GS

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Grunt
Šlechtic
Posts: 352
Joined: 10:58 23. Jun 2007
Location: Ostrava
Contact:

Re: GS

Post by Grunt »

SE svitky problém nemám. Pokud má nějaký zloděj 30b v UMD a koupi si za 10k svitek IGMS proč by ho neměl seslat? To samé GS, pokud by trvalo 1lv/kolo klidně... Problem je:

a) Trvání GS

b) Lektvar GS, tzn muže to použít zcela kdokoliv, ani nemusí mít v ničem body. To je jako by byl lektvar IGMS - vypij a dej někomu 40d6 DMG :D
Zathirel Černokněžna

Ancalagon Černý - The Dark Lord Morgoth bred Ancalagon, called the Black, during the First Age to be the greatest and mightiest of all dragons, and the first of the winged 'fire-drakes'.
Mrtev

Val'Doren - Ochránce lesa V exilu
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: GS

Post by Rejty »

Problem je:

a) Trvání GS

b) Lektvar GS, tzn muže to použít zcela kdokoliv, ani nemusí mít v ničem body. To je jako by byl lektvar IGMS - vypij a dej někomu 40d6 DMG :D
a) Trvání by snížit šlo, ale stejně to kouzlo slouží primárně na rychlou záchranu, popř. útěch, ne aby v něm někdo pobíhal po lokacích. Správně by v tom nemělo jít ovlivňovat okolí, tj. ani boostit nebo léčit.

b) Už jsem to psal. Lektvar GS dávno není.
Vedoucí týmu Thalie
Sveneld
Šlechtic
Posts: 396
Joined: 23:44 04. Oct 2007
Location: Pardubice

Re: GS

Post by Sveneld »

jo a ja jsem taky za to aby se na umd nesahalo, k cemu pak ty lemry budou oproti ostatnim..

navic ty nejlepsi svitky stoji kolem cca 20k - coz na jednorazovou akci si muze dovolit opravdu bohata postava

dalsi vec jakoze nazory typu, ze kouzlici povolani jsou slabe, ne nejsou jsou nejsilnejsi a variabilita kouzel = vice reseni situaci a to dava opravdu naskok pred krleš utokem..
klerik, wizard, socka jsou nejsilnejsi z nejsilnejsich - pokud s jejich hranim ma nekdo problem, tak doporucuju nastudovat wiki, premyslet a potrenovat malinko reflex s nacasovanim. breceni na foru hracu techto classu beru vzdy s rezervou...
Last edited by Sveneld on 12:47 06. Jun 2010, edited 1 time in total.
nwn
User avatar
Firefox_
Šlechtic
Posts: 468
Joined: 23:33 14. Jan 2010

Re: GS

Post by Firefox_ »

A proč je takovej problém trvání GS ze zákaldního tah/level? Že kouzlo 8. okruhu je lepší než invis?
Poupátko - :-O
Legewiel R'rorrok (Zau'ndar) - qu'el'faeruk d'qu'ellar R'rorrok
User avatar
tao kan
Mistr
Posts: 826
Joined: 17:29 25. Jan 2009
Contact:

Re: GS

Post by tao kan »

Ja to taky nechapu, je to jednak zabugovane, nevite kdy to selže, je to 8 kruh!! Bože nechte prskavky dýchat, už takhle stačí že dostanou srážení a končí ani nějaké GS si nestačí zakouzlit.
TaoKan Nur,Orconur,Tanur Arged,Balran Nebojsa,Lord Aren Aylom,Jacob Achalym,Victorius Melenol,Glarik syn Argedův,Vastim Lágro,Grudur "Kamenná tvář,Drizdor Zau'ndar....hrob se naplňuje
User avatar
Luelle
Velmistr
Posts: 1086
Joined: 18:54 20. Dec 2009

Re: GS

Post by Luelle »

taky bych na trvání nesahala
Jedna Blondie vládne všem, jedna jim všem káže, jedna všechny přivede, do temnoty sváže.

„Nevěřím v boha, který netančí.“ — Friedrich Nietzsche
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: GS

Post by LDamian »

Grunt wrote:
b) Lektvar GS, tzn muže to použít zcela kdokoliv, ani nemusí mít v ničem body. To je jako by byl lektvar IGMS - vypij a dej někomu 40d6 DMG :D
Lektvary GS uz nejsou. Pokud ano, je to chyba k nahlaseni. Par lidi ma zrejme jeste par lektvaru ze starych zasob.

Jinak co se trvani GS tyce. To kouzlo tak proste funguje no. Je to kouzlo vyssiho kruhu nez neviditelnost i nez vylepsena neviditelnost, takze je v poradku, ze je silnejsi.

To, zda soucasne trvani je prilis dlouhe je na zvazeni tymu. Ale chci upozornit, ze pokud se to zkrati na kolo/level, tak to pomerne vyrazne pozmeni rovnovahu mag vs treba SD nebo kdokoli se skryvanim. Protoze mag uz nebude mit moznost, jak projit kolem zlodeje nepozorovan (prohledni neviditelnost je snadno dostupne), obracene to neplati (mag tu vsimavost tak vysokou nenakouzli). Take to napriklad zmeni situaci klerika, ktery nema neviditelnost, ale ma prave to GS.

