alchymista do Isilu + izba do citadely Isil

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
jachyra
Velmistr
Posts: 1159
Joined: 15:14 19. Jan 2009

alchymista do Isilu + izba do citadely Isil

Post by jachyra »

Ahoj team,

chcela by som sa spýtať, či by boli možné dve veci:

1) či by bolo možné zaplatiť si nejakého potulného alchymistu do Isilu. Hovorím v mene viacerých hráčov. Nejde len o obyčajné craftenie, ide hlavne o IC = pokiaľ by bol Isil obkľúčený, je výroba liečivých a iných lektvarov skoro nutnosťou (pre odboj, zranených civilistov a iné). A vtedy sa isto nebude dať chodievať do Dúbkova kvôli jednému obyčajnému kotlíku ;) kľudne sa poskladáme aj povedzme na 100k za OOC mesiac (to len ako príklad, neviem, aké predstavy o nájomnom pre alchymistu má team)

2) tu ide hlavne o to, že Isil ako taký nebol nikdy úplne dotiahnutý, lebo sa v ňom skoro nikdy nehrávalo. A keby nenastala situácia, aká je, aj by to tak ostalo. Teraz sa ale často usporadúvajú najrôznejšie porady odboja. Ale všetky sa musia odohrávať v izbičke v hostinci, čo je IC riadna hlúposť, nakoľko sa v Isile IC nachádzajú aj kasárne, aj citadela, kde by sa kľudne poľahky mohla stretávať tá ktorá skupinka odboja. Bohato by stačila jedna, dve izbičky, do tej lokácie by sa ale dalo vchádzať len na kľúčik. Skutočne okrem krčmy sa odboj jednoducho nemá kde inde stretať, čo sa mi zdá ako diskriminácia oproti kanclerovcom :P
Taktiež mi o to ide aj z iného dôvodu. Nepriateľskej, ale vlastne aj hociktorej inej postave bohato stačí, ak sa postaví do izby susediacej tej, pri ktorej rokujeme a počuje komplet všetko (sama som to otestovala), darmo do hviezdičiek budeme písať: hovorí potichu. Poznáme predsa hráčov, ktorí hrajú na Thalii a že je ich dosť, ktorí bez pohnutia svedomia si vezmú takúto situáciu ako "plne IC získané informácie"

Ďakujem
madam Kora Meynolds - bývalá manželka Fallionova, matka Kelrany a dvojčiat Dermonta a Artoriusa pomenovaných podľa tých, ktorí asistovali pri ich pôrode, sestra imperiálnej krásky Divy
Bývalá podporučíčka VI. roty karathskej armády, nech naveky žije sláva vrchného inkvizítora Lacaranta a bôžika spamu Kráťatka
User avatar
Sorrow
Mistr
Posts: 986
Joined: 17:09 27. Apr 2007
Location: Hell

Re: alchymista do Isilu + izba do citadely Isil

Post by Sorrow »

Jen k tomu mluveni potichu.
Proc to psat do hvezdicek, kdyz si muzes zapnout primo
mluvu ,,potichu,, jako septani :wink:
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: alchymista do Isilu + izba do citadely Isil

Post by KaTo »

Sorrow wrote:Jen k tomu mluveni potichu.
Proc to psat do hvezdicek, kdyz si muzes zapnout primo
mluvu ,,potichu,, jako septani :wink:
Nevím kolik se jich tam má domlouvat, ale ten šepot má takový "všelijaký" dosah (na něco krátký a na něco až moc dlouhý), tzn. z šeptaného rozhovoru bude na jednu stranu grupáč, kdy postavičky se mačkají jedna na druhou, aby se navzájem slyšely. A krom toho...šeptání bude dál slyšet "skrz" zdi.
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
jachyra
Velmistr
Posts: 1159
Joined: 15:14 19. Jan 2009

Re: alchymista do Isilu + izba do citadely Isil

Post by jachyra »

Tak tak .. presne aj o to ide. Neboj sa, Sorrowku, veľmi dobre poznám možnosť šeptania za ten čas, čo som na thalii :mrgreen:
ale presne ako povedal KaTo, buďto budeme všetci natrieskaný na seba - a keď vezmem len šiestu rotu samotnú, to je 6-7 hráčov natrieskaných na sebe jak úchyláci ... a tak či tak to počuť do vedľajšej izby, ak sa niekto načapí na stenu a zase sa dostávame k tomu istému = "slušný hráč" si to vypočuje a šup už o tom vie kde-kto.
A tiež sme znova pri tej logickosti ... rota = Lacarantovi podriadení, určite nebude rozoberať tajné informácie ohľadom plánovanej armádnej akcie v krčme, ale buďto v kasárňach alebo citadele ;) predtým sme mali pevnosť Lúč, kde sa tieto veci rozoberali, teraz logicky by to mala byť nejaká miestnosť v Isile ...

spomínala som konkrétne šiestu rotu, aby to bolo čo najjasnejšie pochopiteľné hlavne z hľadiska IC dôvodov a nie celý odboj, do ktorého predsa len patria aj civilisti, samozrejme aj baronovci (v podstate tiež civilisti :P).
Armáda určite bude mať IC od Lacaranta k dispozícii nejaké priestory

