Platova zbroj X saty

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Istvan
Měšťan
Posts: 228
Joined: 22:42 09. May 2007

Platova zbroj X saty

Post by Istvan »

Dobry den,
dnes bych mel otazku, zdali je platnerina a krejcovina ve finalnim stavu a nynejsi nastaveni je spravne.

Platnerina a nejlepsi zbroj 5/7redukce +5ac +7disciplina 15redukce ohen (samozrejme nejake zapory do hidu a dalsich zbytecnosti, ale zde je videt, ze zbroje nenastavoval znalec NWN, kdyz kazda zbroj uz ma sama svuj postih do tehle vlastnosti, zde nevidim duvod proc by meli byt zdvojovany) Nerekl bych ze meteor zbroj bude rachtat vic nez zelezna. (zde se platovek zastavam dale to tak nebude)

Krejcovina... tak ta ted maximalne usije +5ac a to vsechno... nebo neco jineho... nebo redukci, nejlepsi sutr +3all savy.
ALE nikde neni moznost usit aspon neco z polovicky tak silne jak muze byt silna platovka.

Pripada me to jako dalsi a extremni postih pro dex charaktery. A dalsi vec na extremni podporu vseho co muze zbroj, jako treba RDD.

A prosim nepiste argumenty ze zbroj je lepsi protoze je zbroj... to je jeji zakladni nastaveni 8/1 a pak moznost u postavy jet na silu a samozrejme acc i kdyz jste srazen.

Dextove charaktery me pripadaj zde zbytecne oslabeni, me to prijde do oci bijci. (nerikam, ze kazdemu)

Edit.
pro lepsi chapani platova zbroj ma 4 kladne vlastnosti a zaporne jen zdvojene co uz maj v zakladnim nastaveni.
Saty maji jen jednu kladnou vlastnost a tim to hasne.

Nerikam, ze by saty meli mit redukce zraneni, ale aspon neco by dostat mohli, pro vyrovnani.
Last edited by Istvan on 14:00 23. Nov 2010, edited 1 time in total.
User avatar
Glumišek
Šlechtic
Posts: 300
Joined: 16:22 01. Jun 2009

Re: Platova zbroj X saty

Post by Glumišek »

Jen drobná korekce mimo dotaz, RDD plné pláty může jen když si je vezme jako feat.

Maximální možné hodnoty na vyráběných věcech neznám.
Durman Zlomocný - Helgaronův válečný kněz
Istvan
Měšťan
Posts: 228
Joined: 22:42 09. May 2007

Re: Platova zbroj X saty

Post by Istvan »

Glumišek wrote:Jen drobná korekce mimo dotaz, RDD plné pláty může jen když si je vezme jako feat.

Maximální možné hodnoty na vyráběných věcech neznám.
Jinak nez s tim featem bych rdd nehral, ale silu uz na to dostane zadara.
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Platova zbroj X saty

Post by Rejty »

Kožené zbroje by měly být podobné těm plátovým, ale mám ten pocit, že je kožešník stále nevyrábí.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Glumišek
Šlechtic
Posts: 300
Joined: 16:22 01. Jun 2009

Re: Platova zbroj X saty

Post by Glumišek »

Istvan wrote:
Glumišek wrote:Jen drobná korekce mimo dotaz, RDD plné pláty může jen když si je vezme jako feat.

Maximální možné hodnoty na vyráběných věcech neznám.
Jinak nez s tim featem bych rdd nehral, ale silu uz na to dostane zadara.
A to já zase ano, přes obratnost, s devastem grátis třeba na luk nebo dvě zbraně, která jiná postava mi kompenzuje při obourukosti absenci štítu než RDD s bárdskou písní, snad jen bárd a BG přes diviny, ale ..... ta doba trvání divinů je veměs krátká. On i devastátor na luk by stál za to, ale tam potom postrádám to AA, ale to už je práce Rofa a další z jeho poletuch z jiného světa. Je pravda, že ten lučištník nebude top, ale pokud dá jednou kritikal tak to bude velmi štípat (za devasty +2k6, x4 a to na vzdálenost co 24 palcový monitor dovolí) jauvajsky.
Durman Zlomocný - Helgaronův válečný kněz
Istvan
Měšťan
Posts: 228
Joined: 22:42 09. May 2007

Re: Platova zbroj X saty

Post by Istvan »

Rejty wrote:Kožené zbroje by měly být podobné těm plátovým, ale mám ten pocit, že je kožešník stále nevyrábí.
Tak to je pak stejny pripad, jako proc jsi upravoval u dobrodruha lehke zbroje na saty. Protoze zbroje 2/6, 1/8, 3/4 temer nikdo nevyuzije. Proto jsem pochopil tvou zmenu na zbroje (saty) ted maji nejake vyuziti. Ale stale takove usit nejdou a jestli jdou usit jen zbroje lehke tak nebudou mit temer uplatneni.