To, zda je to prinos neni treba pro mne vubec snadne rozhodovani. GS je mocne kouzlo 8. kruhu u maga, 6. kruhu u klerika (invis je 2. kruh, vylepsena invis je 4.), ale je takove vsude, stejne jako vsude buguje a neni na nej spolehnuti. Mimochodem v soucasnem nastaveni Thalie se caster musi rozhodovat zda chce mit GS a nebo invis. Takze GS je urcita v nekterych ohledech dokonalejsi, v jinych problemovejsi nahrada za treba vylepsenou neviditelnost.

Jeste jedna vec. GS je v podstate jedina moznost maga jak prezit v dungeonu, ve kterem potvory vidi neviditelne, coz je pomerne caste. Protoze jak bude mit na sobe jen invis, pujdou po nem jak slepice po flusu.
Last edited by LDamian on 12:55 06. Jun 2010, edited 1 time in total.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
Sveneld
Šlechtic
Posts: 396
Joined: 23:44 04. Oct 2007
Location: Pardubice

Re: GS

Post by Sveneld »

ja vidim problem i v rp hre - priklad je treba, ze si s nekym budu povidat o necem o cem nechci aby vedel ten treti. budeme si povidat treba pul hodiny - jiz wizard na 15 lvl na diky tomu ze kliknul na odpor muze beztrestne pres GS sledovat celou tu pulhodiny - s tim ze si ohlida ty patnactiminutovky a odbehne vedle prekouzlit ono GS

ale v tomhle pomeru vidim problem i jinde, proste trvani kouzel vs. cas ktery hrajeme
to epicke kouzlo pres feat +20 AC a trvani 24 hod je docela nejvetsi sranda, dal je shadow shield atd. atd. - wizarda clovek mimo mesta nepotka skorem jinak nez jako vanocni stromek

co z nich udelat cisty rp class, ktery bude studovat po vezich a ty kouzla v knihach si budou muset zaslouzit - proste cas studia, za silu classu :D

(btw wizarda hraju taky, beham s nim sam a nemam problemy s cimkoliv, ani ty problemy nevidim)
nwn
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: GS

Post by Rejty »

Sveneld wrote:...
Jak už jsem psal, že hlavním problémem je maxování cross class skillů pomocí ,,schovávání bodů na později". Pak tu má kombinovaný povolání skilly jako čistý a to je špatně.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Firefox_
Šlechtic
Posts: 468
Joined: 23:33 14. Jan 2010

Re: GS

Post by Firefox_ »

1)Pokud si chceš s někym povídat jdi do pokoje. Tvůj prolbém, že ekcáš někdě kde je to dostuné.
2) je to EPIC KOUZLO na nějaké tuším 24. úrovni rozhodně to nebude na kolo/level
3) wizard bez kouzel je mrtvy. Zkus si napochodovat mezi nejaka utocna NPC bez kouzel a uvidime
Poupátko - :-O
Legewiel R'rorrok (Zau'ndar) - qu'el'faeruk d'qu'ellar R'rorrok
User avatar
Grunt
Šlechtic
Posts: 352
Joined: 10:58 23. Jun 2007
Location: Ostrava
Contact:

Re: GS

Post by Grunt »

Heh jelikož není možnost prohlednuti GS tak si myslím že 1kolo/lv je až až...
Zathirel Černokněžna

Ancalagon Černý - The Dark Lord Morgoth bred Ancalagon, called the Black, during the First Age to be the greatest and mightiest of all dragons, and the first of the winged 'fire-drakes'.
Mrtev

Val'Doren - Ochránce lesa V exilu
User avatar
Firefox_
Šlechtic
Posts: 468
Joined: 23:33 14. Jan 2010

Re: GS

Post by Firefox_ »

Hm a co teprv takový banshee tím můžu zabít několik lidí najednou ZRUŠIT
nebo Power world: Stun nehází se jen na SR nebo musím mít dost HP ZRUŠIT
Power world Kill to samé ZRUŠIT
Poupátko - :-O
Legewiel R'rorrok (Zau'ndar) - qu'el'faeruk d'qu'ellar R'rorrok
User avatar
Firefox_
Šlechtic
Posts: 468
Joined: 23:33 14. Jan 2010

Re: GS

Post by Firefox_ »

Jinak lidi vysoký okruh - vysoká síla 8. okruh - sinější než 4.

furt nevidim ten problem
Poupátko - :-O
Legewiel R'rorrok (Zau'ndar) - qu'el'faeruk d'qu'ellar R'rorrok
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: GS

Post by Rejty »

Firefox_ wrote:Hm a co teprv takový banshee tím můžu zabít několik lidí najednou ZRUŠIT
nebo Power world: Stun nehází se jen na SR nebo musím mít dost HP ZRUŠIT
Power world Kill to samé ZRUŠIT
To jsou argumenty do pranice! Ještě přidat ,,líbí, nelíbí, zdá se mi, nemá právo" a je to kompletní! :mrgreen:
Vedoucí týmu Thalie
sandoftime
Urozený
Posts: 1829
Joined: 05:40 31. Jan 2008

Re: GS

Post by sandoftime »

Rejty wrote:
Sveneld wrote:...
Jak už jsem psal, že hlavním problémem je maxování cross class skillů pomocí ,,schovávání bodů na později". Pak tu má kombinovaný povolání skilly jako čistý a to je špatně.
tady ale nic maxovat s body na později nejde, zapomněls na omezení 3 skill body za lvl v jednom skillu? kdyz pak má wizard/bojovnik 10 a 10 namaxovanou jak disciplinu tak carozpyt, je to v poradku, vsak si taky kvuli tomu musel ty classy brat na stridacku a vyrazne tak omezil napriklad ucinnost svych kouzel a take vysku sveho utoku
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!
Locked