Katany

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Sobik
Rytíř
Posts: 717
Joined: 08:27 12. Apr 2009
Location: Praga

Katany

Post by Sobik »

Možná se pletu, ale katany, které jsou ve standartním NWN jsou tzv. Wakizashi (Usuzuju z délky a držení jednou rukou). Myslím, že by nebylo od věci vytvořit i obouruční verzi - skutečnou Katanu - greatsword s větším rozsahem kritiku. A případně ještě Tantó - dýku s větším rozsahem, na oboje potřebné exotické zbraně, samozřejmě. Nevím, jak moc je složité přídávat nové zbraně a je mi jasné, že je spousta jiných projektů s daleko vyšší prioritou, ale prostě mi to tak blesklo hlavou a myslím, že to není tak blbý nápad. Nekamenujte mě, jestli je. :)

http://cs.wikipedia.org/wiki/Wakiza%C5%A1i
http://cs.wikipedia.org/wiki/Katana
http://cs.wikipedia.org/wiki/Tant%C3%B3
Říkejte mi Sob
Gorok Kovadlina - Trpasličí bojovník z rodu Kovadlinů, stavbař a truhlář. Manžel Agrily.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Katany

Post by kucik »

Myslim že zbraní je tolik, že je možný si z toho vybrat a dost možné existuje i model obouručky, který vypadá jako katana.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Katany

Post by DenGrasse »

Katana se může držet jednou rukou. Musaši používal dvě katany najednou. Model obouručky vzhledu katany (spíš asi nodači) v toolu určitě je.
Bastard se taky v NWN drží jednou rukou. Obě jsou to jedenapůlruční zbraně.

Na EfU kdysi přemýšleli o tom, jestli pro tyhle speciální zbraně nezavést mód, který by je používal jako dvouruční (víc síly, zákaz štítu a druhé zbraně) v boji. ale nějak to asi nedopadlo.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
efu_redo
Rytíř
Posts: 585
Joined: 15:50 20. Apr 2010

Re: Katany

Post by efu_redo »

Model katany a jiných východních mečů se dá udělat jak z obouručáku tak z krátkých mečů. Netřeba nic přidávat, stačí si změnit design dané zbraně.
Dělejte si s mými postavami co chcete, jen ať v tom není OOC!!!
User avatar
pilnik
Měšťan
Posts: 287
Joined: 12:29 08. Jan 2008

Re: Katany

Post by pilnik »

ma pravdu DenGrasse :D
Obuki - ten vod Škopku
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Katany

Post by KaTo »

Zkusím trochu laicky schnout:
1) tanto (JAP) = dýka (EU)
2) wakizaši (JAP) (lze použít mainhand i offhand :) ke kataně) = krátký meč (EU)
3) katana (JAP) = jedenapůlruční, lze používat zbraň do offhandu = bastard (EU)
4) dlouhááááááá obouruč držená katana se tuším jmenuje "dai-katana" (JAP) = obouručák (EU)

Modelově se nechají najít jakákoli z NWN klasických zbraní (mečů/dýk/scimitarů) na "zahnuté dlouhé" čepele. Jen featy se berou na meče. Přijde mi účelnější předělat vzhled obouručáku než implementovat nové typy zbraní.
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Katany

Post by Bahnak »

Áááá, Sobík i DenGraase oba jemně naťukli takovou tu klasiku známou třeba z BG2, kde bojovník bojující jednou zbraní má nějakou výhodu za to že nepoužívá štít... A ty jedenapůlky k tomu prostě táhnou (Filmy jsou zlá věc :-D )
NWN je v tomto směru ale neoblomné a o kataně hovoří jako o jednoruční zbrani.
Na druhou stranu nevidím problém se domluvit s DM, založit obouručkaře a holt si pokaždé pohrát s modelem no...
Trochu offtopic: stejně vždycky tak nějak nerad vidím v evropsky pojmutém RPG tyhle japonské hračky... prostě osobně mi k fantasy japonsko nikdy nesedlo... asi za to muže Tolkien...
User avatar
pilnik
Měšťan
Posts: 287
Joined: 12:29 08. Jan 2008

Re: Katany

Post by pilnik »

to Kato:
myslim ze dai-katana je jen katana s o neco delsi cepeli.
japonsky ekvivalent k obourucaku by spis byl Tachi (pripadne Odachi ,Nagachi, Nagatachi)rikali tomu ruzne.
Obuki - ten vod Škopku
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Katany

Post by DenGrasse »

dai-katana je normální katana :lol:
daito a šoto (dlouhý a krátký meč) dávaly dohromady pár, daišo.
tači je meč zhruba velikosti katany (i když víc variabilní co do velikosti i tvaru).
to velký se jmenuje nodači, to je vskutku obouruční zbraň.

mimochodem, ty legendy o skvělých japonských mečích se katan vůbec netýkají. katana je pozdní věc. ty staré meče se jmenovaly čokuto, po nich byly tači a teprve se vznikem samurajů přichází katana. tači ještě nějakou dobu existoval souběžně s katanou (nosili ho šlechtici, kteří nebyli samurajové, např. u dvora).

