Omezeni zbrani a zbroji

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
User avatar
Shifter
Měšťan
Posts: 287
Joined: 20:26 05. Dec 2007
Location: KutnaHora/Praha
Contact:

Re: Skrytí levelů při logování

Post by Shifter »

photter wrote:.....btw. se mi nelíběj ani ty silový prerequisites na zbraně a zbroje
V jakym slova smyslu?
Protoze jestli to myslis kvuli zbytecnemu omezeni, tak to muzes vzit rovnou tak jak se ty koukas na "odhad postavy". Vona plna platovka neni zadny pirko a to same plati o takovym kusu zeleza jako je obourucni sekera. Nejaka susinka by to sotva unesla, natoz aby dokazala ucine bojovat.
Maric Asen "Ó Pane úsvitu, vnes prosím světlo do života těchto lidí. Neboť přes mamon a požitkářství kterým se obklopili, již nevidí záhubu, do které se řítí!"
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Re: Skrytí levelů při logování

Post by photter »

Shifter wrote:
photter wrote:.....btw. se mi nelíběj ani ty silový prerequisites na zbraně a zbroje
V jakym slova smyslu?
Protoze jestli to myslis kvuli zbytecnemu omezeni, tak to muzes vzit rovnou tak jak se ty koukas na "odhad postavy". Vona plna platovka neni zadny pirko a to same plati o takovym kusu zeleza jako je obourucni sekera. Nejaka susinka by to sotva unesla, natoz aby dokazala ucine bojovat.
nějaká logika v tom je ale důsledek bude jenom další unifikace postav
zrovna síla je v NWN pojatá dost podivně, rozdíl nosnosti silný a slabý postavy je desetinásobek i víc, silovej bonus k AB je podivnost sama o sobě (čím dám větší ránu tim líp se trefim ? ehm...)
a zdá se mi to moc zásadní zásah do hry
představa elfích lučištníků s krátkým lukem (kde by vzali sílu 11 na dlouhej) mi navíc přijde docela eklhaft
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Re: Skrytí levelů při logování

Post by Daanri »

No k tym lucisnikom sa ti s radostou vyjadrim. Nedavno som mal akurat moznost strielat z dlheho luku a poviem ti, napnut taky luk nie je vobec sranda a to nevravim o tom ho este udrzat a poriadne zamierit. Druha vec ked takym lukom vystrelis ma to brutalnu prieraznost. Zas kratky luk je lahke napnut a zamierit, ale nema az taku prieraznost. Mal som pred par dnami moznost si to vyskusat.

Takze s kludom by som suhlasil aj s vyssou silou (12) na dlhy luk. Je mi vsak jasne, ze by to par ludom zasadne vadilo. :wink:
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Re: Skrytí levelů při logování

Post by photter »

já nevim, ta moje námitka neni nijak zásadní s tim lukem s tebou souhlasim ale chceme hru a ne simulátor reality
lučištník může mit sílu v ramenou ale jinak může bejt slabý konstituce
prostě se mi zdá, že je to zbytečný upřednostňování jedný ability, která je už i bez toho problematicky implementovaná a imho to nepřinese nic dobrýho
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Re: Skrytí levelů při logování

Post by Daanri »

Myslim, ze tie sily su nastavene stale na priatelne hodnoty. Keby sme chceli simulator reality tak ich nastavime omnoho prisnejsie.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
User avatar
Sorrow
Mistr
Posts: 986
Joined: 17:09 27. Apr 2007
Location: Hell

Re: Skrytí levelů při logování

Post by Sorrow »

To Photter: Proc myslis ze neprinese?Aspon ted kazdej musi premejslet jak spravne pouzit body a ne aby hned kazdej sypal do jedny vlastnosti pro nejvetsi damage.Postava bude spis tak vsestranejsi nez aby byla zamerena na jednu schopnost.Tim padem se i trochu zpomali postup a hrac si bude postavicky vice vazit.A ze by to bylo az moc do realu, se mi teda vazne nezda.Sou i horsi servery.
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Re: Skrytí levelů při logování

Post by photter »

mám dojem, že ta jedna abilita pro největší dmg je právě síla, nebo se pletu ? takže naopak tam ty body musí nasypat i kdyby původně nechtěl
zatim sem podle toho postavu udělat nezkoušel ale tuším ,že pokud někdo bude chtít dělat WM na sekeru, nemá tom moc na výběr
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
User avatar
Sorrow
Mistr
Posts: 986
Joined: 17:09 27. Apr 2007
Location: Hell

