Platova zbroj X saty
Platova zbroj X saty
Dobry den,
dnes bych mel otazku, zdali je platnerina a krejcovina ve finalnim stavu a nynejsi nastaveni je spravne.
Platnerina a nejlepsi zbroj 5/7redukce +5ac +7disciplina 15redukce ohen (samozrejme nejake zapory do hidu a dalsich zbytecnosti, ale zde je videt, ze zbroje nenastavoval znalec NWN, kdyz kazda zbroj uz ma sama svuj postih do tehle vlastnosti, zde nevidim duvod proc by meli byt zdvojovany) Nerekl bych ze meteor zbroj bude rachtat vic nez zelezna. (zde se platovek zastavam dale to tak nebude)
Krejcovina... tak ta ted maximalne usije +5ac a to vsechno... nebo neco jineho... nebo redukci, nejlepsi sutr +3all savy.
ALE nikde neni moznost usit aspon neco z polovicky tak silne jak muze byt silna platovka.
Pripada me to jako dalsi a extremni postih pro dex charaktery. A dalsi vec na extremni podporu vseho co muze zbroj, jako treba RDD.
A prosim nepiste argumenty ze zbroj je lepsi protoze je zbroj... to je jeji zakladni nastaveni 8/1 a pak moznost u postavy jet na silu a samozrejme acc i kdyz jste srazen.
Dextove charaktery me pripadaj zde zbytecne oslabeni, me to prijde do oci bijci. (nerikam, ze kazdemu)
Edit.
pro lepsi chapani platova zbroj ma 4 kladne vlastnosti a zaporne jen zdvojene co uz maj v zakladnim nastaveni.
Saty maji jen jednu kladnou vlastnost a tim to hasne.
Nerikam, ze by saty meli mit redukce zraneni, ale aspon neco by dostat mohli, pro vyrovnani.
dnes bych mel otazku, zdali je platnerina a krejcovina ve finalnim stavu a nynejsi nastaveni je spravne.
Platnerina a nejlepsi zbroj 5/7redukce +5ac +7disciplina 15redukce ohen (samozrejme nejake zapory do hidu a dalsich zbytecnosti, ale zde je videt, ze zbroje nenastavoval znalec NWN, kdyz kazda zbroj uz ma sama svuj postih do tehle vlastnosti, zde nevidim duvod proc by meli byt zdvojovany) Nerekl bych ze meteor zbroj bude rachtat vic nez zelezna. (zde se platovek zastavam dale to tak nebude)
Krejcovina... tak ta ted maximalne usije +5ac a to vsechno... nebo neco jineho... nebo redukci, nejlepsi sutr +3all savy.
ALE nikde neni moznost usit aspon neco z polovicky tak silne jak muze byt silna platovka.
Pripada me to jako dalsi a extremni postih pro dex charaktery. A dalsi vec na extremni podporu vseho co muze zbroj, jako treba RDD.
A prosim nepiste argumenty ze zbroj je lepsi protoze je zbroj... to je jeji zakladni nastaveni 8/1 a pak moznost u postavy jet na silu a samozrejme acc i kdyz jste srazen.
Dextove charaktery me pripadaj zde zbytecne oslabeni, me to prijde do oci bijci. (nerikam, ze kazdemu)
Edit.
pro lepsi chapani platova zbroj ma 4 kladne vlastnosti a zaporne jen zdvojene co uz maj v zakladnim nastaveni.
Saty maji jen jednu kladnou vlastnost a tim to hasne.
Nerikam, ze by saty meli mit redukce zraneni, ale aspon neco by dostat mohli, pro vyrovnani.
Last edited by Istvan on 14:00 23. Nov 2010, edited 1 time in total.
Re: Platova zbroj X saty
Jen drobná korekce mimo dotaz, RDD plné pláty může jen když si je vezme jako feat.
Maximální možné hodnoty na vyráběných věcech neznám.
Maximální možné hodnoty na vyráběných věcech neznám.
Durman Zlomocný - Helgaronův válečný kněz
Re: Platova zbroj X saty
Jinak nez s tim featem bych rdd nehral, ale silu uz na to dostane zadara.Glumišek wrote:Jen drobná korekce mimo dotaz, RDD plné pláty může jen když si je vezme jako feat.
Maximální možné hodnoty na vyráběných věcech neznám.
