Přírustek HP/level

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Sorrow
Mistr
Posts: 986
Joined: 17:09 27. Apr 2007
Location: Hell

Re: Přírustek HP/level

Post by Sorrow »

Ferove je snad i to, ze vsichni stejne hazou na HP.
Nevim proc to menit.
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Přírustek HP/level

Post by kucik »

Arsen wrote: Ale tak hody na útok sou proměnlivý po celou dobu hraní, ale životy si prostě nahodíš jen párkrát za celou dobu oproti tomu a aby byl někdo zvýhodněnej po celou dobu hraní, že si zrovna v tuhle dobu dobře hodil. Mě prostě přijde férový ,aby všichni dostávali max. hp..

PS : například hody při útoku sou furt něčím ovlivnovaný AB x AC ale čím je ovlivněný tohle ? jenom štěstím prostě...
Je to fair. Házej si všichni.

PS : Pokud je hod na útok ovliněnej AB, tak stejnětak je hod na HP ovliněnej odolností.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Přírustek HP/level

Post by -darkvision- »

Vem si to kuciku asi takhle.
Carodej ma 1k4hp, kdyz ten clovek pojede jen carodeje, tak za prvni 3lvl ma 12hp, dejme ho na 20lvl. A v prumeru bude mit cca 12 + (2,5 x 17) = (42,5), rekneme tedy 43 + tech 12 je 55. Takze nas Epic Mag ma 55zivotu. No jeden kritik obyc skreta na jeho smrt postaci.

jelikoz ale vim ze nwn kostka je "svina" pocital bych to takto: 12 + (2x17) = 12 + 34 = 46
Epic mág s 46zivotama :lol:

Ano mame i ruzne vychytavky: odolnost 14/+2, houzevnatost (+1hp)

Coz ve vysledku je +3 hp/lvl = +60hp/20lvl
Takze carodeje mame 46 + 60 = 106hp, hmm to uz nastesti ujde. Postaci cca aby prezil.

Ted me napada, nerikal tu nekdo ze zivoty jsou +/- vyrovnane? :lol: :lol:

EDIT: Srovnavat hody na utok a hp - fakt se mi zda zcestny.
Hod na hp mam rekneme 1/real tyden - a za ten real tyden kolik mam hodu na utok? Vazne nevim, to nepocitam, ale jejich neskutecne mnoho. Takze srovnavat tyhlety hody se mi nezda nejzdarilejsi. :wink:
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Přírustek HP/level

Post by nomis_b »

-darkvision- wrote: Ted me napada, nerikal tu nekdo ze zivoty jsou +/- vyrovnane? :lol: :lol:
ano, ale to si vytrhnul z tematu :D

To se jednalo, ze srovnas-li napr. 2 stejne valecniky se stejnou odolnosti a stejnymi featy, budou mit +/- stejne zivoty na 20.lvlu. ne ze by jeden mel 150 a druhy 250 (i kdyz by tohle NWN kostka mohla dovolit)
A zase se craftí...
sandoftime
Urozený
Posts: 1829
Joined: 05:40 31. Jan 2008

Re: Přírustek HP/level

Post by sandoftime »

KaTo wrote:
sandoftime wrote:
kucik wrote:Je to hra o náhodě a o hodech kostkou. To bys taky mohl mohl prosazovat, že se zrušej hody na útok a bude se brát vždycky 20.
no nwn to tak někdy dělá
Hehe...souhlasím, z pěti útoků, které na mě za jedno odpoledne šli od trollů, když se trhli tankovi, byli tři kritické (20) a dva potvrzené (a díky low HP (způsobené smůlou při lvlupech...a špatném buildu nezaměřeném na HP :twisted: ) postavičky v obou případech jen těsně nebyla smrtm, ale opravdu těsně :lol: ).
Mimochodem, "Take20" na útok mají jako kouzlo mágové :twisted: !
k tomu kouzlu, to není take 20 ale +20, tzn cap a k tomu ještě hod
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!
sandoftime
Urozený
Posts: 1829
Joined: 05:40 31. Jan 2008

