v pohodě jezdí na koni do krámků, ačkoli bych přísahal, že se to nesmí, atd. "Dobrovolnost" dodržování standartních vzhledů bys jen přidávalal práci DMkum, aby podobné prasiče odchytávali, zbraně jim brali, pak řešili dohady, atd.sandoftime wrote:...
no a nebo zapojit pravidlo "uprava zbraní na lightsabery a podobné opičárny je zakázaná" a máš tu práci hotovou