Re: Platova zbroj X saty
Kožené zbroje by měly být podobné těm plátovým, ale mám ten pocit, že je kožešník stále nevyrábí.
Vedoucí týmu Thalie
Re: Platova zbroj X saty
A to já zase ano, přes obratnost, s devastem grátis třeba na luk nebo dvě zbraně, která jiná postava mi kompenzuje při obourukosti absenci štítu než RDD s bárdskou písní, snad jen bárd a BG přes diviny, ale ..... ta doba trvání divinů je veměs krátká. On i devastátor na luk by stál za to, ale tam potom postrádám to AA, ale to už je práce Rofa a další z jeho poletuch z jiného světa. Je pravda, že ten lučištník nebude top, ale pokud dá jednou kritikal tak to bude velmi štípat (za devasty +2k6, x4 a to na vzdálenost co 24 palcový monitor dovolí) jauvajsky.Istvan wrote:Jinak nez s tim featem bych rdd nehral, ale silu uz na to dostane zadara.Glumišek wrote:Jen drobná korekce mimo dotaz, RDD plné pláty může jen když si je vezme jako feat.
Maximální možné hodnoty na vyráběných věcech neznám.
Durman Zlomocný - Helgaronův válečný kněz
Re: Platova zbroj X saty
Tak to je pak stejny pripad, jako proc jsi upravoval u dobrodruha lehke zbroje na saty. Protoze zbroje 2/6, 1/8, 3/4 temer nikdo nevyuzije. Proto jsem pochopil tvou zmenu na zbroje (saty) ted maji nejake vyuziti. Ale stale takove usit nejdou a jestli jdou usit jen zbroje lehke tak nebudou mit temer uplatneni.Rejty wrote:Kožené zbroje by měly být podobné těm plátovým, ale mám ten pocit, že je kožešník stále nevyrábí.
Je to stejne, jako proc jsi menil zbroje u dobrodruha, ja bych se nad tim zamyslel (mozna nechapu zamer, kam se ma craft ubirat) Ja jen prosim o zamysleni jestli by se ty zbroje nemeli zmenit stejne jako u dobrodruha na zbroj ac 0.
Re: Platova zbroj X saty
Spis ty schopnosti tech zbroji prenest na saty. Ty zbroje nechce mit s AC 0 kazdy. Napriklad takovy druid se silou 8-10 by z toho nadseny nebyl. A treba nekteri mi moji knezi a druidi a still spell casteri nejsou nadseni ani z toho, ze jim zmizeli zbroje z dobrodruha a jsou z nich saty. Bylo by mnohem lepsi udelat kopie tech zbroji a ty nastavit jako saty a ne ty puvodni zbroje uplne mazat. Svet neni jen silovy build a dex build a to ze neco vyuzije minimum postav neznamena, ze je v poradku to minimum postav odepsat.Istvan wrote:Rejty wrote:
Je to stejne, jako proc jsi menil zbroje u dobrodruha, ja bych se nad tim zamyslel (mozna nechapu zamer, kam se ma craft ubirat) Ja jen prosim o zamysleni jestli by se ty zbroje nemeli zmenit stejne jako u dobrodruha na zbroj ac 0.
EDIT Glumisek:
To, ze tu bude vetsina lidi hrat RDD nebo WM neznamena, ze budeme veci optimalizovat pro RDD a WM s tim, ze vetsine lidi to pomuze a jen par (co bude hrat treba DD) uskodi.
Last edited by LDamian on 16:02 23. Nov 2010, edited 3 times in total.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)
Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)
Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
Re: Platova zbroj X saty
Nejen druid, i bojovníci na dvě zbraně a sílu a tak podobně. Zase to beru, že to pomohlo více lidem než kterým se to do krámu nehodí, takže jo dobrý. Srovnávání craft věcí je na dlouhou trať a navíc je to fixováno na Nomíska, který je toho času mimo. Mrzuté, ale pochopitelné a pravdivé.LDamian wrote:Spis ty schopnosti tech zbroji prenest na saty. Ty zbroje nechce mit s AC 0 kazdy. Napriklad takovy druid by z toho nadseny nebyl. A treba muj klerik neni nadseny ani z toho, ze mu zmizeli zbroje z dobrodruha a jsou z nich saty. Svet neni jen silovy build a dex build a to ze neco vyuzije minimum postav neznamena, ze je v poradku to minimum postav odepsat.Istvan wrote:Rejty wrote:
Je to stejne, jako proc jsi menil zbroje u dobrodruha, ja bych se nad tim zamyslel (mozna nechapu zamer, kam se ma craft ubirat) Ja jen prosim o zamysleni jestli by se ty zbroje nemeli zmenit stejne jako u dobrodruha na zbroj ac 0.