Ešte dodám .. s Lacarantom = Caironom sme to aj zohrali = žiadosť o tie priestory a bol ochotný nám nejaké poskytnúť ;) takže dosť vymýšľania, kde inde po krčmách, jaskyniach alebo ktovie čoho iného sa máme stretávať, ale prosííííííííííííííííííííííííííím pozrite sa na to, či by to bolo možné nejako vyriešiť.
Fakt nežiadame veľa, stačí nejaká drobnôstka, skopírovaná lokácia s 1-2ma izbičkami na kľúč (pre vstup do tej lokácie, nie izieb), ktorý budú mať len vybrané postavy ;) viac nechcem, určite nie zbytočne zaťažovať
madam Kora Meynolds - bývalá manželka Fallionova, matka Kelrany a dvojčiat Dermonta a Artoriusa pomenovaných podľa tých, ktorí asistovali pri ich pôrode, sestra imperiálnej krásky Divy
Bývalá podporučíčka VI. roty karathskej armády, nech naveky žije sláva vrchného inkvizítora Lacaranta a bôžika spamu Kráťatka
User avatar
Skipp
Rytíř
Posts: 520
Joined: 13:38 17. Apr 2008
Location: Slovensko, Nitra
Contact:

Re: alchymista do Isilu + izba do citadely Isil

Post by Skipp »

Podla mna by vam to fakt bodlo - daky ten priestor na kluce iba pre vas.
Ked si to vezmem v porovnani s druidmi. V shardone mame jeden velky stan na kluc a potom cele srdce hvozdu co su krasne a velke priestory pristupne len pre drzitelov klucu...sa mi zda ze aj tym uz je len sinta
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: alchymista do Isilu + izba do citadely Isil

Post by DenGrasse »

Nelíbí se mi možnost, aby se něco mohlo dít 100% tajně. Hráčské aktivity by měly být možné vysledovat pomocí špehů. Už vidím jak se něco zvrtne a hráči začnou křičet "vždyť jsem byli zamčení za osmero zámky a petlicemi, tam se nikdo nemohl dostat".
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
Tretas
Velmistr
Posts: 1450
Joined: 13:12 01. Oct 2008
Location: Rožnov p. R.
Contact:

Re: alchymista do Isilu + izba do citadely Isil

Post by Tretas »

DenGrasse wrote:Hráčské aktivity by měly být možné vysledovat pomocí špehů.
Tak s tímhle nesouhlasím. Proč by tomu tak mělo být? Jako armáda máme právo na klidnou místnost a pokud se náhodou nějaký špeh bude potřebovat dostat a bude na to mít schopnosti, DM to nějak zvládne.
Hant Sendt - Ztracen neznámo kde.
Jorg syn Jargena - Trpoš-člen klanu Nordových kladiv, velitel Černého pluku a bývalý kaprál VI. roty Karathské armády.
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: alchymista do Isilu + izba do citadely Isil

Post by DenGrasse »

Bez urážky, kdes vzal pocit že máš nějaký takovýhle právo???
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
Tretas
Velmistr
Posts: 1450
Joined: 13:12 01. Oct 2008
Location: Rožnov p. R.
Contact:

Re: alchymista do Isilu + izba do citadely Isil

Post by Tretas »

DenGrasse wrote:Bez urážky, kdes vzal pocit že máš nějaký takovýhle právo???
Myslel jsem to jako že máme tohle právo ve hře-IC. Od Lacaranta.
Hant Sendt - Ztracen neznámo kde.
Jorg syn Jargena - Trpoš-člen klanu Nordových kladiv, velitel Černého pluku a bývalý kaprál VI. roty Karathské armády.
efu_redo
Rytíř
Posts: 585
Joined: 15:50 20. Apr 2010

Re: alchymista do Isilu + izba do citadely Isil

Post by efu_redo »

Tretas wrote:
DenGrasse wrote:Bez urážky, kdes vzal pocit že máš nějaký takovýhle právo???
Myslel jsem to jako že máme tohle právo ve hře-IC. Od Lacaranta.
To ale záleží na Lacarantovi.
Dělejte si s mými postavami co chcete, jen ať v tom není OOC!!!
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: alchymista do Isilu + izba do citadely Isil

Post by DenGrasse »

Počkej. Dožaduješ se tu OOC možnosti vést tajné a de facto neodposlechnutelné rozhovory. Už vidím jak to pak někdo ve hře zneužije, až se mu něco nebude líbit. Jste jen vojáci, žádná šlechta ani šlechtická družina. Holt to ber tak že pevnost je přeplněná uprchlíkama vyššího postavení.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
jachyra
Velmistr
Posts: 1159
Joined: 15:14 19. Jan 2009

Re: alchymista do Isilu + izba do citadely Isil

Post by jachyra »

DG prestaň zúriť. Pokiaľ niekto bude tak šikovný, že v hide sa s nami dostane do tých miestností, kde budeme rokovať, ok ... veď pri vchádzaní sa musia otvoriť dvere a vtedy môže vojsť hocikto skrytý. Čo teda riešiš? Nech si ten špeh vyčká vhodnú príležitosť a nie že sa skryje, dá sa AFK na pol dňa a potom si len pozrie v logu, čo sa okolo neho dialo.