bahnaK. jo to ja taky, resp. nevadi mi to kdyz je to v setingu řádně ošetřené, tj. je tam něco jako japonsko. když to tam je importované náslině bez vysvětlení, taky mi to vadí. obvyklá odpověď na to, kde se to tam vzalo pak je "vyrobili to elfové" :mrgreen:
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Katany

Post by Rejty »

KaTo wrote:Modelově se nechají najít jakákoli z NWN klasických zbraní (mečů/dýk/scimitarů) na "zahnuté dlouhé" čepele. Jen featy se berou na meče. Přijde mi účelnější předělat vzhled obouručáku než implementovat nové typy zbraní.
Ta ,,obouruční" katana se dá vytvořit jako vzhled kosy. Problém těch nových vzhledů je, že se na nich zobrazují efekty zbraní zpravidla mimo čepel...
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Katany

Post by Nalkanar »

DenGrasse wrote:Katana se může držet jednou rukou. Musaši používal dvě katany najednou. Model obouručky vzhledu katany (spíš asi nodači) v toolu určitě je.
Bastard se taky v NWN drží jednou rukou. Obě jsou to jedenapůlruční zbraně.
Jen poznámka: Musashi nedržel dvě katany, ale katanu a wakizashi (IMHO celkem rozdíl v manipulaci). Ten malej detail, že to používal pouze při boji s více nepřáteli a především jen k vlastnímu krytí, je systémově zanedbatelnej. Né každej fighter bude tak odvážnej a vyskillovanej.
.
sandoftime
Urozený
Posts: 1829
Joined: 05:40 31. Jan 2008

Re: Katany

Post by sandoftime »

katana ve skuečnosti a katana v nwn jsou dvě zcela odlišné věci

původní význam katany byl jakožto jednoruční varianta k obouručnímu bastardu, kde mohla postava středního vzrůstu používat katanu jednoruč za cenu featu (exotické zbraně) podobně jako obři mohou používat obouruční meč v jedné tlapě

od tohohle nápadu bioware upustil těsně před vydáním hry, protožee v sekci smrtící zbraně je obourucní meč, který je nachlup stejný jako bastard jen má větší zranění a tak by obouruční bastard nikdo nepoužíval (nemluvím o hobitech gnomech kteri maji tyhle zbrane obourucní jako vsechny střední)

bioware tedy nechali ve hře jak katanu tak bastard a obě šoupli do exotických zbraní s tím, že k oběma je potřeba feat na exotické zbraně a obouručně se používat nedají

z hlediska systému se jedná o dvě zcela shodné zbraně, stejný rozsah, stejný základní dmg, stejná váha a v nwn je to rarita (nepočítám li některé cepovky jako velký palcát který je stejný jao válečné kladivo) kde mají dvě zcela shodné zbraně jiné featy na užívání

co se týče obouručních katan, není nic snažšího než udělat krámek podobně jako barvířský jen na upravu zbraní, v cepu je dosti vzhledů, které z obouručního meče udělají katanu
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Katany

Post by kucik »

sandoftime wrote: není nic snažšího než udělat krámek podobně jako barvířský jen na upravu zbraní, v cepu je dosti vzhledů, které z obouručního meče udělají katanu
Dovolím si nesouhlasit. Než uděláš změnu vhledů (což samo o sobě je triviální) musíš ručně projít všechny vzhledy a udělat tabulku funkčních a povolených. Což je počet zbraní * 3 * 255, jeslti se nepletu. Ujme se toho někdo?
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
sandoftime
Urozený
Posts: 1829
Joined: 05:40 31. Jan 2008

Re: Katany

Post by sandoftime »

kucik wrote:
sandoftime wrote: není nic snažšího než udělat krámek podobně jako barvířský jen na upravu zbraní, v cepu je dosti vzhledů, které z obouručního meče udělají katanu
Dovolím si nesouhlasit. Než uděláš změnu vhledů (což samo o sobě je triviální) musíš ručně projít všechny vzhledy a udělat tabulku funkčních a povolených. Což je počet zbraní * 3 * 255, jeslti se nepletu. Ujme se toho někdo?
no a nebo zapojit pravidlo "uprava zbraní na lightsabery a podobné opičárny je zakázaná" a máš tu práci hotovou
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Katany

Post by KaTo »

sandoftime wrote:...
no a nebo zapojit pravidlo "uprava zbraní na lightsabery a podobné opičárny je zakázaná" a máš tu práci hotovou
...tomu sám nevěříš že by fungovalo? Aby lidi/hráči dodržovali pravidla? Jsem na Thalii relativně chvilku a hráči (ehm, postavy) si v pohodě jezdí na koni do krámků, ačkoli bych přísahal, že se to nesmí, atd. "Dobrovolnost" dodržování standartních vzhledů bys jen přidávalal práci DMkum, aby podobné prasiče odchytávali, zbraně jim brali, pak řešili dohady, atd.
Btw - okřídlené heslo, že prevence je 1000x levnější, než následné odstraňování následků, tu myslím víc než platí.
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Locked