Durman Zlomocný - Helgaronův válečný kněz
Re: Platova zbroj X saty
jak to chapu ja:
Zbroj ma: + 5 do obrany, + 20 ochranu pred ohnem, 15 do nceoh jinehoa minus na tumble, hid a move silently s dvojitým postihem
Saty maj jen +5 do obrany
Idelaní je, aby šaty měly + 5 do obrany + 20 obranu před ohnem, + 15 do neceho jineho
Zbroj ma +8 do AC to se platí featem a postihem do par skillů, to je rozumné, další výhody by měly býst srovnatelné.
Nebral bych RDD jako refereční, je to zavádějící a zbytečné, zde se jedná o srovnání vyhodnosti jednoho slotu na těle postavy, zatahovaní dalších poměných je zbytečné.
Závěr
Počet vlastností zbroje i šatů by mělo být ekvivaletní, žádná kvalitní zbroj by nemela mít vetší postih do tumble než základní, nepovedená pochopitelně ano.
Zbroj ma: + 5 do obrany, + 20 ochranu pred ohnem, 15 do nceoh jinehoa minus na tumble, hid a move silently s dvojitým postihem
Saty maj jen +5 do obrany
Idelaní je, aby šaty měly + 5 do obrany + 20 obranu před ohnem, + 15 do neceho jineho
Zbroj ma +8 do AC to se platí featem a postihem do par skillů, to je rozumné, další výhody by měly býst srovnatelné.
Nebral bych RDD jako refereční, je to zavádějící a zbytečné, zde se jedná o srovnání vyhodnosti jednoho slotu na těle postavy, zatahovaní dalších poměných je zbytečné.
Závěr
Počet vlastností zbroje i šatů by mělo být ekvivaletní, žádná kvalitní zbroj by nemela mít vetší postih do tumble než základní, nepovedená pochopitelně ano.
"Prohlášením, že jsi nevinen, potvrzuješ svojí vinu." Neznámý muž na neznámém míste při neznámé příležitosti.
Quido z Červíčkova - dobrácký gnóm a zapřísáhlý antiteista.
Quido z Červíčkova - dobrácký gnóm a zapřísáhlý antiteista.
Re: Platova zbroj X saty
LDamian, ja to tak myslel, jen jsem to mozna spatne napsal. Ja nechci aby kategorie "lehke zbroje" byla zrusena. Ale jak pise menderon, byl bych rad kdyby "slot" saty/zbroj...proste to co ma postava na tele melo podobne parametry. Nerikam, ze ma mit stejne parametry, ale aby jejich soucet mel podobnou vahu.
Re: Platova zbroj X saty
Ano, finální úprava v budoucnu má vypadat tak, že každá "zbroj" (rozuměno šaty, lehká, střední, těžká) která má bonus k AC, měla by též mít bonus k dmg reduction. (ne úplně všechny)
Nejtypičtějším příkladem je všem plechovkami vlastněná klasická ocelová plná plátová, která se svým +1AC, 5/+1 dmg reduction zásadně ovlivňují způsob boje.
Už dávno bylo tuším rozhodnuto, že to samé budou mít střední a kožené, nedávno se to samé řešilo s šaty.
Rejtyho úpravy věcí u dobrodruha proběhly, už tam nejsou takové nesmysly a rozhodně je to dobrý (nicméně stále je tam opravdu hodně bot, netuším kdo by si za 200k koupil +1AC zbroj s 5/+2 redukcí...?, ale to je fakt běh na dlouhou trať, platí nomisovo pravidlo, co nikam nikdo nenapíše nikdy nikdo jako chybu neobjeví)
Platnéř byl upraven tak aby měl kromě +AC a redukce ještě nějakou perličku, jako třeba pohlcení elementu, nejsem si úplně jistý zda proběhlo zaúkolování nomiska tímto směrem, ovšem všemi deseti bych byl pro, aby se podobné bonusky objevily i u šatiček a lehkých zbrojí.
Postihy pro plech do HIDE, MS a Akrobacie jsou možná přehnané, nicméně pro jejich přehnanost jsem všema deseti.