Re: Skrytí levelů při logování

Post by Sorrow »

U bojovnika jasne ale co povolani ktera uprednostnuji obratnost s fintou?
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Skrytí levelů při logování

Post by kucik »

Sorrow wrote:U bojovnika jasne ale co povolani ktera uprednostnuji obratnost s fintou?
I ti maji dmg ze sily :wink:
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
OneHeart
Šlechtic
Posts: 313
Joined: 23:43 08. May 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Skrytí levelů při logování

Post by OneHeart »

některý požadavky na zbraně jsou imho dost přehnaný. Dlouhý luk 11 mi přijde docela normální, ale dávat zbraním požadavek vyšší než 15-16 je moc...
stejě tak zbroje. Chcete mi tvrdit ,že každý přežraný šlechtic zakovaný v plátovce měl sílu 18+ (což jsou mezi lidmi takoví ti "herkulové")
Vaillardo Vran:
User avatar
maku
DM Thalie
Posts: 807
Joined: 14:19 29. Dec 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Skrytí levelů při logování

Post by maku »

OneHeart wrote:některý požadavky na zbraně jsou imho dost přehnaný. Dlouhý luk 11 mi přijde docela normální, ale dávat zbraním požadavek vyšší než 15-16 je moc...
stejě tak zbroje. Chcete mi tvrdit ,že každý přežraný šlechtic zakovaný v plátovce měl sílu 18+ (což jsou mezi lidmi takoví ti "herkulové")
Já bych v tom problém neviděl. Ten, kdo plátovku potřebuje a může nosit - v momentě, kdy si ji může dovolit - jistě bude mít už 18 str.
DM THALIE
ICQ: 648-472-535
e-mail: mkubale@seznam.cz
http://youtube.com/user/ThalieDrow
User avatar
Anurin
Poutník
Posts: 83
Joined: 10:40 20. May 2007

Re: Skrytí levelů při logování

Post by Anurin »

Souhlasím s oneheartem. Omezil bych hranici na 15, max 16. Je to zbytečné omezení.
User avatar
Shifter
Měšťan
Posts: 287
Joined: 20:26 05. Dec 2007
Location: KutnaHora/Praha
Contact:

Re: Skrytí levelů při logování

Post by Shifter »

SILA
No myslim ze je to problem jen pro kleriky....
Jinak rozdil v nosnosti je opravdu smesnej.
Zavislost bonus k utoku/sila by se dal vylozit tak - vykrejt silnou ranu je daleko tezsi, nez ranu od susinky. Nerikam ze je to tak, ale mohla by to bejt jedna z variant.

Jinak o odhadu postavy mam uz taky sve pochybnosti, umlatili jste nas argumentama ;)

edit:
Anurin wrote:Souhlasím s oneheartem. Omezil bych hranici na 15, max 16. Je to zbytečné omezení.
No silove omezeni je jedna z nej veci co se mi tady libi :D
Maric Asen "Ó Pane úsvitu, vnes prosím světlo do života těchto lidí. Neboť přes mamon a požitkářství kterým se obklopili, již nevidí záhubu, do které se řítí!"
User avatar
Sorrow
Mistr
Posts: 986
Joined: 17:09 27. Apr 2007
Location: Hell

Re: Skrytí levelů při logování

Post by Sorrow »

18 ze je moc?Kdo potrebuje plnou platovku,vetsinou bojovnici a tem sila 18 nedela problem.Uz vidim jak se to zase snizi a budou tady reci, ze ji ma kazdej druhej apd.(viz reci ohledne kleriku)Podle me,ten kdo chce hrat tank,tak ty body v sile stejne bude mit a ze to bude treba az po druhem rozdeleni bodu do vlastnosti neni zas takova pritez... :wink:
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Skrytí levelů při logování

Post by Rejty »

Proc je to zbytecne omezeni? Hold kdo bude chtit pouzivat obourucni mec, tak na to musi mit silu. Neni zadna sranda se ohanet obourucakem. Je ta spousta zbrani, kteryma se da bojovat, aspon se vyuziji i ostatni zbrane, na ktery bude mit postava silu a kazdej nebude litat s bastardem a nebo obourucakem, ale i s remdihem a kopim.
Vedoucí týmu Thalie
Locked