Je to stejne, jako proc jsi menil zbroje u dobrodruha, ja bych se nad tim zamyslel (mozna nechapu zamer, kam se ma craft ubirat) Ja jen prosim o zamysleni jestli by se ty zbroje nemeli zmenit stejne jako u dobrodruha na zbroj ac 0.
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Platova zbroj X saty

Post by LDamian »

Istvan wrote:
Rejty wrote:
Je to stejne, jako proc jsi menil zbroje u dobrodruha, ja bych se nad tim zamyslel (mozna nechapu zamer, kam se ma craft ubirat) Ja jen prosim o zamysleni jestli by se ty zbroje nemeli zmenit stejne jako u dobrodruha na zbroj ac 0.
Spis ty schopnosti tech zbroji prenest na saty. Ty zbroje nechce mit s AC 0 kazdy. Napriklad takovy druid se silou 8-10 by z toho nadseny nebyl. A treba nekteri mi moji knezi a druidi a still spell casteri nejsou nadseni ani z toho, ze jim zmizeli zbroje z dobrodruha a jsou z nich saty. Bylo by mnohem lepsi udelat kopie tech zbroji a ty nastavit jako saty a ne ty puvodni zbroje uplne mazat. Svet neni jen silovy build a dex build a to ze neco vyuzije minimum postav neznamena, ze je v poradku to minimum postav odepsat.

EDIT Glumisek:

To, ze tu bude vetsina lidi hrat RDD nebo WM neznamena, ze budeme veci optimalizovat pro RDD a WM s tim, ze vetsine lidi to pomuze a jen par (co bude hrat treba DD) uskodi. :wink:
Last edited by LDamian on 16:02 23. Nov 2010, edited 3 times in total.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
User avatar
Glumišek
Šlechtic
Posts: 300
Joined: 16:22 01. Jun 2009

Re: Platova zbroj X saty

Post by Glumišek »

LDamian wrote:
Istvan wrote:
Rejty wrote:
Je to stejne, jako proc jsi menil zbroje u dobrodruha, ja bych se nad tim zamyslel (mozna nechapu zamer, kam se ma craft ubirat) Ja jen prosim o zamysleni jestli by se ty zbroje nemeli zmenit stejne jako u dobrodruha na zbroj ac 0.
Spis ty schopnosti tech zbroji prenest na saty. Ty zbroje nechce mit s AC 0 kazdy. Napriklad takovy druid by z toho nadseny nebyl. A treba muj klerik neni nadseny ani z toho, ze mu zmizeli zbroje z dobrodruha a jsou z nich saty. Svet neni jen silovy build a dex build a to ze neco vyuzije minimum postav neznamena, ze je v poradku to minimum postav odepsat.
Nejen druid, i bojovníci na dvě zbraně a sílu a tak podobně. Zase to beru, že to pomohlo více lidem než kterým se to do krámu nehodí, takže jo dobrý. Srovnávání craft věcí je na dlouhou trať a navíc je to fixováno na Nomíska, který je toho času mimo. Mrzuté, ale pochopitelné a pravdivé.
Durman Zlomocný - Helgaronův válečný kněz
menderon
Měšťan
Posts: 173
Joined: 11:13 18. Mar 2008

Re: Platova zbroj X saty

Post by menderon »

jak to chapu ja:

Zbroj ma: + 5 do obrany, + 20 ochranu pred ohnem, 15 do nceoh jinehoa minus na tumble, hid a move silently s dvojitým postihem

Saty maj jen +5 do obrany

Idelaní je, aby šaty měly + 5 do obrany + 20 obranu před ohnem, + 15 do neceho jineho

Zbroj ma +8 do AC to se platí featem a postihem do par skillů, to je rozumné, další výhody by měly býst srovnatelné.
Nebral bych RDD jako refereční, je to zavádějící a zbytečné, zde se jedná o srovnání vyhodnosti jednoho slotu na těle postavy, zatahovaní dalších poměných je zbytečné.

Závěr
Počet vlastností zbroje i šatů by mělo být ekvivaletní, žádná kvalitní zbroj by nemela mít vetší postih do tumble než základní, nepovedená pochopitelně ano.
"Prohlášením, že jsi nevinen, potvrzuješ svojí vinu." Neznámý muž na neznámém míste při neznámé příležitosti.