Re: Přírustek HP/level

Post by sandoftime »

soryz a doublepost

možná by bylo teda i férové každému na dalším levelu náhodně vybrat nějaké povolání ve kterém se může vylevelovat, máme tu 23 classů, tak při každém lvl up hod 1k23 a náhodně zvolit povolání pro další postup

odůvodnění? je to přece hra, takže je to fair :) a budou si házet všichni takže je to fair
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!
cmon
Pomocník
Posts: 244
Joined: 18:08 06. Oct 2007

Re: Přírustek HP/level

Post by cmon »

Teď se na to koukněme z druhý strany...Proč dostávat maximum životů. Já chci minimum. :wink:
Moidrin Kluzký z rodu Rudovousů - Trpaslík-obchodník s nedostupným zbožím
Bolák Obrolom - Hobit-Pán šelem, zabiják orků
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Přírustek HP/level

Post by kucik »

-darkvision- wrote:...
Nechápu, co jsi těma příkladama chtěl říct. Pokud se vrátim k tvému příkladu, wizna má hd 1d4. Přičemž polovinu dostane vždy.
Tedy na 20.lvl:
Minimum: 20*2hp = 40hp
maximum 20*4hp = 80hp
Průměr 60hp
Barbar:
Max 20*12hp = 240hp
Min 20*6hp = 120hp
avg 180hp
To jsou jednoduché počty. Pořád ale nerozumim, co z toho podle tebe vyplývá.

A srovnávat to můžeš s jakýmkoliv hodem. Třeba s hodem na Bluff. Ten taky neni tak častej a přesto nikdo neříká, že by se měl zrušit ;)
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Grunt
Šlechtic
Posts: 352
Joined: 10:58 23. Jun 2007
Location: Ostrava
Contact:

Re: Přírustek HP/level

Post by Grunt »

sandoftime: Nechápu proč obhajuješ nesmyslný návrh.

-darkvision-: To samé jako sandoftime, jen ještě vytrháváš věci z kontextu. Samozřejmě budou mít dvě postavy se stejným levlem, classem, odolností, featy atd. přibližně stejně HP. Mi je teda fuk jestli můj válečník bude mít na 20lv 280hp nebo 265hp. A to o kouzelnících s 50 hp, to je čistá demagogie, každý normální hráč kouzelníka má 3x více hp ještě před epic levely...

Myslím že tenhle topic je marný, neslouží k nějaké diskuzi nebo probírání smysluplných návrhů. Je to jen o tom, aby se"bylo kde hádat". Začínám mit pocit že kdyby tady někdo založil návrh s názvem proč na Thalii nejsou hovna modré tak by se tady našlo pár jedinců tvrdošíjné obhajující tento názor.
Last edited by Grunt on 17:59 17. May 2010, edited 1 time in total.
Zathirel Černokněžna

Ancalagon Černý - The Dark Lord Morgoth bred Ancalagon, called the Black, during the First Age to be the greatest and mightiest of all dragons, and the first of the winged 'fire-drakes'.
Mrtev

Val'Doren - Ochránce lesa V exilu
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Přírustek HP/level

Post by DenGrasse »

Nahazování životů je jednou z "core" charakteristik Thalie. Stejně byste mohli chtít aby se angličani vzdali čaje nebo skotové dud. :wink:
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
sandoftime
Urozený
Posts: 1829
Joined: 05:40 31. Jan 2008

Re: Přírustek HP/level

Post by sandoftime »