Myslím, že tu každý prehliadol to, o čom hovorím. Nie o tom, že ŽIADNY ŠPEH NÁS IC NEMOŽE ODPOČUŤ!!!!!!!!!!!

Ale ide mi toto aby žiadna sviňa hráč nemohol zneužiť chyby mechanikdy hry ako napríklad to, že šeptanie prejde aj do vedľajšej miestnosti !!!!!!

Navrch .. druidi majú svoje priestory, podsvätie má svoje priestory, KAŽDÝ má svoje priestory, my dakedy tiež ... a teraz chcete povedať, že odboj si môže trhnúť nohou, lebo je nelogické, aby sme mohli mať nejaké svoje miesto ... ale zástanci kancléra majú týchto priestorov NAMRAKY???????

Viem, že to malo byť pre odboj sťažené, ale toto je už doslova hajzlovstvo, aby sa nám kládli pod nohy polená všetkých možných druhov. Tak zoberte aj možnosť spať v hostinci v Isile a Dúbkove, zatvorte aj Dúbkovské dielne a kľudne zataraste aj prechod cez trollov, aby sa ani do Alwu po riadnom risku smrti (Aria buď prosím ticho, PB ako ty tu nie je každý) nikto nikde nedostal.

Rovno dajte aj nejaký script, že akonáhle sa pohneme na 2 lokácie od Isilu, automaticky padne blesk, zoslaný temným kanclerom a zabije nás! Potom už asi, DG, budeš plne spokojný, že?
madam Kora Meynolds - bývalá manželka Fallionova, matka Kelrany a dvojčiat Dermonta a Artoriusa pomenovaných podľa tých, ktorí asistovali pri ich pôrode, sestra imperiálnej krásky Divy
Bývalá podporučíčka VI. roty karathskej armády, nech naveky žije sláva vrchného inkvizítora Lacaranta a bôžika spamu Kráťatka
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: alchymista do Isilu + izba do citadely Isil

Post by Nalkanar »

Napadlo někoho, že nemá smysl dělat odobji vlastní prostory, které budou o něco bezpečnější, když je odboj jen dočasná záležitost? Kvůli questu se nepředělávají ani ceny lodí atd., tak proč upravovat lokace, když po nich za chvíli neštěkne ani pes :?:
.
User avatar
Tretas
Velmistr
Posts: 1450
Joined: 13:12 01. Oct 2008
Location: Rožnov p. R.
Contact:

Re: alchymista do Isilu + izba do citadely Isil

Post by Tretas »

DenGrasse wrote:Počkej. Dožaduješ se tu OOC možnosti vést tajné a de facto neodposlechnutelné rozhovory.
Tohle jsem neřekl, nevím kde jsi to vydedukoval.

Mám stejný pocit jako Jachyra-naházet nám klacky pod nohy a basta. Ale dobře, nedělejte nám žádné výhody, vždyť my se máme dobře.
Hant Sendt - Ztracen neznámo kde.
Jorg syn Jargena - Trpoš-člen klanu Nordových kladiv, velitel Černého pluku a bývalý kaprál VI. roty Karathské armády.
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: alchymista do Isilu + izba do citadely Isil

Post by DenGrasse »

Jachyra:

Přečti si ještě jednou co píšeš a pak si rozmysli, kdo z nás dvou tu zuří...

Jestli ti chybí blesky sesílané temným kancléřem, dá se to jistě nějak zařídit.

Jestli si nejste schopní zajistit, aby podezřele postávající otrapové neodposlouchávali vaše hovory, tak fakt nevím co s tím dělat. Krom toho, když už mluvíme o té hře, neviděl jsem, že by postavy vzbouřenců stály u bran nebo aspoň kontrolovaly kdo vstupuje dovnitř. Většinou si řešej svoje emotivní problémy a vztahy.

Druidy a ostatní sem nevím proč taháš, nejsou ve válce a je celkem jedno co se kolem nich děje.
Uvědom si, že reálně je v Isilu mnohem více postav, než je zobrazeno ve hře. Ve hře jste tam navíc jen vy jako hráči a to je všechno,a le IC jsou tam davy utečenců i s rodinami. Vyžadovat si za této situace nějaké místnosti pro porady mi přijde poněkud nemístné.
Tretas wrote:Tohle jsem neřekl, nevím kde jsi to vydedukoval.
Mám stejný pocit jako Jachyra-naházet nám klacky pod nohy a basta. Ale dobře, nedělejte nám žádné výhody, vždyť my se máme dobře.
Jasně. Kolik klacků pod nohy jsem vám naházel? Přestaň s tím blábolením, než mně opravdu naštveš.
Házení klacků podle tvého = nevyhovění každé žádosti hráčů???
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Locked