(Kdo z vás se někdy pokoušel plížit v plátovce nebo udělat byť jen pitomý kotrmelec tak ví svoje, nicméně hlavně tam vidím snahu teamu oslabit případné silové buildy zloděje, dextrař se prostě skryje, plechovka na sílu ne, dle mě OK)
Nomis je ovšem ve světě a má tunu práce, takže pokud to někdo neudělá za něj tak se tu vede zbytečná debata nad něčím, co nikdo stejně neudělá. Raději pošlete Nomiskovi do švédska flašku rumu....
Nejtypičtějším příkladem je všem plechovkami vlastněná klasická ocelová plná plátová, která se svým +1AC, 5/+1 dmg reduction zásadně ovlivňují způsob boje.
Už dávno bylo tuším rozhodnuto, že to samé budou mít střední a kožené, nedávno se to samé řešilo s šaty.
Rejtyho úpravy věcí u dobrodruha proběhly, už tam nejsou takové nesmysly a rozhodně je to dobrý (nicméně stále je tam opravdu hodně bot, netuším kdo by si za 200k koupil +1AC zbroj s 5/+2 redukcí...?, ale to je fakt běh na dlouhou trať, platí nomisovo pravidlo, co nikam nikdo nenapíše nikdy nikdo jako chybu neobjeví)
Platnéř byl upraven tak aby měl kromě +AC a redukce ještě nějakou perličku, jako třeba pohlcení elementu, nejsem si úplně jistý zda proběhlo zaúkolování nomiska tímto směrem, ovšem všemi deseti bych byl pro, aby se podobné bonusky objevily i u šatiček a lehkých zbrojí.
Postihy pro plech do HIDE, MS a Akrobacie jsou možná přehnané, nicméně pro jejich přehnanost jsem všema deseti.
(Kdo z vás se někdy pokoušel plížit v plátovce nebo udělat byť jen pitomý kotrmelec tak ví svoje, nicméně hlavně tam vidím snahu teamu oslabit případné silové buildy zloděje, dextrař se prostě skryje, plechovka na sílu ne, dle mě OK)
Nomis je ovšem ve světě a má tunu práce, takže pokud to někdo neudělá za něj tak se tu vede zbytečná debata nad něčím, co nikdo stejně neudělá. Raději pošlete Nomiskovi do švédska flašku rumu....
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Re: Platova zbroj X saty
no ja bych byl treba proto, aby u satu a pripadných lehkých zbroji byly bonusy do hidu move silence a dalsich uzitecnych skilu pro dexare ..Handle animal pro rangery a druidy atd...
vsak kdyz u plechovek je bonus do discipliny proc by u satu a lehkejch zbroji nemel byt bonus do neceho jineho.....
vsak kdyz u plechovek je bonus do discipliny proc by u satu a lehkejch zbroji nemel byt bonus do neceho jineho.....
Obuki - ten vod Škopku
Re: Platova zbroj X saty
Bahnak, dekuju tohle jsem chtel slyset a jsem rad, ze mame stejny nazor. A velmi rad jsem, ze to v dm týmu resite. Diky
Pilnik, ano taky bych to tak rad videl, snad to k tomu bude smerovat.
Pilnik, ano taky bych to tak rad videl, snad to k tomu bude smerovat.
Re: Platova zbroj X saty
OK, přesvědčili jste mě, zatím to vyřešíme takto: Udělám speciální obchod, ve kterém budou věci chybející v craftu jako lepší rukavice pro mnichy, lehký zbroje a šaty, kapuce a boty srovnatelné s těžkými zbrojemi (věcmi).
Vedoucí týmu Thalie
Re: Platova zbroj X saty
Tak a Istvan má bludišťáka! Díky jeho připomínce se do světa dostanou itemy na které je dle mě momentálně setting nastavený!Rejty wrote:OK, přesvědčili jste mě, zatím to vyřešíme takto: Udělám speciální obchod, ve kterém budou věci chybející v craftu jako lepší rukavice pro mnichy, lehký zbroje a šaty, kapuce a boty srovnatelné s těžkými zbrojemi (věcmi).
Juhů!
A Rejty, plís, jestli vážně něco v craftu chybí a nejde to koupit, pak to jsou štíty (i kdyby to měly být jen pavéza +4AC či +5AC)
Plííís a všichni teď držte palce
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1