Grunt wrote:-darkvision-: To samé jako sandoftime, jen ještě vytrháváš věci z kontextu. Samozřejmě budou mít dvě postavy se stejným levlem, classem, odolností, featy atd. přibližně stejně HP. Mi je teda fuk jestli můj válečník bude mít na 20lv 280hp nebo 265hp. A to o kouzelnících s 50 hp, to je čistá demagogie, každý normální hráč kouzelníka mí 3x více hp ještě před epic levely...
tak to je blbost, preepic mága se 150hp jsem ještě neviděl, to nemají někteří mágové ani tam kde je take max životů
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!
User avatar
Grunt
Šlechtic
Posts: 352
Joined: 10:58 23. Jun 2007
Location: Ostrava
Contact:

Re: Přírustek HP/level

Post by Grunt »

sandoftime wrote:
Grunt wrote:-darkvision-: To samé jako sandoftime, jen ještě vytrháváš věci z kontextu. Samozřejmě budou mít dvě postavy se stejným levlem, classem, odolností, featy atd. přibližně stejně HP. Mi je teda fuk jestli můj válečník bude mít na 20lv 280hp nebo 265hp. A to o kouzelnících s 50 hp, to je čistá demagogie, každý normální hráč kouzelníka mí 3x více hp ještě před epic levely...
tak to je blbost, preepic mága se 150hp jsem ještě neviděl, to nemají někteří mágové ani tam kde je take max životů
Asi se špatně koukáš. Stačí použít nějaké věci na odolnost, kouzla atd... a rázem muže mít kouzelník vzdálený od epicu i 180hp.

//sorr za OT
Zathirel Černokněžna

Ancalagon Černý - The Dark Lord Morgoth bred Ancalagon, called the Black, during the First Age to be the greatest and mightiest of all dragons, and the first of the winged 'fire-drakes'.
Mrtev

Val'Doren - Ochránce lesa V exilu
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Přírustek HP/level

Post by nomis_b »

to asi neznas trpaslik / +5odolnost si muze dovolit, bo stejne potrebuje jen IQ a odolnost
s houzevnatosti.

To i mag muze mit HP na 20 lvlu : 160 - 200 HP (bez predmetu a kouzel zvysujicich odolnost !! )
A zase se craftí...
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Přírustek HP/level

Post by -darkvision- »

Grunt wrote:
sandoftime wrote:
Grunt wrote:-darkvision-: To samé jako sandoftime, jen ještě vytrháváš věci z kontextu. Samozřejmě budou mít dvě postavy se stejným levlem, classem, odolností, featy atd. přibližně stejně HP. Mi je teda fuk jestli můj válečník bude mít na 20lv 280hp nebo 265hp. A to o kouzelnících s 50 hp, to je čistá demagogie, každý normální hráč kouzelníka mí 3x více hp ještě před epic levely...
tak to je blbost, preepic mága se 150hp jsem ještě neviděl, to nemají někteří mágové ani tam kde je take max životů
Asi se špatně koukáš. Stačí použít nějaké věci na odolnost, kouzla atd... a rázem muže mít kouzelník vzdálený od epicu i 180hp.

//sorr za OT
Takze mag kterej bude maxovat odolnost misto inteligence? GL. Ukaz mi nekoho kdo takoveho maga hraje? :lol:

Jinak kuciku, chtel jsem jen poukazat na to, ze kdyby se dostavali max hp, nic by se tim nezkazilo. Dost hracu by to uvitalo, nekteri mozna ne, nevim, dle me spise kazdej hrac by to uvital. Vam se to mozna nelibi, ok, beru to.
Proc me to napadlo? Hmm, asi reakce na to jak jsou silnejsi dungy (coz ve me vyvolava touhu po vetsim hp :) ), nevim ted presne, protoze tu delam veci do skoly. Ale asi diky tomu.
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Přírustek HP/level

Post by DenGrasse »

Takového mága jsem hrál např. já, když už chceš příklad.

Ale k věci: volání po tom, aby se namaxovaly životy kvůli tomu, že už nemůžete sólovat všecny dungy, zcel ajistě NEBUDE vyslyšeno. Troufám si tvrdit, že tento názor je konečný.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Locked