Quido z Červíčkova - dobrácký gnóm a zapřísáhlý antiteista.
Istvan
Měšťan
Posts: 228
Joined: 22:42 09. May 2007

Re: Platova zbroj X saty

Post by Istvan »

LDamian, ja to tak myslel, jen jsem to mozna spatne napsal. Ja nechci aby kategorie "lehke zbroje" byla zrusena. Ale jak pise menderon, byl bych rad kdyby "slot" saty/zbroj...proste to co ma postava na tele melo podobne parametry. Nerikam, ze ma mit stejne parametry, ale aby jejich soucet mel podobnou vahu.
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Platova zbroj X saty

Post by Bahnak »

Ano, finální úprava v budoucnu má vypadat tak, že každá "zbroj" (rozuměno šaty, lehká, střední, těžká) která má bonus k AC, měla by též mít bonus k dmg reduction. (ne úplně všechny)
Nejtypičtějším příkladem je všem plechovkami vlastněná klasická ocelová plná plátová, která se svým +1AC, 5/+1 dmg reduction zásadně ovlivňují způsob boje.
Už dávno bylo tuším rozhodnuto, že to samé budou mít střední a kožené, nedávno se to samé řešilo s šaty.
Rejtyho úpravy věcí u dobrodruha proběhly, už tam nejsou takové nesmysly a rozhodně je to dobrý (nicméně stále je tam opravdu hodně bot, netuším kdo by si za 200k koupil +1AC zbroj s 5/+2 redukcí...?, ale to je fakt běh na dlouhou trať, platí nomisovo pravidlo, co nikam nikdo nenapíše nikdy nikdo jako chybu neobjeví)
Platnéř byl upraven tak aby měl kromě +AC a redukce ještě nějakou perličku, jako třeba pohlcení elementu, nejsem si úplně jistý zda proběhlo zaúkolování nomiska tímto směrem, ovšem všemi deseti bych byl pro, aby se podobné bonusky objevily i u šatiček a lehkých zbrojí.
Postihy pro plech do HIDE, MS a Akrobacie jsou možná přehnané, nicméně pro jejich přehnanost jsem všema deseti.
(Kdo z vás se někdy pokoušel plížit v plátovce nebo udělat byť jen pitomý kotrmelec tak ví svoje, nicméně hlavně tam vidím snahu teamu oslabit případné silové buildy zloděje, dextrař se prostě skryje, plechovka na sílu ne, dle mě OK)
Nomis je ovšem ve světě a má tunu práce, takže pokud to někdo neudělá za něj tak se tu vede zbytečná debata nad něčím, co nikdo stejně neudělá. Raději pošlete Nomiskovi do švédska flašku rumu.... :-D
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
pilnik
Měšťan
Posts: 287
Joined: 12:29 08. Jan 2008

Re: Platova zbroj X saty

Post by pilnik »

no ja bych byl treba proto, aby u satu a pripadných lehkých zbroji byly bonusy do hidu move silence a dalsich uzitecnych skilu pro dexare ..Handle animal pro rangery a druidy atd...
vsak kdyz u plechovek je bonus do discipliny proc by u satu a lehkejch zbroji nemel byt bonus do neceho jineho.....
Obuki - ten vod Škopku
Istvan
Měšťan
Posts: 228
Joined: 22:42 09. May 2007

Re: Platova zbroj X saty

Post by Istvan »

Bahnak, dekuju tohle jsem chtel slyset a jsem rad, ze mame stejny nazor. A velmi rad jsem, ze to v dm týmu resite. Diky

Pilnik, ano taky bych to tak rad videl, snad to k tomu bude smerovat.
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Platova zbroj X saty

Post by Rejty »

OK, přesvědčili jste mě, zatím to vyřešíme takto: Udělám speciální obchod, ve kterém budou věci chybející v craftu jako lepší rukavice pro mnichy, lehký zbroje a šaty, kapuce a boty srovnatelné s těžkými zbrojemi (věcmi).
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Platova zbroj X saty

Post by Bahnak »

Rejty wrote:OK, přesvědčili jste mě, zatím to vyřešíme takto: Udělám speciální obchod, ve kterém budou věci chybející v craftu jako lepší rukavice pro mnichy, lehký zbroje a šaty, kapuce a boty srovnatelné s těžkými zbrojemi (věcmi).
Tak a Istvan má bludišťáka! Díky jeho připomínce se do světa dostanou itemy na které je dle mě momentálně setting nastavený!
Juhů!
A Rejty, plís, jestli vážně něco v craftu chybí a nejde to koupit, pak to jsou štíty (i kdyby to měly být jen pavéza +4AC či +5AC)
Plííís a všichni teď držte palce :-D
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Locked